Προς το περιεχόμενο

Οι νέες desktop GPU της Intel δεν λειτουργούν σε συστήματα με AMD επεξεργαστή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H καλοκάγαθη AMD γιατί δεν παράγει RX580 στα παλιά εργοστάσια των 14νμ που τώρα κάθονται και βαράνε μύγες? Ετσι για να μπορούν να αγοράζουν φθηνά όσοι θέλουν budget 1080 gaming. To λέω γιατί ο RX580 που φτιάχνεται σε ΠΑΛΙΑ εργοστάσια 14νμ έχει τριπλάσια τιμή σε σχέση με 3 μήνες πριν.

 

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, nasos74 είπε

Απλά να αναφέρω, πως την συγκεκριμένη είδηση την έχω δει σχεδόν σε όλα τα hardware-related sites και σχεδόν κανείς δεν εστιάζει ή αναφέρει την AMD. Εξάλλου μιλάμε για ένα προιόν που δεν πωλείται σε τελικό χρήστη.

 

To Insomnia απλά θέλει να το κάνει πιο πιπεράτο το θέμα και βάζει ένα τέτοιο τίτλο... 

 

Στο insomnia φίλε είμαστε κλάσεις ανώτεροι από κάτι φλώρικα ξένα hardware-related sites . Εδώ στο Ελλάντα τα πάντα γίνονται with the Greek Passion. Τι να την κάνεις την είδηση εάν δεν έχει και λίγο κράξιμο η ιστορία; :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα , αφού η ίδια η intel το αναφέρει ότι τι συγκεκριμένη έκδοση θα την παντρέψει σε prebuild workstations , θα μπορούσε να βάλει onboard όπως κάνει τόσο καιρό απλά επειδή έχουν ανεβεί η απαιτήσεις στο software θα πρέπει μια κάρτα να έχει δικη τις μνήμη ανεξάρτητη και να μην δεσμεύει μέρος τις ram , οποτε μια χαρά κάνει κατά τι γνώμη μου , και όπως και η ίδια αναφέρει θα βγάλει άλλη έκδοση πιο πλούσια για να πουλήσει χωρια στους gamers . Η άλλη έκδοση πιστεύω θα είναι ελεύθερη και συμβατή και με AMD cpus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τραγικοί. Αυτά δεν τα κάνει ούτε η Apple.

1 ώρα πριν, MTX είπε

δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα , αφού η ίδια η intel το αναφέρει ότι τι συγκεκριμένη έκδοση θα την παντρέψει σε prebuild workstations , θα μπορούσε να βάλει onboard όπως κάνει τόσο καιρό απλά επειδή έχουν ανεβεί η απαιτήσεις στο software θα πρέπει μια κάρτα να έχει δικη τις μνήμη ανεξάρτητη και να μην δεσμεύει μέρος τις ram , οποτε μια χαρά κάνει κατά τι γνώμη μου , και όπως και η ίδια αναφέρει θα βγάλει άλλη έκδοση πιο πλούσια για να πουλήσει χωρια στους gamers . Η άλλη έκδοση πιστεύω θα είναι ελεύθερη και συμβατή και με AMD cpus

Λογικά βαριούνται να φτιάξουνε drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα ειναι κριμα αυτο... Ηθελα οντως να τις δοκιμασω δεν κανω πλακα... Αλλα δυστυχως δεν θα μου δοθει η ευκαιρια... Ελπιζω στο μελλον να αλλαξει τακτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ γιατι ενας retailer να μην βαλει μια low end nvidia η amd ,ετσι επειδη ειναι intel κ ειναι κορυφη ξργω; εχουν τερματισει την μλκα εκει στην intel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών για εφαρμογές γραφείου,δεν παίζει με AMD δεν πουλιέται μεμονωμένα (ποιος θα τις έπαιρνε) δεν καταλαβαίνω..Μόνο οι εταιρίες ειναι για την intel?

Πιθανόν να υπάρχουν και άλλοι περιορισμοί.Όπως Δεν πουλιέται σε άτομα που κάνουν OC τις κάρτες σε Γαύρους,Βαζέλες,Χανούμια,Γύφτους σε ψηλούς και κοντούς..

 

Όλοι οι άλλοι μπορούν!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Intel says that only systems running its 9th- and 10th-Gen Core processors on motherboards powered by its B460, H410, B365, and H310C chipset are compatible with its graphics card.

Οπότε.

Έχω PC με Intel Skylake (2015) π.χ. i5-6600,  η κάρτα δεν δουλεύει.

Έχω PC με Intel Kaby Lake (2016) π.χ. i5-7600,  η κάρτα δεν δουλεύει.

Έχω PC με Intel Coffee Lake (2017) π.χ. i5-8600,  η κάρτα δεν δουλεύει.

Έχω PC με Intel Coffee Lake Refresh (2018) π.χ. i5-9600,  η κάρτα δουλεύει.

 

Insomnia.gr,

Αναφορά σε κείμενο

δεν λειτουργούν σε συστήματα με AMD επεξεργαστή

😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NT1G είπε

Οπότε.

Έχω PC με Intel Skylake (2015) π.χ. i5-6600,  η κάρτα δεν δουλεύει.

Έχω PC με Intel Kaby Lake (2016) π.χ. i5-7600,  η κάρτα δεν δουλεύει.

Έχω PC με Intel Coffee Lake (2017) π.χ. i5-8600,  η κάρτα δεν δουλεύει.

Έχω PC με Intel Coffee Lake Refresh (2018) π.χ. i5-9600,  η κάρτα δουλεύει.

 

Insomnia.gr,

😁

Συλλογή από παλιές γενιές κανείς; Θα φτιάξεις μουσείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...