Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Το θεμα ειναι ξερεις οτι μετα απο το all time high εισαι σιγουρος οτι θα ξανα ανεβει το νομισμα τοσο ψηλα?

Eδώ είναι που πέφτει το διάβασμα :P 

Κοιτάς ειδήσεις recently για να καταλάβεις γιατί ανέβηκε, και ανάλογα τους λόγους που ανέβηκε και την προοπτική του να ξαναπεχτεί παρόμοια σχετική είδηση πράττεις. Πχ. dogecoin, ανέβηκε λόγω του twitter, από τότε που πούλησα δεν ξανακούμπησα. Δεν υπάρχει προοπτική δηλαδή. Από την άλλη κάποια άλλα cryptos, ονόματα δεν λέμε, που ανακοινωνούν συνεργασίες για χρήση στην πραγματική οικονομιά, ε εκεί υπάρχουν προοπτικές να ανέβουν πολύ παραπάνω από την τωρινή τους αξία. 

Έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται να ξαναγοράσεις το ίδιο νόμισμα. Έβγαλες το κέρδος σου, πας παρακάτω. Και για να μην ακούσω τα μετα χριστόν προφήτης, έχω συνομιλία στο whatsup με συγγενικό μου πρόσωπο 20 Φεβρουαρίου "πάρε XRP και πούλα πριν βγεί ο μήνας, high risk / high reward, αλλιώς cardano και hold". Mου στέλνει 2 μέρες μετά "***κά 25% πάνω το XRP". Στείλτα όλα λέω. 

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σκεφτειτε οτι παντα υπαρχουν και χειροτερα. 2011 ο φιλος αγορασε 1700btc στα 6 λεπτα και τα πουλησε στα 30 λεπτα. Τοτε εμοιαζε καλο κερδος αλλα να που εφτασε 8 δολλαρια και τραβουσε τα μαλλια του. Σημερα που εχει 50k τι πρεπει να κανει? Το μεγαλο "ΑΝ" θα τα κρατουσε μεχρι σημερα θα το λεγαμα πολλοι γιατι το 99.9% θα τα ειχαμε πουλησει αν οχι στα 30 λεπτα στα 1-2-3 ευρω σιγουρα. 1700btc αξιζουν σημερα 76 εκατομμυρια και τα πουλησε για 450 ευρω.

Screenshot-1.png

Προσωπικά θα πουλήσω όταν έχω ένα ποσό αρκετά μεγάλο για να ζήσω το υπόλοιπο της ζωής μου. Το να βγάλω 5-10-20-50k δεν με απασχολεί. Minimum να αγοράσω μια ferrari F40 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Eδώ είναι που πέφτει το διάβασμα :P 

Κοιτάς ειδήσεις recently για να καταλάβεις γιατί ανέβηκε, και ανάλογα τους λόγους που ανέβηκε και την προοπτική του να ξαναπεχτεί παρόμοια σχετική είδηση πράττεις. Πχ. dogecoin, ανέβηκε λόγω του twitter, από τότε που πούλησα δεν ξανακούμπησα. Δεν υπάρχει προοπτική δηλαδή. Από την άλλη κάποια άλλα cryptos, ονόματα δεν λέμε, που ανακοινωνούν συνεργασίες για χρήση στην πραγματική οικονομιά, ε εκεί υπάρχουν προοπτικές να ανέβουν πολύ παραπάνω από την τωρινή τους αξία. 

Έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται να ξαναγοράσεις το ίδιο νόμισμα. Έβγαλες το κέρδος σου, πας παρακάτω. Και για να μην ακούσω τα μετα χριστόν προφήτης, έχω συνομιλία στο whatsup με συγγενικό μου πρόσωπο 20 Φεβρουαρίου "πάρε XRP και πούλα πριν βγεί ο μήνας, high risk / high reward, αλλιώς cardano και hold". Mου στέλνει 2 μέρες μετά "***κά 25% πάνω το XRP". Στείλτα όλα λέω. 

Δεν στελνεις το whatup του θειου μπας και? Με το doge ποιος να το περιμενε αυτος ο ελον σκατα πιανει χρυσο γινεται εχει τεραστια επιρροη. Υπαρχουν παντως πολλα νομισματα που μπορει να φαινονται καλα στα white papers αλλα χωρις προωθηση απο μεγαλα ονοματα δεν προχωρανε. Το ada επιασε οπως ειχε πιασει και το dash/zcash παλιοτερα ειχαν φτασει να εχουν 1500/5000 αμφοτερα και σημερα ειναι στα 100-200 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Κοιτάς ειδήσεις recently για να καταλάβεις γιατί ανέβηκε, και ανάλογα τους λόγους που ανέβηκε και την προοπτική του να ξαναπεχτεί παρόμοια σχετική είδηση πράττεις. Πχ. dogecoin, ανέβηκε λόγω του twitter, από τότε που πούλησα δεν ξανακούμπησα. Δεν υπάρχει προοπτική δηλαδή. Από την άλλη κάποια άλλα cryptos, ονόματα δεν λέμε, που ανακοινωνούν συνεργασίες για χρήση στην πραγματική οικονομιά, ε εκεί υπάρχουν προοπτικές να ανέβουν πολύ παραπάνω από την τωρινή τους αξία. 

Μια που το ανέφερες:

Άνοιξε το app του Kraken και βάλε το view στο 1 month.

Είναι το μόνο νόμισμα με πτώση και μάλιστα αρκετά μεγάλη τον τελευταίο μήνα. Είχε φτάσει -28%

Αυτό, ακολουθώντας το κλίμα των ημερών δεν είναι πιθανό να το ξανακερδίσει πολύ γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Μια που το ανέφερες:

Άνοιξε το app του Kraken και βάλε το view στο 1 month.

Είναι το μόνο νόμισμα με πτώση και μάλιστα αρκετά μεγάλη τον τελευταίο μήνα. Είχε φτάσει -28%

Αυτό, ακολουθώντας το κλίμα των ημερών δεν είναι πιθανό να το ξανακερδίσει πολύ γρήγορα;

Εμετικά volatile και meme που σημαίνει ένας άκυρος μπορεί να σηκώθει μια μέρα να κάνει ένα meme tweet και να πάει η αξία του 3 φόρες πάνω. Πράγμα που δηλαδή δεν μπορείς να προβλέψεις, οπότε δεν αγοράζεις. Εκτός αν θες να τζογάρεις, αλλά τουλάχιστον φρόντισε να έχεις ήδη sell order σε μια τιμή, πχ. 0.066 γιατί μπορεί μέσα σε 1-2 ώρες να έχει ανεβοκατέβει και να μη προλάβεις να κάνεςι τίποτα. 

Το αν θα φτάσει πάλι το peak του, πιθανόν, αφού όλο το market είναι bullish, όλα ανεβαίνουν. Το θέμα είναι να ανεβαίνει με γρηγορότερο ρυθμό από τα υπόλοιπα, γιατί τα χρήματα που θα δεσμεύσεις για dogecoin δεν θα τα έχεις κάπου άλλου. Κόστος ευκαιρίας με λίγα λόγια. Προσωπικά δεν ακουμπάω dogecoin ούτε με 3 μέτρα απόχη με **μπότα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Εμετικά volatile και meme που σημαίνει ένας άκυρος μπορεί να σηκώθει μια μέρα να κάνει ένα meme tweet και να πάει η αξία του 3 φόρες πάνω. Πράγμα που δηλαδή δεν μπορείς να προβλέψεις, οπότε δεν αγοράζεις. Εκτός αν θες να τζογάρεις, αλλά τουλάχιστον φρόντισε να έχεις ήδη sell order σε μια τιμή, πχ. 0.066 γιατί μπορεί μέσα σε 1-2 ώρες να έχει ανεβοκατέβει και να μη προλάβεις να κάνεςι τίποτα. 

Το αν θα φτάσει πάλι το peak του, πιθανόν, αφού όλο το market είναι bullish, όλα ανεβαίνουν. Το θέμα είναι να ανεβαίνει με γρηγορότερο ρυθμό από τα υπόλοιπα, γιατί τα χρήματα που θα δεσμεύσεις για dogecoin δεν θα τα έχεις κάπου άλλου. Κόστος ευκαιρίας με λίγα λόγια. Προσωπικά δεν ακουμπάω dogecoin ούτε με 3 μέτρα απόχη με **μπότα. 

για κάνε καμία πρόβλεψη να επενδύσουμε κανα ψιλό!!!😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexx είπε

για κάνε καμία πρόβλεψη να επενδύσουμε κανα ψιλό!!!😋

Δεν βλέπω κάτι ενδιαφέρον αυτή τη στιγμή. Bullish market, όλα ανεβαίνουν. Πιθανόν το polkadot να έχει10-15% μεγαλύτερη αύξηση από το market average για τις επομένες 3-4 μέρες, οπότε αν θες να επενδύεσεις κάπου με το ζόρι πας εκεί. 

Δεν έχω πρόβλημα να σας δίνω tips κάθε φόρα που βλέπω κάτι για να αγόραζετε - πουλάτε αλλά δεν νομίζω να είναι το κατάλληλο θέμα. Πάντως eth - btc ήταν σιγουράκια να αγοράσεις τις προηγούμενες μέρες, αν και δεν το έκανα. Cardano 4 life :P 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν βλέπω κάτι ενδιαφέρον αυτή τη στιγμή. Bullish market, όλα ανεβαίνουν. Πιθανόν το polkadot να έχει10-15% μεγαλύτερη αύξηση από το market average για τις επομένες 3-4 μέρες, οπότε αν θες να επενδύεσεις κάπου με το ζόρι πας εκεί. 

Δεν έχω πρόβλημα να σας δίνω tips κάθε φόρα που βλέπω κάτι για να αγόραζετε - πουλάτε αλλά δεν νομίζω να είναι το κατάλληλο θέμα. Πάντως eth - btc ήταν σιγουράκια να αγοράσεις τις προηγούμενες μέρες, αν και δεν το έκανα. Cardano 4 life :P 

Εγώ Πάντος θα ήθελα τις συμβουλές από έναν πιο διαβασμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά όσοι είστε με μια κάρτα έχετε δει ουσιαστική διαφορά από pool σε σχέση με το Nicehash; Ουσιαστική εννοώ αν για παράδειγμα βγάζεις το ρεύμα από την διαφορά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ακούγεται πολύ ότι το ΕΤΗ θα ανέβει αρκετά λόγω του ΕΙΡ 1559. Ισχύει αυτό γενικά; Και το θέμα είναι θα πέσει πάλι πριν ανέβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εσυ @Herald εσυ με τι πορτοφολι εισαι και που κανεις trade?Ετσι να μαθαινουμε και εμεις τα σωστα μερη γιατι εγω για την ωρα οτι κανω το κανω στο nicehash λογικα υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, icenex είπε

Ρε εσυ @Herald εσυ με τι πορτοφολι εισαι και που κανεις trade?Ετσι να μαθαινουμε και εμεις τα σωστα μερη γιατι εγω για την ωρα οτι κανω το κανω στο nicehash λογικα υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες.

Kraken

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα το Σάββατο μεταφορά στο nicehash τα κερδισμένα για να πάρω btc στα 40.000 ευρώ αλλά η τράπεζα θέλει δύο εργάσιμες με συνέπεια να μπούνε σήμερα στης 1.000 με το btc στα 45600 εγώ αγόρασα και τότε. 

Η οπτική μου έχει αλλάξει εδώ και ένα μήνα που μπήκα στον χορό του mining .

Θα τα αφήσω όλα μέσα μέχρι τέλος Ιουλίου. 

Μόνο για ρεύμα θα ρευστοποιω και ότι γίνει. 

Βλέπω και διαβάζω πολλά. Στο Twitter υπάρχει πολύ πληροφορία τωρα εαν σκάσει έσκασε τι να πω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...