Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα αίτηση να μπω ελπεντισον μόνο και μόνο για να πάρω τα 60€ και να φύγω.

Μιλάμε ο τύπος μου έκανε το πρωί 8 απανωτές κλήσεις.

Μέσα στη μέρα καμιά 7-8 μέχρι να στείλω τα χαρτιά.... Τι κάνουν είναι καθυστερημένοι?????

Αν δεν ήταν τα 60 πραγματικά δεν θα πήγαινα εκεί 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

12 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Έκανα αίτηση να μπω ελπεντισον μόνο και μόνο για να πάρω τα 60€ και να φύγω.

Μιλάμε ο τύπος μου έκανε το πρωί 8 απανωτές κλήσεις.

Μέσα στη μέρα καμιά 7-8 μέχρι να στείλω τα χαρτιά.... Τι κάνουν είναι καθυστερημένοι?????

Αν δεν ήταν τα 60 πραγματικά δεν θα πήγαινα εκεί 

 

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς έως πότε θα τρέχει η προσφορά στο αέριο με τα 120€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, NIKELPE said:

 

 

 

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς έως πότε θα τρέχει η προσφορά στο αέριο με τα 120€;

Ειναι αγνωστο μεχρι πότε θα ισχύει....αυριο μπορει να σταματησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Έκανα αίτηση να μπω ελπεντισον μόνο και μόνο για να πάρω τα 60€ και να φύγω.

Μιλάμε ο τύπος μου έκανε το πρωί 8 απανωτές κλήσεις.

Μέσα στη μέρα καμιά 7-8 μέχρι να στείλω τα χαρτιά.... Τι κάνουν είναι καθυστερημένοι?????

Αν δεν ήταν τα 60 πραγματικά δεν θα πήγαινα εκεί 

Μην το παρεξηγείς τοσο γιατί από τους ανώτερους υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη πίεση να πάρεις δικαιολογητικά καο στοιχεία για να καταχωρήσει θετικό το αίτημα. Συν του ότι παίζει να έπαιζε ημερήσιο μπόνους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στείλει τώρα τελευταία στην ΔΕΔΑ email στο καινούργιο?

Έχω τρεις μέρες που έστειλα και δεν έχουν απάντηση,στο παρελθόν το πολύ την άλλη ημέρα απαντούσαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2024 στις 9:08 ΜΜ, panagiotiskd είπε

Μην το παρεξηγείς τοσο γιατί από τους ανώτερους υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη πίεση να πάρεις δικαιολογητικά καο στοιχεία για να καταχωρήσει θετικό το αίτημα. Συν του ότι παίζει να έπαιζε ημερήσιο μπόνους. 

Όχι με ζαλισαν πραγματικά...

Δεν μπορούσα να ανοίξω το κουτί για να στείλω φωτογραφία το ρολόι, με έπαιρνε τηλέφωνο συνέχεια να δει αν το άνοιξα, το πρωί την επόμενη μέρα με πήρε 5-6 φορές, όλες αναπάντητες αυτός εκεί το χαβα τού,

Δηλαδή ξεφύγαμε, εντελώς πέρασε το όριο της αγένειας, τι είδους μάρκετινγκ είναι αυτό απορώ.

Τρώω τα 60 και γεια σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν δεν κανω καποιο λαθος, πλεον η προσφορα στην ELPE για αεριο+ρευμα με τα 170 εχει αλλαξει. Απο οσο βλεπω στο site η προσφορα ισχυει για να ειναι και το ρευμα σταθερο με Bright Up. Προλαβε κανεις να το κανει με καποιο κυμαινομενο? Εγω δε το εκανα εγκαιρα, και τωρα το σκεφτομαι κυριως για το κομματι του ρευματος. Δινει τα 120 στον 1ο λογαριασμο αεριου, και 50 (10 το μηνα) στο σταθερο τιμολογιο ρευματος.

*Μαλλον δε το καταργησαν με το κυμαινομενο αλλα μειωσαν τα δωρα, καθως εχουν και 2ο πακετο, το energy home smart, οπου ειναι 100 ευρω(αντι 120) για το αεριο και τμηματικα-ημερολογιακα (αντι στον 1ο λογαριασμο), και 30 ευρω(αντι 50) στο κυμαινομενο smart. Αρα επεσε στα 130 συνολο.

Επεξ/σία από petrox21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, petrox21 said:

Εαν δεν κανω καποιο λαθος, πλεον η προσφορα στην ELPE για αεριο+ρευμα με τα 170 εχει αλλαξει. Απο οσο βλεπω στο site η προσφορα ισχυει για να ειναι και το ρευμα σταθερο με Bright Up. Προλαβε κανεις να το κανει με καποιο κυμαινομενο? Εγω δε το εκανα εγκαιρα, και τωρα το σκεφτομαι κυριως για το κομματι του ρευματος. Δινει τα 120 στον 1ο λογαριασμο αεριου, και 50 (10 το μηνα) στο σταθερο τιμολογιο ρευματος.

*Μαλλον δε το καταργησαν με το κυμαινομενο αλλα μειωσαν τα δωρα, καθως εχουν και 2ο πακετο, το energy home smart, οπου ειναι 100 ευρω(αντι 120) για το αεριο και τμηματικα-ημερολογιακα (αντι στον 1ο λογαριασμο), και 30 ευρω(αντι 50) στο κυμαινομενο smart. Αρα επεσε στα 130 συνολο.

??? δεν άλλαξε κάτι

https://www.elpedison.gr/en/for-home/electricity-gas/double-energy-home-fix_133072/

120 για το αέριο λέει, με οποιοδήποτε πρόγραμμα ρεύματος https://www.elpedison.gr/Uploads/Documents/133072/DB 019_02_11-23_120€ once off_NG Fix products.pdf

+15 x 2 απ'το smart https://www.elpedison.gr/en/for-home/electricity/elpedison-smart_133043/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα εξωτερικα κουτακια αναγραφει "Ρεύμα με την χαμηλότερη σταθερή χρέωση προμήθειας της αγοράς, με το πρόγραμμαELPEDISON Bright Up", αλλα οντως στους ορους μεσα λεει οποιοδηποτε, δε το ειδα. Εικαζω ομως οτι μαλλον δεν εχουν γινει update οι οροι? Ας πουμε και στους πιο κατω γενικους ορους του Gas home fix αναγραφει ακομα για δεσμευση παραμονης με επιβαρυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, petrox21 said:

Εικαζω ομως οτι μαλλον δεν εχουν γινει update οι οροι? Ας πουμε και στους πιο κατω γενικους ορους του Gas home fix αναγραφει ακομα για δεσμευση παραμονης με επιβαρυνση.

Ξέχασαν να ανανεώσουν το PDF με τη ρήτρα... αν πας στη σελίδα του απλου Gas Home Fix, θα δεις ότι δεν έχει ρήτρα στη τελευταία σελίδα. Θα το επιβεβαιώσεις κι όταν λάβεις τη σύμβαση πριν υπογράψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του @ekrepali, έκανα τη διαδικασία για το double χθες το απόγευμα.

Στο ρεύμα ήμουν ήδη στο πράσινο της Elpe (παράλληλα το άλλαξα σε κίτρινο Smart Up) και μου είπαν στο τηλ πως δεν έχει καμία σημασία.

Τέλος, τσίμπησα και 20άρα Σκλαβενίτη χωρίς καν να τη ζητήσω.

Επεξ/σία από kkaragki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ...Η αλλαγή παρόχου γίνεται με ενδείξεις που παρέχει ο πελάτης στο νέο πάροχο ή με επιτόπια καταμέτρηση από την ΕΔΑ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ...Η αλλαγή παρόχου γίνεται με ενδείξεις που παρέχει ο πελάτης στο νέο πάροχο ή με επιτόπια καταμέτρηση από την ΕΔΑ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2024 στις 4:21 ΜΜ, nikos121 είπε

οχι δεν κανει τιποτα δε φορτωνει. σαν να κανει refresh ενα πραγμα οτι αριθμους και να βαλω στα 2 πεδία.

δοκιμασε και εσυ να το δεις. Μπηκα απο pc, απο κινητο, τιποτα

Τελικά, μετά από τόσο καιρό, μήπως βρήκες λύση; Το ίδιο μου κάνει και μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...