Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 minutes ago, Lazostat said:

Εγω ενα εχω να πω. Ποτε ξανα μεταχειρισμενη καρτα γραφικων με αυτα που βλεπω!

Το αστείο είναι ότι έχουν γεμίσει οι αγγελίες με κάρτες που ποτέ τους δεν έχουν κάνει mining :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Αφήστε απέξω τον phoenix. Πολλά ακούστηκαν τελευταία 

Από ότι διάβασα, ήταν λάθος αυτά που ακούστηκαν γιατί βασίστηκαν στο ότι η ομάδα του phoenix miner είχε εξαφανιστεί από τον Ιανουάριο σε συνδυασμό με το ότι το MEGA κατέβασε τα αρχεία τους, πράγμα που αποδείχτηκε εσφαλμένο αφού εμφανίστηκε η ομάδα του phoenix και εξήγησε ακριβώς τι συνέβη με το MEGA καθώς και το ότι είναι απασχολημένοι με το development της επόμενης version. Παρακαλώ διορθώστε με, αν κάνω λάθος.  Εδώ μία από τις πηγές.

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιήσεις Phoenix. Αν είσαι NH με NVIDIA ο καλύτερος είναι ο excavator και σε pool ο trex..

Έχω την rx5700xt red devil, δηλαδή Amd, έχεις κάποια αντίστοιχη πρόταση?

 

Επίσης να πω για το ερώτημα που έθεσα προηγουμένως, ότι βρήκα τον εξής τρόπο, στο FIAT and SPOT του binance χρησιμοποίησα την επιλογή trade δίπλα στο ethereum και έκανα sell σε ευρώ αφού όρισα την τιμή που θέλω. Στη συνέχεια έκανα withdraw τα ευρώ και με την επιλογή  bank transfer (SEPA) βλέπω ότι χρεώνει 80 cents για 77 ευρώ μεταφορά σε iban. Γνωρίζει κανείς αν και πόσο θα κρατήσει προμήθεια μια ελληνική τράπεζα και αντίστοιχα η revolut?

Επεξ/σία από Sarevok19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Που το ξέρεις ?

Εντάξει το mining δεν πολυαξιζε στην Ελλάδα πριν τον Νοέμβριο. Η πλειοψηφία των καρτών σίγουρα δεν θα έχουν κάνει mining. Όμως τώρα πια από εδώ και πέρα , ειδικά 30series κάρτες θα θεωρώ ότι έχουν κάνει.

Επεξ/σία από hyperionthetitan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θελω να κανω μεταφορα των btc απο nicehash σε binance κτλ πως το κανω μην κανω καμια βλακεια και χασουμε τα λιγα ευρω που βγαλαμε?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hyperionthetitan είπε

Εντάξει το mining δεν πολυαξιζε στην Ελλάδα πριν τον Νοέμβριο. Η πλειοψηφία των καρτών σίγουρα δεν θα έχουν κάνει mining. Όμως τώρα πια από εδώ και πέρα , ειδικά 30series κάρτες θα θεωρώ ότι έχουν κάνει.

Τα πάντα είναι υποθέσεις αυτό εννοώ.εγω ποτέ δεν παίρνω στην ζωή μου τίποτα μεταχειρισμένο .σφίγγω το σοβαρό και το παίρνω καινούριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iceman33221 είπε

πιστευεται οτι με spped 25,14-26.35MH/s power 137,31146.5W efficiency 179.89-183kH/J  αξιζει να αφηνω την καρτα γραφικων μου να κανει "mining" ? 1070 OC 8GB και θερμοκρασιες 80-82C. Μέσω Nicehash.

Μια καρτα που πχ δεν θα επελεγα.

googlαρε "1070 8gb m,ining settings" και καλο διαβασμα. 80 βαθμους δεν θα επρεπε να εχεις εν ωρα Gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, hyperionthetitan said:

Εντάξει το mining δεν πολυαξιζε στην Ελλάδα πριν τον Νοέμβριο. Η πλειοψηφία των καρτών σίγουρα δεν θα έχουν κάνει mining. Όμως τώρα πια από εδώ και πέρα , ειδικά 30series κάρτες θα θεωρώ ότι έχουν κάνει.

Βάλε και τις 5600 - 5700 μέσα που είναι ίσως οι αποδοτικότερες ανα watt κάρτες που υπάρχουν.

Επεξ/σία από zacharias99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

0.0051 κρατησε η μαλακια.

Τωρα ξεκινησα σε coinbase. Εν τω μεταξυ δεν γραφει fee και μου κανει εντυπωση. Το ethermine τα κρατησε?

image.png.faf012870c738c966b348621041c95a4.png

 

Αν και στο ethermine γραφει οτι σταλθηκαν 0.05. Αρα καπου στον αερα χαθηκαν αυτα τα 0.0051

image.png.351447c1c97fa8b63a01923a7bb78dd1.png

@Herald Μιας και χρησιμοποιεις kraken, πως να κανω withdraw? 

image.png.8a95c99f4d47042f52dcfca6e0f367de.png

Δεν εχω στειλει τπτ ακομα, αλλα λογικα οκ δεν ειναι τα στοιχεια της πειραιως ετσι?

image.png.b1fd639284ebf9ca1d2cf12e69600347.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

0.0051 κρατησε η μαλακια.

Τωρα ξεκινησα σε coinbase. Εν τω μεταξυ δεν γραφει fee και μου κανει εντυπωση. Το ethermine τα κρατησε?

image.png.faf012870c738c966b348621041c95a4.png

 

Αν και στο ethermine γραφει οτι σταλθηκαν 0.05. Αρα καπου στον αερα χαθηκαν αυτα τα 0.0051

image.png.351447c1c97fa8b63a01923a7bb78dd1.png

@Herald Μιας και χρησιμοποιεις kraken, πως να κανω withdraw? 

image.png.8a95c99f4d47042f52dcfca6e0f367de.png

Δεν εχω στειλει τπτ ακομα, αλλα λογικα οκ δεν ειναι τα στοιχεια της πειραιως ετσι?

image.png.b1fd639284ebf9ca1d2cf12e69600347.png

Δεν έχω κάνει ποτέ withdraw :P 

Αλλά σωστά μου φαίνονται εκτός από το κενό κουτάκι εκεί πάνω στο iban. Θα έπρεπε να έχει νούμερα ρε

/s :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα εχει 3 επιλογες sepa. Δεν δινω σημασια?

Να πω την αληθεια προτιμω να τα κανω ξανα eth, να τα στειλω binance και να τα βγαλω απο εκει μιας και ειναι δοκιμασμενη μεθοδος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, iceman33221 είπε

πιστευεται οτι με spped 25,14-26.35MH/s power 137,31146.5W efficiency 179.89-183kH/J  αξιζει να αφηνω την καρτα γραφικων μου να κανει "mining" ? 1070 OC 8GB και θερμοκρασιες 80-82C. Μέσω Nicehash.

Έχω ξεκινήσει με χειρότερη κάρτα από σένα (1060 6GB) και έχω 23 MH/s στα 82-83 Watt, efficiency 270.

Κατέβασε msi afterburner και ξεκίνα δοκιμές, σίγουρα θα ανεβάσεις τα νούμερα σου, ρίχνοντας παράλληλα και τα watt της κάρτας. Πιστεύω αν τα φτιάξεις κατάλληλα, στην συνέχεια εντελώς "μπακαλίστικα", ένα 50-60ευρω καθαρό κέρδος το μήνα θα το έχεις. Αν σε ικανοποιεί ξεκίνα.

Δεν είναι και άσχημο για κάρτες που μεταχειρισμένες έκαναν το προηγούμενο διάστημα ~140(1060) και ~180(1070) ευρώ αλλά σίγουρα δεν μπορούμε να συγκρίνουμε με το value πχ μιας 5700xt που τον Νοέμβριο καινούργια έκανε 400 και βγάζει καθαρό κέρδος το μήνα, εντελώς "μπακαλίστικα" πάλι, γύρω στα 130+ ευρώ.

4 ώρες πριν, iceman33221 είπε

 

 

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Απλα εχει 3 επιλογες sepa. Δεν δινω σημασια?

Να πω την αληθεια προτιμω να τα κανω ξανα eth, να τα στειλω binance και να τα βγαλω απο εκει μιας και ειναι δοκιμασμενη μεθοδος :P

A συγνώμη, δεν ένιωσα τι ρωτάς. Είτε frick είτε incore που υποστηρίζουν swift. Oυσιαστικά από ποιά τράπεζα να σου στείλουν είναι. Για Instant θα πρέπει να υποστηρίζει και η δική σου τράπεζα οπότε δεν διαλέγεις γιατί δεν έχω ιδέα για Πειραιώς.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...