Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το θέμα είναι πως κάνουμε benchmark τώρα για τον kawpow; Με stock την GPU και μετά tweaking για την χρυσή τομή;

Θα γυρισει αυτοματα το nicehash οταν γυρισει θα δουμε το 17 εκανα σε pool με ccminer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mechpanos είπε

το ότι εσείς που minάρετε έχετε κατά περιόδους μαμήσει τους υπόλοιπους που θέλουν απλά να παίζουν games, με τις τιμές και την διαθεσιμότητα των gpu, πέρασε καθόλου απ' το μυαλό σου ή μπα...

Και εσύ που παίζεις μαμάς τιμές και διαθεσιμότητα πάντως. Οι τιμές των καρτών είχαν πάρει την ανιούσα πολύ πριν διαδωθεί το mining. Εξαιτίας των gamers, ξεκάθαρα. 

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Πρέπει να ασχοληθούμε με trading. To raven έχει κάνει χ19 σε λίγες μέρες. Έχω αρκετά αλλά δεν τα πουλάω ίσως γίνει το νέο eth στο mining. Υπόθεση 2 λεπτών να έκανα τα 214 ευρω που έστειλα στην τράπεζα raven σε 6 μέρες 4 χιλιάρικα. Εδώ να μου πεις δεν πιάνουμε το Τζόκερ 1 συν 1 θα σταθούμε τυχεροί στο trading. 

Το trading γιια το X19 σε λίγες μέρες θέλει inside info και θα φας τα μούτρα σου. Θα πάς για ύπνο και όταν ξυπνήσεις το πρωί το x19 θα έχει γίνει μείον και θα έχεις μείνει με τα κοράκια στο χέρι. Και εγώ κάνω trading αλλά ψάχνω και διαβάζω τα νέα για τα coins, την χρησιμότητα του καθενός, ποιος το υιοθέτησε και το χρησιμοποιεί για συναλλαγές κλπα. 

YΓ1. Να είναι καλά τα cardanos και τα diamond hands μου. 30 λεπτά τα πήρα, πήγαν x3 :P 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Και εσύ που παίζεις μαμάς τιμές και διαθεσιμότητα πάντως. Οι τιμές των καρτών είχαν πάρει την ανιούσα πολύ πριν διαδωθεί το mining. Εξαιτίας των gamers, ξεκάθαρα. 

Το trading γιια το X19 σε λίγες μέρες θέλει inside info και θα φας τα μούτρα σου. Θα πάς για ύπνο και όταν ξυπνήσεις το πρωί το x19 θα έχει γίνει μείον και θα έχεις μείνει με τα κοράκια στο χέρι. Και εγώ κάνω trading αλλά ψάχνω και διαβάζω τα νέα για τα coins, την χρησιμότητα του καθενός, ποιος το υιοθέτησε και το χρησιμοποιεί για συναλλαγές κλπα. 

Βρε τα ιδια κανω και εγω για αυτο ειμαι και κερδισμενος overall παντα συνετα παιζω. Ηδη εστειλα καποια raven κρατησα τα μισα και οπου πανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Βρε τα ιδια κανω και εγω για αυτο ειμαι και κερδισμενος overall παντα συνετα παιζω. Ηδη εστειλα καποια raven κρατησα τα μισα και οπου πανε. 

E πως και δεν πήρες ADA? Σήμερα ξύπνησα με το καφεδάκι μου και το βλέπω 0.88€. Εγκεφάλικο, στα 0.30 το πήρα

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Και εσύ που παίζεις μαμάς τιμές και διαθεσιμότητα πάντως. Οι τιμές των καρτών είχαν πάρει την ανιούσα πολύ πριν διαδωθεί το mining. Εξαιτίας των gamers, ξεκάθαρα. ν

Kαι καλά κάνει και είναι πρόβλημα του αυτό που δεν καταλαβαίνετε ηθελημένα προφανώς αλλά παίζουμε το χαζό γιατί έτσι μας συμφέρει είναι ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ για GAMING το οτι ΚΑΠΟΙΟΣ μπορεί να την αγοράσει και

-Να την κάνει στατικό έκθεμα

-Επιτοίχιο διακοσμητικό

-Ανεμιστήρα

-Δονητή αν μπορεί να την χωρέσει στην τρύπα του

-Να την θάψει ή να κάνει mining EINAI πρόβλημα του και φυσικά είναι εκτός του σκοπού για τον οποίο κατασκευάστηκε

Δε φαντάζομαι να αγοράσει κανένας ASIC miner και να ζητήσει οδηγίες πως να το κάνει να τρέχει τα παιχνίδια του playstation

-Για productivity υπάρχουν οι quadro, fire και όποιος έχε3ι αγοράζει για επαγγελματική χρήση τα υπόλοιπα είναι απλά μαλακίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Coppermine είπε

ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ για GAMING

Ναι αμέ. Και το PC ολόκληρο μη σου πώ, για gaming προορίζεται. Dedicated gaming machines. Οι κονσόλες προορίζονται για πλέξιμο.
 

Σόρρυ κιόλας, αντικειμενικά να το δείς, οι κάρτες γραφικών είναι CPU που αναλαμβάνουν την επεξεργασία μεγάλου όγκου παραλληλίσημων δεδομένων. Το gaming, όπως και το mining , όπως και το rendering, είναι τέτοιες διεργασίες. Το ότι πουλάνε περισσότερο σε gamers (συχνότερες αναβαθμίσεις πχ.) και έτσι οι εταιρείες της κάνουν marketing για τους gamers δεν σημαίνει κάτι. Το ίδιο συμβαίνει και για τα CPU ας πούμε, που βλέπεις στην παρουσίαση της AMD τον 5950x σε gaming workloads. Ε δεν φτιάχτηκε για αυτό, άσχετο που ο κύριος όγκος πωλήσεων θα πάει σε gamers. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έκανα εγκατάσταση το nicehash πέρασα λογαριασμό και το έτρεξα αυτό ήταν όλο? κάνω κάτι άλλο?

έχουμε κανένα προφίλ για την 5700χτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Herald είπε

E πως και δεν πήρες ADA? Σήμερα ξύπνησα με το καφεδάκι μου και το βλέπω 0.88€. Εγκεφάλικο, στα 0.30 το πήρα

Ναι με ada δεν εχω ασχοληθει καθολου ακομα για καποιο λογο. Εκανε οντως πολυ καλο pump και αυτο σε επομενη κουρσα θα φροντισω να παρω αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2021 στις 9:34 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Επιμένω στο X πάντως αν υπάρχει τέτοια συμπεριφορά που αποσκοπεί φυσικά στην φοροδιαφυγή. Από σοβαρό μαγαζί δεν μου έχει τύχει ποτέ να αρνηθούν την κάρτα με κάποια ηλίθια δικαιολογία. Το καλό του καπιταλισμού είναι ότι υπάρχουν 100 μαγαζιά που πουλάνε το ίδιο πράγμα, απλά πας στον απέναντι..

εάν κόβει απόδειξη για τα μετρητά τι πρόβλημα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λογικα θα μας γυρισει και το nicehash για να δουμε. Απιστευτο pump.

 

51 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το θέμα είναι πως κάνουμε benchmark τώρα για τον kawpow; Με stock την GPU και μετά tweaking για την χρυσή τομή;

Όλοι οι miners με KAWPOW για AMD έχουν 2% dev fee. Οπότε ακόμα δεν είναι ώρα για αλλαγή.

Για Nvidia δεν ξέρω τι γίνεται.

----------------------------------------------------

Σήμερα το NiceHash έχει ελάχιστα rejected. Κάτω από 1%.

Χθες βράδυ σε κάποια φάση είχε περάσει το 5%. Τι σκατά κάνουν εκεί...

 

Vega56-efficiency.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Molpadia είπε

εάν κόβει απόδειξη για τα μετρητά τι πρόβλημα έχεις;

Κανένα πρόβλημα απλά γενικά προτιμώ την κάρτα για ευκολία και για τα προγράμματα bonus.. 

 

O zenemy που έχει το καλύτερο perf σε μένα απ'ότι βλέπω, έχει 1% fee..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...