Προς το περιεχόμενο

ALCATEL 3X 2020 128GB Dual SIM Jewelry Black 100€ [ΤΕΛΟΣ]


arxyat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, TheDay2012 είπε

Ειχα redmi note 7 κι εχω χρησιμοποιησει και τον p22. Ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα στην επεξεργαστικη ισχυ.  

P22 8 πυρηνες a53

Snapdragon 660 4 πυρηνες a53 και 4 πυρηνες a73

Στην καρτα γραφικων ακομα μεγαλυτερη διαφορα.

Σε ταχυτητα εχουν μεγαλη διαφορα.

Οπως ειπε καποιος πριν, ο kirin 710 ειναι αρκετα πιο γρηγορος.

Για χρήση social media και surfing δεν πιστευω να κολλαει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, greengr21 είπε

πλαστικουρες ειναι και τα alcatel τι νομιζεις ceramic και γυαλι θα βαλουν😋

το 3Χ στo kimovil το βγάζει πως είναι αλουμίνιο , το public λέει "μεταλλικό" + γυαλί, άλλα site λένε πλαστικό. μπαχαλο

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδες τι συζηταμε με 100αρικο παιρνεις κινητο με android 10,6gb ram +128gb,5000mah μπαταρια,usb-c,καμερες που ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπεστατες για την κατηγορια τους,οκταπηρυνο επεξεργαστη,επισημη εγγυηση απο Ελλαδα,δηλαδη με τι τιμη θα ησασταν ικανοποιημενοι να παιρνατε κινητο?μη τρελλαθουμε κιολας,εμενα μου κανει εντυπωση που το κινητο δεν εχει εξαντληθει απο παντου

υ.γ.απο unboxing που ειδα τα 3L/X ερχονται με ακουστικα,tempered glass,διαφανη θηκη και φορτιστη(πλεον δε θεωρειται δεδομενο ουτε στα κινητα του χιλιαρικου) δηλαδη οσοι γκρινιαζουν θελω να μου γραψουν τι κινητο θελουν να παρουν απο Ελλαδα με 100ευρω,ειλικρινα ρωταω

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Αν πρεπει να βρουμε αρνητικα ειναι μπακατελ , η οθόνη δεν ειναι καλη και θα σε γελανε αμα δουν τη φιρμα :P

Ε να του κολλήσουμε αν είναι αυτά από πίσω, μη μας γελάνε 😅

https://www.carousell.sg/p/apple-stickers-for-phone-tablet-laptop-203611891/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Αν πρεπει να βρουμε αρνητικα ειναι μπακατελ , η οθόνη δεν ειναι καλη και θα σε γελανε αμα δουν τη φιρμα :P

αμα δεις Αmoled στα 120 hz και δεις μετα  hd+ oθονη θα τη θεωρησεις μαπα χαιρω πολυ,απλως να εχουμε επαφη με τι πραγματικοτητα και τι απαιτησεις εχουμε

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλακα κανω στην ιδια κατηγορια περιπου εχω τσιμπησει τα Blade V10 και P smart  . 120 Hz δεν εχω δει ακομα σε κινητο εχω το MIA3 που εχει μολις 720p αναλυση οθόνης  :P

Ολα android 10 το εχω συνηθίσει αν και καθε κατασκευαστης κανει  παραλαγες στα κουμπια και στα skin

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση οτι υπαρχουν τοσο αρνητικα σχολια για την οθονη , η TCL ειναι κατασκευαστρια οθονων αυτη ειναι η ειδικοτητα της και στα καλα μοντελα (στο plex ας πουμε) εχει καταπληκτικη οθονη.

Σε ενα TCL αρχαιο που εχει ο αδελφος μου με HD αναλυση η οθονη ειναι αξιοπρεπεστατη επισης.

Μυστηριο 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή είχα πάρει το 3l όταν ήταν στα 100 ευρώ θα γράψω κάποια πράγματα από πρώτο χέρι.

-Το κινητό είναι ο ορισμός του vfm

-Οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές την ημέρα, ικανοποιητικές με λίγο φώς.

-Εδώ και ένα μήνα που το έχω, δεν έχει κολλήσει ούτε μια φορά.

-Δεν έχει σαβούρα δηλαδή είναι σχεδόν πεντακάθαρο το λειτουργικό.

-Πηρε ραδιόφωνο που δεν είχε,με το τελευταίο update. 

-Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ο ήχος με τον συνομιλητή κατά τη διάρκεια της κλήσης,που είναι απίστευτα καθαρός,έχω μιλήσει με αρκετά κινητά.

Η οθόνη αν και hd , είναι αρκετά φωτεινή με καλές γωνίες θέασης.

- Μπαταρία 1,5 μέρα με αρκετή χρήση.

- Είναι ΜΠΑΚΑΤΕΛ και κάνει πλάκα σε ακριβότερα κινητά.

Και μια νυχτερινή φώτο τωρα με λίγο φως χωρίς φλας.

https://ibb.co/4gmmYbR

 

 

  • Like 3
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks ! Ετσιμπηθει  και αυτο για  να το δω απο κοντα  :D  Κλικ away εδώ λεει δεν υποστηριζει ουτε paypal . Αλλη μια Αντικαταβολη ε ρε γλεντια με τα κουτια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Thanks ! Ετσιμπηθει  και αυτο για  να το δω απο κοντα  :D  Κλικ away εδώ λεει δεν υποστηριζει ουτε paypal . Αλλη μια Αντικαταβολη ε ρε γλεντια με τα κουτια ....

Thanks ts, το τσίμπησα από Πλαισιο εγω γιατί mm τρομπαρει ασύστολα 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κερδίσει το 5 σε διαγωνισμό. Υποτίθεται ότι ήταν η ακριβή σειρά της Alcatel και είχε 220 ευρω τότε. Παίζει να ήταν και η μεγαλύτερη σαπίλα κινητό που έχω πιάσει στα χέρια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Σε θεμα προ 2 μηνων που ειχαμε το TCL 10SE στα 100 ευρω, ειχες γραψει αυτο σε απαντηση σε σχολιο μελους που ειπε οτι ειναι σχεδον ιδιο με το αλκατελ 3χ.

Επομενως και συμφωνα και με αυτο, φαινεται οτι υπαρχουν καποιες φορες καλυτερες λυσεις.

Βεβαια για οποιον χρειαζεται σημερα και οχι αυριο ενα τετοιο, ισως ειναι μια λυση. Οχι ομως να ενθουσιαζονται μερικοι. Του εριξα μια ματια γιατι πολυ φουσκωμενα τα διαβασα στο τοπικ και ειδα οτι εχει μισο antutu απο κινητο που πηρα περυσι (σε προσφορα) στα 140 ευρω (miA3), το οποιο εχει amoled, video 4K, 120slow motion σε video 1080p, καλυτερες καμερες κλπ. Εχει επισης, ιδιο antutu με κινητο που πηρα προπερσι με fullHD οθονη (σε προσφορα παλι, MiA1) στα 89 ευρω. Ξερουμε οτι οσο περνανε τα χρονια παιρνουμε καλυτερα προιοντα με τα ιδια λεφτα. Θα μου πεις τωρα ειναι κορονα-τιμε και αγοραζουμε "φυκια σε τιμη μεταξωτης κορδελας", οι τιμες με απλα λογια εχουν ανεβει. Σωστα. :)

Με απλα λογια, δεν ειναι και καμια τρομερη προσφορα, χαλαρωστε λιγο, γιατι δημιουργειτε εντυπωσεις και ισως το παρει καποιος απλα διαβαζοντας/πιστευοντας απολυτα ενθουσιωδη σχολια. Το εψαξα γιατι ψαχνω ενα φτηνιαρικο για ατομο μεγαλης ηλικιας, αλλα το προσπερνω, με χαλανε οι πολλες κακες κριτικες στο σκρουτζ. Το TCL 10se που ηταν στα ιδια λεφτα δεν εχει καμια κακη κριτικη, ολες 5αστερες ειναι, αν και ειναι λιγες γενικα. Τα 100 φανταζουν και καπως πολλα στο ατομο, οποτε περιμενω κατι καλυτερο ως λυση.

 

 

 

Το MI A3 από πού είχε παίξει στα 140 πέρυσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γερμανο . 139 :D Επρεπε να ειχα χτυπησει και το TCL στα 129 μετα πηραν την ανηφορα οι τιμες

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...