Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, original911 said:

Να ενημερώσω ότι έχει αποσταλεί αντικατάσταση του router . Άψογο customer service !

Χθές πήγε σήμερα μου απάντησαν κ έστειλαν το tracking 

μια χαρα.και για το παλιο τι σου ειπαν? το βασικο σε μια εταιρεια αυτο ειναι.να εχει καλο after sales service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/2/2024 στις 7:43 ΜΜ, poulinos είπε

μια χαρα.και για το παλιο τι σου ειπαν? το βασικο σε μια εταιρεια αυτο ειναι.να εχει καλο after sales service

Δεν μου είπαν κάτι συγκεκριμένο, μόνο ότι με βάση την εγγύηση θα αντικατασταθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, original911 said:

Δεν μου είπαν κάτι συγκεκριμένο, μόνο ότι με βάση την εγγύηση θα αντικατασταθεί.

απλα λιγο υπομονη να ερθει.λογικα θα ερθει με dhl.

απο γερμανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, poulinos είπε

απλα λιγο υπομονη να ερθει.λογικα θα ερθει με dhl.

απο γερμανια.

Ναι με DHL το στέλνουν κ γω μέσω της δουλειάς με DHL express το έστειλα, Παρασκευή έφυγε Δευτέρα ήταν στο service.

Από βδομάδα το αναμένω. Αυτό που είμαι περίεργος να δω είναι αν θα είναι στο αρχικό κουτί ή σε bulk συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, original911 said:

Ναι με DHL το στέλνουν κ γω μέσω της δουλειάς με DHL express το έστειλα, Παρασκευή έφυγε Δευτέρα ήταν στο service.

Από βδομάδα το αναμένω. Αυτό που είμαι περίεργος να δω είναι αν θα είναι στο αρχικό κουτί ή σε bulk συσκευασία.

αρχικο κουτι οπως ειχα λαβει και εγω. οταν ελεγα τι εκανες με το παλιο εννοουσα εσυ τι εκανες.και με καλυψες.το στειλες πισω. με παραξενευσε να σου εστειλαν χωρις να τους το εχεις στειλει για αυτο σε ρωτησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, poulinos είπε

αρχικο κουτι οπως ειχα λαβει και εγω. οταν ελεγα τι εκανες με το παλιο εννοουσα εσυ τι εκανες.και με καλυψες.το στειλες πισω. με παραξενευσε να σου εστειλαν χωρις να τους το εχεις στειλει για αυτο σε ρωτησα

Δεν το κατάλαβα,τώρα που το ξαναδιάβασα το κατάλαβα. Η αλήθεια είναι με βάση το βάρος αυτό υπέθεσα.

Η ξενερα (λέμε τώρα) είναι που το στέλνουν με απλή αποστολή κ περίμενα να το στείλουν με express για να βγάλω από την πρίζα το σάπιο ZTE .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, original911 said:

Δεν το κατάλαβα,τώρα που το ξαναδιάβασα το κατάλαβα. Η αλήθεια είναι με βάση το βάρος αυτό υπέθεσα.

Η ξενερα (λέμε τώρα) είναι που το στέλνουν με απλή αποστολή κ περίμενα να το στείλουν με express για να βγάλω από την πρίζα το σάπιο ZTE .

υπομονη.το καλο ειναι οτι ερχεται με tracking εστω και αν αργησει λιγακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, poulinos είπε

υπομονη.το καλο ειναι οτι ερχεται με tracking εστω και αν αργησει λιγακι.

Ναι κάνει κ το ταξιδακι του σήμερα είναι Βουλγαρία έχει κολλήσει εκεί.

Σήμερα περάστηκε οπτική 200 στο σπίτι λογικά δεν θα έχω θέμα απλά βγάζω της Vodafone κ συνδέω το Fritz σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, original911 said:

Ναι κάνει κ το ταξιδακι του σήμερα είναι Βουλγαρία έχει κολλήσει εκεί.

Σήμερα περάστηκε οπτική 200 στο σπίτι λογικά δεν θα έχω θέμα απλά βγάζω της Vodafone κ συνδέω το Fritz σωστά;

Ναι το βαζεις πισω απο το Ont.ισως χρειαστει λιγο Manual να γινει η τηλεφωνια.επισης οταν το παρεις δες γιατι εχει βγει το 7.80 το firmware που βοηθαει πιο πολυ σε περιπτωσεις ftth. ειναι για τα 2 ftth modem router οπως και για τα 7530ax και 7590ax.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2024 στις 1:31 ΜΜ, poulinos είπε

αν χρειαστεις κατι πες μας.

Ήρθε το ρούτερ χωρίς αρχική συσκευασία (ίσως επειδή κ γω το έστειλα χωρίς αρχική συσκευασία) ,σε ζελατίνα κανονικά όπως έρχεται με το αρχικό κουτί.

Έκανα μία γρήγορη προσπάθεια να το συνδέσω δεν τα κατάφερα όμως. Στο Wizard επιλέγω πάροχο Vodafone κ annex a ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επιλεγμένο πάροχο Vodafone δεν τράβαγε τα στοιχεία της σύνδεσης ,όταν επέλεξα cosmote συνδέθηκε κατευθείαν.

Η εγκατάσταση είναι της cosmote κ η σύνδεση μου Vodafone δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι θα έπρεπε να επιλέξω πάροχο cosmote για να παίξει.

Τώρα μένει να συνδέσω το τηλέφωνο. Δοκίμασα με τα στοιχεία από την VDSL αλλά δεν έπαιξε αύριο θα τους στείλω να μου τα στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Εδώ το zte 267A σε γραμμή vdsl 200 (παίζει στα 127) στο γραφείο αντί για το σάπιο Vodafone station που μου έστειλαν .

Είχα και το zte 268q που συγχρονίζει στα 200 αλλά είχε άλλα προβλήματα (echo στις κλήσεις, αργή απόκριση στο router menu κλπ).

Έχω όλους τους κωδικούς της τηλεφωνίας , μπαίνω και ως root.

Να πάρω το fritz! , μπορεί να χρησιμοποιηθεί μετά για οπτική ίνα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelrp είπε

Καλημέρα,

Εδώ το zte 267A σε γραμμή vdsl 200 (παίζει στα 127) στο γραφείο αντί για το σάπιο Vodafone station που μου έστειλαν .

Είχα και το zte 268q που συγχρονίζει στα 200 αλλά είχε άλλα προβλήματα (echo στις κλήσεις, αργή απόκριση στο router menu κλπ).

Έχω όλους τους κωδικούς της τηλεφωνίας , μπαίνω και ως root.

Να πάρω το fritz! , μπορεί να χρησιμοποιηθεί μετά για οπτική ίνα ?

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί απλά δες μέχρι ποια ταχύτητα έχεις σκοπό να βάλεις γιατί αυτό που έχω εγώ πχ υποστηρίζει μέχρι 300.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...