Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, poulinos είπε

kai standard να ειναι οσο ξερω υπαρχει authentication.οποιο ρουτερ αγορασεις και ανοιχτο να το εχει δεν εχει τα στοιχεια σε ποιον server θα συνδεθει για να κανει Provisioning και με τι στοιχεια.(δεν το εχω ψαξει πολυ παραπανω)

Well τα credentials τα λαμβάνεις με side-channel attack στο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, PC_MAGAS said:

Well τα credentials τα λαμβάνεις με side-channel attack στο router.

το θεμα δεν ειναι να παρεις εσυ τα Credentials. Στην προηγούμενη σελίδα αν κατάλαβα σωστά μιλάγαμε οτι ο πάροχος δεν μπορει να σεταρει ενα router αν δεν ειναι σεταρισμενο με τα στοιχεια για το Tr-069. και εννοειται θα πρεπει να ειναι και στα support μοντελα αλλιως δεν θα σεταριστει ποτε μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ βρήκα τον κωδικό βάση αυτού 

 από την απάντηση του giorgoskii

Επεξ/σία από gkatsogr
Βρήκα την απάντηση σε άλλο thread.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

εμενα σταματησε ξαφνικα να μου δουλευει το τηλεφωνο ξαφνικα μετα απο ενα χρονο, (εχω παρει κωδικους κλπ κι ειχα σεταρει στο fritz αναλογα), με το κανονικο ρουτερ της vodafone παιζουν ολα κανονικα, με το fritz εχω μονο ιντερνετ, τι προτεινεται να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Silent_Spaces said:

εμενα σταματησε ξαφνικα να μου δουλευει το τηλεφωνο ξαφνικα μετα απο ενα χρονο, (εχω παρει κωδικους κλπ κι ειχα σεταρει στο fritz αναλογα), με το κανονικο ρουτερ της vodafone παιζουν ολα κανονικα, με το fritz εχω μονο ιντερνετ, τι προτεινεται να κανω?

καντο hard reset και ξανα  setup τυπικα.και δες μηπως αλλαξε τπτ στα passwords ή στους servers. ελπιζω να μην αλλαξαν τπτ απο vodafone  και για αυτο δεν παιζει.διοτι αμα ειναι μαζικο την εκατσε πολυς κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα το ερώτημα μου μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά να μην το πρόσεξα αν και διάβασα αρκετά
Υπάρχει τρόπους να συνδεθεί το 7530 σε Vodafone και να λειτουργήσει και το voip ; 
Δεν υπάρχει διαθέσιμο ρουτερ h300s για να δουλέψεις ο προγραμματικό και το υπάρχον ειναη h267a (onenet που δεν κάνει backup με τον απλο τρόπο)

 

Επίσης, πως γίνεται πριν με το h267a το προφιλ να ηταν 17α και τωρα με το 7530 να εγινε 35b? 

η γραμμή είναι η ίδια με πριν vdsl100

Επεξ/σία από kva21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2022 στις 2:13 ΠΜ, poulinos είπε

καντο hard reset και ξανα  setup τυπικα.και δες μηπως αλλαξε τπτ στα passwords ή στους servers. ελπιζω να μην αλλαξαν τπτ απο vodafone  και για αυτο δεν παιζει.διοτι αμα ειναι μαζικο την εκατσε πολυς κοσμος

δυστυχως δεν επαιξε κ με reset. μηπως ειναι προβλημα της θυρας του τηλεφωνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, kva21 said:

 

Επίσης, πως γίνεται πριν με το h267a το προφιλ να ηταν 17α και τωρα με το 7530 να εγινε 35b? 

η γραμμή είναι η ίδια με πριν vdsl100

to 267οσο ξερω δεν υποστηριζει  35b(super vectoring)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/06/2022 at 00:55, Silent_Spaces said:

δυστυχως δεν επαιξε κ με reset. μηπως ειναι προβλημα της θυρας του τηλεφωνου?

η θυρα ακομα και να μην την σεταρεις λογικα αν βαλεις τηλεφωνο πανω θα σου κανει μπιπ μπιπ και θα πρεπει να βγαζει και ταση κοντα στα 48 volt.το νουμερο γινεται Registered? η αλλη λυση αν εχεις ασυρματο θα ειναι να σεταρεις την τηλεφωνια στο dect και να συνδεσεις εκει το ασυρματο αν το υποστηριζει ωστε να δεις αν ειναι θεμα της fxs. ειναι λιγο πιο complicated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
55 minutes ago, Panosd21 said:

Θα το κάνω 

Φοβερός!ευχαριστώ  πάρα πολύ,   δούλεψε αμέσως 

σε ολη την ελλαδα σε adsl vpi 8 vci 35. σε ολα τα vdsl vlan id 835 με εξαιρεση  vdsl απο ακ της nova που ειναι 1102 αν θυμαμαι σωστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...