Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, ssd93 είπε

Παιδιά ανέβηκε η δυσκολία;

Γιατί μου δείχνει τώρα ότι με τα ίδια MH/s θα έχω μικρότερη παραγωγή σε σχέση με εχθές;

Αυτα απο ethermine

image.png.98e88f524461f2815db80e3b430d5f52.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε για γέλια πάντως. Τώρα στα γεράματα θα μάθουμε να διαβάζουμε και διαγράμματα μετοχών. Ότι δεν γούσταρα, το λούζομαι τώρα. Μεγάλη μπουκιά φάε λένε....

Την τελευταία εβδομάδα έχω κάνει εγγραφή σε τόσα sites, όσα από το 1998 που απέκτησα το πρώτο μου email. Ευτυχώς που υπάρχουν οι password managers και το excel, διότι αλλιώς θα είχα κάνει το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς πλούσιο.

Που να είχα και κάτι παραπάνω από μια 570 4άρα δηλαδή.😁

Το καλό είναι βέβαια ότι εδώ και μια εβδομάδα σταμάτησα το gaming και αφήνω το PC μόνο του. Η γυναίκα μου νομίζει πια ότι έχω γκόμενα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, davarisx είπε

Έρχεται μεγάλη κατρακύλα από ότι φαίνεται.

https://www.antinews.gr/action.read/oikonomia/ksekina-poliorkia-sta-kruptonomismata-i-ekt/3.149224

Κατι μου λεει πως η ευρωπη θα μεινει πισω...

Ειναι που ειναι αργοκινητο καραβι τωρα και με τα "τυπου bitcoin" αρχιζει ο κατηφορος..σειρα εχει το € μετα το $

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, davarisx είπε

Έρχεται μεγάλη κατρακύλα από ότι φαίνεται.

https://www.antinews.gr/action.read/oikonomia/ksekina-poliorkia-sta-kruptonomismata-i-ekt/3.149224

Έχει αρχίσει εδώ και μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Οπότε πότε το βλέπετε για 3080 στα 699; Από βδομάδα ή σε κανά 2 βδομάδες; Τι όχι; :P

1 χρόνο αφου βγει η επομενη σειρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά μιας και άρχισε η πτώση που ήταν αναμενόμενο, να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια? μια 3060 ti πόσο χρόνο θα ήθελε για να βγάλει ένα Ethereum ? το γνωρίζω ότι πρακτικά αυτή την στιγμή ειναι στο όριο να ειναι ασύμφορο βέβαια σε λίγο θα γίνει σφαγή στις τιμές των καρτών και θα τσιμπήσω μια δυο με χρήματα που δεν μου χρειάζονται ( πολύ βασικό αυτό)  θέλω να μαζέψω ETH σε όσο ποιο φτηνή τιμή γίνετε  μιας και μπορώ να έχω περίπου 2000 Kw/h τον χρόνο σχεδόν δωρεάν , πόσα ETH θα μπορούσα να κάνω εξόρυξη τον χρόνο  με 2 ή 4 κάρτες πχ ή αν κάποια άλλη κάρτα ειναι ποιο αποδοτική , ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, george1551 είπε

μια 3060 ti πόσο χρόνο θα ήθελε για να βγάλει ένα Ethereum ?

18 μηνες , μεχρι τοτε θα εχει περασει σε full phase 2 οποτε δεν θα σκάβει κανενας (btw σκαβεις σε pool οχι solo οπότε βρίσκετε block με μερικα eth reward καθε λιγες ώρες οποτε αυτα μοιράζεσαι) 

5 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Εντωμεταξύ για το προηγούμενο τετραωρο 2 με 6 το πρωί το nicehash ακόμα δεν έχει πληρώσει....

και εμένα είναι εδώ και ώρες κολλημένο στο 

NEXT PAYOUT:
In progress
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, omitziz είπε

18 μηνες , μεχρι τοτε θα εχει περασει σε full phase 2 οποτε δεν θα σκάβει κανενας (btw σκαβεις σε pool οχι solo οπότε βρίσκετε block με μερικα eth reward καθε λιγες ώρες οποτε αυτα μοιράζεσαι)

Πρακτικά ακόμα και  τώρα ειναι ασύμφορο εκτός και αν στο pool ειναι ποιο αποδοτική , βέβαια αν την κάρτα την έχεις δεν σε ενοχλεί να πάρεις κάποια χρήματα πίσω ειδικά αν την εχεις πάρει πριν την άνοδο των τιμών και δεν την σκίζεις σε load , συνεπώς κερδισμένοι όσοι τις είχαν και είναι και δίκαιο κατά την άποψη μου. 

Ερώτηση  ο βαθμός δυσκολίας αν δεν σκάβουν θα πέσει και θα βγαινουν ποιο εύκολα τα ETH  ή ειναι λάθος αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...