Προς το περιεχόμενο

YunExpress παραδοση στην Ελλαδα?


MessatsuRoku

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, xRoronoa είπε

https://www.yuntrack.com/Track/Detail

Καλημέρα, αν βάλεις εδώ το Tracking Number της Yun σου εμφανίζει κάτι ?

δεν βγαζει last mile deliery tracking , και λεει παλι πως θα παραδοθει σε 4-7 εργασιμες , αλλα πλεον εχει περασει πανω απο μηνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όποιος άνοιξε dispute και δικαιώθηκε λόγω το ότι δεν τα έστειλαν από ευρωπαϊκές αποθήκες τι αξία είχε το δέμα?? Έχω αξία 40,00€ από Τσεχία και τα έστειλαν από Hong Kong, θα δικαιωθώ ή είναι μεγάλη η αξία του δέματος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και σε μένα,. Αγορά από Αγγλικό κατάστημα με είδη ρουχισμού στις αρχές Δεκεμβρίου και τα έστειλαν από Κίνα (πόλη Shenzhen), λέω οκ πόσο μπορει να καθυστερήσουν την στιγμή που τα έστειλαν με "τριγωνικό" κούριερ;;;. Περιμένω όλο τον Δεκέμβριο και τίποτα... Φτάνει Γενάρης κοιτάω το tracking τίποτα κολλημένο. Και στις 19 Γενάρη και εκείνη την ήμερα είχε ενημερωθεί πως γύρισε πίσω στον αποστολέα. Στέλνω e-mail στο κατάστημα μου ζητάνε συγνώμες και σε λίγες ώρες μου τα ξαναστέλνουν πάλι με Yunexpress, Ευτυχώς μέχρι τώρα το tracking προχωράει κανονικά και δείχνει πως έχουν περάσει έλεγχο αεροδρομίου (κάπου στην Κίνα). Τώρα τι παίχτηκε και γύρισε πίσω δεν μπορώ να γνωρίζω, αφου έδειχναν τα στοιχεία αποστολής να ειναι σωστά. Δύσκολες οι αγορές στην covid εποχή.... 

Screenshot_2021-01-25 ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING 17TRACK.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία με επιλογή αποστολής από Γαλλία και μόλις μου ήρθε tracking που δείχνει ότι το δέμα μόλις έφυγε από Κίνα...

Έστειλα μνμ στον πωλητή και περιμένω να δω τι θα μου απαντήσει.. όχι τίποτα άλλο, αλλά αν είχα επιλέξει από την αρχή αποστολή από Κίνα, θα είχα πληρώσει 2-3 dollars λιγότερα... απλά επέλεξα Γαλλία γιατί είχε καλύτερους χρόνους παράδοσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τα παιδιά που ρωτήσανε. Εγώ είχα παραγγείλει από Ισπανία με delivery 5-15 μέρες, το έστειλε από Κίνα, 1.5 μήνας πέρασε και δεν έχω παραλάβει. Του την είπα μέσω μηνύματος ότι έπρεπε πρώτα να με ρωτήσει πριν το στείλει από Κίνα αν δέχομαι, μου έλεγε ένα μάτσο π@π@ριE$, έκανα dispute, ανέφερα στο dispute αυτό ακριβώς ότι παρείγγειλα από Ισπανία, έστειλε από Κίνα χωρίς να με ρωτήσει και δεν παρέλαβα ακόμα "I order it from Spain to be here in 5-15 days but seller dispatched it from China probably as a triangular trade without asking me. https://track.aftership.com/trackings?_ga=2.15881599.859374498.1610220122-1619053240.1606982941&courier=yunexpress&tracking-numbers=61283097167 Order closed and not receive good. I contacted local DPD (last mile courier) and informed that the package has not been entered Greece yet! http://www.dpd-gr.com/tracking/?shipmentNumber=61283097167&language=en" 

Το Ali αποφάσεισε άμεσα υπερ μου και σε 2-3 μέρες πήρα και τα χρήματα στην κάρτα μου.

Και τώρα σκέφτομαι αν παραλάβω και αν του δώσω χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, περιμένω δέμα από Κίνα (ήξερα εξ αρχής οτι έρχεται από Κίνα) με YunExpress. Είχε κολλήσει κ μένα από 14/01 στο "limited employee availability" αλλά επιτέλους σήμερα πήρε κωδικό acs track. Είναι Θεσσαλονίκη τώρα, να δώ ποτε θα έρθει Αθήνα.

Για να έχετε εικόνα όσοι είστε σε αναμονή, η πορεία του ηταν αυτή:

image.png.a4d4defa6bc075de84f2150a1c66052d.png

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο εμενα, το tracking με τον κωδικο στο aftership μου λεει 28 μερες(καθε μερα αυξανεται και απο μια απο τις 4/1 που αρχισε με 6) ενω στο parcelapp λεει 3 εως 10 μερες(και μειωνεται ο χρονος παραδοσης κανονικα εννοειται)σε εσας συμβαινει κατι αντιστοιχο?

Σκεφτηκα να στειλω email αλλα δεν ειμαι ο μονος που εχει το ιδιο προβλημα με το πακετο του απο τις 14,οποτε αναμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα dispute στο AliExpress, γιατί δεν τα έστειλε από Τσεχία που έγραφε 7 μέρες delivery time. Έχουν περάσει ήδη 26 μέρες και έχει κολλήσει στις 14/01 όπως των παραπάνω. Να δω αν θα δικαιωθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update:

Παρελαβα το δέμα μου σήμερα. Να θυμίσω acs κωδικό πήρε εχθές το δέμα οπότε ομολογώ με εξέπληξε η Asc. Επειδή συνήθως τους κράζουμε, να πω κιόλας πως με πέτυχε την ώρα που γύριζα απο την πρωινή βόλτα με τον σκύλο (δεν τους περιμενα σημερα, ούτε στις 9 το πρωί!!) και ο courier με πήρε και τηλέφωνο. Αυτά!

Εύχομαι και οι υπόλοιποι να παραλάβετε σύντομα. 🤞

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, εμενα μου γραφει departure to country of destination---shipped ..... Μου έχει εμφανιστει κωδικος στο Last Mile Delivery
Tracking Number  αλλα οταν τον βαζω στο σαιτ της speedy μου δειχνει οτι δεν υπαρχει το πακετο.. γιατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, maggi_ είπε

Update:

Παρελαβα το δέμα μου σήμερα. Να θυμίσω acs κωδικό πήρε εχθές το δέμα οπότε ομολογώ με εξέπληξε η Asc. Επειδή συνήθως τους κράζουμε, να πω κιόλας πως με πέτυχε την ώρα που γύριζα απο την πρωινή βόλτα με τον σκύλο (δεν τους περιμενα σημερα, ούτε στις 9 το πρωί!!) και ο courier με πήρε και τηλέφωνο. Αυτά!

Εύχομαι και οι υπόλοιποι να παραλάβετε σύντομα. 🤞

Όπως είχα αναφέρει 2 δέματα από εξωτερικό με το που πήραν tracking number από ACS μου ήρθαν την επόμενη μέρα το ένα μετά από 4 μέρες το άλλο.

Και στις 2 περιπτώσεις με κάλεσαν όταν ήταν στην πόρτα μου.

35 λεπτά πριν, KaterinaGa είπε

ρε παιδια, εμενα μου γραφει departure to country of destination---shipped ..... Μου έχει εμφανιστει κωδικος στο Last Mile Delivery
Tracking Number  αλλα οταν τον βαζω στο σαιτ της speedy μου δειχνει οτι δεν υπαρχει το πακετο.. γιατι??

Αν δεν κάνω λάθος θα εμφανιστεί μόλις φτάσει Ελλάδα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

γνωριζει καποιος το εμαιλ που μπορω να επικοινωνήσω με το SHEIN?

Εδω και 10 μερες λεει delayed  

48 λεπτά πριν, KaterinaGa είπε

ρε παιδια, εμενα μου γραφει departure to country of destination---shipped ..... Μου έχει εμφανιστει κωδικος στο Last Mile Delivery
Tracking Number  αλλα οταν τον βαζω στο σαιτ της speedy μου δειχνει οτι δεν υπαρχει το πακετο.. γιατι??

Εχω διαβασει επισης οτι σε πολλους απλα ειχε κολλησει το συστημα και ενω εδειχνε αυτο τους ηρθε το δεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα αυτό μου εμφανίζει, στο Shein μου λεει οτι η παραγγελία μου είναι να ερθει μαξ 28, σήμερα δηλαδή, αλλά καμία πραγματικά ενημέρωση, τι πρέπει να κάνω, μπορεί να με βοηθήσει κανεις;

4564546.jpg.703a91f0e4fb4a86a123f917b3c94c09.jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...