Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ναι βρε...δεν αμφισβήτησα οτι θα έχει γίνει και ip68 μη σου πω....αλλά και μόνο που το βλέπεις έτσι ειδικά μέχρι να περάσει η πρώτη καλή καταιγίδα εγώ θα είχα κολλήσει τη μούρη μου στο τζάμι να δω οτι δε θα βγαίνουνε σπίθες! 😂

 

δεν απαντησα μονο σε σενα αλλα και σε οποιον νομιζει βλεποντας τις φωτο τι κανει αυτος ο τρελος εκει εξω, 

12 χρονια εξω εχουν κανει αρκετους κυκλους σε ολες τις καιρικες συνθηκες για να γνωριζω καλυτερα,

ουτε απο σκονη εχουν θεμα, ριχνω ενα φυσημα καθε 6-12 μηνες

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Odyss3us είπε

 

δεν απαντησα μονο σε σενα αλλα και σε οποιον νομιζει βλεποντας τις φωτο τι κανει αυτος ο τρελος εκει εξω, 

12 χρονια εξω εχουν κανει αρκετους κυκλους για να γνωριζω καλυτερα

τη 1η καταιγίδα την έβγαλες με τη μούρη καρφωμένη στο τζάμι ή ήσουν ατρόμητος και έριξες με το λάστιχο νερό;😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Carrion είπε

Το reported είναι αυτό που στέλνει σαν ένα σκέτο νούμερο ο miner. Average έχει 198 που αυτό είναι το υπολογιζόμενο σε βάθος χρόνου από τα submitted shares. Με τα submitted shares πληρώνεται. Δεν νομίζω ότι ξεγελάει κανέναν. Απλά ο miner στέλνει χαζό νούμερο. Εκτός και αν εγώ είμαι ευκολόπιστος.

Αυτο για τον miner ίσως έχει λογική. Απλά τον παρατηρώ 2 εβδομάδες και συνέχεια είναι έτσι. Εκτός αν μπορεί να σκάβει 69,7 αλλά να έχει κάτι άλλο εκτός από GPU και να καταφέρνει να κάνει submit περισσότερα shares. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

τη 1η καταιγίδα την έβγαλες με τη μούρη καρφωμένη στο τζάμι ή ήσουν ατρόμητος και έριξες με το λάστιχο νερό;😂


βασικα αυτο που φοβομουν περισσοτερο δεν ηταν η βροχη αλλα ο στατικος ηλεκτρισμος απο τους κεραυνους ή οταν εχει πολυ αερα, αλλα δεν ειχα κανενα θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες ενώ έχω αυξήσει το hashrate μου 32% τα payouts ανέβηκαν μόνο 14% σε σχέση με πριν.

Με τις τιμές πλέον να είναι παντού το λιγότερο scalper , δεν βλέπω το λόγο να προσθέσω άλλες gpu , το αντίθετο μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται να χρησιμοποιώ hiveon, να σκάβω στο ethermine αλλά τα eth να μπαίνουν στο πορτοφόλι της binance όεο;

Με το trex είναι εύκολο, απλά βάζεις στο .bat την διεύθυνση του πορτοφολιου της binance. Στο hiveon πως γίνεται;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα προσπαθώ να κάνω λογαριασμό στο coinbase αλλά δε μπορώ να κάνω verify my address. To δίπωλμα οδήγησης μου το έκανε verify αλλά για το verify address μου ζητάει να ανεβάσω ενά αρχείο από είτε bank statement utility bill or credit card statement.Ανέβασα ένα αντίγραφο λογαριασμού της alpha bank αλλά και πάλι λέει δε μπορεί να κάνει verify καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, manos101289 είπε

Καλημέρα προσπαθώ να κάνω λογαριασμό στο coinbase αλλά δε μπορώ να κάνω verify my address. To δίπωλμα οδήγησης μου το έκανε verify αλλά για το verify address μου ζητάει να ανεβάσω ενά αρχείο από είτε bank statement utility bill or credit card statement.Ανέβασα ένα αντίγραφο λογαριασμού της alpha bank αλλά και πάλι λέει δε μπορεί να κάνει verify καμία ιδέα;

Αν έχεις Revolut ή Ν26 τους ανεβάζεις ένα Card Statement (περιέχει τη διεύθυνση σου στα αγγλικά) και είσαι ΟΚ.

Αλλιώς πρέπει να κάνεις πατέντες, edit to PDF και αλλαγή διεύθυνσης ελληνικά-->αγγλικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, manos101289 είπε

Καλημέρα προσπαθώ να κάνω λογαριασμό στο coinbase αλλά δε μπορώ να κάνω verify my address. To δίπωλμα οδήγησης μου το έκανε verify αλλά για το verify address μου ζητάει να ανεβάσω ενά αρχείο από είτε bank statement utility bill or credit card statement.Ανέβασα ένα αντίγραφο λογαριασμού της alpha bank αλλά και πάλι λέει δε μπορεί να κάνει verify καμία ιδέα;

Διάβασε σελίδα 193.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!Μια ερωτήση!Ενώ δούλευε κανονικά το GMiner για περίπου 15 ώρες με μέσο όρο 50 Mh/s με μια 3060 μου πέταξε GPU uknown error και έκανε restart το connection στο pool.Αύτο δεν με ενοχλεί τόσο όσο το ότι το afterburner γυρνάει σε default ρυθμίσεις και έχω θερμοκρασίες γύρω στους 60 και τα hashrates πέφτουν πάλι στα 41 -42.Να σκάει ο driver?Τι να παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, painK είπε

Καλημέρα!Μια ερωτήση!Ενώ δούλευε κανονικά το GMiner για περίπου 15 ώρες με μέσο όρο 50 Mh/s με μια 3060 μου πέταξε GPU uknown error και έκανε restart το connection στο pool.Αύτο δεν με ενοχλεί τόσο όσο το ότι το afterburner γυρνάει σε default ρυθμίσεις και έχω θερμοκρασίες γύρω στους 60 και τα hashrates πέφτουν πάλι στα 41 -42.Να σκάει ο driver?Τι να παίζει?

Για αυτό υπάρχουν τα watchdogs είτε σε miner ή σε OS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, omitziz είπε

Για αυτό υπάρχουν τα watchdogs είτε σε miner ή σε OS. 

Άρα στην ουσία να θεωρήσω ότι αυτό γίνεται κάποιες φορές και να ρυθμίσω το watchdog ώστε να επεμβαίνει* πιο γρήγορα?Fair enough.

Επεξ/σία από painK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, painK είπε

Άρα στην ουσία να θεωρήσω ότι αυτό γίνεται κάποιες φορές και να ρυθμίσω το watchdog ώστε να επεμβαίνω πιο γρήγορα?Fair enough.

Όχι το θέμα είναι να μην κάνεις τίποτα εσύ αλλά να το κάνει ο 🐕. Πχ θες να έχεις hashrate από 49 έως 52mh, εάν ο miner δει τιμές έξω από τα όρια μπορεί να κάνει restart ή να κάνεις ένα script να κάνει reboot όλο το pc.  Εσύ θα το δεις το χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βρει κανείς καμία μικρή οθονούλα 6-7 ιντσών με HDMI Ελλάδα για το rig που να μη καιει πολύ ρευμα;

Επεξ/σία από AlexPc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, painK είπε

Άρα στην ουσία να θεωρήσω ότι αυτό γίνεται κάποιες φορές και να ρυθμίσω το watchdog ώστε να επεμβαίνει* πιο γρήγορα?Fair enough.

Τι είναι αυτό το watcdog;

Τι ακριβώς κάνει;

Γιατί πειράζει να έχεις περισσότερα Mh/s και πρέπει να κάνεις restart;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...