Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα σημερα ηρθε το κουριερ και υπεγραψα ΔΕΗ αεριο οπως ειχα πει. Και εγω μονο τους ειδικους όρους υπέγραψα. Ο κουριερ μου ειπε οτι τεταρτη θα ειναι αθηνα τα χαρτια. 
 

Σε ποσο καιρο να παριμενω αλλαγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VirusX2gr είπε

@ekrepali Μια χαρα το αναφέρει στους ειδικούς όρους το τέλος πρόωρης αποχώρησης 😀

Δίκιο έχεις μπερδεύτηκα. Αυτό που γράφει στους γενικούς όρους είναι η αυτόματη ανανέωση αν δεν απαντήσεις τι θα κάνεις. Αυτό δεν το έχουμε υπογράψει. 😋

1 ώρα πριν, VirusX2gr είπε

Εμενα σημερα ηρθε το κουριερ και υπεγραψα ΔΕΗ αεριο οπως ειχα πει. Και εγω μονο τους ειδικους όρους υπέγραψα. Ο κουριερ μου ειπε οτι τεταρτη θα ειναι αθηνα τα χαρτια.

Σε ποσο καιρο να παριμενω αλλαγη;

Παίζει να έχει γραφτεί ίσα με 20-25 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Η αλλαγή προμηθευτή γίνεται την μέρα που κάνει την τελική καταμέτρηση ο μηχανικός της ΕΔΑ. Ότι KWh καταναλωθεί πέρα από αυτή την τιμή θα χρεωθεί στο νέο προμηθευτή. 

 

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

2 μέρες να στείλουν το έγγραφα, κάπου 10 μέρες να πάνε πίσω τα υπογεγραμμένα, μερικές μέρες να προωθηθεί η αίτηση στην ΕΔΑ. και 8 εργάσιμες να έρθουν για μέτρηση. 25 μέρες σύνολο.

Άρα περιμένουμε να έρθει κάποιος από ΕΔΑ να πάρει μέτρηση από τον μετρητή για να γίνει η αλλαγή παρόχου. Παίρνουν τηλέφωνο για να κανονίσουμε ή έρχονται κι ότι γίνει; Γιατί αν έρχονται χωρίς συννενόηση πρωινές ώρες δύσκολα τα πράγματα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SMS στέλνουν τη προηγούμενη μέρα και γράφουν τι ωρα θα έρθει ο τεχνικός. Λέει ότι απαιτείται η παρουσία σου (και καλά για να επιβεβαιώσεις την ορθότητα της μέτρησης). Τη προηγούμενη φορά που έκανα αλλαγή, όταν ο τεχνικός χτύπησε το κουδούνι ζήτησε να είμαι παρών κατά τη μέτρηση... τυπικότατος με τη διαδικασία. Τη περασμένη βδομάδα ο τεχνικός ήρθε μια ώρα νωρίτερα απ'το προγραμματισμένο, ευτυχώς ήταν η μάνα μου σπίτι και του άνοιξε την εξώπορτα της πολυκατοικίας. Πήγε μόνος του πίσω στον ακάλυπτο, μέτρησε κι έφυγε.

Να συνεννοηθείς με την ΕΔΑ ώστε να έρθουν κάποια ώρα που θα είσαι παρών δε παίζει... ρυθμίζουν τα δρομολόγια και τις δουλειές όπως τους βολεύει. Οπότε καλό είναι να βρίσκεται κάποιος σπίτι. Διαφορετικά φρόντισε να υπάρχει πρόσβαση στο μετρητή κι άσε ένα σημείωμα ότι είσαι στη δουλειά. Γράψε και το κινητό σου. Εεε δε πιστεύω να σου κάνει αγγαρεία και να μη μετρήσει επειδή δεν είσαι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ekrepali είπε

SMS στέλνουν τη προηγούμενη μέρα και γράφουν τι ωρα θα έρθει ο τεχνικός. Λέει ότι απαιτείται η παρουσία σου (και καλά για να επιβεβαιώσεις την ορθότητα της μέτρησης). Τη προηγούμενη φορά που έκανα αλλαγή, όταν ο τεχνικός χτύπησε το κουδούνι ζήτησε να είμαι παρών κατά τη μέτρηση... τυπικότατος με τη διαδικασία. Τη περασμένη βδομάδα ο τεχνικός ήρθε μια ώρα νωρίτερα απ'το προγραμματισμένο, ευτυχώς ήταν η μάνα μου σπίτι και του άνοιξε την εξώπορτα της πολυκατοικίας. Πήγε μόνος του πίσω στον ακάλυπτο, μέτρησε κι έφυγε.

Να συνεννοηθείς με την ΕΔΑ ώστε να έρθουν κάποια ώρα που θα είσαι παρών δε παίζει... ρυθμίζουν τα δρομολόγια και τις δουλειές όπως τους βολεύει. Οπότε καλό είναι να βρίσκεται κάποιος σπίτι. Διαφορετικά φρόντισε να υπάρχει πρόσβαση στο μετρητή κι άσε ένα σημείωμα ότι είσαι στη δουλειά. Γράψε και το κινητό σου. Εεε δε πιστεύω να σου κάνει αγγαρεία και να μη μετρήσει επειδή δεν είσαι εκεί.

Δύο συμβάσεις έχω κάνει με διαφορετικες εταιρίες αυτό το έτος, κανενα SMS δεν έλαβα για μέτρηση η αλήθεια είναι. 

Βέβαια ο μετρητής είναι έξω στη μάντρα οπότε και κουδούνι να βαράνε εγώ τις πρωινές ώρες εργάζομαι. 

SMS για μέτρηση πάντως δεν εχω πάρει ποτέ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mule206 είπε

Δύο συμβάσεις έχω κάνει με διαφορετικες εταιρίες αυτό το έτος, κανενα SMS δεν έλαβα για μέτρηση η αλήθεια είναι. 

Βέβαια ο μετρητής είναι έξω στη μάντρα οπότε και κουδούνι να βαράνε εγώ τις πρωινές ώρες εργάζομαι. 

SMS για μέτρηση πάντως δεν εχω πάρει ποτέ.. 

Προφανώς διαφορετική ΕΔΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Προφανώς διαφορετική ΕΔΑ.

Αυτό ή το έχουν σαν σημείωση στο σύστημα τους ότι υπάρχει ελεύθερη πρόσβαση στο ρολόι; 

Γιατί αν ο μετρητής ήταν εσωτερικά θα έπρεπε θα κανονιστεί ραντεβού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχετε ανησυχία για τον ορισμό της τελικής καταμέτρησης, μπορείτε να τους καλέσετε στο τηλέφωνο και δηλώνοντας τον ΗΚΑΣΠ να μάθετε την εξέλιξη της αίτησης σας.

Το SMS εγώ το πήρα 17 ώρες πριν το ραντεβού που όρισαν. Ένα πρόβλημα υπήρχε στο σύστημα τους που ανεβάζουν τις καταναλώσεις αλλά το αντιλήφθηκα και διορθώθηκε. Σε γενικές γραμμές καλή η συνεργασία με την ΕΔΑ Θεσσαλονίκης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όντας ευχαριστημένος με το πρόγραμμα ρεύματος της Volterra  , χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής , έκανα και πρόγραμμα αερίου με ετήσια συνδρομή 79 ευρώ και χρέωση του αερίου με την TTF σε κάθε τιμολόγηση. Για να δούμε τι θα πληρώσουμε φέτος 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kosmasgr είπε

Εγώ όντας ευχαριστημένος με το πρόγραμμα ρεύματος της Volterra  , χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής , έκανα και πρόγραμμα αερίου με ετήσια συνδρομή 79 ευρώ και χρέωση του αερίου με την TTF σε κάθε τιμολόγηση. Για να δούμε τι θα πληρώσουμε φέτος 

Τα πενταπλάσια σε σχέση πέρυσι. 👌 Αν μείνουν οι τιμές έτσι όπως είναι και δεν ανέβουν κι άλλο.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τα πενταπλάσια σε σχέση πέρυσι. 👌 Αν μείνουν οι τιμές έτσι όπως είναι και δεν ανέβουν κι άλλο.

 

Ε όπως και να έχει θα είναι καλύτερα από τη Ζενίθ που ήμουν πριν χωρίς πρόγραμμα. Θα φανεί τον Ιανουάριο στον πρώτο λογαριασμό που θα έχω από Volterra

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...