Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω πως η πλειοψηφία εδω παιζει απο NiceHash, εγω παιζω απεθειας απο ethermine.org με LOLMiner και αυτο γιατι ο οδηγος που ακολουθησα με πηγε ετσι...

Spoiler

 

 

Ενα παλικαρι ειπε νωριτερα, αν εισαι κατω απο 250MH/s, καλυτερα στο NH αλλιως καλυτερα απευθειας σε pool.

Ο ιδιος που εφτιαξε τον οδηγο που ακολουθησα, εχει βγαλει αλλο βιντεο που αποθαρυνει τον κοσμο να παει σε NH, αλλα για ιδεολογικους λόγους αποτι κατάλαβα...

Spoiler

 

Εγω που ειμαι με μια 5700xt και 52,5MH/s, μηπως να γυρισω κι εγω σε NH?

Επεξ/σία από Arkudas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Arkudas είπε

Βλεπω πως η πλειοψηφία εδω παιζει απο NiceHash, εγω παιζω απεθειας απο ethermine.org με LOLMiner και αυτο γιατι ο οδηγος που ακολουθησα με πηγε ετσι...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Ενα παλικαρι ειπε νωριτερα, αν εισαι κατω απο 250MH/s, καλυτερα στο NH αλλιως καλυτερα απευθειας σε pool.

Ο ιδιος που εφτιαξε τον οδηγο που ακολουθησα, εχει βγαλει αλλο βιντεο που αποθαρυνει τον κοσμο να παει σε NH, αλλα για ιδεολογικους λόγους αποτι κατάλαβα...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Εγω που ειμαι με μια 5700xt και 52,5MH/s, μηπως να γυρισω κι εγω σε NH?

Και εγώ προτιμά τα pools για τους ίδιους λόγους , τα 250 τα είπα για να περιμένεις 1 εβδομάδα για να κάνεις 0.1eth payout. Πολλοί δεν θέλουν να περιμένουν παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσπαθώ να μειώσω τα volt στα 850, αλλά δεν κατεβαίνουν περισσότερο με το Afterburn έχω μείνει στα 993

τι δεν κάνω σωστά ?

τα ΜΗ/S που παράγουμε που τα βλέπουμε? κάνω mining με NiceHash

 

1822595918_Screenshot2021-02-21185532.png.74aa1f053a74b9ad67b53e1392d4144c.png1295204959_Screenshot2021-02-21185424.png.2ea438d4e448a5f1e97a9b2c387b2cbb.png

Επεξ/σία από spirakosgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, omitziz είπε

Και εγώ προτιμά τα pools για τους ίδιους λόγους , τα 250 τα είπα για να περιμένεις 1 εβδομάδα για να κάνεις 0.1eth payout. Πολλοί δεν θέλουν να περιμένουν παραπάνω.

Βλεπω πως το NH εχει και εφαρμογη στο κινητο και ωραια γραφηματα, και ωραιο marketing εν ολιγοις. Απο την αλλη στο pool με την παρούσα παραγωγη μου, καθε 1 μηνα θα μπορω να κανω cashout. Αυτο δε με χαλαει απαραίτητα γιατι ισως τοτε θα μου φανει και το ποσό πιο σημαντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkudas είπε

Βλεπω πως το NH εχει και εφαρμογη στο κινητο και ωραια γραφηματα, και ωραιο marketing εν ολιγοις. Απο την αλλη στο pool με την παρούσα παραγωγη μου, καθε 1 μηνα θα μπορω να κανω cashout. Αυτο δε με χαλαει απαραίτητα γιατι ισως τοτε θα μου φανει και το ποσό πιο σημαντικο.

Μαζί σου 💯 φορές εάν δεν έχεις θέμα με τον 1 μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, spirakosgeo είπε

προσπαθώ να μειώσω τα volt στα 850, αλλά δεν κατεβαίνουν περισσότερο με το Afterburn έχω μείνει στα 993

τι δεν κάνω σωστά ?

Δε χρησιμοποιούμε Afterburner για AMD GPUs.

Υπάρχουν τόσα πολύ καλύτερα εργαλεία.

Κατέβασε το AMD Memory Tweak ή το OverdriveNtool

Επίσης, πολύ σημαντικό: Κάνουμε ένα reset defaults στους drivers/timings/συχνότητες και μετά επανεκκίνηση γιατί σκαλώνουν οι drivers για Windows και δε μας δίνουν access σε χαμηκότερες τάσεις. Γενικά, πριν από κάθε restart κάνουμε reset defaults ώστε να είναι εντάξει την επόμενη φορά που θα ανοίξει το PC.

34 λεπτά πριν, spirakosgeo είπε

τα ΜΗ/S που παράγουμε που τα βλέπουμε? κάνω mining με NiceHash

Στο παραθυράκι του miner. Παρατήρησε το.

Αν θέλεις να πιάσεις καλύτερα νούμερα θα χρειαστεί να βάλεις modded BIOS.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

Μια χαρά είσαι. Έχω την ίδια κάρτα και παίζουμε στα ίδια νούμερα.

Ευχαριστώ

 

2 ώρες πριν, poulaki1976 είπε

Ανέβασε στροφές στα ανεμιστηρια γιατί οι μνήμες είναι στους 96 βαθμούς

Ευχαριστώ. Ανέβασα τις στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexx είπε

Να πάρω μια Pulse Radeon RX 580 8GD5 lite που βρήκα για εισαγωγή στο άθλημα η δέν θα κάνει?

Μια χαρά κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkudas είπε

Βλεπω πως η πλειοψηφία εδω παιζει απο NiceHash, εγω παιζω απεθειας απο ethermine.org με LOLMiner και αυτο γιατι ο οδηγος που ακολουθησα με πηγε ετσι...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Ενα παλικαρι ειπε νωριτερα, αν εισαι κατω απο 250MH/s, καλυτερα στο NH αλλιως καλυτερα απευθειας σε pool.

Ο ιδιος που εφτιαξε τον οδηγο που ακολουθησα, εχει βγαλει αλλο βιντεο που αποθαρυνει τον κοσμο να παει σε NH, αλλα για ιδεολογικους λόγους αποτι κατάλαβα...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Εγω που ειμαι με μια 5700xt και 52,5MH/s, μηπως να γυρισω κι εγω σε NH?

και γω σε ethermine ειμαι και θα περιμενω, αν ολα πανε καλα, λιγο πριν το μηνα...

αλλα επειδη τα windows με τους adrenaline ολο και καποια ζορια τραβανε, θα το γυρισω σε Hiveos (που ειπε και ο omitziz παλιοτερα) και θα το "χεριαζω" εγω...αφου θα προσθεσω κι αλλες καρτες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papk είπε

Μπορείτε από τα  main settings να το γυρίσετε προσωρινά σε Service Location USA-San Jose   

Τσακαλος

Για όποιον είναι ενεργός επανήλθε ο ευρωπαικός σερβερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...