Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση ενοικίου ιδιοκτήτη


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, gkasta είπε

Σε.μενα πάλι τίποτα...Πιθανώς επειδή είμαι συνιδιοκτήτης, καθυστερούν περισσότερο...Ιδωμεν

Δεν έχει να κάνει αυτό.

Ίσως, έχει να κάνει με την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογιστής μου είπε ότι σε  περιπτώσεις συνιδιοκτησίας, παρατηρούνται καθυστερήσεις. Τώρα η τράπεζα γιατί να καθυστερήσει;...Κοντός ψαλμός αλληλούια...Θα δείξει στο μέλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gkasta είπε

Ο λογιστής μου είπε ότι σε  περιπτώσεις συνιδιοκτησίας, παρατηρούνται καθυστερήσεις. Τώρα η τράπεζα γιατί να καθυστερήσει;...Κοντός ψαλμός αλληλούια...Θα δείξει στο μέλλον

Είμαι συνιδιοκτήτης 25% και τα πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα και καλό μήνα! 

Υπάρχει κανείς άλλος που δεν του εχει καταβληθεί αποζημίωση ενοικιου από το Νοέμβριο? Δεν μου έχουν καταβληθεί Δεκέμβριος, Ιανουάριος, Φεβρουάριος, Μάρτιος, Απριλιος, εκ των οποίων του 2021 πλήρης απαλλαγή ενοικίου.

Ο λογιστής μου, μου λέει τα έχουμε κάνει όλα σωστά. Στην ΑΑΔΕ που μίλησα μου είπανε ότι φαίνονται σωστά, αλλά δεν έχει φτάσει η διασταύρωση στοιχείων στο Αφμ μου και να περιμένω.

Δηλωμένο iban, ενεργή επαγγελματικη μίσθωση και δηλώσεις εντός προθεσμίας με τα σωστά πόσα.

Τι τραγικό της υπόθεσης είναι ότι διαβάζω κάθε μήνα στα sites ότι πληρώθηκαν οι αποζημιώσεις και εδώ δεν μπαίνει τπτ.

Από ΑΑΔΕ μου είπαν ότι επειδή είμαι συνιδιοκτήτης, καθυστερεί η διασταύρωση περισσότερο. Σε mail που τους έστειλα από taxisnet, τα ίδια μου απάντησαν..

 

Απελπισία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
13 ώρες πριν, 29gk είπε

 

By the way εγω οπως και οι περισσοτεροι εχουμε "εξοφληθει" ( ασχολιαστο ) ηδη απο τον Ιουλιο......

Εμενα, αργήσανε.

ΥΓ. Εκείνος ο σύλλογος τι κάνει ?

Έχει οριστεί δικάσιμος ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H δικασιμος στο ΣΤΕ για οσους εχουν προσφυγει με αγωγη και αρα μονοι αυτοι διεκδικουν και σε θετικη αποφαση μπορει να ωφεληθουν, εχει οριστει για τις 4 Οκτωβριου 2021.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, 29gk είπε

H δικασιμος στο ΣΤΕ για οσους εχουν προσφυγει με αγωγη και αρα μονοι αυτοι διεκδικουν και σε θετικη αποφαση μπορει να ωφεληθουν, εχει οριστει για τις 4 Οκτωβριου 2021.

Μακάρι.

ΥΓ. Πάντως αν έχει λήξει το συμβόλαιο, μπορείς να του καλαρεις την χασουρα.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...