Προς το περιεχόμενο

3080 παράδοση


Alkis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Gabriel είπε

Εγώ ακύρωσα ύστερα από 3 μήνες αναμονής. Μακάρι οι υπόλοιποι να παραλάβετε. 

Ε ναι ρε φιλε... Απλα ξεχασε gpu για λιγο.. Μακροπροθεσμα σε καλο θα σου βγει.Οταν ισοροπησουν τα πραγματα, ξανακοιτας. Και τοτε (οποτε ειναι😁) με τα ιδια χρηματα θα παιρνεις κατι σαφως καλυτερο.Δεν ειναι μονο η αναμονη, ειναι και η τιμη.. Αν δεν ειναι απολυτη αναγκη, δε βρισκω λογο.

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alexispak είπε

Κανε νεο απο πλαισιο? Απο εδω μεσα κανεις δεν εχει παραλαβει ακομη?

Μιλησα αρκετές φορές, και λογο εταιρικής παραγγελίας και με το business τους κομμάτι.  Παραγγελνω λογω εταιρίας και μέσω πωλητή και δεν έχουν καμμια πληροφορία για πιθανές παραδόσεις. Η Asus δεν παραδίδει και δεν ενημερώνει δε νομίζω ότι μπορεί να κάνει κατι το πλαίσιο.

Ευτυχώς δεν πούλησα την RX 590 αλλιώς θα μουν 2 μήνες με μια 6870 που έχω από το 2011 σε καινούριο pc. 

Εγω θα περιμένω πάντως δεν ακυρώνω  Οποτε έρθει ήρθε. Αν βρω από αλλου η 3080 η 6800xt σε νορμάλ τιμή και με τιμολογιο που το αποκλείω, θα ακυρώσω όταν  παραλάβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά και μόνο είδα δημοσίευση στο Facebook σε γνωστό group, παρέλαβε ένας εχθές μια suprim 3070 σε 4-5 μέρες παραγγελίας από plaisio.

Και κάπου αλλού διάβασα (εδώ σε κάποιο thread) και περασμένη εβδομάδα για παράδοση msi καρτών γενικά από πλαίσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά βαρέθηκα να περιμένω την 3080 που έχω παραγγείλει από το Πλαίσιο, και σήμερα πήρα μια Asus TUF 6800XT στα 1200 ευρώ που βρήκα ετοιμοπαράδοτη στο Msystems, και αυτή με το ζόρι την πρόλαβα, εξαντλήθηκε μετά από 5 λεπτά αφού την πήρα.

 

Επεξ/σία από mkp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mkp είπε

Τελικά βαρέθηκα να περιμένω την 3080 που έχω παραγγείλει από το Πλαίσιο, και σήμερα πήρα μια Asus TUF 6800XT στα 1200 ευρώ

Τα συλληπητηρια μου..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jk είπε

Μόλις με πήραν τηλέφωνο απο Πλαίσιο να με ρωτήσουν αν ακόμα θέλω να κρατήσω την παραγγελία μου, μου είπαν μέσα Μαρτίου περιμένουν να έρθει.

🥴. Οπότε εγώ που ειμαι 22/12 καλο Απρίλη... Η 4080 ποτέ βγαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα βάλει μια παραγγελία στο αΠαίσιο μέσα Δεκέμβρη για evga 3070, 3080 ότι βρω,

γιατί τις προτιμούσα έναντι της aorus που τελικά πρόλαβα από Κωτσόβολο.

Την επόμενη της παραγγελίας με πήρε τηλέφωνο ένας απίθανος τύπος και μου γύρευε 30% προκαταβολή.

Του λέω ευχαρίστως να προκαταβάλω ένα ποσό, ακόμα και να προεξοφλήσω αλλά θέλω να ξέρω

ημερομηνία παράδοσης και μου απαντάει ότι η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης είναι πάνω από 30 εργάσιμες!

Φυσικά του απάντησα ότι αυτή δεν είναι εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης αλλά άγνωστη ημερομηνία παράδοσης

κι ότι είναι αδύνατο να δώσω 300-400 ευρώ στον αέρα.  Μου είπε ότι δεν μπορεί να προχωρήσει

κι εγώ σκεφτόμουνα ότι και μόνο στο site τους που μπήκα λερώθηκα. Εννοείται ότι ακύρωσα.

 

Έχουν ζητήσει κι από άλλους εδώ 30% προκαταβολή ?

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Είχα βάλει μια παραγγελία στο αΠαίσιο μέσα Δεκέμβρη για evga 3070, 3080 ότι βρω,

γιατί τις προτιμούσα έναντι της aorus που τελικά πρόλαβα από Κωτσόβολο.

Την επόμενη της παραγγελίας με πήρε τηλέφωνο ένας απίθανος τύπος και μου γύρευε 30% προκαταβολή.

Του λέω ευχαρίστως να προκαταβάλω ένα ποσό, ακόμα και να προεξοφλήσω αλλά θέλω να ξέρω

ημερομηνία παράδοσης και μου απαντάει ότι η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης είναι πάνω από 30 εργάσιμες!

Φυσικά του απάντησα ότι αυτή δεν είναι εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης αλλά άγνωστη ημερομηνία παράδοσης

κι ότι είναι αδύνατο να δώσω 300-400 ευρώ στον αέρα.  Μου είπε ότι δεν μπορεί να προχωρήσει

κι εγώ σκεφτόμουνα ότι και μόνο στο site τους που μπήκα λερώθηκα. Εννοείται ότι ακύρωσα.

 

Έχουν ζητήσει κι από άλλους εδώ 30% προκαταβολή ?

 

Από όλους σχεδόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο "καθιερωμένο" εβδομαδιαίο τηλέφωνο που τους κάνω έτσι για να πάει καλά η εβδομάδα σήμερα μου είπαν οτι είπαν και στους παραπάνω, οτι δεν έχουν ενημέρωση ακόμα και με το ρυθμό που έρχονται/ήρθαν οι κάρτες, θα πάμε για Μάρτιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρραγειλει 11/1 μια evga 3070 και ενας φιλος μου μετα απο μια βδομαδα, οι καρτες ειναι και 2 εξοφλημενες..οσες φορες πηρα τηλ δεν γνωριζουν μου ειπανε.Εγω πιστευω οτι καλοκαιρι θα ερθουν Απριλιο με αυτα που διαβασα στο φορουμ απο εσας.Παλι καλα που εχω κρατησει την rx580 μου και παιζω βλεπω να εχουν βγει νεα μοντελα μεχρι να ερθει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...