Προς το περιεχόμενο

[NVME SSD] ADATA XPG GAMMIX S11 PRO 1TB, 118€ @ eshop [TEΛΟΣ]


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 λεπτά πριν, xoldboyx είπε

Θα πρεπει να γραψεις με λιγα λογια τι εχει/αναφερει ο συνδεσμος, ξεροι συνδεσμοι δεν επιτρεπονται απο τους ορους χρησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Θα πρεπει να γραψεις με λιγα λογια τι εχει/αναφερει ο συνδεσμος, ξεροι συνδεσμοι δεν επιτρεπονται απο τους ορους χρησης.

Εν ολιγοις λεει οτι καποιοι κατασκευαστες SSD, παρουσιαζουν μοντελα με καποια specs, και εκ των υστερων αντικαθιστουν τα parts με αλλα, με αποτελεσμα αυτο που παιρνεις να ειναι χαμηλοτερων επιδοσεων σε σχεση με αυτο που παρουσιασαν. Εχει και παραδειγμα τον SX8200 της ADATA. Κοινως μας δουλευουν στη μουρη μας

Επεξ/σία από sarpan
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτό συζητάμε υποτίθεται εδώ και 9 σελίδες, δεν είναι κάτι καινούργιο αυτή τη στιγμή.

Ίσα ίσα στο άρθρο δεν αναφέρει τπτ για τον δίσκο του θρεντ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, sarpan είπε

Εν ολιγοις λεει οτι καποιοι κατασκευαστες SSD, παρουσιαζουν μοντελα με καποια specs, και εκ των υστερων αντικαθιστουν τα parts με αλλα, με αποτελεσμα αυτο που παιρνεις να ειναι χαμηλοτερων επιδοσεων σε σχεση με αυτο που παρουσιασαν. Εχει και παραδειγμα τον SX8200 της ADATA. Κοινως μας δουλευουν στη μουρη μας

 

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Καλά, αυτό συζητάμε υποτίθεται εδώ και 9 σελίδες, δεν είναι κάτι καινούργιο αυτή τη στιγμή.

Ίσα ίσα στο άρθρο δεν αναφέρει τπτ για τον δίσκο του θρεντ

Να λοιπον γιατι πρεπει να γραφουμε λιγα λογια. Γλυτωσαμε 10-100-1000 μελη απο τσαμπα κλικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, just getting started είπε

Καλά, αυτό συζητάμε υποτίθεται εδώ και 9 σελίδες, δεν είναι κάτι καινούργιο αυτή τη στιγμή.

Ίσα ίσα στο άρθρο δεν αναφέρει τπτ για τον δίσκο του θρεντ

Το θεμα ειναι οτι μαλλον ειναι γενικο το φαινομενα, συμφωνα παντα με τα λεγομενα του αρθογραφου, συνεπως δεν ξερουμε ποιοι SSD ανηκουν σε αυτη την κατηγορια. Και επειδη ειναι δυσκολο να τους κανουν review ολους, καλο ειναι να εχουμε το νου μας. Οχι οτι θα μεινει και καποιος δυσαρεστημενος απο τις επιδοσεις, αλλα στην τελικη να παιρνουμε ο,τι πληρωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλα τα σχόλια ωστόσο θέλω να ρωτήσω για να είναι ξεκάθαρο πριν κάνω την αγορά.

Αγοράζω τον δίσκο, πάω στο κατάστημα και τον παραλαμβάνω, τον βάζω στο σύστημα μου και βλέπω ότι είναι ο κακός controller, μπορώ να τον επιστρέψω πίσω, έχοντας κρατήσει όλα τα παρελκόμενα του δίσκου, ναι ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα εδω κ κανα διωρο αλλά δε θα μπορέσω να το βάλω σήμερα για να τσεκάρω τον κωδικό.

Μα καλά ενα τοσο δα μικρό πραματάκι που το πήραμε σε προσφορά 118€ και συζητάμε αν θα είμαστε τυχεροί να δουλεύει σωστά? Τι ζούμε ρε γμτ.. είμαστε προϊόντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AStamelos είπε

Η εγγύηση 5 χρόνων που δίνει το eshop δεν συμπεριλαμβάνει και θέματα controller κτλ;

Είμαι λίγο άσχετος, οπότε συγχωρήστε μου αν πέταξα κοτσανα..

Δεν ειναι ελαττωματικος για να στον αλλαξει στην εγγυηση.

12 λεπτά πριν, vickjim είπε

Παρέλαβα εδω κ κανα διωρο αλλά δε θα μπορέσω να το βάλω σήμερα για να τσεκάρω τον κωδικό.

Μα καλά ενα τοσο δα μικρό πραματάκι που το πήραμε σε προσφορά 118€ και συζητάμε αν θα είμαστε τυχεροί να δουλεύει σωστά? Τι ζούμε ρε γμτ.. είμαστε προϊόντα

Με αποστολη στο σπιτι μπορεις να κανεις υπαναχωρηση.Με παραλαβη εκει,ειναι στη διακριτικη τους ικανοτητα αν θα στο παρουν πισω.

12 λεπτά πριν, vickjim είπε

Παρέλαβα εδω κ κανα διωρο αλλά δε θα μπορέσω να το βάλω σήμερα για να τσεκάρω τον κωδικό.

Μα καλά ενα τοσο δα μικρό πραματάκι που το πήραμε σε προσφορά 118€ και συζητάμε αν θα είμαστε τυχεροί να δουλεύει σωστά? Τι ζούμε ρε γμτ.. είμαστε προϊόντα

Εαν παιρνεις κατι κατωτερο απο αυτο που εχεις πληρωσει η τελος παντων περιμενεις,γιατι να μη το ψαξεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Διάβασα όλα τα σχόλια ωστόσο θέλω να ρωτήσω για να είναι ξεκάθαρο πριν κάνω την αγορά.

Αγοράζω τον δίσκο, πάω στο κατάστημα και τον παραλαμβάνω, τον βάζω στο σύστημα μου και βλέπω ότι είναι ο κακός controller, μπορώ να τον επιστρέψω πίσω, έχοντας κρατήσει όλα τα παρελκόμενα του δίσκου, ναι ή όχι;

Δεν ξέρω αν ισχύει για το e-shop αλλά εγώ στα public πριν ένα μήνα πήρα μια κάμερα για τον υπολογιστή, την άνοιξα την έβαλα στον υπολογιστή, δεν μου άρεσε και την γύρισα πίσω με την αιτιολογία ότι δεν μου κάνει. Την πήρε ο υπάλληλος την έλεγξε αν είναι όλα μέσα και μου δώσανε πιστωτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, astral7 είπε

Δεν ξέρω αν ισχύει για το e-shop αλλά εγώ στα public πριν ένα μήνα πήρα μια κάμερα για τον υπολογιστή, την άνοιξα την έβαλα στον υπολογιστή, δεν μου άρεσε και την γύρισα πίσω με την αιτιολογία ότι δεν μου κάνει. Την πήρε ο υπάλληλος την έλεγξε αν είναι όλα μέσα και μου δώσανε πιστωτικο. 

Το θεμα αφορα το ισοπ, επομενως απαντηση ΜΟΝΟ για το μαγαζι του τιτλου εχει νοημα, αυτο ζητα και ο συμφορουμιτης. 

Ευχαριστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Το θεμα αφορα το ισοπ, επομενως απαντηση ΜΟΝΟ για το μαγαζι του τιτλου εχει νοημα, αυτο ζητα και ο συμφορουμιτης. 

Ευχαριστουμε.

ΠΡΟΦΑΝΏΣ και γνωρίζω ότι το θέμα αφορά το e-shop γιαυτό και ξεκίνησα με τη φράση "Δεν ξέρω αν ισχύει για το e-shop".  

Εξάλλου πήρα ακριβώς το ίδιο Nvme από το eshop πριν μια εβδομάδα και έχω δώσει όλα τα δεδομένα που χρειαζόταν στους συμφορουμιτες όπως τι controller φοράει και τα νούμερα που πιάνει. 

Παρέθεσα αντίστοιχη περίπτωση ενός ηλεκτρονικού προϊόντος που επιστράφηκε σε αντίστοιχο μαγαζί αλυσίδα. Φυσικά η καλύτερη απάντηση είναι να πάρει ο ίδιος στο e-shop να ενημερωθεί. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλώντας με το τμήμα πωλήσεων, ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ, μου είπε πως έχουμε δικαίωμα εντός 14 ημερών να επιστρέψουμε το προϊον πίσω, αρκεί να μην υπάρχει ζημιά στο προϊον, άσχετα αν θα το πάρουμε από το μαγαζί ή θα το φέρουν στο σπίτι μας. Άρα, δεν υπάρχει λόγος/φόβος να μη παραγγείλουμε. Ωστόσο, προσθέτω πάλι πως αυτά μου τα είπε ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ.

Επεξ/σία από Ola150
Πρόσθεσα ένα "μη"
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...