Προς το περιεχόμενο

Ξεπέρασε τα 33,000$ η αξία του Bitcoin για πρώτη φορά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Μαγκες σταματηστε με τα αν. 

Αληθεια πιστευετε οτι μονο εσεις ειστε εξυπνοι; αν ειχατε παρει οπως λετε τοτε btcs θα ησασταν χιλιαδες που θα το ειχατε κανει. Και σιγουρα δεν θα ειχε την τωρινη αξια.

Btw, μπορει να δοκιμασει καποιος που εχει btc αξιας εκατομμυριων/δις να κανει ενα cash out σε fiat να δω κατι??? γιατι αερα κοπανιστο εχετε μεχρι τωρα -για τους δις$$$ λεω-

ΥΓ: οσοι μπηκανε πριν κανα χρονο που ηταν στα 3κ τωρα εχουν βγει κερδισμενοι.

Να σου απαντήσω χωρίς αν λοιπόν.

Αγόρασα BTC στα 5.000 Ευρώ και πούλησα μέρος αυτών προχθές στα 26.000 Ευρώ. Μέσω KRAKEN και ύστερα μέσω εμβάσματος στην τράπεζα μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, mostradamos said:

Να σου απαντήσω χωρίς αν λοιπόν.

Αγόρασα BTC στα 5.000 Ευρώ και πούλησα μέρος αυτών προχθές στα 26.000 Ευρώ. Μέσω KRAKEN και ύστερα μέσω εμβάσματος στην τράπεζα μου. 

Αυτά είναι... Σε αυτά πως υπολογίζεται ο φόρος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, valkon είπε

Γιατί δεν πήρατε πέρσι που έφτασε 3κ; Αφήτε τα "αν". 

Ποιος μπορεί σήμερα να δώσει 3.000 ευρώ αδερφέ σε κάτι το οποίο πολύ από εμάς δεν γνωρίζουμε καν αν υπάρχει και πως γίνεται να το ρευστό ποιήσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Davan είπε

Ποιος μπορεί σήμερα να δώσει 3.000 ευρώ αδερφέ σε κάτι το οποίο πολύ από εμάς δεν γνωρίζουμε καν αν υπάρχει και πως γίνεται να το ρευστό ποιήσεις... 

Μόλις απάντησες φίλε μου στο γιατί δε βγάζουν λεφτά οι πολλοί!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη γινεται η ανοδος που θα το κανει να περασει στο πισω μερος του μυαλου ολων... τωρα ξεκινα το σκληρο παιχνιδι και η χοντρη χειραγωγηση. saty tuned

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει. Νόμος!

 

Κερδισμένοι είναι όσοι πουλάνε όσο ανεβαίνει.

Στο χρηματιστήριο οι περισσότεροι χάσανε επειδή περιμένανε να φτάσει στην κορυφή. Δεν σκέφτηκαν ότι κατά την πτώση δεν υπάρχουν αγοραστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, JimGer είπε

Αυτά είναι... Σε αυτά πως υπολογίζεται ο φόρος? 

λογικα ειναι κερδος απο υπεραξια, σα τις μετοχες. προστιθεται στο υπολοιπο εισοδημα και φορολογεισαι βασει κλιμακας. δε το λεω με 100% βεβαιοτητα καθως δε ξερω αν ειναι στην ιδια νομοθεσια με μετοχες (αν υπαρχει νομοθεσια)

edit - μονο οταν ρευστοποιησεις πρεπει να φορολογηθεις, οσο εχεις btc-μετοχη και ανεβαινει δεν φορολογεισαι.

Επεξ/σία από fuz10n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, fuz10n said:

λογικα ειναι κερδος απο υπεραξια, σα τις μετοχες. προστιθεται στο υπολοιπο εισοδημα και φορολογεισαι βασει κλιμακας. δε το λεω με 100% βεβαιοτητα καθως δε ξερω αν ειναι στην ιδια νομοθεσια με μετοχες (αν υπαρχει νομοθεσια)

edit - μονο οταν ρευστοποιησεις πρεπει να φορολογηθεις, οσο εχεις btc-μετοχη και ανεβαινει δεν φορολογεισαι.

Ναι κάτι τέτοιο σκέφτομαι. Απλά δεν ξέρω πως πάει καθώς είναι κάτι πιο καινούριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mostradamos είπε

Να σου απαντήσω χωρίς αν λοιπόν.

Αγόρασα BTC στα 5.000 Ευρώ και πούλησα μέρος αυτών προχθές στα 26.000 Ευρώ. Μέσω KRAKEN και ύστερα μέσω εμβάσματος στην τράπεζα μου. 

Ποσα BTC αγορασες μαστορα με τιμη 5κ; Αγορασες 1 χιλιαρικο και ρευστοποιησες τα 3 απο τα 5κ μετα απο 3 χρονια; Χεστηκε η φατμε δηλαδη;
Αυτα που εβαλες οταν ειχε παει 16k το '17 και φωναζαν to the moon αλλα τελικα πηγε 5κ 1μηνα μετα και αργοτερα 3κ γιατι δεν τα λες;
Αυτα που τζογαρες σε manipulating shitcoins/tokens  που προτειναν "επιφανεις" youtubers που τωρα κατεβασανε τα καναλια τους και τρεχουν με lawsuits, γιατι δεν τα λες;
Μηπως δοκιμασες και Bitconeeeeeeeect ;
Μηπως νοικιασες και κανα mining power μετα το '17;
Μηπως πηρες και κανα τρεζορακι με κανα 150αρι;
Κανα hardware τσιμπησες που εμεινε κλειστο για κανα 1.5 χρονο επειδη ηταν ζημιογωνο και τωρα δεν πιανει ουτε για ανακυκλωση;
Πληρωσες καμμια 10αρια βαρβατους λογαριασμους ρευματος;

Οχι φανταζομαι ετσι;

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ποσα BTC αγορασες μαστορα με τιμη 5κ; Αγορασες 1 χιλιαρικο και ρευστοποιησες τα 3 απο τα 5κ μετα απο 3 χρονια; Χεστηκε η φατμε δηλαδη;
Αυτα που εβαλες οταν ειχε παει 16k το '17 και φωναζαν to the moon αλλα τελικα πηγε 5κ 1μηνα μετα και αργοτερα 3κ γιατι δεν τα λες;
Αυτα που τζογαρες σε manipulating shitcoins/tokens  που προτειναν "επιφανεις" youtubers που τωρα κατεβασανε τα καναλια τους και τρεχουν με lawsuits, γιατι δεν τα λες;
Μηπως δοκιμασες και Bitconeeeeeeeect ;
Μηπως νοικιασες και κανα mining power μετα το '17;
Μηπως πηρες και κανα τρεζορακι με κανα 150αρι;
Κανα hardware τσιμπησες που εμεινε κλειστο για κανα 1.5 χρονο επειδη ηταν ζημιογωνο και τωρα δεν πιανει ουτε για ανακυκλωση;
Πληρωσες καμμια 10αρια βαρβατους λογαριασμους ρευματος;

Οχι φανταζομαι ετσι;

να ταν η ζηλια ψωρα....🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ποσα BTC αγορασες μαστορα με τιμη 5κ; Αγορασες 1 χιλιαρικο και ρευστοποιησες τα 3 απο τα 5κ μετα απο 3 χρονια; Χεστηκε η φατμε δηλαδη;
Αυτα που εβαλες οταν ειχε παει 16k το '17 και φωναζαν to the moon αλλα τελικα πηγε 5κ 1μηνα μετα και αργοτερα 3κ γιατι δεν τα λες;
Αυτα που τζογαρες σε manipulating shitcoins/tokens  που προτειναν "επιφανεις" youtubers που τωρα κατεβασανε τα καναλια τους και τρεχουν με lawsuits, γιατι δεν τα λες;
Μηπως δοκιμασες και Bitconeeeeeeeect ;
Μηπως νοικιασες και κανα mining power μετα το '17;
Μηπως πηρες και κανα τρεζορακι με κανα 150αρι;
Κανα hardware τσιμπησες που εμεινε κλειστο για κανα 1.5 χρονο επειδη ηταν ζημιογωνο και τωρα δεν πιανει ουτε για ανακυκλωση;
Πληρωσες καμμια 10αρια βαρβατους λογαριασμους ρευματος;

Οχι φανταζομαι ετσι;

Πες τα ρε φίλε... Όχι άλλο σανό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vs_skg είπε

να ταν η ζηλια ψωρα....🤣

Αυτο καταλαβες;
Αναφερω τι εγινε στα τελη του 17 προς το '18 στο 99% του κοσμακι που θελησε να δοκιμασει την τυχη του.
Απλως τα "ξεχασανε" τα κακα.
Πολυς κοσμος εκανε ακριβως οτι ανεφερα παραπανω.
Πειραματιστηκε με κακα tradings σε πολλαπλες αγορες,
χαντακωθηκε στα fees, χασουρες, υπερογκα mining validating costs ,εχασε λεφτα απο λαθη σε κλειδια ,ψηθηκε να αγορασει απο nicehash , μπηκε μεσα.
Εμπιστευτηκε bitconect και εχασε τα παντα. Αγορασε antminers απο bitmain με παρτιδα που εφτασε μηνες μετα την εξαρση και τα δουλεψε με βαρια καρδια για λιγο διαστημα και τωρα ειναι τοσο outdated που δεν αξιζουν τιποτα ... και αλλα πολλα...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές μίλαγα με έναν πελάτη μου με αφορμή το Bitcoin που χρόνια πριν μου έλεγε πως ασχολείται με μανία (αγορασμένες χρηματιστηριακές εφαρμογές, ξυπνητήρια και υπενθυμίσεις). 
 

Μου τα έλεγε τότε και έλεγα τρελός είναι! Βέβαια το παλικάρι εκτός από πολύ μορφωμένο έχει και ένα σκασμό λεφτά σε ευρώ. 
 

Από πέρσι που έπεσε το πετρέλαιο τον Μάρτιο στον πάτο μου έλεγε για το πως πολλοί γίναν εκατομμυριούχοι στο Bitcoin. 

Δεν ξέρω τι πραγματικά παίζει πάντως τον είδα αρκετά ψύχραιμο και χαρούμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...