Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, hattori_gr είπε

εκτός απο το MAXI (Αυτο εχω) και στο λεει και στο συμβόλαιο στους 4000kw αν το ξεπεράσεις τότε θα τρως επιπλέον χρέωση ΜΟΝΟ αν δεν πληρώνεις στην ώρα σου... στην έκπτωση συνεπείας ΑΦΑΙΡΕΊΤΑΙ η επιπλέον χρέωση , εφόσον ξεπεράσεις τους 4MW

image.png.126a65b5344d1ee78d3a69f0b8bc126a.png

Αυτό που ανέβασες διάβασες τι γράφει; Γιατί δε γράφει καθόλου αυτά που λες.

Και μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι είναι η ΟΤΣ.

Ανέβασε, αν θες, τον τελευταίο λογαριασμό σου να δούμε αν έχει ρήτρα ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, hattori_gr είπε

το 128bit key encryption ξερεις τι σημενει?
https://www.techopedia.com/definition/29708/128-bit-encryption
Εκτος απο αυτο οπως ειπα εχω το PAID version του Anydesk δες τι παρεχει
https://anydesk.com/en/security

Σε παρακαλώ, άπλα εδώ είναι το field μου και ξέρω καλύτερα ...

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, omitziz said:

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο.

δεν το είπα για να να μου πεις αυτό, μακάρι να έχω άδικο σε κάτι να μάθω κάτι καινούργιο...
Άπλα εδώ είναι όπως λέμε η άγια τριάδα του Security .

  • PC με Virtual Machine με κλειστά ολα τα PORTS εκτος των 80, 443 , 6568  και 7070 για local
  • Που τρέχει Paid anydesk με 2FA
  • Και τα Local security AES 128bit password encryption

δεν έχει βγει ο εκκαθαριστικός ακόμη, άλλα στο λέω με μεγάλη σιγουριά , τόνισα ότι θα ξεπερνώ τους 3000KW οταν εκλεινα το συμβόλαιο και μου είπαν ότι ναι δεν υπάρχει πρόβλημα.

image.png.2252b26f479a4eded6986bdedde7c49b.png

Επεξ/σία από hattori_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hattori_gr

Δεν ξέρω τί κατανάλωση έχεις από όλα τα συστήματα σου, αλλά το χρέωση 0,105/kwh μου θύμισε λίγο από "Στοιχηματικές Προβλεψεις Ιωάννη Τσιλιγγίρη"

Απλά Be Prepared... για τις KW Πάνω από τις 2000 (Που θα είσαι κάπου 3χ αυτό το νούμερο στον εκκαθαριστικό αν έχω καταλάβει στο περίπου, με τις κάρτες που έχεις πει ότι έχεις), να έχεις έξτρα 0,0901€/KWh  ΥΚΩ...-με φπα και χωρίς να έχω ψάξει πόσο ισχύει το 0,105 που έγραψες, θα σε πάει σχεδόν 2x...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, hattori_gr είπε

το 128bit key encryption ξερεις τι σημενει?
https://www.techopedia.com/definition/29708/128-bit-encryption
Εκτος απο αυτο οπως ειπα εχω το PAID version του Anydesk δες τι παρεχει
https://anydesk.com/en/security

Σε παρακαλώ, άπλα εδώ είναι το field μου και ξέρω καλύτερα ...

πολύ όμορφο sale pitch με στάνταρ χαρακτηριστικά (κόβει τα TLS 1.2? really???, θα ντρεπόμουν και μόνο να το αναφέρω σαν χαρακτηριστικό ασφαλείας) ή υπερβολικά αυστηρά χωρίς πραγματική ουσία. Ένα exploit ή παραβίαση να δεχτούν οι ίδιοι και όλα αυτά τα όμορφα πήγαν κουβά.

Δεν στην "λέω", καλά κάνεις και προσπαθείς να είσαι όσο γίνεται ασφαλισμένος, αλλά αυτό που προσπαθεί να σου πει και ο @omitziz είναι ότι κανένας που γνωρίζει από ασφάλεια συστημάτων όπως αναφέρεις ότι γνωρίζεις, δεν επιτρέπεται να λέει ότι κάτι είναι απαραβίαστο!

Εδώ συστήματα που σχεδιάζονται από άτομα και εταιρίες που πληρώνονται τον μήνα όσα παίρνουμε εμείς σε ένα χρόνο και ακόμα περισσότερα, και παραβιάζονται, τα δικά μας ημι-ερασιτεχνικά θα είναι απόλυτα ασφαλή?

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 minutes ago, mike299 said:

πολύ όμορφο sale pitch με στάνταρ χαρακτηριστικά (κόβει τα TLS 1.2? really???, θα ντρεπόμουν και μόνο να το αναφέρω σαν χαρακτηριστικό ασφαλείας) ή υπερβολικά αυστηρά χωρίς πραγματική ουσία. Ένα exploit ή παραβίαση να δεχτούν οι ίδιοι και όλα αυτά τα όμορφα πήγαν κουβά.

Δεν στην "λέω", καλά κάνεις και προσπαθείς να είσαι όσο γίνεται ασφαλισμένος, αλλά αυτό που προσπαθεί να σου πει και ο @omitziz είναι ότι κανένας που γνωρίζει από ασφάλεια συστημάτων όπως αναφέρεις ότι γνωρίζεις, δεν επιτρέπεται να λέει ότι κάτι είναι απαραβίαστο!

Εδώ συστήματα που σχεδιάζονται από άτομα και εταιρίες που πληρώνονται τον μήνα όσα παίρνουμε εμείς σε ένα χρόνο και ακόμα περισσότερα, και παραβιάζονται, τα δικά μας ημι-ερασιτεχνικά θα είναι απόλυτα ασφαλή?

 

 

δηλαδή θες να μου πεις ο hacker θα μπει στην διαδικασία να χρησιμοποιήσει ποσα resources (θα του στοιχίσει περισσότερο απο οσα θα κερδισει) για να παραβιάσει ενα συστημα ασφάλειας το οποιο ειναι σε small bussines

 

Επεξ/σία από hattori_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, hattori_gr είπε

 

δηλαδή θες να μου πεις ο hacker θα μπει στην διαδικασία να χρησιμοποιήσει ποσα resources (θα του στοιχίσει περισσότερο απο οσα θα κερδισει) για να παραβιάσει ενα συστημα ασφάλειας το οποιο ειναι σε small bussines

 

Όχι, θέλω να σου πω ότι εάν ασχοληθεί μαζί σου, κανένα σύστημα δεν είναι απαραβίαστο.

Επίσης από προσωπική εμπειρία μπορώ να σε βεβαιώσω ότι δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία το μέγεθος της επιχείρησης σου αλλά μόνο ο στόχος αυτού που θα το επιχειρήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν.... Όπως τα υπολόγισα, βγάζω (υποθετικά) 0.7 etherium ανά μήνα.

Στους 2 μήνες είναι 1.4 etherium.

Στους 3 μήνες 2.1 etherium.

Και σκέφτομαι εγώ τώρα....

Εάν πάω σόλο mine , στους 3 μήνες, δεν θα κάτσει ένα γαμωblock????? Έστω ότι το block μπορεί να έχει από 3-6 etherium  , πιο πολύ κέρδος δεν θα έχω σε βάθος 3-4 μηνών;;

Γιατί λοιπόν να μην το κάνω; Υπάρχει κάτι που δεν ξέρω;; ( Εκτός του ότι δεν ξέρω πως να κάνω solo mining 😛😄)..

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...