Προς το περιεχόμενο

YunExpress παραδοση στην Ελλαδα?


MessatsuRoku

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας. Μια από τα ίδια και εγώ. Και σήμερα  Και έχω ήδη ανοίξει dispute sto alliexpress. Αντικείμενο που ενώ το παράγγειλα από κατάστημα στην Ισπανία το έστειλε από Κίνα δίνοντας μου DPD tracking το οποίο ακόμα και σήμερα από DPD δίνει μόνο ότι παρελήφθησαν δεδομένα. Σε τηλεφωνική επικοινωνία την προηγούμενη εβδομάδα με DPD μου έλεγε ότι ακόμα δεν μπήκε Ελλάδα ενώ στο track της Yun έλεγε delivery to local courier. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρόκειτε για τριγωνική οπότε από 20/12 που μπήκε σε τελωνείο ήταν σε άλλη χώρα της ΕΕ. Εκεί courier to δίνει σε local distributer (31-12) και το ξαναστέλνουν πλέον οδικός. Εδώ αναλαμβάνει ACS. 

 

Jan 14 2021 06:40 pm The carrier is limited employee availability due to the impacts of covid-19.The shipment may be delayed.We will continue to update the progress. Greece

Dec 31 2020 03:00 pm delivery to local courier

Dec 28 2020 01:09 pm Departed from Facility

Dec 23 2020 10:00 am Custom clearance completed

Dec 20 2020 03:23 pm Arrived at AIRPORT of Destination,clearance in process

Dec 19 2020 09:54 am Departed from AIRPORT of Origin

Dec 17 2020 08:00 pm Arrive at international airport to abroad HK

Dec 17 2020 04:48 pm Departed Facility In processing center Hong Kong

Dec 17 2020 06:13 am Departed Facility in YT-SZ YT-SZ

Dec 16 2020 02:35 pm Arrived at Sort Facility YT-SZ YT-SZ

Dec 13 2020 05:58 pm Shipment information received. Last mile tracking number: 61283097167 - Last mile tracking carrier: 希腊DPD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, christos_uoa είπε

Καλησπέρα σας. Μια από τα ίδια και εγώ. Και σήμερα  Και έχω ήδη ανοίξει dispute sto alliexpress. Αντικείμενο που ενώ το παράγγειλα από κατάστημα στην Ισπανία το έστειλε από Κίνα δίνοντας μου DPD tracking το οποίο ακόμα και σήμερα από DPD δίνει μόνο ότι παρελήφθησαν δεδομένα. Σε τηλεφωνική επικοινωνία την προηγούμενη εβδομάδα με DPD μου έλεγε ότι ακόμα δεν μπήκε Ελλάδα ενώ στο track της Yun έλεγε delivery to local courier. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρόκειτε για τριγωνική οπότε από 20/12 που μπήκε σε τελωνείο ήταν σε άλλη χώρα της ΕΕ. Εκεί courier to δίνει σε local distributer (31-12) και το ξαναστέλνουν πλέον οδικός. Εδώ αναλαμβάνει ACS. 

 

Jan 14 2021 06:40 pm The carrier is limited employee availability due to the impacts of covid-19.The shipment may be delayed.We will continue to update the progress. Greece

Dec 31 2020 03:00 pm delivery to local courier

Dec 28 2020 01:09 pm Departed from Facility

Dec 23 2020 10:00 am Custom clearance completed

Dec 20 2020 03:23 pm Arrived at AIRPORT of Destination,clearance in process

Dec 19 2020 09:54 am Departed from AIRPORT of Origin

Dec 17 2020 08:00 pm Arrive at international airport to abroad HK

Dec 17 2020 04:48 pm Departed Facility In processing center Hong Kong

Dec 17 2020 06:13 am Departed Facility in YT-SZ YT-SZ

Dec 16 2020 02:35 pm Arrived at Sort Facility YT-SZ YT-SZ

Dec 13 2020 05:58 pm Shipment information received. Last mile tracking number: 61283097167 - Last mile tracking carrier: 希腊DPD

Κι εμένα στην ίδια κατάσταση από 31/12/2020 και στις 14/1/2021 έβγαλε το μήνυμα για καθυστέρηση λόγω Covid-19.
Αν όπως λες έρχεται οδικώς και έχει ή θα παραδοθεί στην ACS, έχει μπει ή θα μπει στη χώρα από Βουλγαρία και θα σκαναριστεί στην Θεσσαλονίκη πρώτα και μετά θα πάρει τον δρόμο για την τελική διανομή.

Λογικά θα φανεί στο Speedy.bg όπου θα βάλετε το τελικό δεκαψήφιο next tracking number που δίνει η Yun, που είναι το νέο tracking number της ACS, εφόσον με αυτούς συνεργάζονται.

Αυτό το τελευταίο tracking number φαίνεται αν ψάξετε το tracking number της YUN Express στο yuntrack ή στο parcelapp

Μάλιστα βγάζει και αυτό το μήνυμα:

Estimated date of arrival at the post office

Today, 15 Ιαν 2021 - 23 Ιαν 2021, about 8 days remaining

The forecast is not 100% certain, and is based on 250 packages delivered in the last 60 days

Θυμηθείτε την ουρά των φορτηγών που έφευγαν από την Αγγλία πριν το ΒΡΕΧΙΤ και φανταστείτε τι συμβαίνει στις αποθήκες των διανομέων στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισήμως πάντως μέσω email με ενημερώσανε σήμερα ότι το δέμα μου δεν μπήκε Ελλάδα Μόλις μπει θα το παρακολουθούμε μέσω ACS από τον άλλο αριθμό η οποία και θα μου το παραδώσει . Άρα το Greece στο last status εκει είναι ψευδές. Θα ήθελα να ξέρω ποιος ενημερώνει αυτό το tracking information. H YUN? 

Μάλλον θα πρέπει να ετοιμάσω email προς YUN για ένα Ευρωπαϊκό ξεχ3$!μ0

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο ακόμα ταξιδεύει και σύμφωνα με το site της DPD δεν έχει μπει Ελλάδα. Μόλις με δικαίωσε και το Aliexpress.

Ας πρόσεχε ο πωλητής. Όταν πουλάει κάτι με dispatch από Ισπανία, να είναι από Ισπανία. Επίσης η επιλογή μεταφορικών εταιριών είναι ευθύνη του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα ακούστηκα από τη Γαλλία μέσω aliexpress και τα έστειλε ο πωλητής από την Κίνα . Βέβαια το tracking number δείχνει ότι έφθασε Ελλάδα αλλά ο πωλητής λέει πως επέστρεψε σε αυτόν η αποστολή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και οι υπολοιποι, παραγγειλά υποτίθεται από Τσεχία, έστειλαν από Κίνα
Κέρδισα το refund και τώρα περιμένω μπας και παραλάβω κιόλας. 

Στην ACS δε βγάζει κάτι το tracking..

image.png.4be06ccdde7a4d86ff3e7aa9e703aaad.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε κανένα νέο όσων το δέμα έχει κολλήσει apo 14/1 σε status "The carrier is limited employee availability due to the impacts of covid-19.The shipment may be delayed .We will continue to update the progress--Greece"??

Γιατι εμένα ακόμα στα ίδια είναι πρωτη φορά τοσο μεγαλη καθυστέρηση.

Acs μεσω DPD tracking number δεν μου εμφανιζει τιποτα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Deckard01 είπε

Εχετε κανένα νέο όσων το δέμα έχει κολλήσει apo 14/1 σε status "The carrier is limited employee availability due to the impacts of covid-19.The shipment may be delayed .We will continue to update the progress--Greece"??

Γιατι εμένα ακόμα στα ίδια είναι πρωτη φορά τοσο μεγαλη καθυστέρηση.

Acs μεσω DPD tracking number δεν μου εμφανιζει τιποτα ακομα

Σε εμένα άλλαξε χθές και έγινε πάλι (departed facility in shenzhen)την πρώτη φορά ήταν 30 Δεκεμβρίου .2 δέματα από Ισπανία υποτίθεται αλλά έφυγαν από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...