Προς το περιεχόμενο

11/2020 - 2/2021 Έλλειψη διαθεσιμότητας κάρτες γραφικών – Ευρώπη & Ελλάδα


Kiriakos-GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκει κατα τον Σεπτεμβρη τα ειχα υπολογισει καλα στο μυαλο μου. Στα 400κατι η 5700xt Nitro Special Edition, ε, θα ερθουν οι νεες καρτες, κατι η Μαυρη Παρασκευη, θα την χτυπησω στα 300+ και θα ειμαι αρχοντας. Που να ξερα ....🤣🤣🤣🤣

 

Αυτη τη στιγμη ετοιμαζομαι για τριτο σερι ακυρο για αγορα της συγκεκριμενης ( και τις 3 φορες ακουσα το "...δεν εχουμε ενημερωση ποτε και αν θα παραλαβουμε.."), εννοειται οτι παραγγελνω μονο με αντικαταβολη, δεν υπαρχει περιπτωση να δεσμευσω τα 600 ευρω που κοστιζει πλεον (θα το πιω το πικρο ποτηρι) με τοσο ασαφες χρονοδιαγραμμα παραλαβης ουτε και να πουλησω το σπιτι για να αγορασω μια καρτα νεας γενιας ( με τις ιδιες συνθηκες παραλαβης κιολας). Οποτε υπομονη .

( Για το part alert που αναφερθηκε, δεν εχω πετυχει ΠΟΤΕ σε διαθεσιμοτητα την καρτα που ανεβαζει, ακομα και εχουν περασει δευτερολεπτα απο το τιτιβισμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Να πω και γω πώς βρήκα μήπως και βοηθήσω κάποιον. 

Με part alert και άμαζον δεν κατάφερα τίποτα καταρχήν δεν ξέρω πόσο γρήγορα πρέπει να κάνεις την αγορά (για δευτερόλεπτα μιλάμε). Με 100άρα γραμμή κλικ κλικ κλικ έφαγα δεκάδες άκυρα.

Χθες τελίκά με αναζητήσεις στο σκρουτζ βρήκα την 3060 Eagle OC, OK από τις χειρότερες, δεν λέω στα 569 σε κατάστημα πληροφορικής παλιό της Αθήνας και την παράγγειλα. Σήμερα είδα 40 ευρώ κάτω την Gaming OC Pro αλλά ΟΚ ήθελα και 2-slot (έχω κάρτα ήχου δίπλα σε mATX board) οπότε δεν χαλάστηκα και τόσο. Φεύγουν σε μερικές ώρες. Ιδανικά για 2-slot θα ήθελα την Gaming OC αλλά ας μην είμαι και αχάριστος :) Καλή χρονιά σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

πως ακριβως θα εξαργυρωσεις ποντους απο την στιγμη που δεν ειναι δυνατη η πληρωμη απο το καταστημα??

Eγω το εκανα μεσω τηλεφωνηκης παραγγελιας στον Κωτσοβολο, ολα κανονικα και ομαλα, με ατοκες δοσεις + χρηση bonus points.

Επισης, όταν έγινε η αλλαγη απο TUF σε GIGABYTE, μου ειπαν δεν χρειαζεται καμια διαδικασια και θα γινει αυτοματα η μεταφορα αγορας με ποντους, απλα πρεπει να δωσω το 20ρικο εξτρα που ειναι η GIGABYTE αντικαταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

πως ακριβως θα εξαργυρωσεις ποντους απο την στιγμη που δεν ειναι δυνατη η πληρωμη απο το καταστημα??

Μια χαρά τους εξαργυρώνεις, απευθείας στην ηλ. πληρωμή (κάρτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DionGR είπε

Eγω το εκανα μεσω τηλεφωνηκης παραγγελιας στον Κωτσοβολο, ολα κανονικα και ομαλα, με ατοκες δοσεις + χρηση bonus points.

Επισης, όταν έγινε η αλλαγη απο TUF σε GIGABYTE, μου ειπαν δεν χρειαζεται καμια διαδικασια και θα γινει αυτοματα η μεταφορα αγορας με ποντους, απλα πρεπει να δωσω το 20ρικο εξτρα που ειναι η GIGABYTE αντικαταβολη.

 

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Μια χαρά τους εξαργυρώνεις, απευθείας στην ηλ. πληρωμή (κάρτα).

Ναι αυτο λεω,δεν ισχυει για ολες τις τραπεζες.

Για παραδειγμα στην Εθνικη,μονο οταν πληρωσεις στο καταστημα μπορεις να εξαργυρωσεις ποντους

https://www.moneyonline.gr/news/pagoni-to-chrono-i-ethniki-trapeza-gia-tous-go4more-pontous-oso-diarki-to-lockdown/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

 

Ναι αυτο λεω,δεν ισχυει για ολες τις τραπεζες.

Για παραδειγμα στην Εθνικη,μονο οταν πληρωσεις στο καταστημα μπορεις να εξαργυρωσεις ποντους

https://www.moneyonline.gr/news/pagoni-to-chrono-i-ethniki-trapeza-gia-tous-go4more-pontous-oso-diarki-to-lockdown/

A oκ. Mε Alpha Bonus το εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Ναι αυτο λεω,δεν ισχυει για ολες τις τραπεζες.

Για παραδειγμα στην Εθνικη,μονο οταν πληρωσεις στο καταστημα μπορεις να εξαργυρωσεις ποντους

https://www.moneyonline.gr/news/pagoni-to-chrono-i-ethniki-trapeza-gia-tous-go4more-pontous-oso-diarki-to-lockdown/

Δεν έγραψες αυτό, αλλά ας μη το ψειρίζουμε τσάμπα.

Όπου γίνεται, όπως γίνεται..

Με το καλό να μας μπει και η επόμενη χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά όλη μερα χτυπάει το discord του Price Alert για 3060Ti. Με λιγη τυχη βρισκετε ανετα και 3070....

Ουτε ευρώ στα λαμόγια της Ελλάδας. Ουτε καπέλα ουτε να σας κανουν τους κινέζους αν χρειαστειτε support

Εγω έχω παρει ηδη μια 3060ti.

Αφηνω αυτό εδώ. Καλη τύχη

https://twitter.com/PartAlert

Επεξ/σία από raxanas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DionGR είπε

To καλυτερο που μπορει να κανει καποιος ειναι αγορα μεσω

1) Part Alert απο εξωτερικο και Amazon 1-Click Checkout

Το Part Alert μόνο 3060-3090 δεν έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, raxanas είπε

Βρε παιδιά όλη μερα χτυπάει το discord του Price Alert για 3060Ti. Με λιγη τυχη βρισκετε ανετα και 3070....

Ουτε ευρώ στα λαμόγια της Ελλάδας. Ουτε καπέλα ουτε να σας κανουν τους κινέζους αν χρειαστειτε support

Εγω έχω παρει ηδη μια 3060ti.

Αφηνω αυτό εδώ. Καλη τύχη

https://twitter.com/PartAlert

το μονο κακό είναι οτι δεν βρίσκεις ποια τις φθηνές zotac/pny. Αλλά πάλι καλύτερα 500 παρά 550 για ti. Οσο πιο χαμηλά τόσο καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, g8777 είπε

Εκει κατα τον Σεπτεμβρη τα ειχα υπολογισει καλα στο μυαλο μου. Στα 400κατι η 5700xt Nitro Special Edition, ε, θα ερθουν οι νεες καρτες, κατι η Μαυρη Παρασκευη, θα την χτυπησω στα 300+ και θα ειμαι αρχοντας. Που να ξερα ....🤣🤣🤣🤣

 

Πολλοί την πάτησαν έτσι. Εγώ έκανα άλλη τρισμεγιστη παπατζα. Αρχές Σεπτέμβρη είχα ψιλοβαρεθει το Warzone (εκείνη τη περίοδο μονο αυτό έπαιζα), έκανε ακόμα ζεστη απαλευτη, (μου είχε έρθει αυτή η περίοδος διαλείμματος που κάνω συχνά μες τη χρονιά, σταματάω για 1-3 μήνες να παίζω παιχνίδια εντελώς)δεν είχα όρεξη για παιχνίδια, περίμενα να δω τη 3070 στα 500-550 αλλά και θεωρούσα ότι θα κυκλοφορήσει μαζί με τις αντίστοιχες nvidia τότε κοντά και κάποια AMD 6000 σε αυτά τα χρήματα οπότε έδωσα 4 Σεπτεμβρίου 300 ευρώ τη 5700ΧΤ και λέω χαλάλι περιμένουμε μέχρι Οκτώβριο άντε Νοεμβρίου αρχές. Και φτάσαμε στο σήμερα. Παρέα μας κάνει πλέον ένα PS5, το μοναδικό πράγμα που βρίσκεις σε " MSRP " τιμή. Κάρτα πάω καρφί για 6700ΧΤ αν παίξει εκεί στα 400-450 μαξ το καλοκαίρι ή 3060Ti εφόσον δεν είναι ίση η 1η σε RAW perf. Πάθημα μάθημα αυτή την φορά. Τουλάχιστον μέχρι τότε θα έχω παίξει τα exclusive που θέλω. Έχω και 4 βιβλία που με περιμένουν*. Απόλυτα καλυμμένοι μέχρι την 3η καραντίνα :P

 

*Τα βιβλία είναι:

Metro 2033

Metro 2034

(Στήβεν Κινγκ) ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΠΤΗΣΗ 29

και κάποια μικρά του HP Lovecraft

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikos032 είπε

Ναι αλλά η παραγγελία έγινε απο εξωτερικό. Τα μεγάλα μαγαζιά στην Ελλάδα τις είχαν άμεσα διαθέσιμες τουλάχιστον μέχρι τέλη Νοεμβρίου που έβλεπα, αλλά στα 900 ευρώ περίπου, δε ξέρω κατα πόσο αξίζει τα +150 ευρώ. Λογικά θα παραλάβεις σε 1-3 εβδομάδες.

Πάντως συνέχεια λέμε για οικονομική κρίση αλλά στις 3080 είμαστε πρώτοι :) 

Μακαρι να ερθει να παραλαβω συντομα. Εκλεισα και τροφοδοτικό 850w γι αυτον τον λογο! Αντε να βγαλω την 5700xt σε πωληση μετα😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, g8777 είπε

Εκει κατα τον Σεπτεμβρη τα ειχα υπολογισει καλα στο μυαλο μου. Στα 400κατι η 5700xt Nitro Special Edition, ε, θα ερθουν οι νεες καρτες, κατι η Μαυρη Παρασκευη, θα την χτυπησω στα 300+ και θα ειμαι αρχοντας. Που να ξερα ....🤣🤣🤣🤣

 

Αυτη τη στιγμη ετοιμαζομαι για τριτο σερι ακυρο για αγορα της συγκεκριμενης ( και τις 3 φορες ακουσα το "...δεν εχουμε ενημερωση ποτε και αν θα παραλαβουμε.."), εννοειται οτι παραγγελνω μονο με αντικαταβολη, δεν υπαρχει περιπτωση να δεσμευσω τα 600 ευρω που κοστιζει πλεον (θα το πιω το πικρο ποτηρι) με τοσο ασαφες χρονοδιαγραμμα παραλαβης ουτε και να πουλησω το σπιτι για να αγορασω μια καρτα νεας γενιας ( με τις ιδιες συνθηκες παραλαβης κιολας). Οποτε υπομονη .

( Για το part alert που αναφερθηκε, δεν εχω πετυχει ΠΟΤΕ σε διαθεσιμοτητα την καρτα που ανεβαζει, ακομα και εχουν περασει δευτερολεπτα απο το τιτιβισμα).

Αφου σκοπευεις να δωσεις τοσα λεφτα,γιατι να παρεις την 5700ΧΤ?Με λιγοτερα παιρνεις την 3060ti.Γνωμη μου,μην δινεις τοσα για την συγκεκριμενη,δεν αξιζει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Καλα ποσο γρήγορα αγοράζουν ερχετε ειδοποίηση από part alert με το που ερχετε μπαινω μεσα και λεει δεν είναι διαθέσιμη 

Αν δεν το αγορασεις σε 10-15 δευτερα εφυγε. Πρεπει να εισαι πολυ γρηγορος. Εμενα μ πηρε γυρω στα 10 δευτερα να παρω απο Αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...