Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάτι άλλο που με φοβίζει στη ΔΕΗ είναι οι χρεώσεις μεταφοράς, οι οποίες διαφέρουν από πάροχο σε πάροχο. Έχει αναφερθεί και παλαιότερα το ζήτημα και ξεχάστηκε.

εγώ το είχα αναφέρει και το έχω στο μυαλό μου. Απλά περισσότερο ξεφεύγουν τους καλοκαιρινούς μήνες που δεν παίζει ρόλο .
έστειλα ένα email και ζήτησα να μου στείλουν τις τιμές μεταφοράς των μηνών του τελευταίου έτους , παίζει ο Ηρών να απαντήσει πιο σύντομα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν μου απάντησαν απο ΔΕΗ σήμερα κιόλας ,αλλά με προβλημάτισε

Αναφορά σε κείμενο

Να σας ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει κάποιος τιμοκατάλογος σχετικά με την χρέωση μεταφοράς του αερίου ,καθώς οι τιμές καθορίζονται με βάση την κατανάλωση σας.

???
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

Λοιπόν μου απάντησαν απο ΔΕΗ σήμερα κιόλας ,αλλά με προβλημάτισε

???
 

Zήτα απ'το συγκεκριμένο εκπρόσωπο να κοινοποιηθεί το ερώτημα στον προϊστάμενο του, γιατί δε ξέρει τι του γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassilis211973 είπε

Κανα εξελ για συγκριση φυσικου αεριου στους διαφορους παροχους υπαρχει;

όχι ,τα περισσότερα είναι κυμαινόμενα κιόλας .Τη φθηνότερη σταθερή τιμή τη δίνει η ΔΕΗ προς το παρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα πριν λίγο λογαριασμό από Ήρων, η αρχική τιμή Ιουλίου έχει πάει 0.041 και απ'ότι βλέπω στα χρηματιστήρια έχει ανέβει λίγο ακόμα τις τελευταίες μέρες. Με 45% στο 0.0225, ακόμα καλά είναι... ενώ με 35% είναι 0.0266. 11.jpg.083d8ffef755409514a7b20f422f6981.jpgΑν είχα μόνο 35% έκπτωση θα το έκοβα προς ΔΕΗ, προς το παρών ακόμα περιμένω. Έστειλα κι εγώ email στη ΔΕΗ σχετικά με τις χρεώσεις μεταφοράς.

Επίσης στον ΗΡΩΝ μού εκδώσανε 2 λογαριασμούς σε 1 μέρα. Πρώτα τον πάνω Έναντι με 5.88 και μετά έβγαλαν έναν εκκαθαριστικό που μου επιστρέφουν ένα ποσό που δε λέει από πού προκύπτει. Πάντως εγώ δεν πλήρωσα ποτέ παραπάνω. Θα στείλω email να ζητήσω ανάλυση.

2.jpg.d3c65917e3af83d40202aa174d5b6382.jpg3.jpg.792d0740be3ddfd6c2a1c3560e040132.jpg

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πήρα πριν λίγο λογαριασμό από Ήρων, η αρχική τιμή Ιουλίου έχει πάει 0.041 και απ'ότι βλέπω στα χρηματιστήρια έχει ανέβει λίγο ακόμα τις τελευταίες μέρες. Με 45% στο 0.0225, ακόμα καλά είναι... ενώ με 35% είναι 0.0266. 11.jpg.083d8ffef755409514a7b20f422f6981.jpgΑν είχα μόνο 35% έκπτωση θα το έκοβα προς ΔΕΗ, προς το παρών ακόμα περιμένω. Έστειλα κι εγώ email στη ΔΕΗ σχετικά με τις χρεώσεις μεταφοράς.

 

Εκει που εχει φτασει ακομη και με το 35% μια χαρα ειναι μιας και οι καταναλωσεις ειναι μικροτερες το καλοκαιρι και διαφορες ακομη μικροτερες.Με το 45% μια χαρα ειναι.
Στην ΔΕΗ δεν ξαναεπιστρεφω.Προτιμω να ειμαι σε αλλον και να πληρωνω παραπανω παρα να ειμαι στην ΔΕΗ.Αν με πληρωσουν μπορει να το σκεφτω.

Ας περιμενουμε τον χειμωνα που ειναι μεγαλες οι καταναλωσεις και βλεπουμε πως θα παει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πήρα πριν λίγο λογαριασμό από Ήρων, η αρχική τιμή Ιουλίου έχει πάει 0.041 και απ'ότι βλέπω στα χρηματιστήρια έχει ανέβει λίγο ακόμα τις τελευταίες μέρες. Με 45% στο 0.0225, ακόμα καλά είναι... ενώ με 35% είναι 0.0266. 11.jpg.083d8ffef755409514a7b20f422f6981.jpgΑν είχα μόνο 35% έκπτωση θα το έκοβα προς ΔΕΗ, προς το παρών ακόμα περιμένω. Έστειλα κι εγώ email στη ΔΕΗ σχετικά με τις χρεώσεις μεταφοράς.

Επίσης στον ΗΡΩΝ μού εκδώσανε 2 λογαριασμούς σε 1 μέρα. Πρώτα τον πάνω Έναντι με 5.88 και μετά έβγαλαν έναν εκκαθαριστικό που μου επιστρέφουν ένα ποσό που δε λέει από πού προκύπτει. Πάντως εγώ δεν πλήρωσα ποτέ παραπάνω. Θα στείλω email να ζητήσω ανάλυση.

2.jpg.d3c65917e3af83d40202aa174d5b6382.jpg3.jpg.792d0740be3ddfd6c2a1c3560e040132.jpg

 

Καλησπέρα ,

  Αυτό το μπάχαλο με τους λογαριασμού του ΗΡΩΝ ισχύει & σε εμένα...

  Σήμερα μέσα σε διάστημα μερικών ωρών μου ήρθαν 2 λογαριασμοι αερίου με ημερομηνία έκδοσης 31/07 & πληρωμής αρχές Σεπτέμβρίου...

Ο Ηρων δεν διαφημίζει ότι το καλοκαίρι δεν εκδίδει λογαριασμους ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Ο Ηρων δεν διαφημίζει ότι το καλοκαίρι δεν εκδίδει λογαριασμους ???

 

Δε γνωρίζω κάτι τέτοιο. Καλύτερα που εκδίδει ώστε να γνωρίζουμε σίγουρα σε τι επίπεδα βρίσκονται οι τιμές προμήθειας. Όσο για τους λογαριασμούς, πληρώνεις μόνο αυτόν με το μικρότερο ποσό. Θα μάθουμε πως προέκυψε αυτή η πίστωση... κι αν είναι σωστή και δε μας χρωστάνε κι άλλα. 😛

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, g_kor06 είπε

 

Ο Ηρων δεν διαφημίζει ότι το καλοκαίρι δεν εκδίδει λογαριασμους ???

 

Διαφημίζει ότι δεν χρεώνει πάγιο τους καλοκαιρινούς μήνες όχι ότι δεν εκδίδει λογαριασμούς. Τη μη χρέωση παγίου Ιουνίου-Ιουλίου-Αυγούστου τη βλέπεις στο λογαριασμό του Σεπτεμβρίου, τουλάχιστον τα δυο χρόνια που τους έχω πάροχο ΦΑ αυτό γίνεται.

Να σε ρωτήσω, σου έρχεται έντυπος λογαριασμός ή ηλεκτρονικός, γιατί συνέχεια μου λένε ότι δεν υπάρχει ακόμα δυνατότητα για ηλεκτρονικό λογαριασμό και έρχεται έντυπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε γνωρίζω κάτι τέτοιο. Καλύτερα που εκδίδει ώστε να γνωρίζουμε σίγουρα σε τι επίπεδα βρίσκονται οι τιμές προμήθειας. Όσο για τους λογαριασμούς, πληρώνεις μόνο αυτόν με το μικρότερο ποσό. Θα μάθουμε πως προέκυψε αυτή η πίστωση... κι αν είναι σωστή και δε μας χρωστάνε κι άλλα. 😛

 

 

Τωρα ειδα κι εγω οτι μου εστειλαν email το πρωι οτι εκδοθηκε λογαριασμος.Φυσικα δεν τον εστειλαν και θα πρεπει να τον ζητησω απο Δευτερα τωρα.Μονο το ποσο μου εστειλαν οπως παντα.

Εσενα σου εστειλαν δυο email δηλαδη?Ενα για καθε λογαριασμο που εκδοθηκε?

1 λεπτό πριν, MadPax είπε

Να σε ρωτήσω, σου έρχεται έντυπος λογαριασμός ή ηλεκτρονικός, γιατί συνέχεια μου λένε ότι δεν υπάρχει ακόμα δυνατότητα για ηλεκτρονικό λογαριασμό και έρχεται έντυπος.

Μονο εντυπος μου ερχεται εμενα αλλα μπαινω στο chat και τους ζηταω να μου τον στειλουν με email.Μεσα σε 5 λεπτα τον στελνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

 

Μονο εντυπος μου ερχεται εμενα αλλα μπαινω στο chat και τους ζηταω να μου τον στειλουν με email.Μεσα σε 5 λεπτα τον στελνουν.

Ευχαριστώ, συνήθως μετά από 4-5 μέρες μετά το μήνυμα στο mail έρχεται και ο έντυπος σε εμένα. Δεν το σκέφτηκα να το ζητήσω στο chat, θα το κάνω μέχρι να φτιάξουν το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, MadPax είπε

Ευχαριστώ, συνήθως μετά από 4-5 μέρες μετά το μήνυμα στο mail έρχεται και ο έντυπος σε εμένα. Δεν το σκέφτηκα να το ζητήσω στο chat, θα το κάνω μέχρι να φτιάξουν το σύστημα.

Εμενα μου ερχεται εντυπος καμια 25αρια ημερες μετα το μηνυμα.Οποτε δεν περιμενω καν να μου ερθει.Και που ερχεται τον πεταω κατευθειαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εσενα σου εστειλαν δυο email δηλαδη?Ενα για καθε λογαριασμο που εκδοθηκε?

 

Nαι... 2 email, 2 λογαριασμοί. Κι εγώ όταν ζητάω τους λογαριασμούς, τους στέλνουν άμεσα. Αλλά δε γίνεται να συνεχιστεί αυτό επ'αόριστον, πρέπει να γίνεται ηλεκτρονική αποστολή των PDF ή να συνδεθούν επιτέλους και οι λογαριασμοί αερίου με το MyHeron

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MadPax είπε

Διαφημίζει ότι δεν χρεώνει πάγιο τους καλοκαιρινούς μήνες όχι ότι δεν εκδίδει λογαριασμούς. Τη μη χρέωση παγίου Ιουνίου-Ιουλίου-Αυγούστου τη βλέπεις στο λογαριασμό του Σεπτεμβρίου, τουλάχιστον τα δυο χρόνια που τους έχω πάροχο ΦΑ αυτό γίνεται.

Να σε ρωτήσω, σου έρχεται έντυπος λογαριασμός ή ηλεκτρονικός, γιατί συνέχεια μου λένε ότι δεν υπάρχει ακόμα δυνατότητα για ηλεκτρονικό λογαριασμό και έρχεται έντυπος.

Εντυπος έρχεται...Αναμένω πότε θα ενεργοποιηθεί και για το αέριο η αναλυτική ηλεκτρονικη μορφή στο MyHeron που ισχύει για την παροχή ρεύματος...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...