Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 24/07/2023 at 20:10, screaming_trees said:

Καλησπέρα, επιβεβαιώνω κι εγώ ότι αφού έβαλα πάνω το 7590 πήρε τις ρυθμίσεις για την τηλεφωνία απλά έπρεπε να συμπληρώσω το server. 

mia xara.το εκανα και recommend.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή εμένα το 7530 μου δεν παίρνει την τηλεφωνία από μόνο του και το 13840 δε ψήνεται να το κάνει κάπως, πως μπορώ να το φτιάξω; 

 

Edit: Του εκανα ένα restart και τα πήρε όλα μόνο του 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 19/08/2023 at 13:07, thetiesthatbind said:

Επειδή εμένα το 7530 μου δεν παίρνει την τηλεφωνία από μόνο του και το 13840 δε ψήνεται να το κάνει κάπως, πως μπορώ να το φτιάξω; 

 

Edit: Του εκανα ένα restart και τα πήρε όλα μόνο του 

αν δεν παιξει με την πρωτη ναι ενα restart ή ενα hard reset μπορει να λυσει το θεμα.λογικα πρεπει να σου πηρε τα στοιχεια αλλα χρειαστηκε να αλλαξεις τον Server εσυ.σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/8/2023 στις 6:28 ΜΜ, poulinos είπε

αν δεν παιξει με την πρωτη ναι ενα restart ή ενα hard reset μπορει να λυσει το θεμα.λογικα πρεπει να σου πηρε τα στοιχεια αλλα χρειαστηκε να αλλαξεις τον Server εσυ.σωστα?

Το μόνο που έκανα ήταν να επιλέξω το προφίλ της Vodafone. Αρχικά πήρε μόνο το ίντερνετ αλλά μετα από ένα restart μέσα από την καρτέλα χωρίς να πειράξω κάτι πήρε και την τηλεφωνία. 

Αν και δεν περνούσε τα "τεστ" του ρούτερ, έβγαζαν έρρορ, όλα τα πήρε κανονικά και δούλευαν μια χαρά 

image.png.87dc149001a51fbdcf8c5ecc916bf603.pngimage.png.82545d7be69cd2aa8cccf60ec23c58ef.png

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, thetiesthatbind said:

Το μόνο που έκανα ήταν να επιλέξω το προφίλ της Vodafone. Αρχικά πήρε μόνο το ίντερνετ αλλά μετα από ένα restart μέσα από την καρτέλα χωρίς να πειράξω κάτι πήρε και την τηλεφωνία. 

Αν και δεν περνούσε τα "τεστ" του ρούτερ, έβγαζαν έρρορ, όλα τα πήρε κανονικά και δούλευαν μια χαρά 

 

λιγο σε νιαζουν τα τεστ του router.Πολλα test βγαινουν failed οχι επειδη δεν παιζει το ιντερνετ αλλα επειδη πχ ο παροχος μπορει να μην αφηνει να κανεις Ping κατι. σε καποιους δεν πηρε τηλεφωνια και απλα εβαλαν τον server.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, έχοντας αποκτήσει τους κωδικούς τηλεφωνίας από τη vodafone αγόρασα το 7590 για να λυθούν τα προβλήματα συγχρονισμού  με το δικό τους. Επιλέγοντας το προφίλ της vodafone είχα πρόσβαση στο ίντερνετ άμεσα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το καταφέρω με τη τηλεφωνία..κάπου το χάνω στα πεδία συμπλήρωσης !οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη να ολοκληρώσω την αλλαγή!ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, dim7287 said:

Καλησπέρα, έχοντας αποκτήσει τους κωδικούς τηλεφωνίας από τη vodafone αγόρασα το 7590 για να λυθούν τα προβλήματα συγχρονισμού  με το δικό τους. Επιλέγοντας το προφίλ της vodafone είχα πρόσβαση στο ίντερνετ άμεσα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το καταφέρω με τη τηλεφωνία..κάπου το χάνω στα πεδία συμπλήρωσης !οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη να ολοκληρώσω την αλλαγή!ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα!

Καλησπερα,

θα πας telephony>telephone number>new telephone number

διαλεξε another provider 

μετα κανε αυτο:

Screenshot2023-10-22160038.png.0ab2598c134b7b358a2fb361acd8573f.png

 

θα βαλεις το σταθερο νουμερο σου στα πειδια 

και απο κατω θα βαλεις τους κωδικους που σου εδωδσν του VOIP και το server οπως σε αυτην την εικονα:

Screenshot2023-10-22160503.png.2d496d1b53c00de00224c8379f3a05c3.png

 

Επεξ/σία από insgamer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/10/2023 at 15:08, dim7287 said:

Καλησπέρα, έχοντας αποκτήσει τους κωδικούς τηλεφωνίας από τη vodafone αγόρασα το 7590 για να λυθούν τα προβλήματα συγχρονισμού  με το δικό τους. Επιλέγοντας το προφίλ της vodafone είχα πρόσβαση στο ίντερνετ άμεσα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το καταφέρω με τη τηλεφωνία..κάπου το χάνω στα πεδία συμπλήρωσης !οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη να ολοκληρώσω την αλλαγή!ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα!

ελεγαν παντως οτι αμα βαλεις Profile vodafone οτι πλεον τραβαει καποια στοιχεια αυτοματα και εσυ νομιζω μετα απλα συμπληρωνεις τον server .παραθετω και ενα Post που ειναι πιο πανω στην ιδια σελιδα(το βαλα Και quote) που λεει οτιεπαιξε απευθειας.

On 07/09/2023 at 13:11, thetiesthatbind said:

Το μόνο που έκανα ήταν να επιλέξω το προφίλ της Vodafone. Αρχικά πήρε μόνο το ίντερνετ αλλά μετα από ένα restart μέσα από την καρτέλα χωρίς να πειράξω κάτι πήρε και την τηλεφωνία. 

Αν και δεν περνούσε τα "τεστ" του ρούτερ, έβγαζαν έρρορ, όλα τα πήρε κανονικά και δούλευαν μια χαρά 

image.png.87dc149001a51fbdcf8c5ecc916bf603.pngimage.png.82545d7be69cd2aa8cccf60ec23c58ef.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και τους 2 για το χρονο σας..!Συμπλήρωσα ακριβώς έτσι τα κενά και είναι ακόμη not registered..Ήλπιζα και σε αυτό το ποστ ακόμη και με αρκετά restart και δε λέει να πρασινίσει η κουκίδα του τηλεφώνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, dim7287 said:

Ευχαριστώ και τους 2 για το χρονο σας..!Συμπλήρωσα ακριβώς έτσι τα κενά και είναι ακόμη not registered..Ήλπιζα και σε αυτό το ποστ ακόμη και με αρκετά restart και δε λέει να πρασινίσει η κουκίδα του τηλεφώνου!

δεν ξερω αν μιλησεις μαζι τους αν θα βοηθησει σε κατι.firmware update ελπιζω να το εχεις κανει. δυστυχως δεν ξερω κατι παραπανω αφου δεν εχω vodafone/hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dim7287 said:

Ευχαριστώ και τους 2 για το χρονο σας..!Συμπλήρωσα ακριβώς έτσι τα κενά και είναι ακόμη not registered..Ήλπιζα και σε αυτό το ποστ ακόμη και με αρκετά restart και δε λέει να πρασινίσει η κουκίδα του τηλεφώνου!

δοκιμασε να το βγαλεις απο την μπριζα και οχι reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους.

Την πρώτη φορά που σέταρα το 7530 o wizzard της τηλεφωνίας μάντεψε τα πάντα σωστά, χρειάστηκε να συμπληρώσω το ngn.hol.net στο πεδίο registrar.

1,5 μήνα μετά, αναγκάζομαι να κάνω factory reset (για άσχετο λόγο, όχι λόγω τηλεφωνίας), έλα όμως που ο wizzard δεν έβρισκε ρυθμίσεις για το τηλέφωνο. Μιλάω με το support της Vodafone και τους λέω να μου δώσουν username και password, ή να το κάνουν αυτοί απομακρυσμένα. Σε 3 μέρες στέλνουν ένα προστατευμένο pdf, το ανοίγω, ρίχνω τους κωδικούς στο fritz και πλέον έχω τηλέφωνο. Το username είναι της μορφής τηλέφωνο@ngn.hol.net, το password είναι random, δεν θα το μάντευε ποτέ κανείς.

Οπότε ζητήστε κωδικούς τηλεφωνίας απο το support αν δεν παίζει το fritz με τη μία. Ελπίζω να βοήθησα!
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, soterman said:

. Το username είναι της μορφής τηλέφωνο@ngn.hol.net, το password είναι random, δεν θα το μάντευε ποτέ κανείς.

 

αφου στα εδωσαν ναι μετα κανεις οτι θες.το password εννοειται οτι ειναι τελειως random γιατι αν καποιος μπορουσε να το μαντεψει θα μπορουσε να το σεταρει οπουδηποτε και να κανει οτι κλησεις θελει.οποτε συνηθως ειναι weird passwords με μικρα μεγαλα αριθμους συμβολα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...