Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί HP Pavilion Gaming 15-ec1011nv και AMD Ryzen™ 7 4800H 2.90 GHz


TheDevilMayCare

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 278
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες θα ελεγα.

Απορια, τι δισκο προτεινετε να βαλει καποιος για να εχει εξτρα χωρο??? Φανταζομαι δεν αξιζει να βαλει κανεις ΗDD ετσι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Lesdal είπε

Παιδιά οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες θα ελεγα.

Απορια, τι δισκο προτεινετε να βαλει καποιος για να εχει εξτρα χωρο??? Φανταζομαι δεν αξιζει να βαλει κανεις ΗDD ετσι?

 

ενα 500αρι ή 1TB  ssd αναλογα τα χρηματα και τις αναγκες σου .....προσοχη στο παχος του  7mm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tengai34 είπε

ενα 500αρι ή 1TB  ssd αναλογα τα χρηματα και τις αναγκες σου .....προσοχη στο παχος του  7mm 

Άρα έως 7χιλιοστα οκει.

Τι τύπος ssd όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Lesdal είπε

Άρα έως 7χιλιοστα οκει.

Τι τύπος ssd όμως;

ssd 2,5 sata

HP-Pavilion-Gaming-15-R7-4800H-GTX1660Ti-Review-64.heic

HP-Pavilion-Gaming-15-R7-4800H.jpg

Επεξ/σία από tengai34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να βαλεις SSD? Eκτος απο την "+" τιμη ενας απο τους λογους [κυριος] που 'απεκλεισα' το Legion ειναι οτι δεν με αφηνε να βαλω και 2.5" δισκο: απλο οχι ssd, γιατι ετσι θα ανεβαζε και αλλο τιμη...!
🤑
Αν εχεις εναν 'απλο' δισκο που σου περισσευει απο παλιοτερα: ειναι το καλυτερο σεναριο για αποθηκη! Ακομη και καινουργιο
να παρεις 1-2 ΤΒ στο παρον / τωρα ειναι πιο φθηνος απο SSD!
😉

Ακομη κι αν δεν εχετε καποιον, 2TB HDD θα σας βγουν 60 ευρα # 2ΤΒ SSD 170ευρα! Γενικα εκτος και αν παρετε (πολυ) μικρο SDD, ειναι πολλα τα λεφτα για αποθηκη....😨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

Γιατι να βαλεις SSD? Eκτος απο την "+" τιμη ενας απο τους λογους [κυριος] που 'απεκλεισα' το Legion ειναι οτι δεν με αφηνε να βαλω και 2.5" δισκο: απλο οχι ssd, γιατι ετσι θα ανεβαζε και αλλο τιμη...!
🤑
Αν εχεις εναν 'απλο' δισκο που σου περισσευει απο παλιοτερα: ειναι το καλυτερο σεναριο για αποθηκη! Ακομη και καινουργιο
να παρεις 1-2 ΤΒ στο παρον / τωρα ειναι πιο φθηνος απο SSD!
😉

Ακομη κι αν δεν εχετε καποιον, 2TB HDD θα σας βγουν 60 ευρα # 2ΤΒ SSD 170ευρα! Γενικα εκτος και αν παρετε (πολυ) μικρο SDD, ειναι πολλα τα λεφτα για αποθηκη....😨

Κάνεις να προτείνει κανένα δίσκο 1tb;;;

Επίσης παιδιά διαπίστωσα κάτι, ο επεξεργαστής μου όταν βάζω τον φορτιστή κολλάει στα 0,38 ghz ενώ όταν δεν το έχω στο φορτιστή τότε κανονικά μπορεί να φτάσει πέρα από τα 4,2ghz σε σκληρή χρήση.

Το googlάρα, έχει διαπιστωθεί και από άλλους χρήστες σε διαφορετικά laptop όχι μόνο της hewlett-packard και από ότι φαίνεται βρήκα μία λύση ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο θα διαρκέσει. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει λογικη, εκτος και εχεις αλλαξει κατι: ειτε απο τα power options του, ειτε απο το αριστερο-κουτσουμπικο(!), ειτε με το RyzenContr! 🤔
Φυσιολογικα στη μπαταρια <χαμηλωνει> -και γι' αυτο ψαχναμε τροπο για (force) full cpu speed on battery...! 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TheDevilMayCare είπε

Δεν εχει λογικη, εκτος και εχεις αλλαξει κατι: ειτε απο τα power options του, ειτε απο το αριστερο-κουτσουμπικο(!), ειτε με το RyzenContr! 🤔
Φυσιολογικα στη μπαταρια <χαμηλωνει> -και γι' αυτο ψαχναμε τροπο για (force) full cpu speed on battery...! 😉

Θα το ελέγξω μόλις γυρίσω από τη δουλειά, αν μου εμφανίσει ξανά  αυτή την ανωμαλία θα ξαναγράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα και γω μολις εκθεσιακο τεμαχιο.

στο 5λεπτο μου φριζαρε τελειως στον microsoft edge  και το μονο που μπορουσα  να κανω ηταν force restart. απο κεινη τη στιγμη δεν ειχα θεμα με το λογισμικο. (εκεινη την ωρα κατεβαζε καποια c++ updates  δεν ξερω αν το επηρεασε)

 

επισης το αλλο μου θεμα ειναι το   οτι το keyboard εχει μεγαλουτσικο κενο απο κατω (απτη μητρικη) με αποτελεσμα οταν κανω απλο απαλο τtap στο trackpad να ακουγεται δυνατο χτυπημα καθως χτυπαει κατωαπτο κενο.

 

εχει και αλλος παρομοιο θεμα με το δευτερο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, chrisgeorg είπε

παρελαβα και γω μολις εκθεσιακο τεμαχιο.

στο 5λεπτο μου φριζαρε τελειως στον microsoft edge  και το μονο που μπορουσα  να κανω ηταν force restart. απο κεινη τη στιγμη δεν ειχα θεμα με το λογισμικο. (εκεινη την ωρα κατεβαζε καποια c++ updates  δεν ξερω αν το επηρεασε)

 

επισης το αλλο μου θεμα ειναι το   οτι το keyboard εχει μεγαλουτσικο κενο απο κατω (απτη μητρικη) με αποτελεσμα οταν κανω απλο απαλο τtap στο trackpad να ακουγεται δυνατο χτυπημα καθως χτυπαει κατωαπτο κενο.

 

εχει και αλλος παρομοιο θεμα με το δευτερο?

 

Ώπα αρχικά γιατί εκθεσιακό; Πόσο πλήρωσες;

Φαντάζομαι είναι πιθανό με τα updates να γίνει και αυτό.Αυτο με το trackpad τουλάχιστον ΔΕΝ το έχω παρατηρήσει εγώ γιατί χρησιμοποιώ ποντίκι.

Επεξ/σία από Lesdal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgeorg είπε

800 μονο εκθεσιακο ειχε

 

αρα το θεμα με το trackpad και το κενο απο κατω ειναι γενικο δεν το εχω μονο εγω?

 

 

4 λεπτά πριν, chrisgeorg είπε

800 μονο εκθεσιακο ειχε

 

αρα το θεμα με το trackpad και το κενο απο κατω ειναι γενικο δεν το εχω μονο εγω?

 

Με συγχωρείς ξέχασα να γράψω το δεν.

ας πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά που το πήρανε εγώ δεν το έχω παρατηρήσει το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...