Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση ενοικίου ιδιοκτήτη


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ξέρουμε τι γίνεται με τις υπεκμισθώσεις;

Ήμουν υπεκμισθωτής σε επαγγελματικό κτίριο που μίσθωνα μέχρι τον Απρίλιο του 2021, τα ΚΑΔ του μισθωτή ήταν μέσα στην διευρυμένη λίστα πληγέντων, έκανα δήλωση covid τώρα στην τελευταία φουρνιά, αλλά δεν έχει μπει κάτι ακόμα. Σημειωτέον ότι ο εκμισθωτής δεν έχει κάνει δήλωση covid.

Έχουν ανακοινώσει κάτι που μου έχει διαφύγει;

Να συμπληρώσω ότι η εφαρμογή της ΑΑΔΕ δίνει λευκή σελίδα, δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yπαρχει θεμα ακομα και μεγαλο με τις υπεκμισθωσεις. Περα απο τον λογιστη σας λοιπον, οπου αναγκαστικα ο καθενας θα πρεπει να αναζητησει το προβλημα της μοναδικοτητας του ( δεν εχουν ολοι τα ιδια ζητηματα οπως πχ εσυ με τον ενοικιαστη που δεν εκανε δηλωση ) διαβαστε ή και ρωτηστε και στην παρακατω σελιδα της ομαδας.

https://www.facebook.com/groups/933637637152565//

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι αγωγές έγιναν; Προχώρησε η διαδικασία; Διάβασα πάντως πως το γκρουπάκι του fb έγινε σωματείο με κάτι δικηγόρους για μπροστάρηδες. Κάποιοι θα κάνουν χρυσές δουλειές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, koulkos είπε

Τελικά οι αγωγές έγιναν; Προχώρησε η διαδικασία; Διάβασα πάντως πως το γκρουπάκι του fb έγινε σωματείο με κάτι δικηγόρους για μπροστάρηδες. Κάποιοι θα κάνουν χρυσές δουλειές. 

Συμπερασμα εβγαλες, αλλα τον κοπο να ριξεις μια ματια στην προηγουμενη σελιδα δεν τον εκανες.

Ως σχολιο παντως, εμενα που το κοστος μου για την διαδικασια μεχρι στιγμης ειναι 50€ εναντι μερικων αλλων χιλιαδων ευρω που εχασα, δεν με κανει να ανησυχω, να χαιρομαι ή να λυπαμαι που "καποιοι θα κανουν χρυσες δουλειες" οπως συμπεραινει ενας που δεν τον αφορα το ζητημα. Ετσι για να φανει ποσο ευκολα μπορουν ολοι να βγαζουν συμερασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...