Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση ενοικίου ιδιοκτήτη


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, greengr21 είπε
1 ώρα πριν, manosmanos13 είπε

Το ηξερε προφανώς, απλα το ακινητο μεταβιβαστηκε απο τον πατερα σε δυο αδερφια και αντι να περνει 650 ο ενας ειπαν μαλλον να περνουν απο 500 τωρα που ειναι δυο.

μιλαμε για μεγαλα μυαλια με αισθηση της αγορας,θα πανε μπροστα

Δηλαδή τα 650 να είναι πολύ λιγότερα από την μισθωτική αξία του συγκεκριμένου ακινήτου, δεν παίζει ως ενδεχόμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δηλαδή τα 650 να είναι πολύ λιγότερα από την μισθωτική αξία του συγκεκριμένου ακινήτου, δεν παίζει ως ενδεχόμενο?

εννοειται,μπορει να αξιζει και 1500 και τα 1000 να ειναι λιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greengr21 είπε

εννοειται,μπορει να αξιζει και 1500 και τα 1000 να ειναι λιγα

Οπότε ψιλοάκυρο το προηγούμενο σχόλιο σου, αυτό ήταν το point μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να ξερα ποιος απο εδω εχει την παραμικρη επαφη με την αγορα,ποσοι εχουν συνειδητοποιησει οτι τα (πολυ) χειροτερα ειναι μπροστα μας?ωραια τα θεωρητικα δε λεω με την προσφορα και τη ζητηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manosmanos13 είπε

Σχολη χορου, ανοιξα το καλοκαιρι που ετσι κιαλλιως δεν εχουμε δουλεια και Σεπτέμβρη Οκτωβρη με μετρα που αντι για 25 ατομα στην αιθουσα ειχαμε 7 και μας κλεισαν παλι. Και θα ανοιξουμε τελευταιοι. Και με τον κοσμο full φοβισμένο δεν ξερουμε ποτε θα ειμαστς οπως πριν. 

Ατομική επιχείρηση, δεν μιλαμε φια κοφτηριο χρηματων. 

Με αυτες τις συνθηκες και θελεις να το ανανεωσεις?????? εγω θα έφευγα χθες για να παω σε μικροτερο ενοικιο!!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 650 ειναι οσο γενικα παιζει στην περιοχή γιατι μιλάμε για 1ο οροφο οχι ισόγειο πχ. 

Το θεμα μου ειναι οτι αν φυγω θα χρειαστώ εξτρα λεφτα για την μεταφορα ασε που σε σχολη χορου πολλα πράγματα οπως καθρέπτες κολλημενοι στους τοιχους ή πάτωμα δεν μπορουν να μεταφερθουν. 

Ισως βεβαια προσπαθεί να πιεσει την κατάσταση για να κερδισει οσο μπορεί. Δεν ξερω βέβαια με συβολαιο παλιο 7ετιας ποσο αμεσα μπορεί να με βγαλει εξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Ισως βεβαια προσπαθεί να πιεσει την κατάσταση για να κερδισει οσο μπορεί.

Θα σου έλεγε 850 όχι 1000. Το έχω δει το σενάριο, απλά θέλει να σε διώξει

16 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Δεν ξερω βέβαια με συβολαιο παλιο 7ετιας ποσο αμεσα μπορεί να με βγαλει εξω. 

Αν έχει λήξει χωρίς πρόσφατη ανανέωση , ανα πάσα στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manosmanos13 είπε

Δεν ξερω βέβαια με συβολαιο παλιο 7ετιας ποσο αμεσα μπορεί να με βγαλει εξω.

Αν η μίσθωση έχει συναφθεί πριν τις 28-2-2014 τότε ισχύει το παλιό σύστημα, δλδ έχεις δικαίωμα παραμονής για 12+4 έτη. Υπόψιν αυτό ΔΕΝ ισχύει αν μετά την λήξη του αρχικού κάνατε νέο, ισχύει μόνο αν αυτό που λήγει το καλοκαίρι είναι το αρχικό ή αν είναι ανανέωση.

Αν η μίσθωση έχει συναφθεί μετά τις 28-02-2014, τότε την επόμενη της λήξης μπορεί να ξεκινήσει διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφφ καταλαβα νομιζω οταν ο πατερας τους εγραψε στα 2 αδερφια τον χωρο καναμε νεο για να μπει στο ονομα τους αλλα γραψαμε οτι ειναι συνεχεια του προηγουμενου και ισχυουν οι ιδιοι οροι.. 

πρεπει να το δω ακριβως.. ευχαριστω παντως πολυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosmanos13 είπε

πφφφ καταλαβα νομιζω οταν ο πατερας τους εγραψε στα 2 αδερφια τον χωρο καναμε νεο για να μπει στο ονομα τους αλλα γραψαμε οτι ειναι συνεχεια του προηγουμενου και ισχυουν οι ιδιοι οροι.. 

πρεπει να το δω ακριβως.. ευχαριστω παντως πολυ.

 

Για να σε βγάλω από τον κόπο, ανανέωση ενώ έχουν αλλάξει οι ιδιοκτήτες ΔΕΝ γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα μπορει να μου την κανανε.. θα το κοιταξω αλλα θυμαμαι οτι γραψαμε οτι αποτελει συνεχεια προηγουμενου μισθωτηριου.. μαλλον εχω μπλεξει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Ιανουάριο δεν υπάρχει ακόμη η δυνατότητα να κάνω την δήλωση covid 19. Ούτε να διορθώσω ένα λάθος 40!!!! λεπτών στις δηλώσεις των προηγούμενων μηνών. Θα το ανοίξουν 14 με προθεσμία 15 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το κράτος ορισμένα επαγγέλματα τα έχει αφήσει στην τύχη τους ενώ κάποια άλλα τα χαιδεύει ενώ δεν θα έπρεπε. Ο άνθρωπος λέει σχολή χορού, πως θα πληρώσει το 60% αφου του απαγορεύεις να έχει πολλά άτομα και έχει ενοίκιο 1.000€ ας πούμε. Πόσα άτομα είχαν μηνιαία συνδρομή πριν την χρήση αγαπητέ, με αποδείξεις που έκοψε όμως, όχι αέρα πατέρα; 40; ωραία εγώ σαν κράτος μπορώ να σου πληρώσω τις 25 από τις 35 π.χ  χαμένες συνδρομές συν το 30% του ενοικίου. Το ίδιο και για τα γυμναστήρια. Όλα αυτά γίνονται αλλά το κράτος πρέπει να δουλεύει και όχι να μας δουλευει και να περιμένει μόνο να εισπράξει φόρους.

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...