Προς το περιεχόμενο

The Medium [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δεν ζητούσα καλύτερα ένα τσουβάλι λίρες (ή, για να είμαι μοντέρνος, ένα wallet  bitcoin);

https://www.videogameschronicle.com/news/bloober-team-hints-it-could-be-working-on-silent-hill-but-its-not-the-only-one/

Αφού έφτιαξαν σχεδόν το ίδιο (όσον αφορά τεχνικό τομέα-gameplay) παιχνίδι, ας βάλουν και μάχες και ας πάρουν και το franchise. Το (πολύ) δύσκολο θα είναι να φτιάξουν ξανά ιστορία σαν του SH2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ το βαρέθηκα δυστυχώς. Με κούρασε που αρκετές φορές απλά πας από εδώ και από εκεί ψάχνοντας τι πρέπει να κάνεις. Ίσως το ξαναπιάσω αργότερα που θα έχουν διορθώσει και τα θέματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Voodooman said:

Και δεν ζητούσα καλύτερα ένα τσουβάλι λίρες (ή, για να είμαι μοντέρνος, ένα wallet  bitcoin);

https://www.videogameschronicle.com/news/bloober-team-hints-it-could-be-working-on-silent-hill-but-its-not-the-only-one/

Αφού έφτιαξαν σχεδόν το ίδιο (όσον αφορά τεχνικό τομέα-gameplay) παιχνίδι, ας βάλουν και μάχες και ας πάρουν και το franchise. Το (πολύ) δύσκολο θα είναι να φτιάξουν ξανά ιστορία σαν του SH2.

με βαση ποσο αθλια ηταν τα τελευταια SH μονο προς τα πανω μπορει να παει 🤣

τωρα που το σκεφτομαι απο ποτε εχει να βγει καλο SH? Απο PS2 εποχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, privateer είπε

με βαση ποσο αθλια ηταν τα τελευταια SH μονο προς τα πανω μπορει να παει 🤣

τωρα που το σκεφτομαι απο ποτε εχει να βγει καλο SH? Απο PS2 εποχη?

Από το 2, 2000-2001 νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Voodooman είπε

Από το 2, 2000-2001 νομίζω...

προσωπικα θα συμφωνήσω, ποτε δε μου αρεσαν ιδιαιτερα τα 3-4 αλλα οκ, ειναι αξιοπρεπεστατα. Μετα ειναι που το πηγαδι εχασε τον πάτο του :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/2/2021 στις 1:52 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Το παιχνίδι είναι safe-to-play με τα τελευταία patches?

Με 1660 Ti δεν μου έβγαλε κανένα θέμα. Από άποψη gameplay, καθαρά θέμα γούστου βέβαια μου άρεσε αρκετά όπως οι περισσότερες δουλειές της Bloober!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετικό το game πάντως. Εμένα μου αρέσει αρκετά αλλά γενικά μου αρέσουν και τα adventure και story driven παιχνίδια. Η ατμόσφαιρα είναι φανταστική και νομίζω δικαιολογουν τα γραφικά του και το σύστημα που έχει της διπλής οθόνης για το πόσο βαρύ είναι το game. Μεγάλη επεξεργαστική ισχύ για να αποδοθεί αυτό που έχουν φτιάξει κυρίως έτσι όπως το έχουν φτιάξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ με τους φίλους @xaralas και @chek2fire . Με κράτησε και μένα για τις 8 ώρες του.

Εξαιρετική ατμόσφαιρα-γραφικά-μουσική και voice acting.

Η ιδέα με το dual-world μου άρεσε πολύ καθώς και η εξέλιξη της ιστορίας.

Σίγουρα οι γρίφοι είναι εύκολοι και όπως είπε ο φίλος @Skywalker333, θεωρώ και εγώ πως θα έπρεπε να είχαν δώσει μεγαλύτερη έμφαση στο adventure κομμάτι. Επίσης το animation είναι κάπως και το lip sync χάνεται μερικές φορές. Το performance στο δικό μου PC έπεφτε στα 15fps κάποιες στιγμές στο dual-world αλλά ήταν playable.

Για 50€ με τίποτα ασφαλώς. Ευτυχώς υπάρχει το gamepass και έτσι προτείνω σε όλους να το δοκιμάσουν.

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τελείωσα κι εγώ πριν λίγο, λίγο boring af το «gameplay» του, αλλά συμπαθητική ιστοριούλα. Βασικά αυτά δεν τα θεωρώ games με την ευρεία έννοια του όρου, περισσότερο σαν interactive ιστοριούλες μου μοιάζουν. Θέλω να πω δεν μπορεί να θεωρηθεί καν adventure, είναι πολύ basic οι «γρίφοι» που περιλαμβάνει.

Ωστόσο με κράτησε, του έχωσα 3 αστεράκια. Καταπιάνεται με 3-4 σοβαρά θέματα, έστω και επιδερμικά, ενώ προς το τέλος γίνεται αρκετά μελοδραματικό, έτσι όπως το προτιμώ ακριβώς. Θεωρώ δεδομένο ότι το πάνε για σίκουελ, θα παιχτεί κι αυτό όταν με το καλό βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μολις το τελειωσα

Γενικα μου αφησε καλες εντυπωσεις. Το δυνατο του στοιχειο ειναι η ατμοσφαιρα. Πολυ καλα γραφικα, ηχος και καλοι γριφοι που οκ, ειναι σχετικα ευκολοι. Χανει αρκετα στο gameplay, το οποιο ειναι αρκετα απλο.

Ειναι καπως δυο σε ενα, παιχνιδι και ταινια. Και αυτο γτ εχει και δυνατο σεναριο. 

Δεν θριαμβευει σε καποιον τομεα αλλα το προτεινω σιγουρα 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα πριν από αρκετό καιρό. Ο ορισμός της μετριότητας με τον πιο ταιριαστό τίτλο. Κουραστικά controls, τετριμμένα puzzles για να τα βγάζουν όλοι(μόνο το ρολόι και οι δεξαμενές ψιλοάξιζαν) και μια ιστορία υπερβολική και ανέμπνευστη. Όσο για τις επιδόσεις πρόκειται για το μόνο game εδώ και δεκαετίες που είδα μέχρι και μονοψήφια καρέ. Ούτε το artwork ήταν ιδιαίτερα προσεγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν load-άρουν σωστά κάποιες φορές γι' αυτό, έχω χρόνια να δω τέτοια freezes σε παιχνίδι πάντως. Μόνο σε DX11 παιζόταν το παιχνίδι χωρίς freezes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Το τελείωσα πριν από αρκετό καιρό. Ο ορισμός της μετριότητας με τον πιο ταιριαστό τίτλο. Κουραστικά controls, τετριμμένα puzzles για να τα βγάζουν όλοι(μόνο το ρολόι και οι δεξαμενές ψιλοάξιζαν) και μια ιστορία υπερβολική και ανέμπνευστη. Όσο για τις επιδόσεις πρόκειται για το μόνο game εδώ και δεκαετίες που είδα μέχρι και μονοψήφια καρέ. Ούτε το artwork ήταν ιδιαίτερα προσεγμένο.

οι δεξαμενες ηταν ευκολες γτ με το που βρισκεις την σωστη ποσοτητα σου το λεει η τυπισα αμεσως. Το ρολοι και αυτο ευκολακι ηταν. Ο δυσκολος που ειχε για μενα, ηταν με τον τετραψηφιο κωδικο στη πορτα.

Ισως το επαιξες day one γι αυτο και το χαλια performance. Εγω ειχα μερικα frame drops εδω και κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...