Προς το περιεχόμενο

Η αξία του bitcoin ξεπέρασε τα $20,000


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, Fabrika είπε

χαχαχ δν θελω να χαλασω τα ονειρα κανενος εξαλλου και εγω μεσα ειμαι απλα εχω τους προβληματισμους μου που πλεον χωνονται ξεκαθαρα τεραστια κεφαλαια 

 

θες να μ πεις π εχω λαθος εξαλλου εξαρχης μιλησα για νουμπ ερωτηση

 

edit: δν ξερω αν ειμαι εγω αυτος π πρεπει να διαβασει αφου ειναι λιγο trading 101 

 

ΑΝ θα διορθώσει θες να μάθεις ή αν μιλάμε απο τα 100κ+ σε 1 χρόνο ?Μυρίζω ασχετοσυνη απο την αρχη αλλα είπα να είμαι ευγενικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το απο τα 19κ το 2017 στα σχεδον 3κ το 2019 δν νομιζω να λεγεται διορθωση χαχαχαχα

 

εγω δν αμφισβητω οτι θα γιγαντωθει σε βαθος χρονου απλα λεω ολοι να εχουν το νου τους για το τι θα γινεται στα μεσοδιαστηματα και να μην ψαρωνουν με ορους decentralized κλπ ,που θα ειναι μονο στα χαρτια εφοσον τραπεζες και επενδυτικοι ομιλοι θα εχουν μπει με τρις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Fabrika είπε

το απο τα 19κ το 2017 στα σχεδον 3κ το 2019 δν νομιζω να λεγεται διορθωση χαχαχαχα

 

εγω δν αμφισβητω οτι θα γιγαντωθει σε βαθος χρονου απλα λεω ολοι να εχουν το νου τους για το τι θα γινεται στα μεσοδιαστηματα και να μην ψαρωνουν με ορους decentralized κλπ ,που θα ειναι μονο στα χαρτια εφοσον τραπεζες και επενδυτικοι ομιλοι θα εχουν μπει με τρις 

Γιατι οχι διορθωση? Ηταν 1k 01/2017, μην το ξεχναμε αυτο. Βασικα αυτο λεγεται Overshooting και undershooting αντιστοιχα

Αν πηγαινε στα 2k το 18 και στα 3k το 19 ολοι θα μιλουσανε για τις φοβερες αποδοσεις.

Οπως και τωρα αν φτασει τα 100k σε ενα χρονο (δεν το ξερω και προσωπικα ειμαι πιο συντηρητικος και μου φαινεται πολυ νωρις) και ξαναπεσει στα 30k τον επομενο θα εχουμε καταστροφη και σκασιμο φουσκας... με μια μικρη λεπτομερεια. Καθε φορα που σκαει η φουσκα βρισκομαστε μια ταξη μεγεθους πιο πανω. Not a bad deal για οσους εχουν το στομαχι για το volatility... και για οσους εχουν την κοινη λογικη να μην παρουν πχ δανειο για να αγορασουν bitcoin.

 

Και επιτελους, το decentralized δεν σημαινει οτι η ιδιοκτησια θα ειναι εξαπλωμενη σε ολον τον κοσμο. Σημαινει οτι δεν μπορει καποιος αυθαιρετα να επηρεασει την παραγωγη του ανα το χρονο η να λογοκρινει συναλλαγες η να το κατασχει εφοσον δεν εχει τα κλειδια. Και εκει δεν εχει απογοητευσει.

Επεξ/σία από Bspus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, imvrios είπε

Πάμε σε νέο πυρετό mining; 

5000€ το κομμάτι η 3090;

ε μεχρι στιγμης ειναι στα 2.5k ..οποτε ανεβαινουμε λογικα . Χρηματιστηριο κατάντησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ts0ts0s είπε

Το scam φιλε μου που το ειδες??Δε ξερω τι σχεση σου με το χωρο,αλλα κριμα να εισαι γνωστης και απλα να φορας παρωπιδες..απ την αλλη αν δεν ασχολεισαι και απλα ειπες κατι για να πεις μπορεις ευκολα οπως μπαινεις εδω να μπεις και στη σελιδα του νομισματος και να ψαχτεις,οπως επισης και στο γκρουπ της ελληνικης κοινοτητας στο telegram.

ακυρο , δεν αξιζετε να σπαταλησω ουτε ενα ακομη δευτερολεπτο

 

 

Επεξ/σία από argosixna
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yanyul είπε

Τους βλέπω όλους αυτούς τους επενδυτές να κλαίνε με μαύρο δάκρυ, όπως έκλαψαν οι επενδυτές του Χρηματιστηρίου Αθηνών. 

Δεν βαρεθ'ήκατε να λέτε τα ίδια και τα ίδια χρόνο παρά χρόνο? Όταν ανεβαίνει σκάει όταν πέφτει έσκασε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους επιστήμονες και μη της συγκεκριμένης συζήτησης. Το ότι καθένας έχει την γνώμη του σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα είναι απολύτως δεκτό και σεβαστό. Όταν όμως στην συζήτηση κάποιοι προσπαθούν να επιβάλουν την γνώμη τους ( είτε υπέρ, είτε κατά του bitcoint ) με ειρωνείες και υφάκι του παντογνώστη, είναι τελείως απαράδεκτο για μένα. Συζήτηση κάνουμε εδώ μέσα, όχι να επιβάλουμε την γνώμη μας. Όποιος πιστεύει στο Bitcoint, καλώς, ας επενδύσει τα λεφτά του για βγάλει πολλά και εύκολα λεφτά. Όποιος δεν πιστεύει ,ας μείνει απ'έξω. Απλά τα πράγματα. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι κάποια στιγμή κάποιοι θα χάσουν τα λεφτά τους, ακριβώς όπως έχασαν οι επενδυτές του Χρηματιστηρίου Αθηνών ( που είμαι και εγώ παθόν ),  Δεν γίνεται σ'αυτό τον κόσμο να είναι όλοι κερδισμένοι. Αλλά είναι δική μου προσωπική άποψη, και αν δεν βρω κάποιο σημαντικό λόγο να την αλλάξω, θα παραμείνω μ'αυτή. Καλό σας βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που αγοράζει και πουλάει, στην ουσία τζογάρει. Αυτός που έφτιαξε ένα mining rig σε χώρες που το ρεύμα είναι τσάμπα, δεν έχει να χάσει τίποτα. Στην Ελλάδα με τις τιμές που παίζουν είναι ασύμφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέμε εδώ τη γνώμη μας, ας πω κι εγώ τη δική μου.

Για τους περισσότερους από μας, το bitcoin δεν λύνει κάποιο πρόβλημα. Ακόμα και για κάτι συνηθισμένο, όπως η μεταφορά χρημάτων από μια χώρα σε μια άλλη σε άλλο νόμισμα, υπάρχουν πλέον λύσεις με χαμηλό κόστος. 

Μάλιστα, οι περισσότεροι που το αγοράζουν δε το βλέπουν καν ως νόμισμα, αλλά ως επένδυση. Είναι ιδιαίτερα διασκεδαστικό (αλλά και ενθαρρυντικό) πως από τότε που βγήκε άρχισαν αρκετοί να μαθαίνουν περί νομισμάτων, αξίας τους χρήματος κλπ.

Προσωπικά, ως νόμισμα το βλέπω σαν ένα ακόμα asset class στο οποίο επενδύω ένα μικρό μέρος του portfolio. Όσον αφορά την τεχνολογία, θεωρώ ότι έχει μέλλον  και αν κάποιες την "πιστεύει" θα ήταν καλύτερα να επενδύσει σε εταιρίες του χώρου (ενδεικτικά να αναφέρω το ETF με ticker symbol "BLOK").

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...