Προς το περιεχόμενο

iphone 12 mini- τόλμησε-αξίζει!


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, HateMe είπε

 Σιγά τις τιτανοτεράστιες διαφορές που έχουν. 

 

Edit: Επειδή είσαι και τσοπάνης, και μου κάνεις φατσούλες δημοτικού, τσίμπα αυτό και ξεστραβώσου. (Αν ξέρεις τι βλέπεις) 

https://www.phonearena.com/phones/size/Apple-iPhone-XS-Max,Apple-iPhone-11-Pro-Max/phones/10767,11179

 

Επειδή τσοπάνης και άσχετος είσαι προφανώς εσυ, παραθέτεις κάτι που έβαλα εγώ πριν από εσένα στην απαντηση μου στον koutsis  και απλά πεταχτηκες να πεις κάτι σαν κλ@νια με την αστεία τεκμηρίωση "σιγά τις τιτανομεγιστες διάφορες " πρωτίστως. 

Οπότε χαίρομαι που συμφωνείς στα λεγόμενα μου μετέπειτα στο  edit σου...

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οτι δηλαδη το 11pro που ειχες πιο πριν θεωρειται phablet..... Downgrade στην ουσια εκανες,ειδικα σε μπαταρια που επεσες.

Επισης εννοειται οτι το σχολιο σου ειναι υπερβολικο,γιατι δεν εχουν μεγαλες διαφορες το 12mini απο το 11pro.

Ισχυει το γεγονος οτι ολοι δεν θελουν phablets.Αλλα απο την αλλη τα μικροτερα σε μεγεθος κινητα συνηθως πασχουν στην αυτονομια/μπαταρια.

Και περαν της μπαταριας και της οθονης,το 12mini εχει και αλλα αρνητικα απο οτι διαβασα οπως κατωτερα ηχεια και χειροτερο συστημα ψυξης.

The iPhone 12 mini has the worst sound quality, though - there is little to no bass, and while the high-notes are great, the mid-tones could have been better presented.

It's great Apple offers similar loudness across the series, but it seems the speakers' size does matter, and the maker has tuned them the best it could to match the loudness instead of the excellent quality of the bunch.

 but once the phone starts to heat up, the frame rate will eventually drop. This applies to the most demanding games and benchmarks, of course, but this doesn't mean you shouldn't be aware of it.

The iPhone 12 mini is so packed with features that there was probably little space to implement proper heat dissipation.

We ran the 3D Mark Wild Life Stress Test - it runs 20 loops of the Wild Life graphic test - and the iPhone 12 mini posted a performance stability score of 32%, which is quite poor.

Looking into the chart, we can clearly see where the iPhone 12 mini overheated on the 13th loop. It then throttled a lot to keep temps in check - and then ran the rest of the loops rather well.

Το οποιο δειχνει οτι η αυτονομια του 12mini δεν ειναι οτι το καλυτερο(ειδικα σε βαθος χρονου οταν πεσει η υγεια της και παρει και μελλοντικες εκδοσεις ios)ειδικα αν υπολογισουμε οτι το 11pro εχει μεγαλυτερη αναλυση και μεγαλυτερη οθονη(αρα μεγαλυτερη καταναλωση),και πιο ενεργοβορο επεξεργαστη σε σχεση με το 12mini. 

Για μενα το ιδανικο μικρο Iphone ηταν το 11pro και σε διαστασεις,και σε μπαταρια.

Πιο έχει καλυτερή μπαταρία? το 12 mini ή το SE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οτι δηλαδη το 11pro που ειχες πιο πριν θεωρειται phablet..... Downgrade στην ουσια εκανες,ειδικα σε μπαταρια που επεσες.

Επισης εννοειται οτι το σχολιο σου ειναι υπερβολικο,γιατι δεν εχουν μεγαλες διαφορες το 12mini απο το 11pro.

Ισχυει το γεγονος οτι ολοι δεν θελουν phablets.Αλλα απο την αλλη τα μικροτερα σε μεγεθος κινητα συνηθως πασχουν στην αυτονομια/μπαταρια.

Και περαν της μπαταριας και της οθονης,το 12mini εχει και αλλα αρνητικα απο οτι διαβασα οπως κατωτερα ηχεια και χειροτερο συστημα ψυξης.

The iPhone 12 mini has the worst sound quality, though - there is little to no bass, and while the high-notes are great, the mid-tones could have been better presented.

It's great Apple offers similar loudness across the series, but it seems the speakers' size does matter, and the maker has tuned them the best it could to match the loudness instead of the excellent quality of the bunch.

 but once the phone starts to heat up, the frame rate will eventually drop. This applies to the most demanding games and benchmarks, of course, but this doesn't mean you shouldn't be aware of it.

The iPhone 12 mini is so packed with features that there was probably little space to implement proper heat dissipation.

We ran the 3D Mark Wild Life Stress Test - it runs 20 loops of the Wild Life graphic test - and the iPhone 12 mini posted a performance stability score of 32%, which is quite poor.

Looking into the chart, we can clearly see where the iPhone 12 mini overheated on the 13th loop. It then throttled a lot to keep temps in check - and then ran the rest of the loops rather well.

Το οποιο δειχνει οτι η αυτονομια του 12mini δεν ειναι οτι το καλυτερο(ειδικα σε βαθος χρονου οταν πεσει η υγεια της και παρει και μελλοντικες εκδοσεις ios)ειδικα αν υπολογισουμε οτι το 11pro εχει μεγαλυτερη αναλυση και μεγαλυτερη οθονη(αρα μεγαλυτερη καταναλωση),και πιο ενεργοβορο επεξεργαστη σε σχεση με το 12mini. 

Για μενα το ιδανικο μικρο Iphone ηταν το 11pro και σε διαστασεις,και σε μπαταρια.

Γράφω κάπου για 11 pro και phablet?

Γράφω κάπου οτι έκανα upgrade-downgrade?

Υπερβολικό τι? Οτι γράφω πως σαν μέγεθος για ΕΜΕΝΑ ειναι ιδανικό και όντως παραδέχομαι οτι η μπαταρία ειναι χειρότερη αλλά χωρίς να χρειαστεί κιόλας να το φορτίσω μέσα στη μέρα?

Αυτό που επισυνάπτεις την απάντηση μου και απαντάς άσχετα δικά σου σε σχέση με αυτά που είπα με ξεπερνά!

 

Με γειά σου και χαρά σου αν για εσένα το 11 pro ειναι το ιδανικό , για εμένα πλέον δεν ειναι!

Επεξ/σία από vaggos2586
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Γενικός αυτά τα κινητά iphone είναι έργα τέχνης. Όπως όλα τα κινητά έχουν 200 δυνατότητες κ χρησιμοποιούμε τις 20 το πολύ. Οπότε αν κάποιος έχει το λεφτά το αγοράζει. Όλα τα κινητά στη παραλία με άμμο κ βρεγμένα χέρια , πχ κάνεις windsurf η σκι δεν κάνουν. Εκεί θες ένα στα 50 ευρώ αδιάβροχο με πλήκτρα.

 

Επεξ/σία από Elias12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Elias12345 είπε

Καλημέρα. Γενικός αυτά τα κινητά iphone είναι έργα τέχνης. Όπως όλα τα κινητά έχουν 200 δυνατότητες κ χρησιμοποιούμε τις 20 το πολύ. Οπότε αν κάποιος έχει το λεφτά το αγοράζει. Όλα τα κινητά στη παραλία με άμμο κ βρεγμένα χέρια , πχ κάνεις windsurf η σκι δεν κάνουν. Εκεί θες ένα στα 50 ευρώ αδιάβροχο με πλήκτρα.

 

Δυστυχώς δεν έχουν την ίδια μεταπωλητική αξία με τα έργα τέχνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, vaggos2586 είπε

Γράφω κάπου για 11 pro και phablet?

Γράφω κάπου οτι έκανα upgrade-downgrade?

Υπερβολικό τι? Οτι γράφω πως σαν μέγεθος για ΕΜΕΝΑ ειναι ιδανικό και όντως παραδέχομαι οτι η μπαταρία ειναι χειρότερη αλλά χωρίς να χρειαστεί κιόλας να το φορτίσω μέσα στη μέρα?

Αυτό που επισυνάπτεις την απάντηση μου και απαντάς άσχετα δικά σου σε σχέση με αυτά που είπα με ξεπερνά!

 

Με γειά σου και χαρά σου αν για εσένα το 11 pro ειναι το ιδανικό , για εμένα πλέον δεν ειναι!

'''' μετάβαση απο 11 pro και μόνο τα καλύτερα έχω να πώ, υπάρχει κόσμος εκεί έξω που δεν θέλει να έχει ένα τάμπλετ στην τσέπη του για τηλέφωνο (ειδικά το καλοκαίρι).''''

Τελευταια φορα που κοιταξα μονο τα Max μοντελα θεωρουνται phablet. Αρα απο που ακριβως προκυπτει το συμπερασμα οτι οποιος δεν θελει phablet iphone,η εναλλακτικη ειναι το 12mini.

Αρα αφηνεις να εννοηθει οτι οποιαδηποτε αλλη συσκευη περαν απο το Iphone SE και το 12mini ειναι phablet.

Αν αλλο πραγμα εννοουσες και αφορουσε αλλες συσκευες,ας γινοσουν πιο συγκεκριμενος.

Απο εκει και περα εγω εκατσα και ανελυσα το γιατι το 12mini περαν απο την χρηση με 1χερι εχει περισσοτερα αρνητικα απο θετικα σε σχεση με τα αλλα iphone(και με το 11pro που ειχες πριν)μιας και σχολιαζουμε σε τεχνολικο forum πανω απο ολα,αλλα τα θεωρεις ασχετα αυτα.

Λυπαμαι αλλα οι σωστες συγκρισεις κινητων δεν γινονται μονο στο ποιο κινητο καθεται καλυτερα στο χερι του καθενος.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος 12mini περίπου μια βδομάδα.
To περίμενα χρονια...Ποτε δεν μου αρεσαν οι μεγάλες συσκευές.Το κινητό κατά τη δικη μου γνώμη πρέπει να είναι κινητό...και όχι να αποβλακωνεσε... και να κανεις πράγματα που είναι για τον υπολογιστή...

Είναι σφερατο,η μπαταρια (σε σχέση με xs) αδειάζει λιίγο πιο γρήγορα αλλα προς το ότι είναι στο σωστό μέγεθος για χερια ανθρώπου και όχι ουρακοτάγκου(!),βολικο,χωραει σε τσέπη,και ΝΑΙ το χειριζεσε με ένα χέρι,για μένα είναι τέλειο!

Το μονο που θα ήθελα,(έχω το μαυρο)θα ήταν να το έβγαζε σε φινίρισμα space grey ,και το σασί να ήταν αντί αλουμίνιο από ανοξείδωτο.

Συγκρινόμενο το με το xs όπως και να το κάνουμε το γυαλιστερό φινίρισμα "σκοτεινου"χρωμιου (space grey)δίνει μια άλλη αίσθηση...πολύ πιο premium,σε συνδιασμο με το βαρος του ανοξείδωτου υλικού μια άλλη υπόσταση και αίσθηση στο χέρι.

Αλλα και πάλι πάρολα αυτά βγαίνει νικητης γιατί είναι κούτσικο , ωραιο και β ο λ ι κ ο!
 

 

 

Επεξ/σία από monotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, monotis είπε

Το κινητό κατά τη δικη μου γνώμη πρέπει να είναι κινητό...και όχι να αποβλακωνεσε... και να κανεις πράγματα που είναι για τον υπολογιστή...

Είναι σφερατο,η μπαταρια (σε σχέση με xs) αδειάζει λιίγο πιο γρήγορα αλλα προς το ότι είναι στο σωστό μέγεθος για χερια ανθρώπου και όχι ουρακοτάγκου(!),βολικο,χωραει σε τσέπη,και ΝΑΙ το χειριζεσε με ένα χέρι,για μένα είναι τέλειο!

Το μονο που θα ήθελα,(έχω το μαυρο)θα ήταν να το έβγαζε σε φινίρισμα space grey ,και το σασί να ήταν αντί αλουμίνιο από ανοξείδωτο.

Με λιγα λογια ηταν πολυ ακριβο το 12pro(ή και το περσινο 11pro),αρα συμβιβαστηκες με το φθηνοτερο νεο Iphone,το 12mini :)

Η μηπως και τα 11pro/12pro ειναι για χερια ουρακοταγκου? :) 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/12/2020 στις 9:14 ΜΜ, Fulgore είπε

Με λιγα λογια ηταν πολυ ακριβο το 12pro(ή και το περσινο 11pro),αρα συμβιβαστηκες με το φθηνοτερο νεο Iphone,το 12mini :)

Η μηπως και τα 11pro/12pro ειναι για χερια ουρακοταγκου? :) 

Kανεις λάθος,δεν τιθετε θέμα συμβιβασμου.Το οικονομικό δεν υπήρξε καν ως παράγοντας της επιλογής.
Επισης δεν είμαι από αυτούς ...που αλλάζουν κάθε χρόνο συσκευή.

Αν δεν έβγαινε το mini παίζει να κράταγα το xs για καμια 10ετια,στη κυριολεξία.:)
 

Επεξ/σία από monotis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
8 ώρες πριν, xenofonlive είπε

Εγώ είμαι ακόμα με το SE 2016 που είναι σφεντόνα αλλά ακόμα κι αυτό μου φαίνεται μεγάλο ώρες ώρες.... 

Πήγαινε σφαίρα για Nokia 3310 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, koutsis said:

Πήγαινε σφαίρα για Nokia 3310 😀

Άσε ρε με την παντόφλα! 😆

Εδώ είσαι

Spoiler

9045af916ac8eabd3027187508723814_original.jpg.7a17fbdc02529d474524584de7baa976.jpg

 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...