Προς το περιεχόμενο

iphone 12 mini- τόλμησε-αξίζει!


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Το “μην ενοχλείτε” δεν σε βολεύει?

Το δοκίμασα και πάλι ακουγεται όταν με καλουν. Αναφέρει πως δουλεύει μόνο σε κατασταση κλειδώματος. Αλλά ακομα κ εκεί όταν με καλουν ακούγεται. 

 

2 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Για δοκίμασε Settings>Accessibility>Touch>Back Tap και βάλε το Triple Tap στο Mute. Αν δεν δουλεύει δες εδώ.

https://www.google.gr/amp/s/www.howtogeek.com/696498/how-to-mute-volume-by-tapping-the-back-of-your-iphone/amp/

Edit: Το backtap δουλεύει κανονικά. Αυτό που κάνει το Shortcut (αν κατάλαβα καλά) είναι ότι με το unmute, το iPhone επιστρέφει σε προκαθορισμένη ένταση. 

Το back tap τι είναι; "Χτύπημα" από τη πισω μερια; Εγώ που μπήκα στο μενού αυτό που λες αναφέρει ως μόνο άγγιγμα και διπλό άγγιγμα. Πουθενά για τριτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Το δοκίμασα και πάλι ακουγεται όταν με καλουν. Αναφέρει πως δουλεύει μόνο σε κατασταση κλειδώματος. Αλλά ακομα κ εκεί όταν με καλουν ακούγεται. 

Δεν το ήξερα 🙁

12 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Το back tap τι είναι; "Χτύπημα" από τη πισω μερια; Εγώ που μπήκα στο μενού αυτό που λες αναφέρει ως μόνο άγγιγμα και διπλό άγγιγμα. Πουθενά για τριτο. 

Φίλε μου είναι στο μενού “προσβασιμότητα” “άγγιγμα” κάτω κάτω “πίσω άγγιγμα”...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Ronnie1985 said:

Το δοκίμασα και πάλι ακουγεται όταν με καλουν. Αναφέρει πως δουλεύει μόνο σε κατασταση κλειδώματος. Αλλά ακομα κ εκεί όταν με καλουν ακούγεται. 

Δουλεύει και εκτός κατάστασης κλειδώματος, αν ενεργοποιήσεις τη σχετική ρύθμιση. Επίσης, αν θες, μπορείς να εξαιρέσεις ή όχι τις επαφές σου ή τις αγαπημένες επαφές σου όπως επίσης να ορίσεις ή όχι το χρονοδιάγραμμα που θα δουλεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως ρε παιδιά μιλάμε για μια συσκευή 5.5 ιντσών , δηλαδή όσο ένα 8plus που η οθόνη του θεωρείται ακόμη μεγάλη και σε πολλούς ιδανική .

Δεν πρέπει να μιλάμε για μικρή οθόνη αλλά για μικρή συσκευή .

Το μόνο του ελάττωμα/ μειονέκτημα  είναι τα λίγα mAh της μπαταρία του , αλλά από την άλλη όμως αυτό έχει και ένα πλεονέκτημα  ( σε μια ώρα και λιγότερο φόρτισης ) είσαι ready του go .Για μένα πολύ σημαντικό .

Τέλος να πω ότι και η τιμή του είναι καλή για ένα από τα flagship της Apple .

 

 

 

Επεξ/σία από naeg15
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το νέο update διορθώθηκε το θέμα που μου παρουσίαζε και δεν ανταποκρινόταν με την πρώτη στο πάτημα της • αριστερά των θεμάτων στο forum...

Παρατηρώ, αν και νωρίς, βελτίωση και στην μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα, εγώ χρήστης αποκλειστικά Android συσκευών από τότε που ξεκίνησε σχεδόν το android, htc dream, htc desire, Samusng Galaxy έως και το 10, xiaomi κλπ κλπ κλπ.... 

Προόσφατα ένας πολύ καλός φίλος μου πούλησε (χάρισε στην ουσία) ένα iPhone 11 pro max, τέλεια συσκευή, αλλά δεν μου άρεσε καθόλου το μέγεθος, άλλωστε έγω το είχα αγοράσει για να το μεταπουλήσω βγάζοντας κέρδος.

με την χρήση όμως (το κράτησα σχεδόν 10 ημέρες) είδα οτι το ios δεν ήταν αυτό που ήξερα από πολύ παλαιότερα.

Το έβαλα λοιπόν εδώ στο insomnia για πούλημα, και τότε μου έκανε ένας φίλος πρόταση, για ανταλλαγη με ένα κλειστό στο κουτί του iPhone 12 Mini συν κάποια χρήματα απο την μεριά του, και το έκανα ανταλλαγή.

Το iphone 12 mini είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, ταχύτατο, κανει τα παντα στιγμιαία, η οθόνη του τέλεια, ο φωτισμός της τέλειος, η διάρκεια της μπαταρίας ΑΠΙΣΤΕΥΗ (αφήστε την ονομαστική χωρητικότητα, είχα xiaomi mi 9, που κάνω ακριβώς την ίδια χρήση, και εκείνο το φόρτιζα 2 φορές στην ίδια ημέρα)

 

Ο πρόλογος ήταν για να καταλάβετε ότι είχα κινητά με μεγαλύτερες οθόνες και πολύ μεγαλύτερες μπαταρίες.

Το Το iphone 12 mini για κάποιον που θέλει να κάνει την δουλειά του, να βλέπει τα email του εύκολα μεσα στον δρόμο, να κάνει χρήση του χωρίς να είναι καθούμενος σε ένα γραφείο, ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ υπάρχει αυτή την στιγμή.

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/1/2021 στις 11:37 ΠΜ, AtiX είπε

 

 

Στις 24/1/2021 στις 11:19 ΠΜ, CheOnWeb είπε

 

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Επειδή είναι πρώτη φορά που έχω ένα ακριβό κινητο θεώρησα καλό στη δουλειά που κάνω να έχω μια πρόχειρη συσκευή τα πρωινά. Κ οταν σχολαω κ πάω σπίτι τότε να έχω το iphone. Οπότε πήγα στον ΟΤΕ κ πήρα twin sim card όπου με τον ίδιο αριθμό να έχω δύο συσκευές. Απλά μου είπανε ότι δε πρέπει να ναι ταυτόχρονα κ οι δύο ανοιχτές γιατί αν χτυπήσει κλήση μπορεί να υπάρξουν περίεργες χρεώσεις κλπ. 

Τεσπά εγώ αυτό που κάνω είναι το βράδυ να το απενεργοποιω, κ το πρωί να παίρνω στη δουλειά τη παλιά συσκευή. Μετά όταν σχολαω κλείνω τη παλιά κ ανοίγω για την υπόλοιπη μέρα το iphone κ πάει λέγοντας. 

1. Υπάρχει περιπτώσει να μη κάνει τόσο καλό στη συσκευή η στη μπαταρία που το απενεργοποιω κάθε βράδυ;

2. Αν αντί για κλείσιμο της συσκευής, επιλέγω να το γυρνάω σε λειτουργία πτήσης; Είναι καλύτερα έτσι; Η θα γίνει κανένα μπέρδεμα στο δίκτυο; Πχ άλλη εντολή να στέλνει στο δίκτυο όταν μπαίνει λειτουργία πτήσης κ άλλη εντολή όταν απενεργοποιείται εντελώς. 

3. Όταν ανοίγω τη συσκευή wifi κ bluetooth είναι ενεργοποιημένα από μόνα τους κάθε φορά. Παρόλο που τα κλείνω πριν κάνω απενεργοποίηση τηλεφώνου. Υπάρχει τρόπος να μην ανοίγουν από μόνα τους;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από Ronnie1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2021 στις 2:44 ΜΜ, Ronnie1985 είπε

 

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Επειδή είναι πρώτη φορά που έχω ένα ακριβό κινητο θεώρησα καλό στη δουλειά που κάνω να έχω μια πρόχειρη συσκευή τα πρωινά. Κ οταν σχολαω κ πάω σπίτι τότε να έχω το iphone. Οπότε πήγα στον ΟΤΕ κ πήρα twin sim card όπου με τον ίδιο αριθμό να έχω δύο συσκευές. Απλά μου είπανε ότι δε πρέπει να ναι ταυτόχρονα κ οι δύο ανοιχτές γιατί αν χτυπήσει κλήση μπορεί να υπάρξουν περίεργες χρεώσεις κλπ. 

Τεσπά εγώ αυτό που κάνω είναι το βράδυ να το απενεργοποιω, κ το πρωί να παίρνω στη δουλειά τη παλιά συσκευή. Μετά όταν σχολαω κλείνω τη παλιά κ ανοίγω για την υπόλοιπη μέρα το iphone κ πάει λέγοντας. 

1. Υπάρχει περιπτώσει να μη κάνει τόσο καλό στη συσκευή η στη μπαταρία που το απενεργοποιω κάθε βράδυ;

2. Αν αντί για κλείσιμο της συσκευής, επιλέγω να το γυρνάω σε λειτουργία πτήσης; Είναι καλύτερα έτσι; Η θα γίνει κανένα μπέρδεμα στο δίκτυο; Πχ άλλη εντολή να στέλνει στο δίκτυο όταν μπαίνει λειτουργία πτήσης κ άλλη εντολή όταν απενεργοποιείται εντελώς. 

3. Όταν ανοίγω τη συσκευή wifi κ bluetooth είναι ενεργοποιημένα από μόνα τους κάθε φορά. Παρόλο που τα κλείνω πριν κάνω απενεργοποίηση τηλεφώνου. Υπάρχει τρόπος να μην ανοίγουν από μόνα τους;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημερα φιλε μου.

1. Δεν το γνωριζω αυτο.

2. Μπορεις απλα να απενεργοποιεις την γραμμη μεσα απο τις ρυθμισεις.(Ρυθμισεις-Δεδομένα-Προγραμματα Κινητου Δικτυου-Ενεργοποιηση αυτης της γραμμης).

3.Απο που τα κλεινεις;Δοκιμασε να τα κλεισεις μεσα απο τις ρυθμισεις και οχι απο τον πινακα ελεγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω σχέση με την φωτογραφία, ούτε με απασχολούσε ποτέ, δεν έγραψα στο προηγούμενο μου post σχετικά με την κάμερα του (που στα μάτια μου είναι ΤΕΛΕΙΑ), διάβασα πριν λίγο ένα άρθρο για το iPhone 12 mini που λέει καλά λόγια και έχει καλή βαθμολογία: https://www.techwar.gr/310/dxomark-to-iphone-12-mini-einai-mikro-mono-sto-mati/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2021 στις 10:20 ΠΜ, AtiX είπε

Με το νέο update διορθώθηκε το θέμα που μου παρουσίαζε και δεν ανταποκρινόταν με την πρώτη στο πάτημα της • αριστερά των θεμάτων στο forum...

Παρατηρώ, αν και νωρίς, βελτίωση και στην μπαταρία...

Εμενα μου το κανει και στο 14.4 αυτο. Με τη δευτερη πιανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Εμενα μου το κανει και στο 14.4 αυτο. Με τη δευτερη πιανει...

Κοιτά σε μένα σταμάτησε να το κάνει στα αριστερά, αραιά και που μου το κάνει στο ύψος που είναι η επιλογή “προς την λίστα θεμάτων”...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κοιτά σε μένα σταμάτησε να το κάνει στα αριστερά, αραιά και που μου το κάνει στο ύψος που είναι η επιλογή “προς την λίστα θεμάτων”...

Νταξει δεν ειναι κατι που με προβληματιζει, απλα ετυχε που τα ψειριζω ολα γιατι μολις σημερα το επιασα στα χερια μου και περναει ακτινογραφια (12 pro max)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια για να ξεαγχωθειτε. Αν φοράτε γυαλιά στα κινητά σας είναι αναμενόμενο να έχετε χαμένα touch. Δηλαδή να πατάτε και να μην πιάνει ακαριαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Παιδάκια για να ξεαγχωθειτε. Αν φοράτε γυαλιά στα κινητά σας είναι αναμενόμενο να έχετε χαμένα touch. Δηλαδή να πατάτε και να μην πιάνει ακαριαία.

Δεν έχω βάλει temp φίλε μου... έχω την εντύπωση ότι τα περισσότερα failed touch είναι λόγο σχεδιασμού του site γιατί στα υπόλοιπα sites δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Παιδάκια για να ξεαγχωθειτε. Αν φοράτε γυαλιά στα κινητά σας είναι αναμενόμενο να έχετε χαμένα touch. Δηλαδή να πατάτε και να μην πιάνει ακαριαία.

Προσωπικα εχω χαμενα touch και σε καποια άλλα sites και δεν εχω βαλει ακομα τζαμι γιατι περιμενω να ρθει. Αυτο μονο στον safari. Στον chrome δεν διαπιστωνω αντιστοιχο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...