Προς το περιεχόμενο

Total War: Warhammer 3


Aruil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα περιμένω το fucking Blood DLC για να παίξω το fucking game. Το χειρότερο launch τις τριλογίας χαλαρά. Ειλικρινά απορώ πως η CA μετά από τόσα χρονια συνεχίζει το ίδιο βιολί.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

DLC?! Μάλλον εννοείς το final. ;)

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι παίζει με το blood και δεν πολυπαρακολουθώ (ή έχω ακόμα) το TW:WH3, οπότε...θα σε γελάσω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Immortal Empires!! Είμαι χαρούμενος που μπορώ να παίξω και πάλι με wood elves. 😁

sisters-of-twilight.png

Μου έλλειψαν! 😍

Επίσης πάντα ήθελα endgame scenario με κάποιο είδος undead και πλέον έχουμε 2 διαφορετικά (tomb kings και vampire counts).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Immortal Empires!! Είμαι χαρούμενος που μπορώ να παίξω και πάλι με wood elves. 😁

sisters-of-twilight.png

Μου έλλειψαν! 😍

Επίσης πάντα ήθελα endgame scenario με κάποιο είδος undead και πλέον έχουμε 2 διαφορετικά (tomb kings και vampire counts).

Τα σπάνε οι sisters. Τι λέει το Mortal Immortal Campaign?! Ποσο buggy και unbalanced είναι?

Μου πετάξανε και το "beta" σε feature από fully released game, δεν έχουν τον Sigmar τους, για να μην μπορείς να τους κράξεις. Bunch of niddledicks.

Μέχρι στιγμής πάντως δεν ψήνομαι, προτιμώ να βάλω και να παίξω το 2 με όλα τα dlc και patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις εχθές βγήκε, έχω παίξει ελάχιστα. Από μεριάς performance πάντως δεν βλέπω ιδιαίτερη βελτίωση στο παιχνίδι. To (ομολογουμένως παλιό) CPU μου ψήνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gilmaru είπε

Μόλις εχθές βγήκε, έχω παίξει ελάχιστα. Από μεριάς performance πάντως δεν βλέπω ιδιαίτερη βελτίωση στο παιχνίδι. To (ομολογουμένως παλιό) CPU μου ψήνεται.

Δεν υποτίθεται ότι έστρωσαν το cpu performance, wtf?!

Όταν έχεις γενικότερη ιδέα κανε post τις εντυπώσεις σου άμα θες.

Μόλις μου ήρθε και υπενθύμιση για το dlc, αλλα όχι, θα αντισταθώ μαμώ την CA μου μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπειτα από 4 ώρες εχθές και σήμερα, θα έλεγα ότι είναι απλά εξαιρετική δουλειά.
Διόρθωσαν μια τεράστια γκάμα προβλημάτων και θεμάτων, ενώ ταυτόχρονα έβαλαν πολύ περιεχόμενο με το DLC (το οποίο πήρα με 30% έκπτωση). Καλό DLC, υπερτιμημένο στην κανονική τιμή, αλλά στο 70% που το πήρα είναι ΟΚ. Εισάγει αρκετά καλά πράγματα στο chaos και εμπλουτίζει τα units και gameplay mechanics.
Ο χάρτης λειτουργεί καλά και είναι απλά τεράστιος. Χρειάζεται δουλειά ακόμη για ειδικά κτήρια και περιοχές ενδιαφέροντος, αλλά πιστεύω στο μέλλον θα γίνει καλύτερο. 
272 αρχικοί "πολιτισμοί", αλλά οι turns είναι στα 20-25 δευτερόλεπτα.
Το καλύτερο είναι ότι η διπλωματία.
Είναι άλματα καλύτερη από το ΙΙ και όταν βγήκε στο ΙΙΙ, όχι φυσικά σαν το three kindoms, αλλά λειτουργεί πολύ ικανοποιητικά δεδομένο τι είχαμε από το '16 έως πριν λίγο καιρό...
Εξαιρετικές βελτιώσεις επίσης σε UI και QoL.
Μίκρυναν και το αρχείο κατά 40Gb!


Δεν είναι τέλειο, αλλά τα bugs είναι λιγοστά, το περιεχόμενο τεράστιο (όταν έχεις τα πάντα) και όλα λειτουργούν.
Κάτι που έπρεπε να είχαμε πει όταν βγήκε το ΙΙΙ, το οποίο προφανώς κάποιοι αποφάσισαν να βγάλουν νωρίς...

Τώρα αναμένω τους Chorfs (με dogs of war, ind, araby και άλλους; ) για να ολοκληρωθεί το μεγαλύτερο total war παιχνίδι μέχρι τώρα.

7 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Μόλις εχθές βγήκε, έχω παίξει ελάχιστα. Από μεριάς performance πάντως δεν βλέπω ιδιαίτερη βελτίωση στο παιχνίδι. To (ομολογουμένως παλιό) CPU μου ψήνεται.

Εδώ διαφωνώ. 
Η βελτίωση είναι δραματική σε σχέση με όταν βγήκε. Στις μάχες και κυρίως στον χάρτη.
Στην αρχή γονάτιζε το μηχάνημα, τώρα είναι 2Κ με όλα high ή ultra σε ~60FPS σταθερά.
Δεν είναι τέλειο, αλλά τώρα προσεγγίζει πολύ την εξαιρετική απόδοση του ΙΙ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα fps έχουν βελτιωθεί πολύ όντως. Μιλούσα περισσότερο για το πόσο πολύ ανεβάζει θερμοκρασίες το CPU σε σχέση με το 2, αλλά αυτό πιθανώς να έχει να κάνει με το γεγονός ότι απλά το PC μου συνολικά χρειάζεται να πάρει σύνταξη. 😩

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...