Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν νέα projects της Apple για την καταπολέμηση των φυλετικών ανισοτήτων, συνολικού κόστους 100$ εκατομμυρίων


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Τις κουμπάρες... εσύ μια χαρά να χρησιμοποιείς τις οποιεσδήποτε διευκολύνσεις σου προσφέρει το κράτος, οι εταιρίες όχι....

Έχεις δίκιο. Φαρ Ούεστ, 1880. Πάω να αγοράσω και εγώ δούλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

18 λεπτά πριν, moumos είπε

Αχ τι ωραία όλα αυτά βρε... Υποκρισία στο φουλ και οι χειροκροτητές τους σε έκσταση. Γιατί οι καλοί άνθρωποι δεν ξεκινούν πρότζεκτ για μια πραγματικά αποκλεισμένη κοινωνική ομάδα, η οποία ανεξαρτήτως χρώματος, φυλής, θρησκείας βρίσκεται ακόμα στο περιθώριο? Μιλώ για τα άτομα στο φάσμα του αυτισμού. Ηδη αφορά 1 στα 100 παιδιά στην Ελλάδα (ακόμα πιο αυξημένο στα αγόρια) ενώ στην Αμερική το ποσοστό είναι ακόμα μεγαλύτερο. Θεωρούν ότι αυτό το κομμάτι της κοινωνίας δεν έχει προοπτικές εξέλιξης? Ζούμε ένα θέατρο του παραλόγου κυριολεκτίκά.  

Οι φυλετικές διακρίσεις, ειδικά στην Αμερική, είναι κοινωνικό πρόβλημα που έχει φτάσει να έχει βίαιες προεκτάσεις, δεν ξέρω με πόση ευκολία μπορείς να το παραλληλίσεις με οτιδήποτε άλλο.

Επιπλέον μιλάς για αυτισμό σε άρθρο για την Apple που έχει από τα πιο προσεγμένα λειτουργικά σε θέμα accessibility και έχει δείξει αρκετές φορές στις παρουσιάσεις της σχετικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τα γράφω ολα αυτα γιατι αυτές οι συζητήσεις είναι πλέον τόσο προβλέψιμες που ...πλήττω! 
 

:) 

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Apple uber alles. 

Κλασσικά, σε θέματα της Apple θα διαβάσεις οτι καλά κάνει και έχει δούλους, αφού της το επιτρέπει ο νόμος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Herald said:

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Apple uber alles. 

Κλασσικά, σε θέματα της Apple θα διαβάσεις οτι καλά κάνει και έχει δούλους, αφού της το επιτρέπει ο νόμος :P 

Θα μπορούσα να στο εξηγήσω αναλυτικά αυτο που συμβαίνει σε θεματα που αφορούν την Apple και τα συμπεράσματα που προκύπτουν αβαδιστα αλλά το εχουμε κάνει τόσες φορες που δεν εχει κανένα ενδιαφέρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Θα μπορούσα να στο εξηγήσω αναλυτικά αυτο που συμβαίνει σε θεματα που αφορούν την Apple και τα συμπεράσματα που προκύπτουν αβαδιστα αλλά το εχουμε κάνει τόσες φορες που δεν εχει κανένα ενδιαφέρον...

Eγώ πάντως εδώ αυτό διαβάζω. Αφού είναι νόμιμο, καλά κάνει και έχει δούλους. Αν έβγαλες διαφορετικό συμπέρασμα από τα γραπτά, παρακαλώ να μου το εξηγήσεις.

Αν θες να σου κάνω quote και τα μνματά μου στο θέμα της αφαίρεσης φορτιστή, να δείς πόσο Apple hater είμαι, ευχαρίστως να τα ψάξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Δεν υπάρχει τίποτα πιο απογοητευτικό από έναν λευκό που κατοικεί στην Ελλάδα, και βγάζει φλύκταινες στο άκουσμα βοήθειας σε μειονότητες, και θεωρεί πως έχει σοβαρή άποψη επί του θέματος ποστάροντας και καλά μια εικόνα από ένα paper του 2004, που κάπου ψάρεψε σε κάποιο υποτιθέμενα ριζοσπαστικό/αντισυστημικό subreddit (στην καλύτερη) και που ούτε καν φιλοξενείται πια στον server του Princeton, εκτός context τελείως, προσπαθώντας να δημιουργήσει εντυπώσεις για την "αδικία" που υφίστανται οι αμερικάνοι φοιτητές!

Ένας απ τους λόγους που τα παρατάνε κατά τη διάρκεια τα μαύρα παιδιά είναι και αυτός, δεν μπορούνε να ανταγωνιστούν τα παιδιά που μπήκαν καθαρά χωρίς μπόνους. Τώρα το 15% να χαρακτηρίζεται μειονότητα σε κράτος 300εκ. τι να πω, κάποτε ήταν οκ αλλά αναρωτιέμαι μέχρι πότε θα είναι. Τέλος πάντων φίλε είσαι πολύ επιθετικός και αν αυτό νομίζεις σε κάνει επαναστάτη κάνεις λάθος.

 

Στην Αμερική κάποια στιγμή πρέπει να πάψει αυτό το αφερματιβ άξιον γιατί η ισότητα έχει πλέον επιτευχθεί. Το μόνο που κρατάει πίσω τους μαύρους είναι το δημοκρατικό κόμμα που τους θεωρεί ιδιοκτησία του και οι μαυροπατέρες τύπου τζέσε τζάκσον και αλ σάρπτον.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αλλη μια κινηση της γενικοτερης νοοτροπιας - κοσμοθεωριας που φοριεται πολυ ,"το ζητημα ειναι πως φαινεσαι ,οχι τι εισαι"

αυτοι που ειναι ετσι το αποδεχονται γιατι ετσι θα εκαναν κ οι ιδιοι

αλλοι θα το πιστεψουν γιατι ειναι δυσκολο να βλεπεις την αληθεια για τον εαυτο σου

αυτοι που το θελουν θα το φανε αμασητο

οι ηλιθιοι θα το χαψουν

οι περισσοτεροι δεν θα δουν καν περα απο την επιφανεια

οσοι καταλαβαινουν κ δεν ειναι ετσι δεν ειναι πελατες μας κ δεν θα μπορουσαν να ειναι

απλα πραγματα

 

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Στην Αμερική [...] η ισότητα έχει πλέον επιτευχθεί.

Άμα το λέει ο Μπέος, τότε μάλλον ισχύει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Herald said:

Eγώ πάντως εδώ αυτό διαβάζω. Αφού είναι νόμιμο, καλά κάνει και έχει δούλους. Αν έβγαλες διαφορετικό συμπέρασμα από τα γραπτά, παρακαλώ να μου το εξηγήσεις.

Αν θες να σου κάνω quote και τα μνματά μου στο θέμα της αφαίρεσης φορτιστή, να δείς πόσο Apple hater είμαι, ευχαρίστως να τα ψάξω. 

Η συγκεκριμένη είδηση εδώ, δεν εχει να κάνει με το αν κάποιος ειναι φαν της εταιρείας & των προϊόντων της... 

Το θέμα που προσωπικά με ενοχλεί σε κάθε αντίστοιχη δράση και τη συζήτηση που ακολουθεί, ειναι η λογική του «ναι αλλα τα παιδάκια στην Αφρική πεινάνε...»

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Η συγκεκριμένη είδηση εδώ, δεν εχει να κάνει με το αν κάποιος ειναι φαν της εταιρείας & των προϊόντων της... 

Το θέμα που προσωπικά με ενοχλεί σε κάθε αντίστοιχη δράση και τη συζήτηση που ακολουθεί, ειναι η λογική του «τα παιδάκια στην Αφρική πεινάνε και...»

Μακρία από εμένα τα παιδάκια στην Αφρική που πεινάνε. 

Εγώ λέω οτι η μεταφορά κερδών σε έδρα - φορολογικό παράδεισο με τον οποίο υπάρχει ειδική συμφωνία να πληρώνεις ένα καρβέλι ψωμί και μισό κιλό ελιές θρούμπες είναι ανήθικο. Τώρα νόμιμο παράνομο λίγο με απασχολεί (και είναι και μεγάλη κουβέντα η οποία μάλλον θα καταλήξει στο γκρεμό), γιαυτό και έφερα παράδειγμα τους δουλέμπορους, οι οποίοι επίσης κάποτε νόμιμα κάνανε οτι κάνανε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Ένας απ τους λόγους που τα παρατάνε κατά τη διάρκεια τα μαύρα παιδιά είναι και αυτός, δεν μπορούνε να ανταγωνιστούν τα παιδιά που μπήκαν καθαρά χωρίς μπόνους. Τώρα το 15% να χαρακτηρίζεται μειονότητα σε κράτος 300εκ. τι να πω, κάποτε ήταν οκ αλλά αναρωτιέμαι μέχρι πότε θα είναι. Τέλος πάντων φίλε είσαι πολύ επιθετικός και αν αυτό νομίζεις σε κάνει επαναστάτη κάνεις λάθος.

 

Στην Αμερική κάποια στιγμή πρέπει να πάψει αυτό το αφερματιβ άξιον γιατί η ισότητα έχει πλέον επιτευχθεί. Το μόνο που κρατάει πίσω τους μαύρους είναι το δημοκρατικό κόμμα που τους θεωρεί ιδιοκτησία του και οι μαυροπατέρες τύπου τζέσε τζάκσον και αλ σάρπτον.

Μα γιατί το λες αυτό; Αφού έτσι ξέρουν πως έχουν δίκιο. Σε κάθε thread η ίδια κλάψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα σας μυρίζει το άλλο σας βρωμάει... 

Θέλει @@ να μπορείς να παραδεχτείς μια σωστή κίνηση από κάποιον που θεωρείς αντίπαλο-εχθρό-κακό κλπ. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...