Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση ενοικίου ιδιοκτήτη


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, alexander098 είπε

Καλησπερα.Ειδα σε ορισμενα αρθρα οτι ανοιξαν ξανα οι δηλωσεις για τον μαρτιο εως σεπτεμβριο-οκτωβριο(δεν θυμαμαι ακριβως).Ειπαν οτι ανοιξαν την τριτη.Μπηκα σημερα και ειχε ανοιχτα για επεξεργασια μονο νοεμβριο δεκεμβριο φεβρουαριο. Γνωριζει κανεις τι γινεται;Συμβαινει και σε εσας αυτο ή εχω εγω θεμα;Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΝΑΙ.

Έχει ανακοινωθεί ότι θα ανοίξουν οι δηλώσεις ΜΑΡΤΙΟΥ, από ημέρα σε ημέρα και θα μειμο ανοιχτές έως 19 Απριλίου.

7 ώρες πριν, dooley είπε

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ για να ρωτήσω για ποιον λόγο δεν έχω λάβει ακόμα τα μειωμένα μισθώματα του νοεμβρίου-δεκεμβρίου;. Ο λογιστής μου με διαβεβαίωσε οτι οι δηλώσεις είναι σωστές. 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

Όποιος και για οποίο λόγο απορρίφθει θα λάβει ειδοποίηση.

7 ώρες πριν, dooley είπε

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ για να ρωτήσω για ποιον λόγο δεν έχω λάβει ακόμα τα μειωμένα μισθώματα του νοεμβρίου-δεκεμβρίου;. Ο λογιστής μου με διαβεβαίωσε οτι οι δηλώσεις είναι σωστές. 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

Δηλαδή, έχεις πληρωθεί Μαρτιο Σεπτεμβρίο, αλλά ΟΧΙ Νοεμβρίο Δεκεμβριο !!!!

Εγώ, ακριβώς το αντίθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπηκα κι εγω και δηλωσα απο νοεμβριο μεχρι και φλεβαρη (ειχα δηλωσει μονο γεναρη και δεκεμβρη),

ευχαριστω για την ειδοποιηση!

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pgavalito είπε

Guys,

Πληρώθηκε κανείς σήμερα για Ιανουάριο;

Μέχρι τις 18.00 και κάτι έχουμε ελπίδες ακόμα.. Μετά, πάμε από Δευτέρα.

Ακριβώς !!!!!!

Αλλά, για να πει ο Σταϊκούρας σήμερα, Παρασκευή η Δευτέρα, μάλλον πάνε για Δευτέρα !!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pgavalito είπε

Guys,

Πληρώθηκε κανείς σήμερα για Ιανουάριο;

Μέχρι τις 18.00 και κάτι έχουμε ελπίδες ακόμα.. Μετά, πάμε από Δευτέρα.

17:32 μπήκαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπήκε τπτ. Μόνο ένα mail μου ήρθε, που σου λέει ότι μπορείς να κατεβάσεις τις εκκαθαρίσεις των δηλώσεων covid από Μάρτιο έως και Δεκέμβριο. Όσον αφορά καταθέσεις σε τράπεζα, μας βλέπω για μαθήματα υπομονής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απογοητεύθηκα παιδιά.

Αν δείτε δηλώσεις σημερινές, αναφέρει (ο Σταϊκούρας) ότι ξεκίνησαν σήμερα οι εντολές πληρωμών αλλά λόγω όγκου ενδέχεται να ολοκληρωθούν την Δευτέρα.

Κοινώς, τον ήπιαμε άλλη μια φορά και κάνουμε τον σταυρό μας για Δευτέρα. Δε νομίζω να μην μπουν πάντως, καθώς είμαστε στο 95'+++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε πολλούς( με σωστές δηλώσεις και iban) δεν εχει μπει ακόμα νοεμβριος- Δεκέμβριος. Οπότε θέλει υπομονή η όλη κατάσταση. Εγώ πάντως ακόμα περιμένω του Δεκεμβρίου. Μακάρι από βδομάδα να ξεκινήσουν πληρωμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

17.30 πλήρωσαν (Παρασκευή όπως πάντα). Σε εμένα μπήκε το ένα εκ των τριών (το μικρότερο, όχι το μακρύτερο 😁).

Μιλώντας με τη λογίστρια μου, μου είπε ότι και σε άλλο πελάτη της παρουσιάστηκε το ίδιο φαινόμενο (έπρεπε να λάβει δύο και έλαβε το μικρότερο και αυτός, κάτι τύπου 30€). 

 

(*) Αναφέρομαι στα του Δεκεμβρίου 2020. 

Edit 20.03.2021 : Μετά από δεύτερο έλεγχο (γιατί έχει χαθεί και η μπάλα με τον τρόπο που τα βάζουν) η κατάθεση αφορούσε στα του Ιανουαρίου 2021 και όχι του Δεκεμβρίου, όπως λανθασμένα έγραψα παραπάνω.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

17.30 πλήρωσαν (Παρασκευή όπως πάντα). Σε εμένα μπήκε το ένα εκ των τριών (το μικρότερο, όχι το μακρύτερο 😁).

Μιλώντας με τη λογίστρια μου, μου είπε ότι και σε άλλο πελάτη της παρουσιάστηκε το ίδιο φαινόμενο (έπρεπε να λάβει δύο και έλαβε το μικρότερο και αυτός, κάτι τύπου 30€). 

 

(*) Αναφέρομαι στα του Δεκεμβρίου 2020. 

Και μένα έχω να πάρω από 2. Για Νοέμβριο και Δεκέμβριο μου μπήκε μόνο του ενός που είναι και πολύ χαμηλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι εκμίσθωτης καταστήματος με κάδ 476161 και βλέπω ότι πήρα για Ιανουαριο μόνο 20% του ενοικιου ενώ περίμενα το 80% !

Έχω κάνει λάθος ?

ΥΓ. Ο κύριος λογιστής μάλλον κλικαρε 40% αντί 100% και βλέπω να την πίνω !!!!!!!

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο εως και σημερα συμπερασμα, το οποιο και σε καμια περιπτωση δεν μπορει να θεωρηθει εγκυρο μεσα απο τον κυκεωνα που ειχε ως αποτελεσμα ο ολος κι ακραιος χειρισμος της επιδοτησης απο την κυβερνηση ( ναι προκειται για καθαρα κι αποκλειστικα κυβερνητικο χειρισμο ) ειναι πως για εχθες Παρασκευη εχουμε τα εξης δεδομενα:

- σε οτι αφορα τις μειωσεις ενοικιων για το 2020, για ολους οσους πηραν ολα τα επιδοματα με οποια μορφη και σωστα στα ποσα και τα ποσοστα  και "καθαρισαν", ολα καλα. Ενα ποσοστο ειναι αυτο και μαλλον και το μικροτερο. Εικασια αφου ΔΕΝ εχουν δημοσιευθει συνεπη, σταθερα και ετσι αξιοπιστα στοιχεια απο τον αρμοδιο φορεα, την ΑΑΔΕ. Πολλαπλα Δελτια Τυπου που συνεχως αλλαζουν και τιποτα το συγκεντρωτικο και τελικο

- σε οσους ειχαν λαθη στην δηλωση, υπαρχει πλεον η δυνατοτητα εως τουλαχιστον τα μεσα Απριλιου ( 12 εχουν πει αλλα αυτο μπορει να αλλαξει οπως μας εχουν συνηθισει ) να τις διορθωσουν. Τα οποιαδηποτε λαθη οσο μικρα κι αν ειναι. ΠΧ στην δικη μου περιπτωση ενω το ιδιο συστημα φαινεται να εχει κανει αποδεκτο το ποσοστο μειωσης για τους μηνες ΜΑΡΤ- ΑΥΓ και να εχει συμψηφισει φορους κι οφειλες, δεν το εχει κανει για τον ΣΕΠ πιθανον επειδη δεν εχουν εκκαθαρισει το μηνα αλλα και δεν εχω πληρωθει για ΝΟΕ και ΔΕΚ επειδη το ιδιο συστημα επαναλαμβανω, βρισκει λαθος στο ποσοστο μειωσης κατα 2 λεπτα του ευρω ( !!!!!! ) και κολλαει και δεν πληρωνει. ΞΑνα το ιδιο συστημα κανει τρεις διαφορετικες αξιολογησεις !!!!!

Αναγκαστικα λοιπον, προσωπικα εμπιπτω σε αυτην την κατηγορια και εκανα ηδη και την "διορθωση". Για να ανακαλυψω μετα απο αυτην την διορθωση να εμφανιζεται μια οφειλη ΜΗ ρυθμισμενη στην Προσωποιημενη Πληροφορηση της ταξης του 1 λεπτου του ευρω !!!! Καταπληκτικα πραματα.

- εχτες Παρασκευη εγιναν καποιες πληρωμες, που αφορουν οντως το 2021 και τιποτα για το 2020, αρα και τον Ιανουαριο του 2021. Οι οσες πληρωμες που εγιναν αφορουν μονον οικιακα ακινητα ή και επαγγελματικα που ομως εμπιπτουν στην μειωση του 40% και οχι του 80% ( αποκλειστικα επαγγελματικες μισθωσεις ).

Η υποσχεση την οποια μενει να δουμε, ειναι πως οι πληρωμες θα συνεχιστουν και την Δευτερα 22 Μαρτιου αν και στα λογια εχουν αφησει περιθωριο περιοδου πληρωμης για τον Ιανουαριο εως και τις 15 Απριλιου !!!!

Επεξ/σία από 29gk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάβουμε λαμπάδα και προσευχόμαστε για Δευτέρα παιδιά.

Η 15η Απριλίου είναι καταστροφή σαν χρονικό περιθώριο με τις υποχρεώσεις που τρέχουν.

Ραντεβού την Δευτέρα λοιπόν στις 17.30 και κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...