Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

1) δεν υπάρχει λόγος για βιασύνες 

2) καλύτερα να μεταφέρεις τα χρήματα σου κατευθείαν στο πορτοφόλι του ανταλλακτηρίου που χρησιμοποιείς πχ binance για να γλυτώσεις περιττά fees 

δε χρησιμοποιώ ανταλλακτήρια. τη δουλεια μου την εκανα κατευθειαν μεσα στο nicehash. καθε 1η του μηνος αναληψη στη τραπεζα. απλα τωρα εχω ενα λογαριασμο binance με doge, btt & eth και ηθελα να στειλω eth στο metamask, uniswap σε shiba inu αλλα δε βρισκω τροπο. αν ξερει καποιος τροπο για αγορα shiba inu & hold ας μου στειλει ενα pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Σίγουρα ο κόκκινος διάολος έχει πολύ καλύτερα ψύξη. Για άλλες υλοποιήσεις δεν γνωρίζω. Την δουλειά της την κάνει πάντως απλά θέλει λίγο παραπάνω rpm

Οι nitro την έχουν μεγαλύτερη εχμ καλύτερη την ψύξη με εξαίρεση τις 6000 που έχυσε λιγο το γάλα η Sapphire εκεί ναι πας σε red devil. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

Οι nitro την έχουν μεγαλύτερη εχμ καλύτερη την ψύξη με εξαίρεση τις 6000 που έχυσε λιγο το γάλα η Sapphire εκεί ναι πας σε red devil. 

σε 6800ΧΤ, nitro+ & taichi x oc παντως η taichi ειναι 10 βαθμους κατω σταθερα και με 50% φουρφουρι αντι για 75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jackess είπε

σε 6800ΧΤ, nitro+ & taichi x oc παντως η taichi ειναι 10 βαθμους κατω σταθερα και με 50% φουρφουρι αντι για 75

Μεταξύ nitro και red devil μίλησα η taichi επίσης δεν ειναι κάτι εντυπωσιακό αν και μου κάνει εντύπωση η διαφορά ειναι η αλήθεια μήπως τις έχεις μέσα σε ΑΤΧ/destop κουτί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

Μεταξύ nitro και red devil μίλησα η taichi επίσης δεν ειναι κάτι εντυπωσιακό αν και μου κάνει εντύπωση η διαφορά ειναι η αλήθεια μήπως τις έχεις μέσα σε ΑΤΧ/destop κουτί; 

ναι για το θεμα ψυξης της νιτρο το ειπα. και οι δυο σε desktop η καθε μια στο δικο της κουτι, παρομοιο σεταπ. στην αρχη ουτε εμενα μου εκανε κλικ η taichi απλα αυτη βρηκα αυτη πηρα...μετα αρχισα να τις συγκρινω με τη νιτρο και ειναι σημαντικα μεγαλυτερη σαν καρτα (ψυξη) και για καποιο λογο εχει 3 8πινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
29 λεπτά πριν, jackess είπε

ναι για το θεμα ψυξης της νιτρο το ειπα. και οι δυο σε desktop η καθε μια στο δικο της κουτι, παρομοιο σεταπ. στην αρχη ουτε εμενα μου εκανε κλικ η taichi απλα αυτη βρηκα αυτη πηρα...μετα αρχισα να τις συγκρινω με τη νιτρο και ειναι σημαντικα μεγαλυτερη σαν καρτα (ψυξη) και για καποιο λογο εχει 3 8πινα...

σε σχέση με XFX γνωρίζεις τι διαφορές έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jackess είπε

δε χρησιμοποιώ ανταλλακτήρια. τη δουλεια μου την εκανα κατευθειαν μεσα στο nicehash. καθε 1η του μηνος αναληψη στη τραπεζα. απλα τωρα εχω ενα λογαριασμο binance με doge, btt & eth και ηθελα να στειλω eth στο metamask, uniswap σε shiba inu αλλα δε βρισκω τροπο. αν ξερει καποιος τροπο για αγορα shiba inu & hold ας μου στειλει ενα pm.

Εδώ και κάποιες ώρες υπάρχει το shib στο innovation zone του binance. Μπορείς να κάνεις trade από εκεί όπως όλα τα άλλα. Έχει pair με usdt.

Η επιλογή του να πάρεις από το liquidity του uniswap θα σου πάει πολύ ψηλά λόγο fee.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα να στείλει FIAT  στην binance;
Και αν ναι με τι;

Η εθνικη εχει απαγορεψει τελειως τις συνναλαγες με crypto .
Η κάρτα της revolut δεν ειναι αποδεκτή για αγορα crypto στην binance.
Εχει δοκιμασει κανείς SEPA revolut -> binance ή εστω κάποια άλλη ελληνικη τράπεζα εκτος της εθνικής.
Mε προβληματίσε που είδα GB iban στην binance για sepa. Περιμένα LT iban

Επεξ/σία από ooaris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Carrion είπε

Εδώ και κάποιες ώρες υπάρχει το shib στο innovation zone του binance. Μπορείς να κάνεις trade από εκεί όπως όλα τα άλλα. Έχει pair με usdt.

Η επιλογή του να πάρεις από το liquidity του uniswap θα σου πάει πολύ ψηλά λόγο fee.

 

που στο καλο ειναι αυτο το ινοβέισο και δε το βρισκω; εχω φαει ολο το binance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jackess είπε

που στο καλο ειναι αυτο το ινοβέισο και δε το βρισκω; εχω φαει ολο το binance

Μπορείς να βρεις τα pairs μέσα από τα spot wallet σου.

Fiat and Spot wallets -> Στα crypto balance ψαξε το shib και από εκεί στο trade.
https://www.binance.com/en/trade/SHIB_USDT?type=spot

Και για την ιστορία δες εδώ τι γράφουν (αν δεν τα ξέρεις ήδη δλδ) για το τι σημαίνει shiba inu... https://www.binance.com/en/support/articles/f1fe616e688b452f9d736753cb2d947a

 

Στο θέμα μας, ωραίες μέρες για το mining του ΕΤΗ! Φαίνεται και από τα network των υπολοίπων που έχουν πέσει τρελά όπως είναι λογικό. To RVN πχ είναι στα ~5.5TH/s ενώ έπαιζε στα 10 τον τελευταίο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα να στείλει FIAT  στην binance;
Και αν ναι με τι;

Η εθνικη εχει απαγορεψει τελειως τις συνναλαγες με crypto .
Η κάρτα της revolut δεν ειναι αποδεκτή για αγορα crypto στην binance.
Εχει δοκιμασει κανείς SEPA revolut -> binance ή εστω κάποια άλλη ελληνικη τράπεζα εκτος της εθνικής.
Mε προβληματίσε που είδα GB iban στην binance για sepa. Περιμένα LT iban

Έστειλα χτες από revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εχει δοκιμασει κανείς SEPA revolut -> binance ή εστω κάποια άλλη ελληνικη τράπεζα εκτος της εθνικής.

Πριν από μερικές μέρες έκανα αυτό ακριβώς. Revolut SEPA --> Binance. Μέσα σε 1 λεπτό είχαν φτάσει τα λεφτά.

 

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Σκατοψυξη εχουν. Επομενη φορα σε AMD μονο nitro

 

1 ώρα πριν, Dr_Pepper είπε

Οι nitro την έχουν μεγαλύτερη εχμ καλύτερη την ψύξη με εξαίρεση τις 6000 που έχυσε λιγο το γάλα η Sapphire εκεί ναι πας σε red devil. 

Συγκεκριμένα στις 5700(ΧΤ) καλύτερη ψύξη έχουν οι MSI Gaming X.

Αυτό είχε δείξει ο HWU και φαίνεται και από το screenshot του φίλου. Με 30-40W παραπάνω από τις άλλες έχει παρόμοιες θερμοκρασίες. Αυτά για πυρήνα/hotspot κτλ. Σε μνήμες δεν ξέρω τι παίζει. Καλά, τι σόι miner είναι αυτός που δε δείχνει θερμοκρασίες της μνήμης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Έστειλα χτες από revolut

Πείτε μου λιγο την διαδικασία γιατι δεν έβγαλα άκρη

Στην αρχικη σελιδα της ρεβολουτ επιλέγω "Αποστολη" μετα πανω δεξια "+Νεο" -> Προσθήκη αποδέκτη τράπεζας
Τωρα εδω τι επιλεγω; Ιδιωτης ή επιχειρηση ;
Επισης οταν αλλαζω την χωρα τραπεζας σε UK  σταματαει να ζήταει iban και ζηταει κωδικο τράπεζας.
Το iban που μου δινει η binance για sepa ειναι GB83CLJU04130751434020 (δηλαδη αγγλιας) αλλα οπως ειπα , οταν επιλεγω αγγλια-ηνωμενο βασιλειο στην revolut δεν εχει επιλογη για iban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ooaris είπε

Πείτε μου λιγο την διαδικασία γιατι δεν έβγαλα άκρη

Στην αρχικη σελιδα της ρεβολουτ επιλέγω "Αποστολη" μετα πανω δεξια "+Νεο" -> Προσθήκη αποδέκτη τράπεζας
Τωρα εδω τι επιλεγω; Ιδιωτης ή επιχειρηση ;
Επισης οταν αλλαζω την χωρα τραπεζας σε UK  σταματαει να ζήταει iban και ζηταει κωδικο τράπεζας.
Το iban που μου δινει η binance για sepa ειναι GB83CLJU04130751434020 (δηλαδη αγγλιας) αλλα οπως ειπα , οταν επιλεγω αγγλια-ηνωμενο βασιλειο στην revolut δεν εχει επιλογη για iban

https://www.binance.com/en/support/faq/cccd74aac406458bafa18a97249402a4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...