Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/2/2024 στις 12:04 ΜΜ, jimmakosapple είπε

Έρχομαι να επιβεβαιώσω τον φίλο. Είχα ακριβώς την ίδια περίπτωση. Σύνδεση Vodafone με κουτί της Cosmote έξω από την πόρτα. Όσο επέλεγα την Vodafone δεν μου έβγαζε επιλογή για να επιλέξω την wan θύρα. 

Ζήτησα τους κωδικούς της τηλεφωνίας από την Vodafone και πέρασα χειροκίνητα ό,τι στοιχεία χρειαζόντουσαν και έπαιξε και η τηλεφωνία. 

Είναι εύκολο να μου πεις ποια πεδία συμπληρωσες; Πήρα από voda τα δικά μου τα έχω περάσει αλλά δεν πρασινίζει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 ώρες πριν, original911 είπε

Είναι εύκολο να μου πεις ποια πεδία συμπληρωσες; Πήρα από voda τα δικά μου τα έχω περάσει αλλά δεν πρασινίζει.

Καλησπέρα, σου επισυνάπτω screenshots από τις ρυθμίσεις. 

 

 

Screenshot 2024-02-29 at 19.30.43.png

Screenshot 2024-02-29 at 19.31.03.png

Screenshot 2024-02-29 at 19.31.20.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, original911 είπε

Δεν θέλει να παίξει με τίποτα.

Θα χρειαστεί να πας και στο LINE SETTINGS και να κοιτάξεις. 

 

 

Screenshot 2024-03-01 at 06.51.44.png

Screenshot 2024-03-01 at 06.52.00.png

Screenshot 2024-03-01 at 06.52.13.png

Επεξ/σία από jimmakosapple
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jimmakosapple είπε

Θα χρειαστεί να πας και στο LINE SETTINGS και να κοιτάξεις. 

 

 

Screenshot 2024-03-01 at 06.51.44.png

Screenshot 2024-03-01 at 06.52.00.png

Screenshot 2024-03-01 at 06.52.13.png

Είσαι μεγάλος,έπαιξε! Χίλια ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2024 στις 12:58 ΠΜ, poulinos είπε

then?

Δεν ήξερα ότι πέρα από τα στοιχεία έπρεπε να προσθέσω κ κάτι άλλο, το έκανα κ έπαιξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 06/03/2024 at 18:08, original911 said:

Δεν ήξερα ότι πέρα από τα στοιχεία έπρεπε να προσθέσω κ κάτι άλλο, το έκανα κ έπαιξε.

γενικως η voip τηλεφωνια για να παιξει θελει διαφορα στοιχεια.username/password,server, Vlan(αναλογως τον παροχο) .βεβαια αντο router ειναι του παροχου τοτε υπαρχει περιπτωση να μην χρειαστει ολα τα στοιχεια οπως ετυχε στην δικη μου περιπτωση( λιγο εξαιρεση_)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! ΣΟΣ!

Μπορει καποιος με σιγουρια να βοηθησει με οσο το δυνατον περισσοτερες λεπτομεριες; Αγορασα το 7590ΑΧ και παλευω 2 μερες να περασω vodafone voip πανω. Εννοειται οτι απο την εταιρεια δε δινουν κωδικους και απο το προηγουμενο ρουτερ(ZTE H268) δεν μπορεσα να τους παρω.

Το 7590 μου ειναι η international εκδοση και φοραει το τελευταιο firmware 7.80. Εννοειται οτι κατα την αρχικη εγκατασταση επελεξα Vodafone για να το σεταρει και το ιντερνετ επαιξε αμεσα αν και αποτι ειδα παιζει με [email protected] λογαριασμο. 

Αν καποιος μπορει να βοηθησει θα του αναψω λαμπαδα! Ειναι για μαγαζι και καιγομαι! Δε θελω με τιποτα το παλιο ρουτερ γιατι μου δημιουργουσε ολο θεματα και ολα μου τα συστηματα επεφταν οποτε αποφασισα να παω σε fritzbox και πρεπει να το κανω να παιξει οπωςδηποτε! Σας ευχαριστω πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2024 στις 1:57 ΠΜ, deejaygreg είπε

Παιδια καλησπερα! ΣΟΣ!

Μπορει καποιος με σιγουρια να βοηθησει με οσο το δυνατον περισσοτερες λεπτομεριες; Αγορασα το 7590ΑΧ και παλευω 2 μερες να περασω vodafone voip πανω. Εννοειται οτι απο την εταιρεια δε δινουν κωδικους και απο το προηγουμενο ρουτερ(ZTE H268) δεν μπορεσα να τους παρω.

Το 7590 μου ειναι η international εκδοση και φοραει το τελευταιο firmware 7.80. Εννοειται οτι κατα την αρχικη εγκατασταση επελεξα Vodafone για να το σεταρει και το ιντερνετ επαιξε αμεσα αν και αποτι ειδα παιζει με [email protected] λογαριασμο. 

Αν καποιος μπορει να βοηθησει θα του αναψω λαμπαδα! Ειναι για μαγαζι και καιγομαι! Δε θελω με τιποτα το παλιο ρουτερ γιατι μου δημιουργουσε ολο θεματα και ολα μου τα συστηματα επεφταν οποτε αποφασισα να παω σε fritzbox και πρεπει να το κανω να παιξει οπωςδηποτε! Σας ευχαριστω πολυ 

Καλημέρα. Μάλλον έπεσες σε περίεργο υπάλληλο.

Κι εγώ και αρκετοί από εμάς, ζητήσαμε τους κωδικούς VOIP από την Vodafone και τους έδωσαν μετά από 1-2 εργάσιμες. Στη θέση σου θα έπαιρνα πάλι τηλέφωνο και θα ζητούσα τους κωδικούς και στη συνέχεια ακολουθείς τα βήματα που περιγράφονται στην τελευταία σελίδα του νήματος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!
Μήπως άλλαξε κάτι στη vodafone, εδώ και κανένα 2ωρο δεν μπορεί να συγχρονίσει, επίσης πήρα τηλέφωνο στη vodafone και δεν βλέπουν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα απομακρυσμένα. 

Άκυρο, μετά ήρθε μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή

Επεξ/σία από X4Tz1S
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 1:56 ΜΜ, Buglocker είπε

1) Ρώτησα Vodafone και Nova (τεχνική υποστήριξη) και μου είπαν ότι "δε μπορείτε να τα βάλετε γιατί δεν έχετε τους κωδικούς και δε μπορούμε να τους δώσουμε.

2) Ρώτησα την αντιπροσωπεία και το τεχνικό τμήμα εμπόρου που το πουλά και μου είπαν το ίδιο.

3) Ρώτησα με email την AVM και μου είπαν ότι δε μπορεί να μπει λόγω κωδικών.

Συμπέρασμα όλων αυτών είναι ότι η Cosmote είναι μακράν καλύτερη. Παλιότερα είχα modem/router του εμπορίου, και voip gigaset που το σύνδεα στο lan του modem. Είχα ζητήσει τους κωδικούς τηλεφωνίας από την cosmote, η οποία μου έστειλε να υπογράψω μια δήλωση ότι λαμβάνω τους κωδικούς υπ' ευθύνη μου, και μετά μου έστειλε τους κωδικούς. Τον τελευταίο μήνα πήρα το Fritz 7530ax για να συνδέω το ασύρματο κατ' ευθείαν, και για τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα. Το πήρα από το εμπόριο λόγω του ότι η cosmote το έχει ακριβότερα. Με το που το σύνδεσα, πήρε τους κωδικούς internet και τηλεφώνου αυτόματα. Μου έκανε εντύπωση ότι ο ήχος στο ασύρματο είναι πολύ μα πολύ καλύτερος από όταν ήταν στην δική του βάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...