Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/1/2023 στις 9:09 ΠΜ, rerresv είπε

Καλημέρα μόλις μίλησα με Vodafone και με ενημέρωσε ότι δεν γνωρίζουμε τους κωδικούς ούτε οι ίδιοι. Το H300s που έχω με το πρόγραμμα που αναρτήθηκε στην αρχή δεν βλέπει κωδικούς παρά άδεια πεδία μια μικρή βοήθεια παρακαλώ. Επίσης με το f12 και τις ρυθμίσεις του ρουτερ δεν μου βγάζει ποτέ τις ρυθμίσεις voip. Έκανα όλα τα βήματα. Βοήθεια παιδιά 😁😁

μπορεις επισης να πας σε ενα καταστημα και να ζητισεις απο τεχνικο να σου δωσει τα στοιχεια (εμενα ηρθε και στο σπιτι και τα περασε στο fritzbox 7590) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 minutes ago, insgamer said:

μπορεις επισης να πας σε ενα καταστημα και να ζητισεις απο τεχνικο να σου δωσει τα στοιχεια (εμενα ηρθε και στο σπιτι και τα περασε στο fritzbox 7590) 

υποτιθεται οτι η Hol δεν τα εδινε για αυτο και εβγαλαν τα tools που παιρνουν τους κωδικους μεσα απο τα router τους εκτος αν αλλαξε κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει φαντάσου 2 τηλ στην τεχνική υποστήριξη, με ρώτησαν αν το έχω πάρει από αυτούς και μετά ότι δεν τους έχουν ούτε αυτοί και τίποτα τελικά. 

16 ώρες πριν, insgamer είπε

μπορεις επισης να πας σε ενα καταστημα και να ζητισεις απο τεχνικο να σου δωσει τα στοιχεια (εμενα ηρθε και στο σπιτι και τα περασε στο fritzbox 7590) 

Εδώ Αθήνα? 

16 ώρες πριν, poulinos είπε

υποτιθεται οτι η Hol δεν τα εδινε για αυτο και εβγαλαν τα tools που παιρνουν τους κωδικους μεσα απο τα router τους εκτος αν αλλαξε κατι.

Το θέμα είναι ότι και να πάω δεν είμαστε σίγουροι ότι θα φτιαχτεί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rerresv είπε

Έχω πάρει φαντάσου 2 τηλ στην τεχνική υποστήριξη, με ρώτησαν αν το έχω πάρει από αυτούς και μετά ότι δεν τους έχουν ούτε αυτοί και τίποτα τελικά. 

Εδώ Αθήνα? 

Αγρίνιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, rerresv said:

Έχω πάρει φαντάσου 2 τηλ στην τεχνική υποστήριξη, με ρώτησαν αν το έχω πάρει από αυτούς και μετά ότι δεν τους έχουν ούτε αυτοί και τίποτα τελικά. 

Εδώ Αθήνα? 

Το θέμα είναι ότι και να πάω δεν είμαστε σίγουροι ότι θα φτιαχτεί... 

πολλα ατομα πηραν τα password μεσα απο το ρουτερ αλλα καποιοι λενε οτι πλεον στα h300 δεν καταφεραν να τους παρουν.οποτε ειναι λιγο ρισκο. ισως να αλλαξαν κατι με καποιο firmware update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω έχω διαβάσει όλα τα link αλλά ήθελα να το αλλάξω το router και δεν βρίσκω τρόπο να το κάνω root. Έχω και zte 367n και εκεί έχει πάρει αναβάθμιση και δεν μπορώ επίσης. Ενώ έχω βρει το username της voip τηλεφωνίας μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rerresv said:

Το ξέρω έχω διαβάσει όλα τα link αλλά ήθελα να το αλλάξω το router και δεν βρίσκω τρόπο να το κάνω root. Έχω και zte 367n και εκεί έχει πάρει αναβάθμιση και δεν μπορώ επίσης. Ενώ έχω βρει το username της voip τηλεφωνίας μου 

το username ειναι το ευκολο αφου ειναι με βαση το τηλεφωνο σου.το password ειναι το δυσκολο.η αλλη λυση ειναι cosmote που παιζει το fritz box out of the box και επισης σου δινουν τα στοιχεια.αλλιως περιμενεις κανα exploit να βγει για να παρεις τα στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

το username ειναι το ευκολο αφου ειναι με βαση το τηλεφωνο σου.το password ειναι το δυσκολο.η αλλη λυση ειναι cosmote που παιζει το fritz box out of the box και επισης σου δινουν τα στοιχεια.αλλιως περιμενεις κανα exploit να βγει για να παρεις τα στοιχεια.

Δεν έχει ταχύτητες που θέλω. Έχει μόνο χαμηλές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/2/2023 στις 4:52 ΜΜ, poulinos είπε

τι εννοεις?

Η cosmote από τότε που έκανε δωρεάν τις αναβαθμίσεις  ταχυτητων δεν έχω στην περιοχή μου πάνω από 50 δεν έχει πόρτες στο καφαο μου είπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/02/2023 at 18:25, rerresv said:

Η cosmote από τότε που έκανε δωρεάν τις αναβαθμίσεις  ταχυτητων δεν έχω στην περιοχή μου πάνω από 50 δεν έχει πόρτες στο καφαο μου είπαν 

οσες καρτες ειναι 17a μπορουν να παιξουν μεχρι 100.οσες ειναι 35b μεχρι 300.οποτε το μεχρι 50 δεν στεκει εκτος αν το λενε λογω αποστασης καμπινας -> πελατη. ή εκτος αν δεν εχουν βαλει αλλες καρτες δηλαδη δεν εχει γινει επαυξηση οποτε και δεν μπορουν να συνδεσουν νεους συνδρομητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, rerresv said:

Αυτό μου είπε ένας ξάδερφος που έχω μέσα στον ΟΤΕ ότι δεν έχουν άλλες κάρτες αναμένω να δω πότε θα έρθει η οπτική ίνα 😁😁

Ποσο δυσκολο ειναι να κανεις add μια καρτα και να την τερματισεις στις ρεγκλετες.απανταω μονος μου.δεν ειναι δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, poulinos είπε

Ποσο δυσκολο ειναι να κανεις add μια καρτα και να την τερματισεις στις ρεγκλετες.απανταω μονος μου.δεν ειναι δυσκολο.

Προφανώς καθόλου αλλά δεν θέλουν να ασχοληθούν άλλο λόγω οπτικών ινών. Σου λέει ότι εδώ ξεκινάμε αναβαθμίσεις και θα μείνεις με τα παλιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, rerresv said:

Προφανώς καθόλου αλλά δεν θέλουν να ασχοληθούν άλλο λόγω οπτικών ινών. Σου λέει ότι εδώ ξεκινάμε αναβαθμίσεις και θα μείνεις με τα παλιά? 

και Ftth να βαλει το vdsl δεν ειναι λογος να το σταματησει και να μην κανει επαυξηση μιας καρτας.μπορει καπου να μην υπαρχει Ftth ή να μην αφηνει ο διαχειριστης δυστυχως να περαστει ινα. να ηταν adsl καρτες να πω οκ.αλλα σε vdsl?

τωρα vodafone 50 αρα εχεις ή οχι? αν εχεις 100 τοτε μαλλον ο οτε δεν δινει για καποιο λογο 100αρα και οχι οτι δεν υπαρχουν ports. αλλωστε αν πας απο vodafone σε cosmote την ιδια Port Θα σου αφησουν με αλλη παραμετροποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...