Προς το περιεχόμενο

LIDL storyland figures


SCORPIONE69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, oliz είπε

kατσε ρε συ σε εχασα λιγο στο τελευταιο βήμα που λες nfid kai telos?? dhladh τι καανω εκανα ολα τα βηματα μεχρι το smp αλλα δεν επαιξε.. τι κανω στο nfid τι γραφω για την γιαγια? κ πως το εισάγω? και σε πιο αρχειο στο smp?

φτιάχνεις το smp.και μετά το περνάς στο ηχείο του LIDL.όμως,αφού περάσει θα χρειαζόσουν μια "φιγούρα" για να παίξει.Αφού λοιπόν δεν έχεις φιγούρες,έχουμε πάρει τα nfid tags.Κατεβάζεις το nfc tools στο κινητό σου,και περνάς τον αντίστοιχο κωδικό,όπως το όνομα του αρχείου που πέρασες..πχ για L0017 είναι 02200408001700.
  (περιγράφουν παραπάνω ακριβώς πως γίνεται,θα σου κάνω παράθεση από κάτω).και είσαι έτοιμος..

Spoiler

Σε κινητό με nfc κατεβάστε το nfc tools

Write> add a record > text> επικόλληση κωδικού>  μετά write

Σε οποιαδήποτε άδειο rfid tag. Η αν βρείτε κανένα σε κάνα ρούχο ή προϊόν 

ΕΛΑΤΟ
02200408001400

ΧΙΟΝΆΝΘΡΩΠΟΣ
02200408001200

ΞΩΤΙΚΟ
02200408001000

ΕΛΑΦΑΚΙ
02200408001100

ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
02200408001300

ΚΥΡΙΑ ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ
02200408001500

 

Επεξ/σία από bananasplit
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, wizarde είπε

ΜΠΡΑΒΟ  ρε φιλε.. δουλεψε κομπλε, ευχαριστω πολυ!! και σενα @noasgr σε ευχαριστω πολυ φιλε για τον μετατροπεα!!

 

παρτε και τον Παπουτσωμενο Γατο απο μενα: https://easyupload.io/pooqpq

εμενα δεν επαιξε ο παπουτσομενος γατος τι κανω λαθος? εκανα αντιγραφη επικολληση στην καρτα του ηχειου και εβαλα την γιαγια επανω..κ τιποτα...κλικ κλικ κανει.. μετα το μετονομασα σε L0015 pou einai kala tis giagias. pali..tpt....

Επεξ/σία από oliz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, oliz είπε

εμενα δεν επαιξε ο παπουτσομενος γατος τι κανω λαθος? εκανα αντιγραφη επικολληση στην καρτα του ηχειου και εβαλα την γιαγια επανω..κ τιποτα...κλικ κλικ κανει.. μετα το μετονομασα σε L0015 pou einai kala tis giagias. pali..tpt....

το αρχειο μη το πειραζεις. τη γιαγια προγραματισε την με το L0018

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, oliz είπε

εμενα δεν επαιξε ο παπουτσομενος γατος τι κανω λαθος? εκανα αντιγραφη επικολληση στην καρτα του ηχειου και εβαλα την γιαγια επανω..κ τιποτα...κλικ κλικ κανει.. μετα το μετονομασα σε L0015 pou einai kala tis giagias. pali..tpt....

πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία..δηλαδή,να κάνεις μετονομασία του παπουτσωμένου γάτου,να βάλεις tags,να το κάνεις smp και ΜΕΤΑ να το περάσεις..αν τα έχεις κάνει σωστά,θα παίξει με την γιαγιά..

είναι ήδη smp..άρα κάνεις αυτό που σου είπα παραπάνω..βάζεις τον κωδικό στη γιαγιά όπως γράφει στο προηγούμενο μήνυμά μου στο spoiler..

 

Επεξ/σία από bananasplit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bananasplit είπε

φτιάχνεις το smp.και μετά το περνάς στο ηχείο του LIDL.όμως,αφού περάσει θα χρειαζόσουν μια "φιγούρα" για να παίξει.Αφού λοιπόν δεν έχεις φιγούρες,έχουμε πάρει τα nfid tags.Κατεβάζεις το nfc tools στο κινητό σου,και περνάς τον αντίστοιχο κωδικό,όπως το όνομα του αρχείου που πέρασες..πχ για L0017 είναι 02200408001700.
  (περιγράφουν παραπάνω ακριβώς πως γίνεται,θα σου κάνω παράθεση από κάτω).και είσαι έτοιμος..

  Απόκρυψη περιεχομένων

Σε κινητό με nfc κατεβάστε το nfc tools

Write> add a record > text> επικόλληση κωδικού>  μετά write

Σε οποιαδήποτε άδειο rfid tag. Η αν βρείτε κανένα σε κάνα ρούχο ή προϊόν 

ΕΛΑΤΟ
02200408001400

ΧΙΟΝΆΝΘΡΩΠΟΣ
02200408001200

ΞΩΤΙΚΟ
02200408001000

ΕΛΑΦΑΚΙ
02200408001100

ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
02200408001300

ΚΥΡΙΑ ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ
02200408001500

 

ok δεν εχω καποια αδεια ταγκ κ δεν θελω να πειραξω αυτα που εχω η γιαγια που εχει το L0015 γιατι δεν μου παιζει; πηρα ενα τραγουδι ενα mp3 k to onomaσα L0015.mp3 to bala sto προγραμμα mp3 tag.. προσθετοντας τον τιτλο L0015 to apothikeusa k meso tou programmatos to ekana smp.. k auto to smp ebala sto hxeio... alla kanei klik klik..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, oliz είπε

ok δεν εχω καποια αδεια ταγκ κ δεν θελω να πειραξω αυτα που εχω η γιαγια που εχει το L0015 γιατι δεν μου παιζει; πηρα ενα τραγουδι ενα mp3 k to onomaσα L0015.mp3 to bala sto προγραμμα mp3 tag.. προσθετοντας τον τιτλο L0015 to apothikeusa k meso tou programmatos to ekana smp.. k auto to smp ebala sto hxeio... alla kanei klik klik..

κανονικα θα επρεπε να παιξει, δε ξερω γιατι..

 

ερωτηση: μπορουμε αραγε να βαλουμε στο κουτι δυο αρχεια με το ιδιο ονομα, ωστε μια φιγουρα να παιζει δυο δοαφορετικα κτλ? παρατηρησα στο κουτι οτι εχει κουμπι επομενου.. για ποιο λογο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ειμαι τοσο γαβ γαβ... κ δεν πετυχαινουν μπορει να ανεβασει καποιος αφου πρωτα δοκιμασει οτι παιζει η γιαγια με το τραγουδι να το περασω κ στο δικο μου..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@oliz δοκιμάζω τώρα με τη γιαγιά τον παπουτσωμένο γάτο και σου στέλνω πως να το κάνεις..

δες αν θα παίξει τώρα και μου λες..

https://easyupload.io/y1mbtj

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bananasplit είπε

@oliz δοκιμάζω τώρα με τη γιαγιά τον παπουτσωμένο γάτο και σου στέλνω πως να το κάνεις..

δες αν θα παίξει τώρα και μου λες..


https://easyupload.io/y1mbtj

 

και ομως ΔΕΝ παιζει.. βαζω τη γιαγια και κανει κλικ κλικ.. το ηχειο παιζει κανονικα με αλλες φιγουρες και με την γιαγια με το αρχικο αρχειακι..για να αποκλεισουμε οτι φταιει κατι απο αυτα.

εντομεταξυ το προγραμμα που κατεβασα  τα smp του ηχειο τα μετατρεπει σε Mp3 αλλα δεν παίζουν στον υπολογιστη.

Βασικα μόλις το κατάφερα αλλά όχι με το προγράμματακι αλλά μεσω του github κατέβασα python k etreksa την εντολή με το script κ πέτυχε! :) μυστηριο που η εφαρμογή δουλεύει σε όλους εκτός από μένα :(

Kαι μόλις κατάλαβα κ την βλακεια μου δεν έκανα αλλαγή στo programma change encryption key.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμάσω κι εγώ τώρα στο δικό μου ηχείο αν παίζει..

φαντάζομαι τι έκανα λάθος,αλλά για να μην σε ταλαιπωρώ,κάτσε να το δοκιμάσω μια πρώτα..

κάνε μου μια χάρη και δοκίμασε και τώρα..

https://easyupload.io/4zter2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2021 στις 9:49 ΜΜ, mandos είπε

@bananasplithttps://www.cableworks.gr/ilektronika/arduino-and-microcontrollers/mcu-and-components/rfid/ntag-213-nfc-tag-sticker-13.56mhz-iso14443a-for-all-nfc-enabled-phones/

ήρθαν στην επαρχία μετά από 2 μέρες (not bad). Είναι καλό μαγαζί, τους προτιμάω χρόνια τώρα.

Επειδή κοιτάω ebay.. Πρέπει να προσέξω κάτι πχ bytes klp η ολα τα ntag 213 μας κανουν? Υπάρχει κάνα μαγαζί σε δυτικά προάστια Αθήνα να προμηθευτούμε; η να παρω από Αγγλία - Κίνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bananasplit είπε

εγώ πήρα απο cable..τελικά σου δουλεύει;;

Έχουν τελειώσει τα πήρατε όλα 😛 δεν δοκιμασα είδα ότι δούλεψε με τον δικό μου τρόπο με τον κώδικα θα δοκιμάσω αργότερα όταν έχω χρόνο! Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε κι ήθελα ακόμα..θα φέρουν πάντως,δεν ξεμένουν εύκολα από πράγματα..έχει κι άλλα 1-2 πολύ καλά..ένα στο κέντρο κι ενα στη Γλυφάδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταίο.. Υπάρχει πρόγραμμα στο κινητό που να δουλεύει σαν το ηχείο; δηλαδή να βαζω ένα tag sto kinito k auto na paizei ένα τραγούδι ήχο η βίντεο;;  πάμε σε 4ο επίπεδο!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...