Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η φωτο τραβηχτηκε εξω απ τα νεα φλογιτα στη χαλκιδικη.ειχα βαλει polar filter για να τονισω τα συννεφα που μιαζουν σαν ανεμοστροβιλο και τα πυροτεχνημα πανω απ τα σπιτια,και τα σπιτια και εδαφοσ βγηκαν σκοτεινα

_DSC0022.jpg

Επεξ/σία από star12
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, star12 είπε

η φωτο τραβηχτηκε εξω απ τα νεα φλογιτα στη χαλκιδικη.ειχα βαλει polar filter για να τονισω τα συννεφα που μιαζουν σαν ανεμοστροβιλο και τα πυροτεχνημα πανω απ τα σπιτια,και τα σπιτια και εδαφοσ βγηκαν σκοτεινα

_DSC0022.jpg

Speechless!!!! 

Λες και αποθανάτισες την έλευση των αγγέλων.. Εξαιρετική 

Επεξ/σία από Getapen
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pifilos είπε

Κάποιες αποψινές μετά τη βροχή. Θα τολμήσω να βάλω και μια με πρόσωπο εκτιμώντας πως λόγω μάσκας δεν υπάρχει παρεξήγηση. 

 

DSCF7028.jpg.a3b207e383abbb22ac5bb12dd7267500.jpg

 

DSCF7118.jpg.580c430c6e525231eb97ab37256760c4.jpg

 

DSCF7029.jpg.58bb3a20ae55edddc40dc2d64ca0e098.jpg

 

1759708944_DSCF70691.jpg.acae8a441a9452ffeac10f5f0792ee19.jpg

 

 

Μου αρέσει πολύ η ματιά σου αγαπητέ.. Είσαι ένας stalker μέσα στο matrix.. Όταν ο κώδικας βγάζει error και ο χρόνος παγώνει κάπου εκεί στη γωνία είσαι εσύ με την κάμερα σου.. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pifilos είπε

Κάποιες αποψινές μετά τη βροχή. Θα τολμήσω να βάλω και μια με πρόσωπο εκτιμώντας πως λόγω μάσκας δεν υπάρχει παρεξήγηση. 

 

DSCF7028.jpg.a3b207e383abbb22ac5bb12dd7267500.jpg

 

DSCF7118.jpg.580c430c6e525231eb97ab37256760c4.jpg

 

DSCF7029.jpg.58bb3a20ae55edddc40dc2d64ca0e098.jpg

 

1759708944_DSCF70691.jpg.acae8a441a9452ffeac10f5f0792ee19.jpg

 

 

     Αυτή με το Rex με άρεσε περισσότερο !

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2021 στις 2:20 ΜΜ, babisskg είπε

 

    Άμα δεν σχολιάσετε εσείς οι δύο ....... θα σκάσετε ........ 🤣🤣🤣 ....... το μέγεθος του αισθητήρα μάρανε τον ένα .... ενώ ο άλλος κόλλησε στο γράμμα Ζ ....... 🤣🤣🤣 ......... D70 βρε ........ 🤣🤣🤣 ....... 

     Σήμερα το πρωί , είχα την χαρά να μιλήσω δια ζώσης με τον Κώστα ( Snorky.GR ) από την Ολλανδία , ήταν μία πολύ ανθρώπινη συνάντηση με την βοήθεια φυσικά των ηλεκτρονικών μέσων ( βλέπε Zoom ) τα οποία έχουν κι' αυτά  την σημασία τους .

   Χάρηκα ιδιαίτερα , όπου αν και νωρίς , η δική μου μέρα ξεκινάει στις 4 περίπου τα χαράματα , είχαμε την ευκαιρία να ειδωθούμε , πολύ σημαντικό παρά την απόσταση και να πούμε δυό κουβέντες βρε αδερφέ ........ κάτι που εύχομαι και θέλω πραγματικά να έχω την ευκαιρία να επαναλάβω με όλους ....... 

  

  

   

 

IMG_20211124_070447_431.jpg

Την καλημέρα μου από Holland....Μπάμπη κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε live......

Και ναι, είναι σημαντικό με κάποιους που συνδιαλεγόμαστε, να υπάρχει κάποια στιγμή η ανάγκη για μια live επαφή.

Το text, αν και έχει την δική του δυναμική, έχει όμως και αρκετούς περιορισμούς.

Καλά ρε θηρία, από προχθές που μιλήσαμε , έχετε γεμίσει κιόλας τρεις σελίδες στο forum?.....σας έχει ανοίξει η όρεξη βλέπω 🤪

Αλλά αυτό που βλέπω πιότερο είναι η αύξηση της συμμετοχής.....και η σημαντική πρόοδος γενικά στις φωτογραφικές σας ματιές👍....και αυτό είναι πολύ-πολύυ ευχάριστο 😀

Δυστυχώς για μένα δεν μπορώ να μπαίνω σε τόσο μεγάλη συχνότητα αυτή την περίοδο, αλλά σας παρακολουθώ όσο το δυνατόν........και να καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου, όλα τα νέα παιδιά που μπήκανε τελευταία....
Καλώς ορίσατε   παίδες!

 

15 ώρες πριν, NickSyk είπε

συμφωνώ απόλυτα .. όμως με την κουβέντα και τις διαφορετικές οπτικές του καθενός , όλο και κάτι παραπάνω μαθαίνουμε..  

DSC_9130 (2).jpg

Μπράβοοοοοο @NickSyk.....μόλις την είδα μου βγήκε αυθόρμητα το " όμορφη Πατρίδα".....να σαι καλά!!!

Ούτε κι εσύ ο ίδιος ίσως να μην κατάλαβες τι ακριβώς ανέβασες 🙂

Τελικά πολλά συναισθήματα μπορούν να γεννηθούν από μια φωτό........

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

     Πρωινά στιγμιότυπα από την ευρύτερη περιοχή του Μουχλιστάν ( AKA Θεσσαλονίκη ) . Πιο μούχλα πεθαίνεις ......... Αθήνα και πάλι Αθήνα ....... 🤣🤣🤣 ...... 

sketch-1637992186862.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

     Επιπλέον μουχλικά στιγμιότυπα ώστε να υπάρχει πλήρης εικόνα ......... Αθήνα και πάλι Αθήνα ...... 

sketch-1637997725495.jpg

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Snorky.GR είπε

Μπράβοοοοοο @NickSyk.....μόλις την είδα μου βγήκε αυθόρμητα το " όμορφη Πατρίδα".....να σαι καλά!!!

Ούτε κι εσύ ο ίδιος ίσως να μην κατάλαβες τι ακριβώς ανέβασες 🙂

Τελικά πολλά συναισθήματα μπορούν να γεννηθούν από μια φωτό........

την καλημέρα μου απ'' την πατρίδα , κι ευχαριστώ.. με κέντρισε το μπλε με μπλε  + τα δυο μικρά νησάκια εμπρός,  αριστερά - δεξιά σαν οριοθέτηση του βάθους στον ορίζοντα..                                                                                   άλλη μια ακριβώς απ'' το ίδιο σημείο, λίγο πιο δεξιά  την ίδια ώρα..  η απόχρωση στα βράχια της ακτής  είναι φυσική, ενώ την τόνιζε ο μαλακός πρωινός ήλιος.. και δεν έχω και  πολωτικό φίλτρο. 

DSC_9114.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Επιπλέον μουχλικά στιγμιότυπα ώστε να υπάρχει πλήρης εικόνα ......... Αθήνα και πάλι Αθήνα ...... 

sketch-1637997725495.jpg

Υπέροχη αγαπητέ. Αρκετές φορές οι φωτογραφίες σου βγάζουν κάτι το αποκοσμο , χαρακτηριστικο που διεγείρει τους νευρώνες μου

11 ώρες πριν, anestis1975 είπε

_ANE5318.jpg

Αγαπητέ Ανέστη καταφέρνεις να δίνεις κίνηση στην ακινησία. Μπράβο 

Επεξ/σία από Getapen
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηνα κ πάλι Αθήνα ε ; 

Κανονικά ουτε για πλακα κ αστείο κύριε Μπάμπη . 

Ουτε καν αστείο ! 

Αθηναίος / Πειραιώτης εδω . 

Ο σοφός παει αθηνα ΜΟΝΟ για διακοπες , θέατρα αξιοθέατα , νύχτα κ.α ανάλογα την προσωπικότητα .

Εφιστώ τον μέγα κίνδυνο στα νέα παιδιά με καθε ευκαιρία της επαρχίας . 

Τα χρόνια της ανεμελιάς είναι λίγα , θα κολλήσετε οσαν την μύγα στην παγίδα , στο χωνευτήρι των ψυχών . 

Ενας ακομα λογος που παρακολουθώ νήματα φωτογραφίας κ δεν έχω αναφέρει ειναι οι εικονες που ανεβάζουν οι "μη" Αθηναίοι , επαρχιώτες νησιώτες κ.α .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babisskg είπε

 Αθήνα και πάλι Αθήνα ...... 

Πλάκα κάνεις ! Εγώ θα ήθελα τρελά να ήμουν μακεδονία. Δεν ξέρω για Θεσσαλονίκη κέντρο , αλλά ... σε πολλές άλλες πόλεις και περίχωρα σίγουρα !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_73 είπε

Πλάκα κάνεις ! Εγώ θα ήθελα τρελά να ήμουν μακεδονία. Δεν ξέρω για Θεσσαλονίκη κέντρο , αλλά ... σε πολλές άλλες πόλεις και περίχωρα σίγουρα !

     Καλά κάθεσαι ........ από τα Σούρμενα ξεκίνησα ....... Αθήνα και πάλι Αθήνα ...... εδώ φτερνίζεσαι ..... και σε 5 λεπτά είναι είδηση στον Εύοσμο ....... η προσομοίωση της απόστασης για τα δικά σου δεδομένα ...... είναι Λαύριο ....... Παλαιό Φάληρο ......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...