Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Panosd21 είπε

Θα το κάνω 

Φοβερός!ευχαριστώ  πάρα πολύ,   δούλεψε αμέσως 

Βασική ρύθμιση στο vdsl γιαυτό σε ρώτησα

Όταν το σεταρεις τράβηξε του ένα backup ώστε αν χρειαστεί ποτέ reset να μην τα περνάς από την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας,

εχω το router 7590 και εχω vodafone μιλησα με την εταιρια και δεν μ δινουν τα στοιχεια τις γραμης το σεταρα εγω και εχω μονο ιντερνετ αλλα τωρα θελω και τηλεφωνο ξερει κανεις πως να βαλω το VOIP στο 7590 δοκιμασα να κατεβασω το προγραμμα που κανει Backup VOIP αλλα λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, insgamer είπε

Γεια σας,

εχω το router 7590 και εχω vodafone μιλησα με την εταιρια και δεν μ δινουν τα στοιχεια τις γραμης το σεταρα εγω και εχω μονο ιντερνετ αλλα τωρα θελω και τηλεφωνο ξερει κανεις πως να βαλω το VOIP στο 7590 δοκιμασα να κατεβασω το προγραμμα που κανει Backup VOIP αλλα λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο.

Δες εδώ πως κανείς backup τους VoIP  κωδικούς και θα τους περάσεις στο  fritz

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 17/09/2022 at 16:56, insgamer said:

Γεια σας,

εχω το router 7590 και εχω vodafone μιλησα με την εταιρια και δεν μ δινουν τα στοιχεια τις γραμης το σεταρα εγω και εχω μονο ιντερνετ αλλα τωρα θελω και τηλεφωνο ξερει κανεις πως να βαλω το VOIP στο 7590 δοκιμασα να κατεβασω το προγραμμα που κανει Backup VOIP αλλα λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο.

γενικα η voda και η wind και η nova δεν δινουν τα στοιχεια.σε wind δεν παιζει ευκολα λογω mac address.σε nova δεν παιζει ευκολα λογω διαφορετικου vpi/vci και vlan id οπως και dhcp ip. σε voda απλα μπορεις αν παιζει το προγραμμα να σηκωσεις τα στοιχεια και να τα περασεις στο fritz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2022 στις 4:39 ΜΜ, poulinos είπε

γενικα η voda και η wind και η nova δεν δινουν τα στοιχεια.σε wind δεν παιζει ευκολα λογω mac address.σε nova δεν παιζει ευκολα λογω διαφορετικου vpi/vci και vlan id οπως και dhcp ip. σε voda απλα μπορεις αν παιζει το προγραμμα να σηκωσεις τα στοιχεια και να τα περασεις στο fritz.

Το οποιο το εκανα και παιζει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/11/2022 at 10:56, insgamer said:

Το οποιο το εκανα και παιζει μια χαρα

ναι σε vodafone αν μπορεις να παρεις τα στοιχεια απο το ρουτερ μετα εισαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Xρησιμοποιω το προγραμμα Backup_Beta1.0 αλλά οταν παταω Retrieve and Backup VOIP τα username and password ειναι κενά Ενω μου δινει ολα τα αλλα στοιχεια...Καμια βοηθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Dim1972 said:

Xρησιμοποιω το προγραμμα Backup_Beta1.0 αλλά οταν παταω Retrieve and Backup VOIP τα username and password ειναι κενά Ενω μου δινει ολα τα αλλα στοιχεια...Καμια βοηθεια;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763179-routerhak-το-απόλυτο-tool-για-να-ξεκλειδώσεις-το-router-σου/page/18/#comment-59592930

δες μηπως... και παιξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2022 στις 12:35 ΜΜ, poulinos είπε

Δυστυχώς όχι, ευχαριστώ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα μόλις μίλησα με Vodafone και με ενημέρωσε ότι δεν γνωρίζουμε τους κωδικούς ούτε οι ίδιοι. Το H300s που έχω με το πρόγραμμα που αναρτήθηκε στην αρχή δεν βλέπει κωδικούς παρά άδεια πεδία μια μικρή βοήθεια παρακαλώ. Επίσης με το f12 και τις ρυθμίσεις του ρουτερ δεν μου βγάζει ποτέ τις ρυθμίσεις voip. Έκανα όλα τα βήματα. Βοήθεια παιδιά 😁😁

Επεξ/σία από rerresv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/01/2023 at 09:09, rerresv said:

Καλημέρα μόλις μίλησα με Vodafone και με ενημέρωσε ότι δεν γνωρίζουμε τους κωδικούς ούτε οι ίδιοι. Το H300s που έχω με το πρόγραμμα που αναρτήθηκε στην αρχή δεν βλέπει κωδικούς παρά άδεια πεδία μια μικρή βοήθεια παρακαλώ. Επίσης με το f12 και τις ρυθμίσεις του ρουτερ δεν μου βγάζει ποτέ τις ρυθμίσεις voip. Έκανα όλα τα βήματα. Βοήθεια παιδιά 😁😁

Ισως να αλλαξαν κατι στο H300.γραψε στο θεμα που δινει το προγραμμα μηπως σου πουν κατι εκει.και ναι τα στοιχεια τα βλεπουν καποιοι απο την vodafone αλλα εννοειται δεν θα τα δωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...