Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, spirakosgeo είπε

καλησπέρα και από μένα,

και πως κάνουμε κανονικό mining,  πως  πάμε σε pool και ποιο wallet  και Miner χρησιμοποιούμαι ?

 

Πόσες κάρτες έχεις; Και ποιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, spirakosgeo είπε

καλησπέρα και από μένα,

και πως κάνουμε κανονικό mining,  πως  πάμε σε pool και ποιο wallet  και Miner χρησιμοποιούμαι ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Άλλο λέω. Αν η NVIDIA βγάλει driver που nerfάρει όλες τις κάρτες τότε έχουμε ένα δίλημμα μπροστά μας. Είτε αναβαθμίζεις τον driver ώστε να έχεις καλύτερη υποστήριξη για νέα games και γενικά βελτιώσεις είτε μένεις με τον παλιό ώστε να μην χάνεις hashrate. Για κάποιον που κάνει 24/7 mining δεν το πειράζει να μείνει στον παλιό, αλλά εμείς που παίζουμε και games θέλουμε γενικά τις βελτιώσεις που φέρνουν γενικά οι νέοι drivers στα games..

 

μα σου απανταω οτι δεν υπαρχει αυτο το σεναριο, η Nvidia δε θελει να χασει τους ηδη υπαρχοντες miners και δε θα νερφαρει τις καρτες που ηδη κυκλοφορουν ..

αλλωστε αν εχεις  rig το σεταρεις οπως λες απλα με παλιους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Πόσες κάρτες έχεις; Και ποιες;

Είχα γραψει και αυτό στον οδηγό για mining

μία RADEON RX 580 8 GB

 

καλησπέρα, θέλω να μπω στο τρυπάκι του Mining !!!

Υπάρχει κάποιος νέος οδηγός για αρχάριους, πιο νόμισμα να ξεκινήσω ?, ποιο πρόγραμμα, πορτοφόλι και ποια εφαρμογή για να μετατρέπω να νομίσματα σε euro ?

κάποια πρόταση παιδιά ?? για όλες μου τις απορίες ???

έχω ψηλό πελαγώσει και δεν ξέρω πως να ξεκινήσω !!!

Η κάρτα γραφικών μου είναι η RX 580 8 GB.

Επίσης θα πρέπει να κάνω και κάποιες ρυθμίσεις για την RX 580 8 GB. , προς ενημέρωση έχω λογαριασμό REVOLUT (δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει σε τίποτα ???)

to λινκ στο youtube που ανέβασες φαντάζομαι γενικά με καλύπτει ?

 

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από spirakosgeo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

πως αποκτά αξία το cryptocurrency

όπως είχαν αποκτήσει αξία το 99% των μετοχών του Χρηματιστηρίου Αθηνών το 1999: Out of thin air

(επένδυση είναι και όσο αγοράζουν αποκτά αξία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spirakosgeo είπε

μία RADEON RX 580 8 GB

Τότε μείνε με το nicehash. Τα pool έχουν ένα ελάχιστο ποσό που πρέπει να φτάσεις ώστε να πληρωθείς και με μία κάρτα θα κάνεις πάνω από μήνα ή και 2 μήνες. Μέχρι τότε μπορεί να έχει καταρρεύσει το BTC, κανείς δεν ξέρει. Στο nicehash είναι μικρότερα τα κέρδη ναι, αλλά σε πληρώνει κάθε 4 ώρες και μόλις μαζευτεί ένα ποσό που σε ικανοποιεί τα σηκώνεις αν θέλεις στην τράπεζα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, star4 είπε

καλα ειναι για 3070 ;

Screenshot (15).png

Πως καταφερες να πεσεις στα 110w ; 120 ειναι το ελαχιστο που εχω καταφερει για 62-63 ΜH/S

Μικρη η διαφορα βεβαια ειδικα στο κοστος. 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε να δουμε με το Trex πχ ποσα rejects σου βγάζει σε καμια ωρα, γιατί με το excavator δεν βγάζει κάποιος συμπερεσματα. Αλλιώς έχεις dream καρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τότε μείνε με το nicehash. Τα pool έχουν ένα ελάχιστο ποσό που πρέπει να φτάσεις ώστε να πληρωθείς και με μία κάρτα θα κάνεις πάνω από μήνα ή και 2 μήνες. Μέχρι τότε μπορεί να έχει καταρρεύσει το BTC, κανείς δεν ξέρει. Στο nicehash είναι μικρότερα τα κέρδη ναι, αλλά σε πληρώνει κάθε 4 ώρες και μόλις μαζευτεί ένα ποσό που σε ικανοποιεί τα σηκώνεις αν θέλεις στην τράπεζα..

ευχαριστώ ξεκίνησα με το nicehash, αλλά τα fan της κάρτας ανέβασαν πολλές στροφές και η κάρτα ανέβασε  75 ο

πρεπει να κάνω κάτι για να μειώσω τα volt ? η τα fan, ή την θερμοκρασία ?

Screenshot 2021-02-20 202516.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...