Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Χαμένος βγαίνει ο καταναλωτής που κάνει λάθος επιλογές. Το καλό είναι ότι μιλάμε για προϊόντα που δεν είναι πρώτης ανάγκης, οπότε υπάρχουν εναλλακτικές, κονσόλα ή απλά κάνεις ένα άλλο χόμπι μέχρι να ηρεμήσει η κατάσταση, δεν χάθηκε και ο κόσμος. Καλά για όσους έχουν ήδη κάρτα που στέκεται καλά, δεν το συζητάω..

Λάθος διατύπωση

Οι εταιρείες βγαίνουν κερδισμένες σε κάθε περίπτωση

Οι πελάτες/καταναλωτές που ψάχνουν για κάρτα γραφικών ή κονσόλες ή επεξεργαστές ή κάτι άλλο λόγω της πανδημίας του ιού και λόγω άλλων αιτιών βγαίνουν χαμένοι

Οι πελάτες/καταναλωτές που φρόντισαν και πήραν ένα από τα παραπάνω προιόντα που είναι σε ζήτηση λόγω ότι δεν υπάρχουν αποθέματα βγαίνουν κερδισμένοι γιατί βάζουν "αγγελίες" στο insomnia.gr και τα μοσχοπουλάνε

Οι πελάτες/καταναλωτές που έχουν δυνατά μηχανήματα (δυνατούς επεξεργαστές/κάρτες γραφικών) βγαίνουν κερδισμένοι γιατί έκαναν σωστές επιλογές

Οι πελάτες/καταναλωτές που έχουν κονσόλες επίσης βγαίνουν κερδισμένοι

κτλ...η κάθε επιλογή στην ζωή έχει τα + και τα -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Λάθος διατύπωση

Οι εταιρείες βγαίνουν κερδισμένες σε κάθε περίπτωση

Οι πελάτες/καταναλωτές που ψάχνουν για κάρτα γραφικών ή κονσόλες ή επεξεργαστές ή κάτι άλλο λόγω της πανδημίας του ιού και λόγω άλλων αιτιών βγαίνουν χαμένοι

Οι πελάτες/καταναλωτές που φρόντισαν και πήραν ένα από τα παραπάνω προιόντα που είναι σε ζήτηση λόγω ότι δεν υπάρχουν αποθέματα βγαίνουν κερδισμένοι γιατί βάζουν "αγγελίες" στο insomnia.gr και τα μοσχοπουλάνε

Οι πελάτες/καταναλωτές που έχουν δυνατά μηχανήματα (δυνατούς επεξεργαστές/κάρτες γραφικών) βγαίνουν κερδισμένοι γιατί έκαναν σωστές επιλογές

Οι πελάτες/καταναλωτές που έχουν κονσόλες επίσης βγαίνουν κερδισμένοι

κτλ...η κάθε επιλογή στην ζωή έχει τα + και τα -

Άρα καταλήγουμε στο ότι όποιος κάνει λάθος επιλογές στη ζωή βγαίνει χαμένος :P Γενικά στο θέμα των καρτών απ' ότι βλέπω και εδώ και γενικά στην πραγματικότητα ελάχιστοι έχουν πραγματικά πρόβλημα. Όσοι έχουν ήδη σύστημα με τουλάχιστον 1070 και πάνω (μην πω 1060 6GB) είναι μια χαρά. Πέραν του CP77 όλα τα υπόλοιπα games παίζουν μια χαρά σε αυτές τις κάρτες αν παίξεις με τις ρυθμίσεις. Όσοι έχουν χαμηλότερη κάρτα με 300 ευρώπουλα παίρνουν Series S με το οποίο θα έχουν πολύ ανώτερη εμπειρία από οποιαδήποτε κάρτα αγοράζεις τώρα με 300 ευρώ. Βλέπω κάτι πράγματα ότι στα 260 η 1650 (απλή, όχι super) είναι καλά και θα μου πέσουν τα μαλλιά. Έχω φτάσει 30 χρονών και έχω όλα μου τα μαλλιά, είναι κρίμα να μου πέσουν από αυτά που διαβάζω :P Και γενικά βλέπω μια υπερβολή και κλάψα για την τιμή της 3080 ή της 3090 ακόμη από άτομα που ούτε στον ύπνο τους δεν βλέπουν τέτοια κάρτα. Μέσα στην γενικότερη κατάσταση βρίσκει ο καθένας ευκαιρία να κράξει για πράγματα που δεν τον αφορούν απλά και μόνο για να κάνει το κομμάτι του, χωρίς να κάνει ουδεμία προσπάθεια να αντιμετωπίσει με κάποιον τρόπο τις συνθήκες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Άρα καταλήγουμε στο ότι όποιος κάνει λάθος επιλογές στη ζωή βγαίνει χαμένος :P Γενικά στο θέμα των καρτών απ' ότι βλέπω και εδώ και γενικά στην πραγματικότητα ελάχιστοι έχουν πραγματικά πρόβλημα. Όσοι έχουν ήδη σύστημα με τουλάχιστον 1070 και πάνω (μην πω 1060 6GB) είναι μια χαρά. Πέραν του CP77 όλα τα υπόλοιπα games παίζουν μια χαρά σε αυτές τις κάρτες αν παίξεις με τις ρυθμίσεις. Όσοι έχουν χαμηλότερη κάρτα με 300 ευρώπουλα παίρνουν Series S με το οποίο θα έχουν πολύ ανώτερη εμπειρία από οποιαδήποτε κάρτα αγοράζεις τώρα με 300 ευρώ. Βλέπω κάτι πράγματα ότι στα 260 η 1650 (απλή, όχι super) είναι καλά και θα μου πέσουν τα μαλλιά. Έχω φτάσει 30 χρονών και έχω όλα μου τα μαλλιά, είναι κρίμα να μου πέσουν από αυτά που διαβάζω :P Και γενικά βλέπω μια υπερβολή και κλάψα για την τιμή της 3080 ή της 3090 ακόμη από άτομα που ούτε στον ύπνο τους δεν βλέπουν τέτοια κάρτα. Μέσα στην γενικότερη κατάσταση βρίσκει ο καθένας ευκαιρία να κράξει για πράγματα που δεν τον αφορούν απλά και μόνο για να κάνει το κομμάτι του, χωρίς να κάνει ουδεμία προσπάθεια να αντιμετωπίσει με κάποιον τρόπο τις συνθήκες..

προσωπικά έχω όλες τις κονσόλες από την MS όπως και δύο δυνατά μηχανήματα (AMD Ryzen 7 2700X /ZOTAC RTX 2070 Amp Extreme) για Gaming - AMD Ryzen 9 3950X/ZOTAC RTX 2080Ti για Streaming , επίσης έχω αρκετές κάρτες γραφικών NVIDIA από την σειρά GTX 1xxx αλλά και RTX 2xxx (καινούργιες/αχρησιμοποίητες) μια από αυτές θα την χρησιμοποιήσω για να αναστήσω μηχάνημα που βρήκα (AMD FX 8350)

άρα όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει τις επιλογές μου και δεν μετανιώνω για αυτές καθώς είμαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, PortgasDiAce είπε

Δηλαδή εσύ πόσοι μήνες πιστεύεις ότι είναι ιδανικοί για το ROI? Προφανώς όσο πιο χαμηλά τόσο πιο καλά αλλά με τα σημερινά δεδομένα και τιμές στις κάρτες γραφικών ρωτάω. Εγκυκλοπαιδική είναι η ερώτηση για να μην παρεξηγηθώ.

4 μαξ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Tenshi είπε

(Της) Δίνεις πόνο βλέπω 😅

εχω χαμηλωσει  τα fans τωρα γτ ειμαι στο δωματιο και μου την δινουν ,στα 88 παιζει με 90% fan. Περιμενω και pads για αλλαγη ολου του σετ 😛

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εχω χαμηλωσει  τα fans τωρα γτ ειμαι στο δωματιο και μου την δινουν ,στα 88 παιζει με 90% fan. Περιμενω και pads για αλλαγη ολου του σετ 😛

Βγές από το σπιρτόκουτο ρε συ και βάλε ένα μπλοκ να σωθείς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Βγές από το σπιρτόκουτο ρε συ και βάλε ένα μπλοκ να σωθείς! 

Δεν δινω φραγκο παρπανω,και πολλα εχω δωσει ,θελω να παρω αμαξι τωρα ,μην το πουλησω και ολο στο τελος 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Δεν δινω φραγκο παρπανω,και πολλα εχω δωσει ,θελω να παρω αμαξι τωρα ,μην το πουλησω και ολο στο τελος 😛

Το αμαξι μπορεί να περιμένει σειρά έχει ένα καλό block χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...