Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

     Ακόμη μία σημερινή , από το σύνολο D610 με τον 70 - 210 f/4 - 5.6 στο κατώτερο άκρο , αυτή την φορά με λιγουλάκι επεξεργασία , όχι κάτι τρομακτικό . 

sketch-1638175797157.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, babisskg είπε

    Επιπλέον μία πρωινή από τον 70 - 210 , αυτή την φορά επάνω στην D610 . Η εικόνα δεν έχει καμία επεξεργασία , εκτός από λίγο ισιωμα , αφού η εστίαση έγινε με την μέθοδο " Στο περίπου " .

sketch-1638170886574.jpg

Supreme!!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, sakis444 είπε

Μετα τη βροχη. KP + 50-135*

_IMG9347  FB.jpg

Ο φωτογράφος στη σωστή θέση. Το δάχτυλο στη σωστή θέση, η κίνηση του δαχτύλου τη σωστή στιγμή,τα σύννεφα σε απόλυτη συμφωνία με το ουράνιο τόξο, η φύση άφησε τον απαραίτητο χώρο να εισχωρήσει η μύτη του πολύχρωμου σπαθιού στη σάρκα της και η βάρκα απολαμβάνει τη μοναχικοτητα της. Εξαιρετική!!! 

Επεξ/σία από Getapen
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, babisskg είπε

     Ακόμη μία σημερινή , από το σύνολο D610 με τον 70 - 210 f/4 - 5.6 στο κατώτερο άκρο , αυτή την φορά με λιγουλάκι επεξεργασία , όχι κάτι τρομακτικό . 

sketch-1638175797157.jpg

ενδιαφέρουσα η οπτική του καθώς και τα χρώματα, δεδομένης της ηλικίας  και της τιμής του..  είδωμεν..             ..όσο για το ''jupaphoto'' που ανάφερε νωρίτερα ο  Dr_ 73 , όντως εκεί  ανεβάζουν εξαιρετικές φωτο +τις προσεγμένες κριτικές που φιλοξενεί.. αρκετά συχνά θαυμάζω  τις εικόνες που μπαίνουν , ψάχνοντας και τα δεδομένα της κάθε εικόνας,  μπας και μάθω κάτι παραπάνω..      καλορίζικος κύριε Μπάμπη ο φακός..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Getapen είπε

Ο φωτογράφος στη σωστή θέση. Το δάχτυλο στη σωστή θέση, η κίνηση του δαχτύλου τη σωστή στιγμή,τα σύννεφα σε απόλυτη συμφωνία με το ουράνιο τόξο, η φύση άφησε τον απαραίτητο χώρο να εισχωρήσει η μύτη του πολύχρωμου σπαθιού στη σάρκα της και η βάρκα απολαμβάνει τη μοναχικοτητα της. Εξαιρετική!!! 

Ωω....ευχαριστώ για το ποιητικό σχόλιο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, georgerapp είπε

@Getapen δεν πιστευω οτι εισαι τυπος που παρεξηγητε ευκολα ετσι ;

μια ερωτηση θελω να κανω . 

εχεις καμερα ; 

Καμία παρεξήγηση αγαπητέ. Δεν έχω κάμερα. Τραβάω από ένα κινητό motorola και με την παρότρυνση των εδώ καλλιτεχνών το έχω γυρίσει στο χειροκίνητο. Δεν το κρύβω όμως ότι θέλω στο εγγύς μέλλον να αποκτήσω ένα starter προσιτό kit και να εμβαθύνω στη τέχνη της φωτογραφίας.

Επεξ/σία από Getapen
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα γιατί

το αγαπάς , βλέπεις ιστορίες κ πράγματα που εγω δεν ! 

το αξίζεις . 

Καθυστερείς.

εγώ εχασα περίπου 3 κ 1 έτη αντίστοιχα "ποιοτικών" αναμνήσεων απο τα 2 παιδιά μου .

Οι φωτογραφίες που παράγει μια κάμερα έχουν ψυχή , δεν ξερω πως ! 

τα κινητα βγάζουν snapshots . 

Η αίσθηση είναι διαφορετική .

δεν μπορω να το δικαιολογήσω !!!

 

Εκμεταλλεύσου Το νήμα εδώ να σε βοηθήσουν σε επιλογή .

Εμενα εδω μεσα οχι απλα με βοήθησαν , αλλα μου βρήκαν την αγγελία !!! 

μασημένη τροφή . 

150 ευρώ παρακαλώ !!!

τοσο κόστιζε εν τέλη η καθυστέρηση στο να παρω ενα κάμερακι κ να απογείωσω τα κλικ σε καθε επίπεδο . 

κοιτάζω το gallery στο pc κ χαζεύω με της εικονες που εγω έβγαλα , άψυχα κ αγαπημένοι . 

 

Σκέψου το .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NickSyk είπε

ενδιαφέρουσα η οπτική του καθώς και τα χρώματα, δεδομένης της ηλικίας  και της τιμής του..  είδωμεν..             ..όσο για το ''jupaphoto'' που ανάφερε νωρίτερα ο  Dr_ 73 , όντως εκεί  ανεβάζουν εξαιρετικές φωτο +τις προσεγμένες κριτικές που φιλοξενεί.. αρκετά συχνά θαυμάζω  τις εικόνες που μπαίνουν , ψάχνοντας και τα δεδομένα της κάθε εικόνας,  μπας και μάθω κάτι παραπάνω..      καλορίζικος κύριε Μπάμπη ο φακός..

    Νικόλαε ευχαριστώ πολύ , μην ξεχνάς και τον εξαιρετικό 55 - 200 , πολύ καλός .

42 λεπτά πριν, Getapen είπε

Καμία παρεξήγηση αγαπητέ. Δεν έχω κάμερα. Τραβάω από ένα κινητό motorola και με την παρότρυνση των εδώ καλλιτεχνών το έχω γυρίσει στο χειροκίνητο. Δεν το κρύβω όμως ότι θέλω στο εγγύς μέλλον να αποκτήσω ένα starter προσιτό kit και να εμβαθύνω στη τέχνη της φωτογραφίας.

    Το νήμα δημιουργήθηκε για τις φωτογραφίες όλων , ασχέτως μέσου . Από εκεί και πέρα , δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ούτε την διάθεση του καθενός , αλλά ούτε και τις οικονομικές συνθήκες . Φυσικά και υπάρχει πολύς κόσμος που προτιμάει την ευκολία χρήσης ενός κινητού . 

    Υπάρχουν πάντα και οικονομικές λύσεις .

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...