Προς το περιεχόμενο

Total War: Warhammer 3


Aruil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω λογικά τα 25-30fps 4K με 2080, αλλα εσύ ξέρεις καλύτερα. Πάντως δεν φημίζεται η CA για το optimization και αφού δεν έμαθαν μέχρι τώρα μάλλον δεν θα μάθουν και ποτε. Τα λέμε όταν βγει το blood toggle setting "dlc" και άμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Νομίζω λογικά τα 25-30fps 4K με 2080, αλλα εσύ ξέρεις καλύτερα. Πάντως δεν φημίζεται η CA για το optimization και αφού δεν έμαθαν μέχρι τώρα μάλλον δεν θα μάθουν και ποτε. Τα λέμε όταν βγει το blood toggle setting "dlc" και άμα.

 

Μα δεν έχω 4Κ οθόνη, ούτε έχω τέτοια απαίτηση εφόσον ξέρω ότι το PC μου είναι κάπως αναιμικό για 4Κ κόλπα.
Η 3440x1440 που αναφέρω είναι ultrawide 2Κ.
Το κυριότερο βέβαια είναι ότι με τις ίδιες ρυθμίσεις/Hardware η διαφορά με το ΙΙ είναι πάρα πολύ μεγάλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LongTom είπε

Μα δεν έχω 4Κ οθόνη, ούτε έχω τέτοια απαίτηση εφόσον ξέρω ότι το PC μου είναι κάπως αναιμικό για 4Κ κόλπα.
Η 3440x1440 που αναφέρω είναι ultrawide 2Κ.
Το κυριότερο βέβαια είναι ότι με τις ίδιες ρυθμίσεις/Hardware η διαφορά με το ΙΙ είναι πάρα πολύ μεγάλη.

Ναι ok τώρα όμως, στο release όταν κοιτούσες το vortex στην Ulthuan έπεφτε στα 20 fps. :P Aσε να φάει patch να χορτάσει, δεν είναι η CA για day one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό το έδωσαν τόσο καιρό πριν στους μισθοφόρους και στα δημοσιογραφικά, να κάνουν θετικές κριτικές πριν το πατς, ήξεραν τι σφαγή θα έπεφτε στα fps, όπως λίγο πολύ σε όλα τα παιχνίδια της σειράς.
Στις αρνητικές κριτικές πάντως πολλοί είχαν την υπομονή και την έγραψαν ακόμα και μετά από 20 ώρες παιχνιδιού. Μακάρι για όλους τους φανατικούς να χρειαστεί μια έκδοση μόνο και γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' οτι φαινεται οταν εγινε release βαλαν ενα update που κατεστρεψε το παιχνιδι και το ρημαξε. Pre-release ειχε τα διπλασια fps και μετα το release εγινε χαμος. Σηκωσαν πριν και μετα και υπηρχε μεγαλη διαφορα. Μεσα στην βδομαδα λογικα θα αρχισει να βρεχει πατς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Pakmanis είπε

 Μεσα στην βδομαδα λογικα θα αρχισει να βρεχει πατς.

Καλύτερα να βρέξει πατς, γιατί αλλιώς βλέπω να βρέχει πατάτς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Καλύτερα να βρέξει πατς, γιατί αλλιώς βλέπω να βρέχει πατάτς. :P

Αφαίρεση του denuvo θέλει και τελείωσε η υπόθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Αφαίρεση του denuvo θέλει και τελείωσε η υπόθεση..

Denuvo εχουν ολα τα παιχνιδια της σειρας και ειχαν και τα pre-release που δοθηκαν σε reviewers αλλα κατι παιχτηκε τελευταια στιγμη πριν το release. Πιστευω οτι θα λυθει μεσα στην βδομαδα γιατι αλλιως θα ξεφυγει η κατασταση. Πολυ υψηλες θερμοκρασιες παρατηρουνται σε καρτες γραφικων οταν τρεχουν το παιχνιδι με αποτελεσμα stuttering and low fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θελω να γινω κακος, αλλα δεν γινεται να κλαιγεσαι για τα stuttering/frame pacing issues σε αλλα παιχνιδια, και στο sponsored video που ανεβαζεις (που κανει μπαμ οτι υπαρχουν frame pacing issues οταν κινειται η καμερα) να μην τα αναφερεις καν. Τι? Ξαφνικα δεν εχουμε θεματα με το frame pacing? :P

 

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το digital foundry ειναι πολυ καλο για αναλυσεις κτλπ αλλα ποτε δεν ηταν αντικειμενικο . Σε οτιδηποτε βαζουν την αποψη τους μεσα απλα το προσπερνας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσαν πολλά για την διαφήμιση.
Είδα streamers, όπως τον quil18 που βλέπω συχνά-πυκνά σε paradox, που όχι μόνο ποτέ δεν μετάδωσε total war, αλλά έλεγε  συχνά ότι δεν του αρέσουν καθόλου, να έχει 1-2 ώρες gameplay...
Την προηγούμενη εβδομάδα (λίγο πριν και λίγο μετά την κυκλοφορία) είχε δεκάδες στο twitch, άτομα που ποτέ δεν ασχολήθηκαν με το άθλημα.

Από αυτά που καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί το μάρκετινγκ κάνει τεράστια διαφορά στις αρχικές πωλήσεις (αυτές που φέρνουν τα σοβαρά λεφτά), αλλά είμαι πολύ "πικραμένος" που δεν έδωσαν κι άλλα για να πάρουν devs για το optimization. 
 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LongTom είπε

αλλά είμαι πολύ "πικραμένος" που δεν έδωσαν κι άλλα για να πάρουν devs για το optimization. 

Ναι αλλα όπως είπαμε και ξέρεις τα games τους δεν είναι για day1. Και τα προηγούμενα τρέχαν κάκιστα στην αρχή, τα στρώσαν μετά. Δεν άξιζε ποτε η CA full price day1. Σε κάνα χρόνο, μην πω δυο, θα είναι μια χαρά και στα μισά λεφτά με όλα τα DLC. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι αλλα όπως είπαμε και ξέρεις τα games τους δεν είναι για day1. Και τα προηγούμενα τρέχαν κάκιστα στην αρχή, τα στρώσαν μετά. Δεν άξιζε ποτε η CA full price day1. Σε κάνα χρόνο, μην πω δυο, θα είναι μια χαρά και στα μισά λεφτά με όλα τα DLC. ;)

Ποτέ δεν είναι αργά για αλλαγή και να αλλάξει η νοοτροπία, αλλά πάντα ξέρω πως λειτουργούν οι εταιρείες.
Το πιο σημαντικό για αυτούς είναι να πιάσουν τον αρχικό ενθουσιασμό, που θα βγάλουν τα περισσότερα και θα πιάσουν αυτούς που ποτέ πριν δεν έπαιξαν (ή δεν το ήξεραν).
Που εκεί πήγαν πολλά λεφτά.
Το περίεργο είναι ότι δεν ήταν full price, λόγω πολλών εκπτώσεων σε διάφορα μαγαζιά (ούτε καν κλειδάδικα) και με επιπλέον μειώσεις από διάφορες πηγές (π.χ. stream).
Το πήρα στα ~(-25%), τιμή πολύ τίμια πιστεύω. 

Τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα, επειδή βλέπω ότι σε όλα τα προηγούμενα total war έβγαλα την αξία τους και με το παραπάνω.  Απλά πάντα εύχεσαι για το καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...