Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alexcrx είπε

98MH/s με 500$/€...ποτέ ξανά playstation 5 διαθέσιμο 😁 Και αυτοί που τα πήρανε για gaming τα παρατάνε όλα και δώστου mining :D

Επεξ/σία από noble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, noble said:

98MH/s με 500$/€...ποτέ ξανά playstation 5 διαθέσιμο 😁 Και αυτοί που τα πήρανε για gaming τα παρατάνε όλα και δώστου mining :D

έτσι μου έρχεται να αγοράσω όλα τα Ps5 που πωλούνται 700 ευρώ στις αγγελίες :D 

Πέρα από την πλάκα, εντυπωσιακά νούμερα αν δουλεύει stable με τόσα MH/s Και αυτή την κατανάλωση...

Επεξ/σία από zacharias99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

ok, εύχομαι να βγάλεις άκρη και να καταφέρεις να εξοικονομήσεις ρεύμα!

Στη προηγούμενη κατάσταση ήμουν οκ οποτε αυριο τελικό τεστ και εάν και εφόσον θα τα κάνω όπως πριν .

Απλα να μαζεύουμε γνώσεις:))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Στη προηγούμενη κατάσταση ήμουν οκ οποτε αυριο τελικό τεστ και εάν και εφόσον θα τα κάνω όπως πριν .

Απλα να μαζεύουμε γνώσεις:))

Αυτό που είπε ο φίλος πιο πριν το προσέξατε; Να τις έχετε σετάρει και τις 2 κάρτες σε κάθε υπολογιστή όπως πρέπει; Να μην δουλεύει η μία σε πιο ψηλό power draw/voltage...Διαφορετικά θα ήταν αρκετά περίεργο να καίει και 100watt παραπάνω το κάθε PC αν έκανα καλά τους υπολογισμούς μου (15000/6/24) σύμφωνα με τις παρατηρήσεις σας. Ενώ σβήσαμε και 6 μηχανήματα...

Επεξ/σία από noble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε Alpha μισθοδοσίας πάντως τράβηξα χθες από NiceHash ενα 100ρικο, και ήρ8ε σε λιγότερο από 24ωρο, δεν μου κράτησε τίποτα η τράπεζα. Kudos στο post σε προηγούμενη σελίδα 👍

Επεξ/σία από Extinction
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να πήρε πάλι τα πάνω του το payout στο NH. είμαι ξανά στα πρώτα καλά νούμερα προ 2 εβδομάδων.

Επίσης να πω οτι επειδή σκοπός μου είναι απλά να μαζέψω BTC και να σκεφθώ αργότερα τι θα κάνω αναλόγως τις εξελίξεις, μου καλάρεσε που είδα 70ευρώ στο πορτοφόλι στις 15μέρες. Μπορεί να βγάλω τα 20ευρώ στον μήνα (υπολογίζει 150-170ευρώ καθαρά)  για να τα βάλω στο ρεύμα που θα έρθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Κάτι για γελάσουμε.... 😄😄😄

IMG_20210301_225514.jpg

Απιστευτο και μονο να το διανοηθεις. Τετοια prizes επαιζαν και Ελλαδα σε τουρνουα προ 10ετιας με 50-100 bitcoins για τις πρωτες θεσεις. Τελικα οι περισσοτεροι ξεχασαν που ειναι τα usb η τι κωδικους ειχαν και τωρα κλαινε. Απιστευτες ευκαιριες ζωης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Απιστευτο και μονο να το διανοηθεις. Τετοια prizes επαιζαν και Ελλαδα σε τουρνουα προ 10ετιας με 50-100 bitcoins για τις πρωτες θεσεις. Τελικα οι περισσοτεροι ξεχασαν που ειναι τα usb η τι κωδικους ειχαν και τωρα κλαινε. Απιστευτες ευκαιριες ζωης. 

Αυτό μου θύμισε έναν τύπο στην Αμερική νομίζω είναι, ο οποίος πληρώθηκε 7500 bc για μια δουλειά που είχε κάνει, ο οποίος έχει ξεχάσει τον κωδικό που είχε βάλει στον σκληρό δίσκο, και έχει βάλει 8 φορες λάθος κωδικό.

Υπόψιν ότι στις 10 λάθος προσπάθειες, ο δίσκος καταστρέφεται...

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Αυτό μου θύμισε έναν τύπο στην Αμερική νομίζω είναι, ο οποίος πληρώθηκε 7500 bc για μια δουλειά που είχε κάνει, ο οποίος έχει ξεχάσει τον κωδικό που έχει βάλει, και έχει βάλει 8νφορες λάθος κωδικό.

Υπόψιν ότι στις 10 λάθος προσπάθειες, ο δίσκος καταστρέφεται...

Εκει τραβας τα μαλλια σου δεν ξερω τι μπορει να κανει ο συγκεκριμενος. Ειναι εκατομυριούχος και δεν ειναι. Αντε να βρεις τον κωδικο με 8 φορες λαθος. Εγω συνηθως βαζω κωδικους στυλ f89dsyfioudshfdsfhdsjfklds σε καθε wallet που εχω backup τα οποια ομως τα κραταω σε 5 A4 χαρτια γιατι ποτε δεν ξερεις ποσο θα αξιζει το καθε wallet μετα απο χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Αυτό μου θύμισε έναν τύπο στην Αμερική νομίζω είναι, ο οποίος πληρώθηκε 7500 bc για μια δουλειά που είχε κάνει, ο οποίος έχει ξεχάσει τον κωδικό που είχε βάλει στον σκληρό δίσκο, και έχει βάλει 8 φορες λάθος κωδικό.

Υπόψιν ότι στις 10 λάθος προσπάθειες, ο δίσκος καταστρέφεται...

Καταστρέφεται;

Ethan hunt θα τον λέγανε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexcrx είπε

Αμα ανοιξετε το qrcode που εχει, θα δειτε οτι ειναι fake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βασικά φαίνεται ότι είναι μούφα αφού από 50MH/s πάει στα 100 σχεδόν. Αυτό γιατί δεν γίνεται και στις 5700ΧΤ τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...