Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, original911 said:

Vdsl είναι η σύνδεση 100αρα voda. Παίζει κ αυτό στο μυαλό μου αλλά δεν θέλω να το πιστέψω.. Ναι μπαίνω κανονικά. Εν τω μεταξύ λόγω σοβαρών συγκυριών δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ σοβαρά κ ότι κάνω είναι του ποδιού. Η γραμμή έχει πολλά σφάλματα με το zte είχα απηυδήσει γι αυτό κ πήρα το fritz. Υπάρχει περίπτωση να τα παίξε από αυτό; 

οχι δεν χαλαει λογω  errors το dsl.θεωρητικα οτι annex και να εχεις βαλει δεν θα το επηρεαζε το sync  του vdsl. αν μπορεις δοκιμασε το σε αλλη γραμμη σε κανα φιλο.vdsl κατα προτιμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 15/1/2024 στις 6:23 ΠΜ, poulinos είπε

οχι δεν χαλαει λογω  errors το dsl.θεωρητικα οτι annex και να εχεις βαλει δεν θα το επηρεαζε το sync  του vdsl. αν μπορεις δοκιμασε το σε αλλη γραμμη σε κανα φιλο.vdsl κατα προτιμηση

Λοιπόν το δοκίμασα στην δουλειά σε διαφορετικές γραμμές κ δεν συγχρονίζει πουθενά. Το πήρα στο χέρι το εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, original911 said:

Λοιπόν το δοκίμασα στην δουλειά σε διαφορετικές γραμμές κ δεν συγχρονίζει πουθενά. Το πήρα στο χέρι το εργαλείο.

μας λυθηκε η απορια. εχει 5 χρονια εγγυηση οποτε ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ!
Σήμερα πήρα το 7590 wifi 6 v2, τα σέταρα όλα μια χαρά και τρέχει μπόμπα!

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι στην εφαρμογή του κινητού γράφει Telephony via Fritz!Box Inactive και ουσιαστικά οι κλήσεις δεν έρχονται στο κινητό. Να καλέσω κανονικά μπορώ. 

Το κινητό είναι Pixel 8 Pro, το δοκίμασα βέβαια και στο Redmi Note 10 Pro αλλά τα ίδια. 
Καμιά ιδέα το τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, doll είπε

Λέω να πάρω το 7590 wifi5 για 100 vdsl και μετά από 3 μήνες fiber (θα παίξει λογικά....)

Τι λέτε? Αυτό ή άλλο μοντέλο?

φιλε το εχω το 7590 6 χρονια πλεον... πιανω 100 στα 100 στο vdsl μου

προσωπικα θα περιμενα τα νεα μοντελα με wifi7 και θυρα fiber να κανω μια επενδυση καλη για πολλα χρονια

Επεξ/σία από zouzouniaris1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, zouzouniaris1 said:

φιλε το εχω το 7590 6 χρονια πλεον... πιανω 100 στα 100 στο vdsl μου

προσωπικα θα περιμενα τα νεα μοντελα με wifi7 και θυρα fiber να κανω μια επενδυση καλη για πολλα χρονια

Ok. Απλά μου το δίνει φίλος στα 100 ευρώ 3 μηνών και το σκέφτομαι. Ακόμα και fiber να θέλω δεν μπαίνει κανονικά; Και αν ναι μέχρι πια ταχύτητα; Πχ 300; 500; 1000;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doll είπε

Ok. Απλά μου το δίνει φίλος στα 100 ευρώ 3 μηνών και το σκέφτομαι. Ακόμα και fiber να θέλω δεν μπαίνει κανονικά; Και αν ναι μέχρι πια ταχύτητα; Πχ 300; 500; 1000;

δε σου κανει και καμια μεγαλη χαρη στα 100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, zouzouniaris1 said:

δε σου κανει και καμια μεγαλη χαρη στα 100 ευρω

7590 σφραγισμένο από αντικατάσταση απλά 3 μήνες κάθεται. Τιμή Skroutz 230. Στα 100 χάρη μου κάνει νομίζω. 

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, doll είπε

7590 σφραγισμένο από αντικατάσταση απλά 3 μήνες κάθεται. Τιμή Skroutz 230. Στα 100 χάρη μου κάνει νομίζω. 

οχι δεν ειναι χαρη, ειναι μηχανημα 6 ετων. μπορεις να το παρεις κατω απο 80 ευρω στο ebay.de

για μενα, δωσε 150 ευρω και παρε ενα καινουργιο μοντελο πχ ubiquiti με wifi6

 

Επεξ/σία από zouzouniaris1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, zouzouniaris1 said:

οχι δεν ειναι χαρη, ειναι μηχανημα 6 ετων. μπορεις να το παρεις κατω απο 80 ευρω στο ebay.de

για μενα, δωσε 150 ευρω και παρε ενα καινουργιο μοντελο πχ ubiquiti με wifi6

 

Μπορείς να μου πεις μοντέλο να το δω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/01/2024 at 23:22, doll said:

Λέω να πάρω το 7590 wifi5 για 100 vdsl και μετά από 3 μήνες fiber (θα παίξει λογικά....)

Τι λέτε? Αυτό ή άλλο μοντέλο?

Εχει Wan οποτε θα παιξει.εκτος αν πας Nova που εδινε το Router να ειναι fiber και οχι ont+ router

On 26/01/2024 at 19:42, doll said:

Ok. Απλά μου το δίνει φίλος στα 100 ευρώ 3 μηνών και το σκέφτομαι. Ακόμα και fiber να θέλω δεν μπαίνει κανονικά; Και αν ναι μέχρι πια ταχύτητα; Πχ 300; 500; 1000;

θα παιξεις με την wan οποτε θα σηκωσει και 1000 ασχετα που ισως να μην πιασεις 1000 με το ασυρματο.

On 26/01/2024 at 03:01, zouzouniaris1 said:

φιλε το εχω το 7590 6 χρονια πλεον... πιανω 100 στα 100 στο vdsl μου

προσωπικα θα περιμενα τα νεα μοντελα με wifi7 και θυρα fiber να κανω μια επενδυση καλη για πολλα χρονια

αν μπορεσεις να βαλεις απευθειας την γραμμη πανω στο νεο fritz διοτι δεν ξερω αν εχει ανοιξει απο την εεττ να βαζεις εσυ το δικο σου Ftth router.β. το wifi 7 προυποθετει και αντιστοιχες συσκευες οποτε θα πρεπει να δωσεις αρκετα λεφτα.

On 26/01/2024 at 21:32, zouzouniaris1 said:

δε σου κανει και καμια μεγαλη χαρη στα 100 ευρω

ειναι μια χαρα η τιμη και θα παρει πολλα updates ακομα

On 27/01/2024 at 15:29, doll said:

7590 σφραγισμένο από αντικατάσταση απλά 3 μήνες κάθεται. Τιμή Skroutz 230. Στα 100 χάρη μου κάνει νομίζω. 

ανετα καποια στιγμη το ξαναπουλας αν δεν το θες.ολο και καποιον θα βρεις να το παρει.

Μπορει να δει τι αναγκες εχει και αν τις καλυπτει το 7590.το να παει να παρει κατι ακριβο χωρις να το χρησιμοποιει απλα θα παει χαμενο και πεταμενα λεφτα.περασαν τωρα fritz απο τα χερια μου και ειμαι με zyxel γιατι απλα το fritz ηταν Overkill και θα καθοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2024 στις 2:02 ΜΜ, poulinos είπε

Να σε καλα.οτι χρειαστεις Just ask

Να ενημερώσω ότι έχει αποσταλεί αντικατάσταση του router . Άψογο customer service !

Χθές πήγε σήμερα μου απάντησαν κ έστειλαν το tracking 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...