Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν νέα projects της Apple για την καταπολέμηση των φυλετικών ανισοτήτων, συνολικού κόστους 100$ εκατομμυρίων


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 λεπτά πριν, Drunkard είπε

Θα καταπολεμήσει τις διακρίσεις , κάνοντας διακρίσεις και μεροληπτώντας υπέρ μιας συγκεκριμένης φυλής , κάτι λάθος γίνεται εδώ.

Προνόμια αποκλειστικά και μόνο υπερ. μαύρων , διαχωρισμός και προώθηση των ανθρώπων με  βάση το χρώμα και την φυλή , Ασιάτες , Λευκοί, Ισπανόφωνοι απ΄έξω μόνο και μόνο γιατί έχουν λάθος χρώμα.

Επιπλέον όχι μόνο κάνει διαχωρισμό ανθρώπων βάση χρώματος , αλλά και βάση περιοχής μιας και δεκτοί θα γίνονται κάτοικοι του Detroit, ανεξάρτητα από το αν διαθέτουν ήδη γνώσεις επί του αντικειμένου !

Κανονικό Απαρτχάιντ δηλαδή ! 

Λευκοί απο εδώ μαύροι απο εκεί , Ασιάτες και Ισπανόφωνοι πιο περα

Συγχαρητήρια στη Apple όπου με τις πράξεις της δηλώνει ότι όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίσοι και δεν πρέπει έχουν τις ίδςς ευκαιρίες.

Ελπίζω να κινηθούν εναντίον της αντιρατσιστικές οργανώσεις 

 

τωρα συγνωμη, το οτι οι ανθρωποι δεν ειναι ολοι ισοι ειδικα στην ελλαδα πρωτη φορα το ακους?

δηλ. ολοι αυτοι που μπηκανε και μπαινουνε ακομα στο δημοσιο απο το παραθυρο ειναι ισοι μεταξυ ισων...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LongTom είπε

Ναι;

Φαντάζομαι δεν κρατάω σωστά την φορολογική δήλωση...

Τότε γιατί χρησιμοποιείς τις φορολογικές ελαφρύνσεις που σου δίνει το κράτος τόσα χρόνια; Η apple και η κάθε apple βρίσκει και τα κάνει, δεν κλέβει, αν δεν έβρισκε δεν θα τα έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Δεν υπάρχει τίποτα πιο απογοητευτικό από έναν λευκό που κατοικεί στην Ελλάδα, και βγάζει φλύκταινες στο άκουσμα βοήθειας σε μειονότητες, και θεωρεί πως έχει σοβαρή άποψη επί του θέματος ποστάροντας και καλά μια εικόνα από ένα paper του 2004, που κάπου ψάρεψε σε κάποιο υποτιθέμενα ριζοσπαστικό/αντισυστημικό subreddit (στην καλύτερη) και που ούτε καν φιλοξενείται πια στον server του Princeton, εκτός context τελείως, προσπαθώντας να δημιουργήσει εντυπώσεις για την "αδικία" που υφίστανται οι αμερικάνοι φοιτητές!

Μπλα μπλα λευκοί κακοί μπλα μπλα.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, michael92 είπε

Μπλα μπλα λευκοί κακοί μπλα μπλα.

Κανένα σοβαρό επιχείρημα, όπως είναι αναμενόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, NickTG είπε

Πως χρωστάνε αν κέρδισαν την υπόθεση? 

Αν τους δίνουν βάση νομοθεσίας ευκαιρίες να γλιτώσουν φόρο τότε προφανώς θα τις εκμεταλλευτούν. 

Αν κατηγορεί κάποιος τις εταιρείες σε αυτές τις περιπτώσεις μάλλον έχει λάθος στόχο. 

Καλά και ένας δουλέμπορας το 1870 κέρδισε την υπόθεση στην οποία κατηγορήθηκε επειδή σκότωσε στο ξύλο 13 από τους σκλάβους του. Ο δικαστής δέχθηκε το επιχείρημα "τους αγόρασα, άρα μου ανήκουν". 

Σε άλλα νέα στην Σαουδική Αραβία αθωώθηκε άντρας που αποκεφάλισε την γυναίκα του με το κουζινομάχαιρο. Ο δράστης φέρεται να υποστήριξε πως "μου μίλησε στον ενικό κοιτάζωντας με στα μάτια". Ο δικαστής αποφάσισε, σύμφωνα με το νόμο, ότι ο άντρας ήταν σε αυτοάμυνα και έπραξε ορθά.

Καταλαβαίνεις που το πάω όσον αφορά το νόμο ε?

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Τότε γιατί χρησιμοποιείς τις φορολογικές ελαφρύνσεις που σου δίνει το κράτος τόσα χρόνια; Η apple και η κάθε apple βρίσκει και τα κάνει, δεν κλέβει, αν δεν έβρισκε δεν θα τα έκανε...

Οι στοχευμένες φορολογικές ελαφρύνσεις συγνώμη αλλά....η Apple δεν βρίσκει και τα κάνει, τα κάνει γιατί έχει την οικονομική δυνατότητα να πιέσει καταστάσεις πρόσωπα και κυβερνήσεις. 

Για φωτογραφίκές διατάξεις έχεις ακούσει? Εντάξει την αγαπάς την Apple, κατανοητό, αλλά μη το ξεφτυλίσουμε. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Καλά και ένας δουλέμπορας το 1870 κέρδισε την υπόθεση στην οποία κατηγορήθηκε επειδή σκότωσε στο ξύλο 13 από τους σκλάβους του. Ο δικαστής δέχθηκε το επιχείρημα "τους αγόρασα, άρα μου ανήκουν". 

Σε άλλα νέα στην Σαουδική Αραβία αθωώθηκε άντρας που αποκεφάλισε την γυναίκα του με το κουζινομάχαιρο. Ο δράστης φέρεται να υποστήριξε πως "μου μίλησε στον ενικό κοιτάζωντας με στα μάτια". Ο δικαστής αποφάσισε, σύμφωνα με το νόμο, ότι ο άντρας ήταν σε αυτοάμυνα και έπραξε ορθά.

Καταλαβαίνεις που το πάω όσον αφορά το νόμο ε?

Για πες και σε ποια δικαστήρια έγιναν οι δικές και αν είναι στην ίδια κατηγορία με τα παραδείγματα που παραθέτεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Οι στοχευμένες φορολογικές ελαφρύνσεις συγνώμη αλλά....η Apple δεν βρίσκει και τα κάνει, τα κάνει γιατί έχει την οικονομική δυνατότητα να πιέσει καταστάσεις πρόσωπα και κυβερνήσεις. 

Για φωτογραφίκές διατάξεις έχεις ακούσει? Εντάξει την αγαπάς την Apple, κατανοητό, αλλά μη το ξεφτυλίσουμε. 

Το κακο δεν ειναι οτι αυτος αγαπαει την αππλε, το κακο ειναι οτι εσυ που την μισεις βρηκες ευκαιρια να βγαλεις την κακιουλα σου....😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Οι στοχευμένες φορολογικές ελαφρύνσεις συγνώμη αλλά....η Apple δεν βρίσκει και τα κάνει, τα κάνει γιατί έχει την οικονομική δυνατότητα να πιέσει καταστάσεις πρόσωπα και κυβερνήσεις. 

Για φωτογραφίκές διατάξεις έχεις ακούσει? Εντάξει την αγαπάς την Apple, κατανοητό, αλλά μη το ξεφτυλίσουμε. 

Ξανά λέω όλες οι εταιρίες τα ίδια κάνουν... σωστό ή λάθος τα ίδια κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Για πες και σε ποια δικαστήρια έγιναν οι δικές και αν είναι στην ίδια κατηγορία με τα παραδείγματα που παραθέτεις;;;

Τι εννοείς αν είναι στην ίδια κατηγορία? Υπονοείς οτι οι νόμοι δεν είναι θέσφατο και αλλάζουν? Υπονοείς οτι οι δικαστές εξαγοράζονται? Αποκλείεται.

2 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Το κακο δεν ειναι οτι αυτος αγαπαει την αππλε, το κακο ειναι οτι εσυ που την μισεις βρηκες ευκαιρια να βγαλεις την κακιουλα σου....😀

Εμένα αδιαφόρη μου είναι η Apple. Αγαπάω την κοινή λογική, η οποία προφανώς δεν είναι κοινή.

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ξανά λέω όλες οι εταιρίες τα ίδια κάνουν... σωστό ή λάθος τα ίδια κάνουν...

Δεν διαφωνώ Google / Facebook στην ίδια βάρκα επιπλέουν. Αλλά με συγχωρείς αυτό δεν είναι επιχείρημα. Και ο δουλέμπορας το ίδιο είπε "δεν δέρνω μόνο εγώ τους σκλάβους μου, και οι άλλοι δουλέμποροι τους δέρνουν". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Τι εννοείς αν είναι στην ίδια κατηγορία? Υπονοείς οτι οι νόμοι δεν είναι θέσφατο και αλλάζουν? Υπονοείς οτι οι δικαστές εξαγοράζονται? Αποκλείεται.

Εμένα αδιαφόρη μου είναι η Apple. Αγαπάω την κοινή λογική, η οποία προφανώς δεν είναι κοινή.

Βρε κοινη, απλα μερικα πραγματα ετσι ειναι και δεν μπορουμε να τα αλλαξουμε.

ειτε ειναι η αππλε ειτε η μερσεντες ειτε οποισδηποτε αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...