Προς το περιεχόμενο

Ξεπέρασε τα 33,000$ η αξία του Bitcoin για πρώτη φορά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, project.breeze είπε

Manipulation με 500.000.000.000$ κεφαλαιοποίηση ΔΕΝ γίνεται 

Φυσικά και γίνεται.

Αν πιστεύεις ό,τι οι επαγγελματίες έχουν μείνει έξω από αυτή την μάσα, την στιγμή κιόλας που δεν τους ελέγχει κανένας, νομίζω ότι πλανάσαι.

Δεν ασχολούμαι από επιλογή με κανένα είδος επένδυσης αλλά παρακολουθώ τα επενδυτικά σε κάποιο βαθμό. Και το bitcoin το θεωρώ φούσκα και εξηγούμαι:

1. Όπως είναι αυτή τη στιγμή το "νόμισμα", αδυνατεί να αποτελέσει συναλλαγματικο μέσο. Με ικανότητα 7 συναλλαγών το δευτερόλεπτο (έναντι 1500+ των Visa και άλλων) δεν μπορεί να φτουρισει. Με επιβεβαίωση συναλλαγής 10'-20', με τέτοια διακύμανση τιμής, με κατανάλωση ρεύματος ίση ενως μικρού κράτους κτλ

2. Σαν αποταμιευτικο νόμισμα δουλεύει έως τώρα, σαν τον χρυσό και άλλα πολύτιμα μέταλλα. Βέβαια σε αντίθετη τα ψηφιακά νομίσματα, τα πολύτιμα μέταλλα έχουν ιδιότητες που τα κάνουν περιζήτητα ανεξαρτήτως επενδυτικής ιδιότητας.

3. Σε περίπτωση μιας φυσικής καταστροφής /ενός πολέμου, ποιο από τα 3 θα είναι παντελώς άχρηστο; ο χρυσός, το ευρώ ή το bitcoin; 

4.το unregulated στα μάτια μου είναι μια μπούρδα και μισή (συγνώμη κιόλας). Δλδ πιστεύεις ότι θα κάνεις σοβαρές συναλλαγές χωρίς να σε ελέγχει κανένα κράτος / κάνεις; και τι διαφορά έχει με τα μετρητά και το "μην μου κόψεις απόδειξη"; πιστεύεις ότι θα αγοράσεις κάνα σπίτι με bitcoin και δεν θα το μάθει το κράτος; Και για ποιον λόγο; για να μην σου βάλει φόρους; Δλδ ονειρευομαστε την Ελλάδα του ΠΑΣΟΚ. Είδαμε που μας έφτασε αυτό. 

Επιπλέον ο μη έλεγχος σε εκθέτει σε πολλούς κινδύνους. Από το κάποιος μου έκλεψε το wallet και έχασα όλη μου την περιουσία, μέχρι το έκανα μια λάθος συναλλαγή. Ή κάποιος Wolf of wall street σκαμπανεβασε την τιμή και εγώ έχασα τα λεφτά μου; 

Μπορώ να πω πολλά ακόμα αλλά δεν υπάρχει λόγος. Αυτή είναι η άποψη μου δεν ψάχνω να πείσω κανέναν ούτε να με πείσει κανένας. Καλά κέρδη σε όλους μετά καρδιάς, μακάρι εσείς παρά οι άλλοι :).

Φιλικά 

Επεξ/σία από dterzakis
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefstefan είπε

Κείνο το ταλαίπωρο το XRP πότε θα ανέβει, να σκάσω μύτη στη γειτονιά με το μερτσέντες, καδένα στο λαιμό και μασίφ δαχτυλίδι στο μικρό το δάχτυλο ακούγοντας με κατεβασμένα τα παράθυρα στο τέρμα Πέγκυ Ζήνα - Ματώνω 

ελα μου ντε??? εχεις καμια ενημερωση να δουμε τι θα γινει?χιχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, verylife78 είπε

ελα μου ντε??? εχεις καμια ενημερωση να δουμε τι θα γινει?χιχι

Σε 4-5 μήνες ούτε θα θυμάται κανείς τι έγινε και θα έχει επανέλθει και η τιμή του. Θεωρητικά, το λες και ευκαιρία αυτή τη στιγμή. Όσοι νομίζουν ότι στην αγορά των κρυπτονομισμάτων παίζουν ιδιαίτερο λόγο τα ποιοτικά χαρακτηριστικά τους, κάνουν λάθος. Αν ήταν, έτσι, το EOS θα είχε εξαφανίσει το ETH  από το 2018. Όπως και 2-3 ακόμα με πολύ καλύτερα και πιο βελτιωμένα χαρακτηριστικά σε σχέση με το ethereum.

 

Επεξ/σία από kapnossss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dterzakis είπε

Φυσικά και γίνεται.

Αν πιστεύεις ό,τι οι επαγγελματίες έχουν μείνει έξω από αυτή την μάσα, την στιγμή κιόλας που δεν τους ελέγχει κανένας, νομίζω ότι πλανάσαι.

Δεν ασχολούμαι από επιλογή με κανένα είδος επένδυσης αλλά παρακολουθώ τα επενδυτικά σε κάποιο βαθμό. Και το bitcoin το θεωρώ φούσκα και εξηγούμαι:

1. Όπως είναι αυτή τη στιγμή το "νόμισμα", αδυνατεί να αποτελέσει συναλλαγματικο μέσο. Με ικανότητα 7 συναλλαγών το δευτερόλεπτο (έναντι 1500+ των Visa και άλλων) δεν μπορεί να φτουρισει. Με επιβεβαίωση συναλλαγής 10'-20', με τέτοια διακύμανση τιμής, με κατανάλωση ρεύματος ίση ενως μικρού κράτους κτλ

2. Σαν αποταμιευτικο νόμισμα δουλεύει έως τώρα, σαν τον χρυσό και άλλα πολύτιμα μέταλλα. Βέβαια σε αντίθετη τα ψηφιακά νομίσματα, τα πολύτιμα μέταλλα έχουν ιδιότητες που τα κάνουν περιζήτητα ανεξαρτήτως επενδυτικής ιδιότητας.

3. Σε περίπτωση μιας φυσικής καταστροφής /ενός πολέμου, ποιο από τα 3 θα είναι παντελώς άχρηστο; ο χρυσός, το ευρώ ή το bitcoin; 

4.το unregulated στα μάτια μου είναι μια μπούρδα και μισή (συγνώμη κιόλας). Δλδ πιστεύεις ότι θα κάνεις σοβαρές συναλλαγές χωρίς να σε ελέγχει κανένα κράτος / κάνεις; και τι διαφορά έχει με τα μετρητά και το "μην μου κόψεις απόδειξη"; πιστεύεις ότι θα αγοράσεις κάνα σπίτι με bitcoin και δεν θα το μάθει το κράτος; Και για ποιον λόγο; για να μην σου βάλει φόρους; Δλδ ονειρευομαστε την Ελλάδα του ΠΑΣΟΚ. Είδαμε που μας έφτασε αυτό. 

Επιπλέον ο μη έλεγχος σε εκθέτει σε πολλούς κινδύνους. Από το κάποιος μου έκλεψε το wallet και έχασα όλη μου την περιουσία, μέχρι το έκανα μια λάθος συναλλαγή. Ή κάποιος Wolf of wall street σκαμπανεβασε την τιμή και εγώ έχασα τα λεφτά μου; 

Μπορώ να πω πολλά ακόμα αλλά δεν υπάρχει λόγος. Αυτή είναι η άποψη μου δεν ψάχνω να πείσω κανέναν ούτε να με πείσει κανένας. Καλά κέρδη σε όλους μετά καρδιάς, μακάρι εσείς πάρα οι άλλοι :).

Φιλικά 

Peter Schiff εσυ εισαι ; Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι τα φιατ τυπωνονται αβερτα με το παγκοσμιο χρεος να ανεβαινει. Το συστημα εχει αρχισει να γονατιζει. Η διαδικασια αυτη εγινε ταχυτερη με τον covid. Ειναι ετοιμο ενα παγκοσμιο κραχ. Ενα reset. Ναι το bitcoin πλεον ειναι store of value και οχι νομισμα για καθημερινες συναλλαγες. Αληθεια τι ειναι πιο ευκολο να κουβαλησεις σε περιπτωση πολεμου; Δεν θελω να παω κοντρα προς θεου. Απλα θελω να πω οτι ζουμε σε εναν κοσμο οπου ολοκληρος ειναι μια φουσκα. Πραγματικα δεν ξερω τι θα κυριαρχησει τα επομενα χρονια, αλλα περναμε σε μια αλλη εποχη πλεον. Η ευρωπη εχει στα σχεδια ενα ηλεκτρονικο νομισμα. Ετσι διαβασα δεν ξερω αν αληθευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, JimGer είπε

Ρε παιδιά σε άτομα που ασχολούνται με trading και όχι mining, πως επενδύετε? Πως τα διαχειρίζεστε/πουλάτε κλπ? 

Ασχολούμαι από το καλοκαίρι κάπως πιο σοβαρά εγώ.
Αρχικά θέλει διάβασμα/courses/ή ακόμα και youtube.
Μετά το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι ο κάθε τύπος trading έχει διαφορετικές τεχνικές.
Για παράδειγμα υπάρχει το price action trading και το indicators trading. Στο δεύτερο στηρίζεις το κάθε trade στην ανάλυση που προκύπτει από διάφορους indicators.

Εγώ ασχολούμαι περισσότερο με το price action, καθώς όπως λένε και διάφοροι αλλά το παρατήρησα και μόνος μου, πάντα τα indicators έχουν lag στις εκτιμήσεις τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dterzakis είπε

4.το unregulated στα μάτια μου είναι μια μπούρδα και μισή (συγνώμη κιόλας). Δλδ πιστεύεις ότι θα κάνεις σοβαρές συναλλαγές χωρίς να σε ελέγχει κανένα κράτος / κάνεις; και τι διαφορά έχει με τα μετρητά και το "μην μου κόψεις απόδειξη"; πιστεύεις ότι θα αγοράσεις κάνα σπίτι με bitcoin και δεν θα το μάθει το κράτος; Και για ποιον λόγο; για να μην σου βάλει φόρους; Δλδ ονειρευομαστε την Ελλάδα του ΠΑΣΟΚ. Είδαμε που μας έφτασε αυτό. 

Ολα τα θεματα που ανεφερες εχουν συζητηθει εκτενως εδω και χρονια. Αν ακομα πιστευεις αυτα που γραφεις οντως συμφωνω οτι δεν θα σε πεισει κανεις. Θα σταθω μονο σε αυτο που παραθετω γιατι εχει στοιχειωδες ενδιαφερον.

Regulations πλεον υπαρχουν, εστω και υποτυπωδη. Σιγουρα παιζει και αυτο το ρολο στη μεγαλη κινηση που βλεπουμε καθως οι θεσμικοι νιωθουν πλεον πιο σιγουροι οτι δεν θα ξυπνησουν στραβα τα κρατη αυριο και θα κυρηξουν πολεμο στο bitcoin. Δε λεω οτι ειναι αδυνατον, αλλα καθε μερα που περναι γινεται και πιο δυσκολο.

Δεν ξερω τι εννοεις "σοβαρες" συναλλαγες. Σιγουρα μπορω να τα μεταφερω σε οποιονδηποτε θελω χωρις μεσαζοντα, οποιοδηποτε ποσο. Μπορω να τα κρυψω (αμα γνωριζω τα βασικα) αμα θελω και μπορω να εχω προσβαση σε αυτα απο οπουδηποτε στον κοσμο. Δεν μπορουν να τα κατασχουν αν δεν εχουν τα κλειδια. Το σπιτι μπορουν. τους λογαριασμους μπορουν. Τα μετρητα αργα η γρηγορα θα τα καταργησουν. Οχι επειδη τα χρησιμοποιουν οι εγκληματιες αλλα γιατι δεν εχουν τον πολυποθητο ελεγχο και τους ποναει. Συν το οτι φυσικα assets οπως τα παραπανω εχουν και το θεμα της αποθηκευσης/μετακινησης

Τωρα αν θες να κανεις μεγαλη καταναλωση ρευστοποιωντας bitcoin, αυτο θα φανει. Ειναι παρομοιο προβλημα με αυτο που θα ειχες αν ειχες πακους μετρητα στον τοιχο η χρυσο θαμμενο σε σεντουκι. Αν δεν μπορεις να τα δικαιολογησεις η προσπαθησεις να αποφυγεις το φορο στις αγορες που δεν κρυβονται, θα εχεις προβλημα. Αυτο δεν εχει παλι αμεση σχεση με το bitcoin.

Σπιτι δεν μπορεις να αγορασεις χωρις να το μαθει το κρατος. Ουτε αυτο εχει να κανει με το Bitcoin. Ουτε με μετρητα, ουτε με χρυσο ουτε με τιποτα δεν αγοραζεις ακινητο στα κρυφα. Φανταζομαι πλεον ουτε σε τριτοκοσμικη χωρα.

Φυσικα ολος ο κοσμος λειτουργει με κρατικα νομισματα και αυτο δεν θα αλλαξει μαλλον ποτε. Οποτε οταν θελω να ρευστοποιησω ενα μερος για καταναλωση, αυτο αναμφιβολα θα φανει. Δεν ειναι κακο αυτο. Και σε καμια περιπτωση δεν σημαινει οτι πρεπει να μαθουν τα παντα για το τι κατεχω. Στο χερι μου ειναι να τους δειξω μονο τα απολυτως απαραιτητα.

Αυτο που θελω εγω και πολλοι υποστηριχτες του bitcoin ειναι ενα μεσο αποταμιευσης που εχει τα θετικα της ψηφιακης εποχης αλλα τη φιλοσοφια του χρυσου. Σε μια εποχη που κανουν το παν να μας παρουν τον ελεγχο απο τα παντα, ειναι ενα εργαλειο να κρατησεις τουλαχιστον ενα μερος ελεγχου στα περιουσιακα σου στοιχεια για τον εαυτο σου. 

Δεν εχει καμια σχεση με το αν πληροι τις προυποθεσεις για να θεωρειται "νομισμα", η με το αν ειναι καταλληλο για να αγοραζεις απευθειας πραγματα αντι να περασεις απο fiat. Δεν θα φερει καμια επανασταση για να λυτρωσει τις μαζες απο τη φτωχεια οπως το internet δεν εφερε τελικα καμια επανασταση για να γλυτωσει τον κοσμο απο την παραπληροφορηση. Ομως τα εργαλεια υπαρχουν και δινουν δυναμη σε οποιον ξερει να τα χρησιμοποιει.

Αν τα παραπανω για σενα ειναι απλως η Ελλαδα του ΠΑΣΟΚ, αδυνατω να καταλαβω τι δεν καταλαβαινεις. Εσυ και ολοι οσοι εχουν παρομοια επιχειρηματα

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι περνούν κέρδη από bitcoin αγοράζουν etherium,cardano ,graph και για τζογο ripple που αν όλα πάνε καλά στο τέλος της δίκης θα πάει από τα 0.20 στα 10 δολάρια (top 4 cryptocurrency). οπότε ένας κύκλος.

όταν δεν θα μπορούμε να βρούμε ντομάτες στο χωριό γιατί ο μανάβης είναι Φιλιππίνες για τρανς και πάρτι θα καταλάβουμε για ποιο λόγο το επιτρέπουν και οι κυβερνήσεις τώρα και το βλέπουμε και πρώτο θέμα παντού μαζί με τις καμπάνιες της vista bet .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχίσει θα έχουμε πολύ κακά ξεμπερδέματα.

Bitcoin + Covid πιθανόν να οδηγήσουν την ανθρωπότητα σε Extinction Level Event.

Και ναι δεν θα είναι κάτι εντυπωσιακό σαν τον αστεροειδή του Armageddon αλλά μια χαρά θα κάνει δουλίτσα.... ....the butterfly effect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bspus είπε

Ολα τα θεματα που ανεφερες εχουν συζητηθει εκτενως εδω και χρονια. Αν ακομα πιστευεις αυτα που γραφεις οντως συμφωνω οτι δεν θα σε πεισει κανεις. Θα σταθω μονο σε αυτο που παραθετω γιατι εχει στοιχειωδες ενδιαφερον.

Regulations πλεον υπαρχουν, εστω και υποτυπωδη. Σιγουρα παιζει και αυτο το ρολο στη μεγαλη κινηση που βλεπουμε καθως οι θεσμικοι νιωθουν πλεον πιο σιγουροι οτι δεν θα ξυπνησουν στραβα τα κρατη αυριο και θα κυρηξουν πολεμο στο bitcoin. Δε λεω οτι ειναι αδυνατον, αλλα καθε μερα που περναι γινεται και πιο δυσκολο.

Δεν ξερω τι εννοεις "σοβαρες" συναλλαγες. Σιγουρα μπορω να τα μεταφερω σε οποιονδηποτε θελω χωρις μεσαζοντα, οποιοδηποτε ποσο. Μπορω να τα κρυψω (αμα γνωριζω τα βασικα) αμα θελω και μπορω να εχω προσβαση σε αυτα απο οπουδηποτε στον κοσμο. Δεν μπορουν να τα κατασχουν αν δεν εχουν τα κλειδια. Το σπιτι μπορουν. τους λογαριασμους μπορουν. Τα μετρητα αργα η γρηγορα θα τα καταργησουν. Οχι επειδη τα χρησιμοποιουν οι εγκληματιες αλλα γιατι δεν εχουν τον πολυποθητο ελεγχο και τους ποναει. Συν το οτι φυσικα assets οπως τα παραπανω εχουν και το θεμα της αποθηκευσης/μετακινησης

Τωρα αν θες να κανεις μεγαλη καταναλωση ρευστοποιωντας bitcoin, αυτο θα φανει. Ειναι παρομοιο προβλημα με αυτο που θα ειχες αν ειχες πακους μετρητα στον τοιχο η χρυσο θαμμενο σε σεντουκι. Αν δεν μπορεις να τα δικαιολογησεις η προσπαθησεις να αποφυγεις το φορο στις αγορες που δεν κρυβονται, θα εχεις προβλημα. Αυτο δεν εχει παλι αμεση σχεση με το bitcoin.

Σπιτι δεν μπορεις να αγορασεις χωρις να το μαθει το κρατος. Ουτε αυτο εχει να κανει με το Bitcoin. Ουτε με μετρητα, ουτε με χρυσο ουτε με τιποτα δεν αγοραζεις ακινητο στα κρυφα. Φανταζομαι πλεον ουτε σε τριτοκοσμικη χωρα.

Φυσικα ολος ο κοσμος λειτουργει με κρατικα νομισματα και αυτο δεν θα αλλαξει μαλλον ποτε. Οποτε οταν θελω να ρευστοποιησω ενα μερος για καταναλωση, αυτο αναμφιβολα θα φανει. Δεν ειναι κακο αυτο. Και σε καμια περιπτωση δεν σημαινει οτι πρεπει να μαθουν τα παντα για το τι κατεχω. Στο χερι μου ειναι να τους δειξω μονο τα απολυτως απαραιτητα.

Αυτο που θελω εγω και πολλοι υποστηριχτες του bitcoin ειναι ενα μεσο αποταμιευσης που εχει τα θετικα της ψηφιακης εποχης αλλα τη φιλοσοφια του χρυσου. Σε μια εποχη που κανουν το παν να μας παρουν τον ελεγχο απο τα παντα, ειναι ενα εργαλειο να κρατησεις τουλαχιστον ενα μερος ελεγχου στα περιουσιακα σου στοιχεια για τον εαυτο σου. 

Δεν εχει καμια σχεση με το αν πληροι τις προυποθεσεις για να θεωρειται "νομισμα", η με το αν ειναι καταλληλο για να αγοραζεις απευθειας πραγματα αντι να περασεις απο fiat. Δεν θα φερει καμια επανασταση για να λυτρωσει τις μαζες απο τη φτωχεια οπως το internet δεν εφερε τελικα καμια επανασταση για να γλυτωσει τον κοσμο απο την παραπληροφορηση. Ομως τα εργαλεια υπαρχουν και δινουν δυναμη σε οποιον ξερει να τα χρησιμοποιει.

Αν τα παραπανω για σενα ειναι απλως η Ελλαδα του ΠΑΣΟΚ, αδυνατω να καταλαβω τι δεν καταλαβαινεις. Εσυ και ολοι οσοι εχουν παρομοια επιχειρηματα

 

 

Μέσο αποταμίευσης; Μέσο αποταμίευσης θα ήταν αν κάθε μήνα ότι σου περίσευε το έκανες bitcoin και είχες την σιγουριά οτί θα λεφτά σου δεν θα χαθούν. Εγώ το μόνο πρακτικά που διαβάζω είναι "αγόρασε τόσο γιατί θα φτάσει τόσο", δηλαδή επένδυση/τζόγος. Και η πλειοψηφία των υπερμάχων του bitcoin είναι αυτοί που έχουν βγάλει κέρδος από αυτό και θα συνεχίσουν να βγάζουν κέρδος όσο καλιεργείται η ιδέα του κέρδους που φέρνει καινούργια κεφάλαια. Όταν όμως τελειώσει η ιδέα του κέρδους έρχεται η ρευστοποίηση. Συγνώμη αλλά ούτε αποταμιευτικό μέσο είναι.
 

Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, καλά κέρδη σε όλους εσάς εδώ μέσα αλλά εγώ προσωπικά δεν θα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dterzakis είπε

Μέσο αποταμίευσης; Μέσο αποταμίευσης θα ήταν αν κάθε μήνα ότι σου περίσευε το έκανες bitcoin και είχες την σιγουριά οτί θα λεφτά σου δεν θα χαθούν. Εγώ το μόνο πρακτικά που διαβάζω είναι "αγόρασε τόσο γιατί θα φτάσει τόσο", δηλαδή επένδυση/τζόγος. Και η πλειοψηφία των υπερμάχων του bitcoin είναι αυτοί που έχουν βγάλει κέρδος από αυτό και θα συνεχίσουν να βγάζουν κέρδος όσο καλιεργείται η ιδέα του κέρδους που φέρνει καινούργια κεφάλαια. Όταν όμως τελειώσει η ιδέα του κέρδους έρχεται η ρευστοποίηση. Συγνώμη αλλά ούτε αποταμιευτικό μέσο είναι.
 

Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, καλά κέρδη σε όλους εσάς εδώ μέσα αλλά εγώ προσωπικά δεν θα πάρω.

Δεν ξέρεις τι χάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος το Bitcoin το βλέπει σαν επένδυση, άλλος σαν παρκάρισμα αξίας, άλλος το χρησιμοποιεί γιατί κάθε πρώτη του μήνα πληρώνει τιμολόγια με αυτό.

Μερικοι άνθρωποι το χρειάστηκαν μια φορά και δε θέλουν να ξανά ακούσουν για κάτι τέτοιο.

Οι περισσότεροι μπορεί να μην το χρειαστούν ποτέ, τους βολεύει μια χαρά το τραπεζικό σύστημα, το ρευστό, τα δάνεια, οι πιστωτικές, οι χρεωστικές, οι προπληρωμένες, τα ατμ, τα pos, το Apple Pay, το G Pay και γενικά το σύστημα του χρήματος όπως δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος το επαιζε "trader" αυτα τα χρονια ιδιαιτερα με shitcoins απλα τον εχει πιει κατα 99%, οποιος εμεινε σε btc, κρατησε η αγορασε παραπανω και οταν επεσε στα 3k τοτε gg το "buy and hodl" ηταν η καλυτερη επιλογη τελικα. Φυσικα αυτοι που φωναζουν "φουσκα" υπηρχαν και τοτε οταν καθε μερα το ινσομνια ανεβαζε και ενα αρθρο για την τρεχουσα τιμη του.

Τοσες μερες παντως ανεβαινει σχετικα "σιωπηλα" τωρα αν αρχισουν αυτου του τυπου τα αρθρα, παλι να μιλαει ολος ο κοσμος για αυτο κλπ τοτε οι veterans ξερετε τι πρεπει να κανετε. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...