Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, desmodus21 είπε

μπορεις να μου πεις ρυθμισεις για αυτο?

 

69% power -10 core +1100 mem , παιζεις με αυτα δεν ειναι ολες ιδιες. Σκοπος ειναι να βγεις καπου 80-90W και 31ΜΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://www.nicehash.com/blog/post/nicehash-quickminer-increase-hashrate-by-50-on-1080-1080-ti-and-titan-xp-gpus

λεει για 50% αυξηση hashrate σε 1080 1080ti και titan xp...............

τωρα αν ειναι μουφα ας το δει καποιος με 1080 και πανω και ας μας πει........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, omitziz είπε

69% power -10 core +1100 mem , παιζεις με αυτα δεν ειναι ολες ιδιες. Σκοπος ειναι να βγεις καπου 80-90W και 31ΜΗ

κομπλε  σε ολα μονο η θερμοκρασια μου δεν ξερω ειμαι 62-63 βαθμους και 75 χοτ σποτ? ειναι λογικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, snips είπε

ASUS p6t

3060.

https://origin-www.asus.com/Motherboards/P6T/specifications/

Λόγω pci-e 2.0 τρώει ένας φίλος κόφτη στα 27mh/s? Διότι όλα τα άλλα κριτήρια που προαναφέραμε για 3060 τα πληροί.

Εγώ την πάτησα από το cpu... Νόμιζα ότι είχα AMD fm2+ (είναι pci ver3) και τελικά είχα fm2 που είναι το ver 2!!! Ευτυχώς έκανα upgrade όλο το σύστημα (ήταν ώρα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, desmodus21 είπε

κομπλε  σε ολα μονο η θερμοκρασια μου δεν ξερω ειμαι 62-63 βαθμους και 75 χοτ σποτ? ειναι λογικα?

Μια χαρά είναι .. ανάλογα την υλοποίηση είναι οι θερμοκρασίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, omitziz είπε

Μια χαρά είναι .. ανάλογα την υλοποίηση είναι οι θερμοκρασίες

Σιγουρα φταίει και ότι είναι σάντουιτς μέσα στο κουτι και η μία τραβάει ζεστή από την άλλη

IMG_20210409_214425.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορει off-topic, αλλα μιας και μιλησαμε για τραπεζες...

ενα βιντεακι και για την εφορια...

λεει και για τους miners στο 7:43...αλλα μαλλον για τους "επαγγελματιες"🙂

 

 

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Ρε την εθνικη αλλος ενας λογος παραπανω να holdareis μεχρι να φτασουν τα κρυπτο στον Αρη, η σεληνη ειναι κοντα πλεον.Θα γυρισουν κ αυτοι την μπιφτεκα μην σκατε.Πριν κανα μηνα που εστειλα εγω 2 εμβασματα δεν ειχα καποιο προβλημα παντως.Ισως επειδη ητανε μικρα ποσα?

Τι παιχτηκε με εθνικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι παιχτηκε με εθνικη?

μπες στο web-banking και δες την ανακοίνωση που έχει κεντρικά.

ανακοίνωσε (δίχως να στηρίζεται σε κάποιο νόμο ή σε γραπτούς όρους στην ιστοσελίδα) οτι είναι στην ευχέρειά τους να μπλοκάρουν συναλλαγές κρυπτονομισμάτων και να ακυρώνουν τα εμβάσματα κατά βούληση και κατά έναν "δικό τους ασαφή" έλεγχο.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

μπες στο web-banking και δες την ανακοίνωση που έχει κεντρικά.

ανακοίνωσε (δίχως να στηρίζεται σε κάποιο νόμο ή σε γραπτούς όρους στην ιστοσελίδα) οτι είναι στην ευχέρειά τους να μπλοκάρουν συναλλαγές κρυπτονομισμάτων και να ακυρώνουν τα εμβάσματα κατά βούληση και κατά έναν "δικό τους ασαφή" έλεγχο.

Μπηκα πρωτο πρωτο το εβγαλε. Οποτε τι κανουμε? Συνδεουμε αλλη τραπεζα? Η δεν υπαρχει θεμα με τα μικρα εμβασματα με 14.99?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Μπηκα πρωτο πρωτο το εβγαλε. Οποτε τι κανουμε? Συνδεουμε αλλη τραπεζα? Η δεν υπαρχει θεμα με τα μικρα εμβασματα με 14.99?

 

δεν εχεις παρα να δοκιμασεις αν ισχυει, το πολυ πολυ να μη γινει δεκτο το transfer δε θα φερει και εισαγγελεα στη πορτα σου 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Odyss3us είπε

 

δεν εχεις παρα να δοκιμασεις αν ισχυει, το πολυ πολυ να μη γινει δεκτο το transfer δε θα φερει και εισαγγελεα στη πορτα σου 😋

Μα ειναι νομιμα αυτο δεν καταλαβαινω. Εχουν χεστει πανω τους οι τραπεζες γιατι αν ολοι κανουμε συναλλαγες με crypto δεν τις χρειαζομαστε. Θα στειλω αυριο παλι 7-8 εμβασματα απο 14.99 να δουμε. Ας κανουν καμια μαλακια και δεν εχω σε τιποτα να κλεισω τον λογαριασμο να παω αλλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω αυτο που καταλαβαινω απο τη συγκεκριμενη ανακοινωση ειναι οτι δε θελει τη μεταφορα χρηματων προς παροχους υπηρεσιων ανταλλαγης κρυπτονομισματων (online - trading) και συνεπως θα μπλοκαρει εξαρχης τη μεταφορα εκτος αυτης, εκβιαζοντας οτι ενδεχομενως θα μπλοκαρει και τα οποια κερδη προκυψουν προς αυτη

αυτη τη στιγμη το bitcoin εχει 1,1 trillion market cap, το boom που περιμενουν ολοι και να ξεπερασει τα 51k πως νομιζετε οτι θα συμβει; ετσι τυχαια;

μονο αν ολοενα και περισσοτερος κοσμος απο τα whales μεχρι το μικροεπενδυτη, ενημερωθει και αρχισει να μεταφερει και να εμπιστευεται στα κρυπτο μερος των χρηματων του, αυτο πολεμαει αυτη τη στιγμη η Εθνικη...

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

εγω αυτο που καταλαβαινω απο τη συγκεκριμενη ανακοινωση ειναι οτι δε θελει τη μεταφορα χρηματων προς παροχους υπηρεσιων ανταλλαγης κρυπτονομισματων (online - trading) και συνεπως θα μπλοκαρει εξαρχης τη μεταφορα εκτος αυτης, εκβιαζοντας οτι ενδεχομενως θα μπλοκαρει και τα οποια κερδη προκυψουν προς αυτη

Μα εδω μιλαμε για mining αυτα στελνουμε. Οπως και να εχει δεν νομιζω να ασχοληθουν για τοσο μικρα ποσα. Στα μεγαλα παλι δεν ξερω τι θα κανουμε. Ισως δω τη λυση της jade που προτεινε ο omitz πιο πισω. Τωρα για 100-150 ευρω το μηνα αν ασχοληθουν θα ειναι ξεφτιλες και πολυς κοσμος θα τους κραξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, desmodus21 είπε

Σιγουρα φταίει και ότι είναι σάντουιτς μέσα στο κουτι και η μία τραβάει ζεστή από την άλλη

IMG_20210409_214425.jpg

αλλαξε ρε σωληνα ,εχει γινει σαν ουροκαθετηρας 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...