Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Παιδιά μια ερώτηση, άντε και τα φτύνει μια κάρτα τώρα στο μινινγκ (πχ. 5700 χτ) και είναι εντός εγγύησης. Τι θα σου στείλει πίσω το κατάστημα από την στιγμή που δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα; Σου δίνει πίσω το αρχικό ποσό που πλήρωσες;

πιστωτικό στη τιμή αγοράς ή επιστροφή χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Για amd ->trm

Ερώτηση.... Εάν βάλω το a/c να φυσάει κρύο αέρα με μια φυσούνα, στο κάτω μέρος της ντουλάπας, λέτε να έχω υγροποίηση στις κάρτες που θα είναι θερμότερες σε σχέση με τον κρύο αέρα του κλιματιστικού;;;

Το χει κάνει κανείς με απλό a/c;;;


για να εχεις υγροποιηση θα πρεπει η διαφορα θερμοκρασιας να ειναι πανω απο 20 βαθμους και ο αερας στατικος, οπως συμβαινει το χειμωνα σε κουφωματα αλουμινιου,
οταν ειχα 0 βαθμους εξω το χειμωνα, μεσα στο θερμοτερο σημειο του κουτιου λογω καλης μεταφορας αερα ειχα μολις 5C
οποτε δεν εχεις θεμα,
αλλα γιατι να το κανεις αυτο, εχεις μεγαλες θερμοκρασιες;

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Odyss3us είπε


για να εχεις υγροποιηση θα πρεπει η διαφορα θερμοκρασιας να ειναι πανω απο 20 βαθμους και ο αερας στατικος, οπως συμβαινει το χειμωνα σε κουφωματα αλουμινιου,
οταν ειχα 0 βαθμους εξω το χειμωνα, μεσα στο θερμοτερο σημειο του κουτιου λογω καλης μεταφορας αερα ειχα μολις 5C
οποτε δεν εχεις θεμα,
αλλα γιατι να το κανεις αυτο, εχεις μεγαλες θερμοκρασιες;

Ναι.... Οι 2 asus 3080 δουλεύουν υπερωρίες από τώρα. Φαντάσου να έρθουν οι ζέστες τι έχει να γίνει.

Το να τους αλλάξω thermal pads, θα μου πάει κάνα 120€. Με 100€ παραπάνω παίρνω φορητό κλιματιστικό inverter!!

Για αυτό ρώτησα. 1 βδομάδα τώρα με απασχολεί αυτό το θέμα της υγροποίησης...

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Ναι.... Οι 2 asus 3080 δουλεύουν υπερωρίες από τώρα. Φαντάσου να έρθουν οι ζέστες τι έχει να γίνει.

Το να τους αλλάξω thermal pads, θα μου πάει κάνα 120€. Με 100€ παραπάνω παίρνω φορητό κλιματιστικό inverter!!

Ε λογικό ήταν..., χορτάσαμε θεωρία με τα cfm. Να δεις που τώρα θα σου πουν ότι φταις για κακή τοποθέτηση Flow. Βάλε a/c και αν σηκώσει και λίγο παραπάνω υγρασία μέσα, ακόμα καλύτερα. Γίνεται και πιο εύκολο το heat dissipation 🔥😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Ναι.... Οι 2 asus 3080 δουλεύουν υπερωρίες από τώρα. Φαντάσου να έρθουν οι ζέστες τι έχει να γίνει.

Το να τους αλλάξω thermal pads, θα μου πάει κάνα 120€. Με 100€ παραπάνω παίρνω φορητό κλιματιστικό inverter!!

Για αυτό ρώτησα. 1 βδομάδα τώρα με απασχολεί αυτό το θέμα της υγροποίησης...



ο αερας απο το κλιματιστικο που θα μπαινει μεσα θα ειναι απλα δροσερος, δεν εχεις κανενα θεμα λογω της τρομακτικης ροης του αερα, το ιδιο ακριβως εκανε κι ο τυπος με τη πατεντα με το κουτι απο αυτοματο πωλητη μερικες σελιδες πιο πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Υπαρχει μηπως τροπος τελικα παραγγελιας? Ειδα οτι ολα ειναι sold out στο σιτε και λεω μπας και υπαρχει καποιος αλλος τροπος η καποιο αλλο σαιτ. Τωρα που ειναι ζεστο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ε λογικό ήταν..., χορτάσαμε θεωρία με τα cfm. Να δεις που τώρα θα σου πουν ότι φταις για κακή τοποθέτηση Flow. Βάλε a/c και αν σηκώσει και λίγο παραπάνω υγρασία μέσα, ακόμα καλύτερα. Γίνεται και πιο εύκολο το heat dissipation 🔥😅


τις προαλλες που ανεβασε 35,5C προσωπικα δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα με τις θερμοκρασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ε λογικό ήταν..., χορτάσαμε θεωρία με τα cfm. Να δεις που τώρα θα σου πουν ότι φταις για κακή τοποθέτηση Flow. Βάλε a/c και αν σηκώσει και λίγο παραπάνω υγρασία μέσα, ακόμα καλύτερα. Γίνεται και πιο εύκολο το heat dissipation 🔥😅

Κοίτα.... Άμα τους αλλάξω τα thermal pads , δεν θα έχουν θέμα. Απλά με 100 πάνω παίρνω a/c και το χρησιμοποιώ και για άλλες χρήσεις 😛.

Δες θερμοκρασία της gigabyte   gaminc oc που της έχω αλλάξει τα pads.

 

22 λεπτά πριν, Odyss3us είπε



ο αερας απο το κλιματιστικο που θα μπαινει μεσα θα ειναι απλα δροσερος, δεν εχεις κανενα θεμα λογω της τρομακτικης ροης του αερα, το ιδιο ακριβως εκανε κι ο τυπος με τη πατεντα με το κουτι απο αυτοματο πωλητη μερικες σελιδες πιο πισω

Πώς το έχασα αυτό το ποστ μερικές σελίδες πιο πίσω;;; Δεν το έχω δεί.

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Κοίτα.... Άμα τους αλλάξω τα thermal pads , δεν θα έχουν θέμα. Απλά με 100 πάνω a/c και το χρησιμοποιώ και για άλλες χρήσεις 😛.

Δες θερμοκρασία της gigabyte   gaminc oc που της έχω αλλάξει τα pads.

Screenshot_2021-05-11-20-29-59-241_com.android.chrome.jpg

Πώς το έχασα αυτό το ποστ μερικές σελίδες πιο πίσω;;; Δεν το έχω δεί.

απο το tik-tok βρε, πως δε το ειδες αφου εκανες και like

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Κοίτα.... Άμα τους αλλάξω τα thermal pads , δεν θα έχουν θέμα. Απλά με 100 πάνω a/c και το χρησιμοποιώ και για άλλες χρήσεις 😛.

Δες θερμοκρασία της gigabyte   gaminc oc που της έχω αλλάξει τα pads.

Screenshot_2021-05-11-20-29-59-241_com.android.chrome.jpg

Πώς το έχασα αυτό το ποστ μερικές σελίδες πιο πίσω;;; Δεν το έχω δεί.

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο οι θερμοκρασίες των καρτών όσο η διαφορά θερμοκρασίας χώρου μέσα με έξω.  (σε σκιά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Odyss3us είπε

απο το tik-tok βρε, πως δε το ειδες αφου εκανες και like

Αα αυτό λες. Ναι το είδα, αλλά ο τύπος είχε 3070 και δεν έδειχνε και την θερμοκρασία. 

Η πλάκα είναι, ότι έχει τόσο καλό cfm η ντουλάπα, που άμα βάλω ανεμιστήρα στο πλάι να φυσάει αέρα μέσα, αντί να κατεβάζει, μου ανεβάζει την θερμοκρασία 3 βαθμούς πάνω....😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Αα αυτό λες. Ναι το είδα, αλλά ο τύπος είχε 3070 και δεν έδειχνε και την θερμοκρασία. 

Η πλάκα είναι, ότι έχει τόσο καλό cfm η ντουλάπα, που άμα βάλω ανεμιστήρα στο πλάι να φυσάει αέρα μέσα, αντί να κατεβάζει, μου ανεβάζει την θερμοκρασία 3 βαθμούς πάνω....😂😂

 

κι εμενα το ιδιο συμβαινει οταν ανοιγω τις πορτες της ντουλαπας 😂, χανει το vacuum effect!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο οι θερμοκρασίες των καρτών όσο η διαφορά θερμοκρασίας χώρου μέσα με έξω.  (σε σκιά) 

Ε ποσό να χούμε τώρα έξω; 25? Μέσα δεν θα χει κάνα 35-40?

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...