Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί HP Pavilion Gaming 15-ec1011nv και AMD Ryzen™ 7 4800H 2.90 GHz


TheDevilMayCare

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, chrisgeorg είπε

800 μονο εκθεσιακο ειχε

 

Επρεπε το εκθεσιακο ομως να δωθει στα 599 δηλαδη τιμη stock-house! Εφοσον το εχεις ηδη παρει δεν χανεις τιποτα -εκτος απο
λιγο χρονο- να το παλεψεις με Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη 🤑
http://www.mindev.gov.gr/προστασία-του-καταναλωτη/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 278
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιος τους υποχρεωνει να το δωσουν σε αυτην την τιμη?

Να ένα βίντεο με το θέμα του τΟυ τρακπαντ

https://www.icloud.com/photos/#0sUXHiwrT51vMcZLHBTC69SAQ

 

 

Επεξ/σία από chrisgeorg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις...?? Θα ζητησεις, εφοσον ειναι εκθεσιακο αυτο που παρελαβες, η χρεωση του να γινει ως
εκθεσιακο, και να πιστωθεις διαφορα απο το λογιστηριο.
Τελος.
Αν δεν θελεις να το κανεις εσυ, τοτε πραγματι ποιος τους υποχρεωνει, ο Θεος? 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,με το track pad οχι δεν εχω τετοιο θεμα ,απο την αλλη ομως εφαγε κι εμενα ενα πρωτο κολλημα χθες ενω ημουν στο crhome ( ανοιχτες 4 καρτελες παρακολουθουσα βιντεακια στο youtube ενδιαμεσα κουβεντιαζα  σ ενα φορουμ δουλευε ετσι κανα διωρο ) δοκιμασα μονο ctr alt del τιποτα ,ποντικι επισης νεκρο οποτε αναγκαστικα  κλεισιμο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το κολλημα των 4800Η (και 4600Η) στους browsers
ναι εχει παραγινει 😜 Περα απο το να κανει καποιος ολα τα δυνατα updates σε ολα, δεν ξερω τι αλλο μπορει κανεις να
κανει? 🤪
Και να αλλαξει browser προφανως μεχρι να διορθωθουν...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

Γιατι να βαλεις SSD? Eκτος απο την "+" τιμη ενας απο τους λογους [κυριος] που 'απεκλεισα' το Legion ειναι οτι δεν με αφηνε να βαλω και 2.5" δισκο: απλο οχι ssd, γιατι ετσι θα ανεβαζε και αλλο τιμη...!
🤑
Αν εχεις εναν 'απλο' δισκο που σου περισσευει απο παλιοτερα: ειναι το καλυτερο σεναριο για αποθηκη! Ακομη και καινουργιο
να παρεις 1-2 ΤΒ στο παρον / τωρα ειναι πιο φθηνος απο SSD!
😉

Ακομη κι αν δεν εχετε καποιον, 2TB HDD θα σας βγουν 60 ευρα # 2ΤΒ SSD 170ευρα! Γενικα εκτος και αν παρετε (πολυ) μικρο SDD, ειναι πολλα τα λεφτα για αποθηκη....😨

οκ οντως τα λεφτα ειναι θεμα (μακαρι να μην ηταν) απλα για μενα ολοι οι παλιοι μου δισκοι εχουν κλεισει τουλαχιστον εφταετια  ο πιο φρεσκος...... ταυτοχρονα αυτον που χρησιμοποιω σαν αποθηκη τον δουλευω αρκετα  εγγραφα, ταινιες ,μουσικη φωτο κλπ ενω τον ssd  περα απο το λειτουργικο τα προγραμματα και κανα παιχνιδι  τον  αφηνω απειραχτο....οποτε παω προς τον ssd (500gb) θυσιαζοντας βεβαια ''αρκετο'' χωρο και χρημα  . τουλαχιστον θα κερδισω σε καταναλωση μπαταριας και σε ταχυτητα .......

11 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Αυτο με το κολλημα των 4800Η (και 4600Η) στους browsers
ναι εχει παραγινει 😜 Περα απο το να κανει καποιος ολα τα δυνατα updates σε ολα, δεν ξερω τι αλλο μπορει κανεις να
κανει? 🤪
Και να αλλαξει browser προφανως μεχρι να διορθωθουν...?

χμμμ... σε firefox εχουμε ακουσει τιποτα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το χρονο, τσεκαρε ωρες λειτουργιας! Παλιο εβαλα κι εγω, αλλα < 1000 ωρες ειναι σαν να εχει δουλεψει 1-2 χρονια 🙂

Δεν μου εχει κρασαρει ΠΟΤΕ με Firefox -βασικα μονο αυτον χρησιμοποιω, χοχο!- αλλα παλι μπορει να...φταιει (!) και
οτι οπως εγραψα και του εχω περασει τα παντα κι εχω
αφαιρεσει αρκετα... 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παιδες τα εσβησα όλα πέρασα Linux, όπως και σε όλους τους υπολογιστές μου δηλαδη.... Δεν εχει κρασάρει ποτέ, πάει πολύ καλά.

Το trackpad είναι λίγο τραχύ στο πάτημα.... σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα, ευτυχώς το δουλεύω με bluetooth mouse και δεν με νοιάζει και πολύ. 

Τα πλαστικά στο lid τρίζουν λιγο.... 

SSD πληρώστε τα παραπάνω euro που θέλει ένας samsung evo, τα αξίζει σε σχεση με τους άλλους.

Περασα ήδη και το πρώτο ατύχημα..... ενας φραπέ κομπλέ πάνω στο keyboard..... έπαθα εγκεφαλικό!  δεν μου εχει τυχει ποτέ σε υπολογιστή και μου ετυχε μεσα στον μηνα του καινουργιου μηχανήματος. Τον έκανα βίδες, τι motherboard, τι ψύκτρες.... τα πάντα όλα βγήκαν και σκουπίστηκαν, τα πλήκτρα βγήκαν ένα ενα, καθαρίστηκαν και λιπάνθηκαν με λεπτό γράσσο σιλικόνης..... τελικά ο ασθενής επέζησε....

Επεξ/σία από evark
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου - φτου! Αλλα να ξερεις οτι καποιες φορες προβληματα απο τετοια μπορουν να βγουν και κατοπιν - σε βαθος χρονου, οπου > 2ετια ειναι το κακο σεναριο δυστυχως..(εκτος καθε εγγυησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω..... στο motherboard ευτυχώς δεν πήγε τίποτα, τον καφέ τον εφαγε όλο το πληκτρολόγιο το οποίο πίσω από το motherboard εχει μια μεμβράνη από άκρη σε άκρη και έτσι δεν πήγε υγρό στα ηλεκτρονικά.  Τα πλήκτρα βέβαια βγήκαν όλα καθαρίστηκαν αλλά όσο ναναι κάτι θα πέρασε μέσα στις μεμβράνες.... ελπίζω τα μελλοντικά προβλήματα να βγούν μόνο εκεί.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, evark είπε

ελπίζω..... στο motherboard ευτυχώς δεν πήγε τίποτα, τον καφέ τον εφαγε όλο το πληκτρολόγιο το οποίο πίσω από το motherboard εχει μια μεμβράνη από άκρη σε άκρη και έτσι δεν πήγε υγρό στα ηλεκτρονικά.  Τα πλήκτρα βέβαια βγήκαν όλα καθαρίστηκαν αλλά όσο ναναι κάτι θα πέρασε μέσα στις μεμβράνες.... ελπίζω τα μελλοντικά προβλήματα να βγούν μόνο εκεί.  

φραπε στο πληκτρολογιο!!!!!! παναγια μου μολις τοδα ενα μετρο περα τον πηγα..αρα για να φτασεις πληκτρολογιο λυνεις τα παντα .

υγ.σε ενα τετοιο σκηνικο θα επαιρνα και φωτο απο τους κωδικους ολων των εξαρτηματων (αχρειαστοι ναναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, tengai34 είπε

φραπε στο πληκτρολογιο!!!!!! παναγια μου μολις τοδα ενα μετρο περα τον πηγα..αρα για να φτασεις πληκτρολογιο λυνεις τα παντα .

Tο πληκτρολόγιο είναι κολλητό (όχι με βίδες, εχει πυράκια πλαστικά που τα έχουν λιώσει) στο πάνω πλαστικό από μέσα, όλα τα ηλεκτρονικά είναι και αυτά στο πάνω μέρος. Για να φτάσεις στο keyboard πρέπει να μη μείνει τίποτα βιδωμένο στο πάνω πλαστικό.

Αν χαλάσει το keyboard η το backlight (που παει μαζί) είναι αρκετά δύσκολη η αντικατάσταση.

FYI: Αν και δεν είναι το ίδιο μοντέλο, ο τρόπος κατασκευής είναι παρόμοιος και στο gaming

 

 

Επεξ/σία από evark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα σημερα στο πλαισιο μου ειπαν οτι δεν εχει σημασια που ηταν εκθεσιακο καθως ηταν ηδη σε εκπτωση (799 ελεγε η  καρτελα στον παγκο) οποτε δεν μπορουσαν να μου αλλαξουν κατι στην τιμη.

 

οσο για το τρακπαντ (που εχει κενο απο κατω με αποτελεσμα να κανει θορυβο οταν παταω)

δυστυχως αποτι ειδα στο καταστημα ολα τα pavilion εχουν αυτο το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και των 599ε του stock house, δηλαδη τι ηταν ξερωγω βαρεμενα με σφυρια, αν οχι (και) εκθεσιακα? Αχαχα!! 🤣

Μη συζητας (αλλο) μαζι τους -> αλλωστε κανεις δεν θα αναλαβει τετοια ευθυνη απο τους ιδιους: οσο εχει να κανει με χρηματα, αν δεν υπαρξει η παρεμβαση, απο Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη, Συνηγορο Καταναλωτη 🤑 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...