Προς το περιεχόμενο

LIDL storyland figures


SCORPIONE69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον Νοα εισαι αρχοντας ! θα προσπαθήσω να δουλεψω το προγραμματακι σου παλι! και ελπιζω να δουλεψει! (εχω τα ηχογραφημένα παραμυθια κ εχει μεσα καρτα με 30 mp3 παραμυθια μπορω να στα στείλω αν ειναι αυτα που ψάχνεις!)  οσοι παλευετε με τη μεθοδο του github.. εγω καταφερα να βρω τον κωδικα που κωδικοποιει και αποκωδικοποιει και θα το κανω καποια στιγμη βιντεακι στο Youutbe κ θα σας το ποσταρω γιατι παλευα και εγω κανα μηνα να το βρω.. εγω εχω κολλήσει στην μετατροπή του mp3 σε id3...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, wizarde said:

Άλλαξα κάτι στο mp3 που μου έστειλες, αλλά επειδή δεν έχω το ηχείο του Lidl, δεν μπορώ να δοκιμάσω αν δουλεύει. 

Κάνε μια δοκιμή και πες μου αν δουλεύει να σου πω τι άλλαξα.

https://easyupload.io/ctnyo1

1 hour ago, oliz said:

Λοιπον Νοα εισαι αρχοντας ! θα προσπαθήσω να δουλεψω το προγραμματακι σου παλι! και ελπιζω να δουλεψει! (εχω τα ηχογραφημένα παραμυθια κ εχει μεσα καρτα με 30 mp3 παραμυθια μπορω να στα στείλω αν ειναι αυτα που ψάχνεις!)  οσοι παλευετε με τη μεθοδο του github.. εγω καταφερα να βρω τον κωδικα που κωδικοποιει και αποκωδικοποιει και θα το κανω καποια στιγμη βιντεακι στο Youutbe κ θα σας το ποσταρω γιατι παλευα και εγω κανα μηνα να το βρω.. εγω εχω κολλήσει στην μετατροπή του mp3 σε id3...

Αν μπορείς να τα στείλεις θα σου ήμουν πάρα πολύ ευγνώμων! Έχω πάρει τηλέφωνα και έχω στείλει email στην εταιρεία που έχει τη διανομή στην Ελλάδα αλλά δυστυχώς μέχρι τώρα τίποτα...

Δεν χρειάζεται να μετατρέψεις κανένα mp3 σε id3. Αυτό που πρέπει να σιγουρευτείς είναι ότι έχει τα σωστά ID tags.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, noasgr είπε

Άλλαξα κάτι στο mp3 που μου έστειλες, αλλά επειδή δεν έχω το ηχείο του Lidl, δεν μπορώ να δοκιμάσω αν δουλεύει. 

Κάνε μια δοκιμή και πες μου αν δουλεύει να σου πω τι άλλαξα.

https://easyupload.io/ctnyo1

Αν μπορείς να τα στείλεις θα σου ήμουν πάρα πολύ ευγνώμων! Έχω πάρει τηλέφωνα και έχω στείλει email στην εταιρεία που έχει τη διανομή στην Ελλάδα αλλά δυστυχώς μέχρι τώρα τίποτα...

Δεν χρειάζεται να μετατρέψεις κανένα mp3 σε id3. Αυτό που πρέπει να σιγουρευτείς είναι ότι έχει τα σωστά ID tags.

οχι  τιποτα/ δυστυχως παλι δεν παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, wizarde said:

οχι  τιποτα/ δυστυχως παλι δεν παιζει

Άλλη μία απόπειρα, αυτή τη φορά ελπίζω να δουλέψει.. Λυπάμαι για τα πήγαινε-έλα αλλά χωρίς το ηχείο μου είναι δύσκολο να βρω άκρη...

https://easyupload.io/m/g20sz0

Εδώ είναι δύο αρχεία. Το ένα είναι το mp3 το άλλο είναι το smp που αν μπει στο ηχείο αντικαθιστά το Ελφ το ελαφάκι ξωτικό.

 

Επεξ/σία από noasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, noasgr είπε

Άλλη μία απόπειρα, αυτή τη φορά ελπίζω να δουλέψει.. Λυπάμαι για τα πήγαινε-έλα αλλά χωρίς το ηχείο μου είναι δύσκολο να βρω άκρη...

https://easyupload.io/m/g20sz0

Εδώ είναι δύο αρχεία. Το ένα είναι το mp3 το άλλο είναι το smp που αν μπει στο ηχείο αντικαθιστά το Ελφ το ελαφάκι.

 

το ελφ ειναι ξωτικο οχι ελαφακι.

και δεν παιζει ουτε κ αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, wizarde είπε

το ελφ ειναι ξωτικο οχι ελαφακι.

και δεν παιζει ουτε κ αυτο..

θα το δω κι εγώ και θα σου πω τι έκανα για να παίξουν..απλά χρειάζεται να βάλεις tags,όπως γράφεις στις οδηγίες ΠΡΙΝ τη μετατροπή σε smp..έκανα εχθές ένα..
όσο για τα ηχογραφημένα,παιδιά,αν έχει κανείς,τα θέλω κι εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bananasplit είπε

θα το δω κι εγώ και θα σου πω τι έκανα για να παίξουν..απλά χρειάζεται να βάλεις tags,όπως γράφεις στις οδηγίες ΠΡΙΝ τη μετατροπή σε smp..έκανα εχθές ένα..
όσο για τα ηχογραφημένα,παιδιά,αν έχει κανείς,τα θέλω κι εγώ..

εχω κατεβασει το kid3 κ προσπαθησα να βαλω tags αλλα ισως δε το εκανα σωστα. αν μπορεις εξηγησε μου την διαδικασια αναλυτικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μισό,κατεβάζω,περνάω tags και σου λέω τι πρέπει να κάνεις αν παίξει..

@wizarde δοκιμάζεις αυτό.ΑΛΛΑ στο tag με το nfid θα βάλεις 02200408001700.Λογικά θα δουλέψει..

EDIT:σου έστειλα λάθος link την πρώτη φορά..κατέβασε τώρα,είναι smp.

μόλις δούμε πως παίζει,σου λέω και τι έκανα ακριβώς..

Επεξ/σία από bananasplit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bananasplit είπε

μισό,κατεβάζω,περνάω tags και σου λέω τι πρέπει να κάνεις αν παίξει..

@wizarde δοκιμάζεις αυτό.ΑΛΛΑ στο tag με το nfid θα βάλεις 02200408001700.Λογικά θα δουλέψει..

EDIT:σου έστειλα λάθος link την πρώτη φορά..κατέβασε τώρα,είναι smp.

μόλις δούμε πως παίζει,σου λέω και τι έκανα ακριβώς..

Κάντε κανα printscreen ti εισάγεται κ που στο kid3 ελα να φτιαχτουμε όλοι! Θα σας ανεβάσω το βραδι σν προλαβω τις 30 ιστορίες απ το ηχείο  audio tales. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, bananasplit είπε

μισό,κατεβάζω,περνάω tags και σου λέω τι πρέπει να κάνεις αν παίξει..

@wizarde δοκιμάζεις αυτό.ΑΛΛΑ στο tag με το nfid θα βάλεις 02200408001700.Λογικά θα δουλέψει..

EDIT:σου έστειλα λάθος link την πρώτη φορά..κατέβασε τώρα,είναι smp.

επιτελους!! τωρα παιζει κανονικα, μπραβο!!
ναι αν μπορεις δειξε μας τι κανουμε στο kid3.

επισης αν μπορω να  αλλαξω ονομα το smp? η πρεπει να γιενι παλι tag οσο ειναι mp3

2 λεπτά πριν, oliz είπε

Κάντε κανα printscreen ti εισάγεται κ που στο kid3 ελα να φτιαχτουμε όλοι! Θα σας ανεβάσω το βραδι σν προλαβω τις 30 ιστορίες απ το ηχείο  audio tales. 

φτιαξε μας με τις audiotales!!!

Επεξ/σία από wizarde
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 minutes ago, wizarde said:

το ελφ ειναι ξωτικο οχι ελαφακι.

και δεν παιζει ουτε κ αυτο..

Σωστά, ξωτικό :)

Για το αρχείο δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...

Τα tags του original είναι αυτά:

Spoiler

1.png.49148d4973b87d63748a1fd3117bf229.png

Όπου tag 1: ID3v1.1 έχει το τίτλο του παραμυθιού και tag 2: ID3v2.3.0 έχει τίτλο ίδιο με το όνομα του αρχείου.

Αντίστοιχα, το αρχείο που έστειλα:

Spoiler

2.png.4c86e5da4e9d7b54d8fb7799f989bdeb.png

Και το αρχείο που ανέβασε ο @bananasplit:

Spoiler

3.png.4f3e85a21b8e7dbc18953bd304266a96.png

Η μόνη διαφορά είναι ότι ο bananasplit χρησιμοποιεί το όνομα του αρχείου και στο tag 1. Εγώ βασίστηκα στο original με το Ελφ. Ίσως ο @bananasplit να μπορεί να βοηθήσει καλύτερα...

9 minutes ago, oliz said:

Κάντε κανα printscreen ti εισάγεται κ που στο kid3 ελα να φτιαχτουμε όλοι! Θα σας ανεβάσω το βραδι σν προλαβω τις 30 ιστορίες απ το ηχείο  audio tales. 

Ανέβασα printscreens, αν και παίζει να κάνω κάτι λάθος... 🥶

Δώσε audio tales στο λαό!! 🙏🙏🙏

Επεξ/σία από noasgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wizarde είπε

επιτελους!! τωρα παιζει κανονικα, μπραβο!!

χαίρομαι που παίζει..Λοιπόν,προσωπικά έχω το mp3tag που είναι για windows και είναι free..
Μετά,κάνω μετονομασία του αρχείου σε πχ L0017.mp3
Το προσθέτω στο mp3tag,δεξί κλικ επάνω του,εκτεταμένες ετικέτες.προσθήκη πεδίου.Βρίσκω το title,και βάζω ετικέτα με το όνομά του.(πχ L0017) έτσι.Επιβεβαιώνω πως έχει περάσει σωστά,γιατί εμφανίζεται εδώ.
Μετά κάνω αποθήκευση.Τέλος ανοίγω με το πρόγραμμα smp->mp3 και το μετατρέπω σε smp.Μετά,nfid και τέλος..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, bananasplit είπε

χαίρομαι που παίζει..Λοιπόν,προσωπικά έχω το mp3tag που είναι για windows και είναι free..
Μετά,κάνω μετονομασία του αρχείου σε πχ L0017.mp3
Το προσθέτω στο mp3tag,δεξί κλικ επάνω του,εκτεταμένες ετικέτες.προσθήκη πεδίου.Βρίσκω το title,και βάζω ετικέτα με το όνομά του.(πχ L0017) έτσι.Επιβεβαιώνω πως έχει περάσει σωστά,γιατί εμφανίζεται εδώ.
Μετά κάνω αποθήκευση.Τέλος ανοίγω με το πρόγραμμα smp->mp3 και το μετατρέπω σε smp.Μετά,nfid και τέλος..

kατσε ρε συ σε εχασα λιγο στο τελευταιο βήμα που λες nfid kai telos?? dhladh τι καανω εκανα ολα τα βηματα μεχρι το smp αλλα δεν επαιξε.. τι κανω στο nfid τι γραφω για την γιαγια? κ πως το εισάγω? και σε πιο αρχειο στο smp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, bananasplit είπε

χαίρομαι που παίζει..Λοιπόν,προσωπικά έχω το mp3tag που είναι για windows και είναι free..
Μετά,κάνω μετονομασία του αρχείου σε πχ L0017.mp3
Το προσθέτω στο mp3tag,δεξί κλικ επάνω του,εκτεταμένες ετικέτες.προσθήκη πεδίου.Βρίσκω το title,και βάζω ετικέτα με το όνομά του.(πχ L0017) έτσι.Επιβεβαιώνω πως έχει περάσει σωστά,γιατί εμφανίζεται εδώ.
Μετά κάνω αποθήκευση.Τέλος ανοίγω με το πρόγραμμα smp->mp3 και το μετατρέπω σε smp.Μετά,nfid και τέλος..

ΜΠΡΑΒΟ  ρε φιλε.. δουλεψε κομπλε, ευχαριστω πολυ!! και σενα @noasgr σε ευχαριστω πολυ φιλε για τον μετατροπεα!!

 

παρτε και τον Παπουτσωμενο Γατο απο μενα: https://easyupload.io/pooqpq

4 λεπτά πριν, oliz είπε

kατσε ρε συ σε εχασα λιγο στο τελευταιο βήμα που λες nfid kai telos?? dhladh τι καανω εκανα ολα τα βηματα μεχρι το smp αλλα δεν επαιξε.. τι κανω στο nfid τι γραφω για την γιαγια? κ πως το εισάγω? και σε πιο αρχειο στο smp?

εννοει οτι πρεπει να δωσεις στη φιγουρα ή στο barcode σου το ονομα του smp, εγω το κανω ετσι: 

κατεβαζεις σε κινητο andoid με nfc το chrome dev απο playstore και ανοιγεις αυτο το λινκ

https://oyooyo.github.io/audiocube/devices/storyland/nfc_webapp/

διαλεγεις ποια φιγουρα θελεις ή βαζεις τον κωδικο στην τριτη γραμμη κ αυτη μετατρεπει μια αλλη φιγουρα ή ενα κενο nfc barcode και εισαι ετοιμος!!

 

το αρχειο smp που εφτιαξες το βαζεις μεσα στο κουτι με το καλωδιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...